שטבון, לשעבר ח"כ מטעם מפלגת הבית היהודי שהתמודד בבחירות האחרונות מטעם מפלגת יחד של אלי ישי, החליט לעבור מהפוליטיקה הארצית אל המוניציפלית. "נתניה שלי היא שכנות טובה בין דתיים, חילונים ומסורתיים"

סא"ל במיל' יוני שטבון, חבר כנסת לשעבר מטעם מפלגת הבית היהודי, הודיע על התמודדות על ראשות העיר נתניה בבחירות המוניציפליות שייערכו בעוד כתשעה חודשים.

שטבון, כיהן בעבר כחבר כנסת מטעם מפלגת הבית היהודי והיה היחיד מבין חברי אותה קואליציה שהתנגד לחוק הגיוס שקידם יאיר לפיד ומפלגת יש עתיד. בבחירות האחרונות התמודד במסגרת מפלגת יחד של אלי ישי, אך נותר מחוץ לכנסת.

כעת החליט לעבור מהפוליטיקה הארצית אל המקומית והודיע על התמודדות לראשות העיר נתניה. "גדלתי בנתניה, בן בכור להורים שעלו מצרפת, היישר לשכונות שבעיר. אני מאוהב בעיר ובפסיפס האנושי המרכיב אותה. 'נתניה שלי היא מפגש אמיתי בין עולה חדש לצבר ישראלי מחוספס, נתניה שלי היא שכנות טובה בין דתיים, חילונים ומסורתיים".

בחודשים הקרובים יציג שטבון את הרשימה שאיתה הוא יתמודד. הוא הבטיח כי "זו תהיה רשימה של נשים וגברים, חילוניים, מסורתיים ודתיים, צעירים ומבוגרים, עולים וותיקים, זו תהיה נתניה. זו תהיה גלריה של נתניתים שאכפת להם מהעיר, מהתושבים, ולא מעצמם. אחיי וחבריי תושבי נתניה – אני קורא לכם, בואו אחריי! בעוד תשעה חודשים, יחד אתכם ובעזרת ה', נוביל למנהיגות חדשה בעיר".