ויקיפדיה

שמה של העיר אלעד תשונה? ההצעות וחילופי המכתבים הזועמים

הצעה לשנות את שמה של העיר אלעד לאילת השחר התקבלה בלשכת שר הפנים. במקביל, שיגר חבר מועצה מירושלים בקשה לשנות את שם העיר אלעד לחזון עובדיה ובתגובה קיבל מכתב זועם מחבר מועצה מקומי. "התערבות שלא במקומה"

 • אל תתנו חמצן לקורונה!

  תוכן מקודם

 • ביום המסוגל ג' בשלח שידור חי מביתו של מרן שה"ת, הצטרפו 》

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • אמירת פרשת המן שתים מקרא ואחד תרגום ביחד עם מרן שה"ת הגר"ח קניבסקי

  תוכן מקודם

הסערה הבאה בעיר אלעד התחילה עם דיווח על בכירים בעיריית אלעד ומקורבים לצמרת מפלגת דגל התורה פנו אל שר הפנים אריה דרעי בבקשה לשנות את שמה של העיר ל'אילת השחר', על שמו ולזכרו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל.

בשערי העיר אלעד שוכנת ישיבת 'תורה בתפארתה', הישיבה שהקים מרן הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל, ובה לומדים מאות תלמידים, ובפנייה לדרעי נאמר כי "מן הראוי שעיר תורה כמו אלעד, תישא בגאון את שמו של ראש הישיבה שלנגד עיניו עמד תמיד הרמת קרן עולם הישיבות ועולם התורה".

בתגובה, שיגר חבר מועצת העיר ירושלים, חיים כהן מכתב אל השר דרעי בדרישה לשנות את שם העיר אלעד ל'חזון עובדיה', על שמו ולזכרו של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל. "העיר אלעד הינה העיר החרדית היחידה אשר רוב מוחלט של תושביה נחשבים לקהל אשר צער לאורך שנים על פסיקותיו והנהגותיו עד עצם היום הזה".

ואם תמהתם מה לחבר מועצת העיר ירושלים ולבקשה לשנות את שמה של העיר אלעד, מתברר כי אתם לא היחידים שלא הבנתם. חבר מועצת העיר אלעד, משה ברדוגו, שיגר מכתב אל חיים כהן: "נדהמתי לראות פרסומים בתקשורת בדבר הצעתך לשר הפנים להסב את שמה של העיר אלעד".

"התערבותך בדבר מעוררת תמיהה רבתי. מעיון ברשימת חברי מועצת העיר הנוכחיים ואלו אשר כיהנו בה בעבר לא מצאתי ששמך מופיע בה גם למיטב ידיעתי אינך מתגורר בעירנו ומלבד פעם אחת בה יצא לי לראותך באלעד. תמהני, האם ביקרת פעם נוספת בעיר? האם תושביה מוכרים לך בכלל? והאם יודע אתה בכלל את שמות רחובותיה?".

התגובה הזועמת של חיים כהן לא אחרה לבוא:

//www.jdn.co.il/breakingnews/935040

//www.jdn.co.il/breakingnews/933046

11 תגובות

בקיצור לא משעמם.. ברוך השם

הטמטום חוגג……………..

קליינע קינדער

מוזר.. קיים כבר ישוב בשם 'איילת השחר' בשומרון…

אליצור יחיא:
מוזר.. קיים כבר ישוב בשם 'איילת השחר' בשומרון…

תיקון טעות, זה על יד קרית שמונה.

כפי שהבנתי, ראש העיר הרב שרוליק פורוש החליט לעשות פשרה ולקרוא לעיר חזון איילת.

קודם אמרו, שהולכים לשנות את שמה של מודיעין עילית (קריית ספר) לאיילת השחר, עכשיו מדברים על אלעד,
חבר'ה, נא להרגיע, כפי שהזכירו פה מגיבים אחרים, כבר קיים קיבוץ בשם "איילת השחר" בצפון, ליד חצור הגלילית, בהצלחה לכל אותם שלוחא דרבנן המכובדים, שבחרו להשתלח אחד בשני ולהנות אותנו בפרסום הדברים.

לכל המגיבים:
אין שום מניעה בחוק לקרוא גם לעיר
"אילת השחר" גם אם יש כזה קיבוץ
ולא קיים כל מניעה כזאת משום סיבה אחרת

משה אין עליך בעולם, בתור תושב אלעד מאז היווסדה רק אנחנו יודעים מי זה שמזיז דברים,ולמי אפשר לפנות כשיש איזושהי בעיה, ומי באמת יכול להוות שופר של בני העיר..
אוהבים אותך רבי משה המשך לעשות חיל..!

מה רע בשם אלעד שזה שם של מקום ולמה צריך שם של ספרים

איוי לדור שכך עלתה בימיו, חוצפא יסגי עקבתא דמשיחא
כמה משוגעים אשר אכפת להם שמנציחים את שמו של רבינו הקדוש והטהור מרן זיע"א, אשר יגדלו ילדים קטנים ויחקק בזכרונם דמותו הטהורה של רבינו הקדוש והטהור זיע"א
אנא קל נא חוס נא וחמול נא אם לא למעננו למענך למען כבוד תורתך והושיעה נא וחוש לגאלנו בקרוב אכי"ר ויקיצו וירננו שוכני עפר עדי בא ינון

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו