הצעה לשנות את שמה של העיר אלעד לאילת השחר התקבלה בלשכת שר הפנים. במקביל, שיגר חבר מועצה מירושלים בקשה לשנות את שם העיר אלעד לחזון עובדיה ובתגובה קיבל מכתב זועם מחבר מועצה מקומי. "התערבות שלא במקומה"

הסערה הבאה בעיר אלעד התחילה עם דיווח על בכירים בעיריית אלעד ומקורבים לצמרת מפלגת דגל התורה פנו אל שר הפנים אריה דרעי בבקשה לשנות את שמה של העיר ל'אילת השחר', על שמו ולזכרו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל.

בשערי העיר אלעד שוכנת ישיבת 'תורה בתפארתה', הישיבה שהקים מרן הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל, ובה לומדים מאות תלמידים, ובפנייה לדרעי נאמר כי "מן הראוי שעיר תורה כמו אלעד, תישא בגאון את שמו של ראש הישיבה שלנגד עיניו עמד תמיד הרמת קרן עולם הישיבות ועולם התורה".

בתגובה, שיגר חבר מועצת העיר ירושלים, חיים כהן מכתב אל השר דרעי בדרישה לשנות את שם העיר אלעד ל'חזון עובדיה', על שמו ולזכרו של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל. "העיר אלעד הינה העיר החרדית היחידה אשר רוב מוחלט של תושביה נחשבים לקהל אשר צער לאורך שנים על פסיקותיו והנהגותיו עד עצם היום הזה".

ואם תמהתם מה לחבר מועצת העיר ירושלים ולבקשה לשנות את שמה של העיר אלעד, מתברר כי אתם לא היחידים שלא הבנתם. חבר מועצת העיר אלעד, משה ברדוגו, שיגר מכתב אל חיים כהן: "נדהמתי לראות פרסומים בתקשורת בדבר הצעתך לשר הפנים להסב את שמה של העיר אלעד".

"התערבותך בדבר מעוררת תמיהה רבתי. מעיון ברשימת חברי מועצת העיר הנוכחיים ואלו אשר כיהנו בה בעבר לא מצאתי ששמך מופיע בה גם למיטב ידיעתי אינך מתגורר בעירנו ומלבד פעם אחת בה יצא לי לראותך באלעד. תמהני, האם ביקרת פעם נוספת בעיר? האם תושביה מוכרים לך בכלל? והאם יודע אתה בכלל את שמות רחובותיה?".

התגובה הזועמת של חיים כהן לא אחרה לבוא:

//www.jdn.co.il/breakingnews/935040

//www.jdn.co.il/breakingnews/933046