לאחר 15 שעות של פעילות, כוחות צה"ל יצאו מג'נין, אך עדיין ממשיכים במאמצים המודיעיניים לאתר את כל חברי החוליה שרצחה את הרב רזיאל שבח הי"ד. הפלסטינים מדווחים כי צה"ל טעה בזיהוי ולדברי בכיר במערכת הביטחון: "חמאס עומד מאחורי הפיגוע"

(בוידאו: כך נראה בית המחבל שנהרס על ידי צה"ל)

בצה"ל ממשיכים את הפעולות לאיתורם של כלל חברי החולייה שרצחה את הרב רזיאל שבח בפיגוע ירי בחוות גלעד. לאחר יותר מחצי יממה שבה שהו בג'נין, יצאו כוחות הביטחון מהעיר הפלסטינית, אולם המאמצים ללכוד את המחבלים נמשכים גם במישור המודיעיני בהובלת שב"כ. במקביל, בכיר במערכת הביטחון אמר היום: "חמאס עומד מאחורי הפיגוע שבו נרצח רזיאל שבח".

בשעות הצהריים החלו לצאת מג'נין דיווחים ולפיהם ההרוג בחילופי הירי עם כוחות הביטחון הישראליים אינו אחמד נסר ג'ראר, בנו של נסר ג'ראר – מבכירי חמאס בתקופת האינתיפאדה השנייה, אלא אדם אחר בשם אחמד איסמעיל ג'ראר. המשרד לעניינים אזרחיים של הרשות הפלסטינית הודיע כי קיבל הודעה רשמית מישראל כי ההרוג הוא אחמד איסמעיל ג'ראר – ולא כפי שחשבו תחילה.

חיזוק לטענה זו ניתן גם על ידי אימו של אחמד נסר ג'ראר, שטענה כי בנה יצא אמש מהבית כחצי שעה עד שעה לפני שכוחות הביטחון הישראליים כיתרו אותו. לדבריה, הכוחות הוציאו אותה, את בתה ואת בנה והבית והחלו לבצע חיפוש בכליהם. היא הוסיפה וטענה כי החיילים שאלו אותה היכן נמצא בנם, והיא השיבה כי הוא לא נימצא בבית.

במהלך הפעילות הלילה נפצעו שני לוחמים, אחד מהם באורח קל והשני באורח קשה. הלוחם איבד דם רב, והודות לטיפול רפואי מהיר חייו ניצלו. חוליית הטרור מנתה בין 3-5 חברים. לוחמי הימ"מ הובילו את הפעולה, בה השתתפו גם כוחות צה"ל, והתפרסו במקביל בארבעה יעדים. מי שירה לעבר הכוח היה סייען שלא שהה במבנה בו הסתתרו חברי החוליה, והוא נורה ונהרג.

החל מאמש דיווחו כל כלי התקשורת הפלסטיניים כי ההרוג בהיתקלות הוא אחמד נסר ג'ראר, ואף פורסמו כרזות אבל בעקבות זאת. גם משרד הבריאות הפלסטיני הודיע מצידו כי ההרוג בצד הפלסטיני הוא אחמד נסר ג'ראר. כעת הפלסטינים חזרו בהם.

במהלך היממה אירעו הפרות סדר בג'נין שבמסגרתן השליכו מתפרעים אבנים לעבר חיילי צה"ל. כמו כן, הושלכו בקבוקי תבערה לעבר רכבים ממוגני ירי, אולם לא היו נפגעים. שני לוחמי ימ"מ, היחידה המיוחדת ללוחמה בטרור של מג"ב, נפצעו באורח קשה וקל במהלך הפשיטה הלילת עצמה.

כוחות מיוחדים של משמר הגבול הגיעו הלילה לחוליית הטרור שביצעה את הפיגוע בו נרצח רזיאל שבח ז"ל סמוך לחוות גלעד בשבוע שעבר. בפעילות בג'נין התפתח קרב יריות מול המחבלים, שניים מהם נהרגו ונוספים נעצרו והועברו לחקירה. במהלך הפעילות של לוחמי יחידת הימ"מ (היחידה המיוחדת ללוחמה בטרור) של מג"ב והמשטרה, שבוצעה בשיתוף עם שירות הביטחון הכללי (שב"כ) ולוחמי החטיבה המרחבית "מנשה" של צה"ל, נפתחה אש לעבר הכוחות, ממנה נפצעו שני הלוחמים.

מצה"ל נמסר כי בפעילות התפתחה הפרת סדר אלימה במרחב שכללה זריקת מטענים, השלכת בלוקים וסלעים וירי לעבר הכוח שהגיב באמצעים לפיזור הפגנות ובירי. "צה"ל וכוחות הביטחון ימשיכו לפעול לשמירה על ביטחון התושבים ויפעלו לסיכול פעילויות טרור כנגד אזרחי ישראל", הדגישו.

המבצע יצא לדרך לאחר מאמץ מודיעיני בהובלת שב"כ, שהוביל בתוך פרק זמן קצר לאיתור קבוצת הרוצחים שהסתתרה כל הזמן ככל הנראה בתוך העיר ג'נין: כוחות גדולים נכנסו עם טרקטורים ודחפורים על מנת להרוס את בתי המחבלים, ואחד המחבלים ככל הנראה נקבר תחת ההריסות.