תיעוד פלסטיני: האם לצה"ל יש מכשיר חדש לאיתור אמל"ח?

צלחת שטוחה ותאורה ירוקה: כלי תקשורת פלסטינים פרסמו סרטון בו נראים חיילים, באחד ממחסומי הבידוק ביו"ש, מבצעים שימוש במכשיר הייחודי, כדי לאתר אמצעי לחימה מוסלקים ברכבים. דובר צה"ל: "לא מפרטים אודות פעילות מבצעית"

בסרטון שפורסם בימים האחרונים בכלי התקשורת הפלסטיניים נראה מכשיר מיוחד המשמש את חיילי צה"ל לאיתור אמצעי לחימה. במהלך הסרטון מוצגים החיילים מחזיקים במכשיר באחד המעברים ברחבי יהודה ושומרים, ומאתרים אקדח שהוחבא בתא מטען במכונית שעברה במחסום.

הסרטון המדובר צולם על ידי נהג פלסטיני שעמד בתור לבידוק במחסום. במהלך הבידוק, אחד החיילים מאבטח את הזירה, בעוד שחברו מבצע את הבידוק בתא המטען של המכונית מסוג יונדאי. בשלב זה, נראה החייל שמבצע את הבידוק מחזיק במכשיר המדובר. זהו אמצעי שטוח, דמוי צלחת בה משולבת תאורה ירוקה, המשמש ככל הנראה כגלאי מתכות מתקדם.

במהלך הבדיקה נשמע לפתע צפצוף. בשלב זה החייל מוסר את האמצעי המיוחד לידי חברו המאבטח את הזירה. הדריכות בעקבות הגילוי נראית היטב בסרטון. חייל אחד מכוון את נשקו לעבר הנהג וחייל נוסף מנחה את הנהג שתיעד את האירוע לנסוע לאחור.

ניתן להעריך כי מדובר בגלאי מתכות מתקדם שנועד לסייע לכוחות הלוחמים ברחבי יהודה ושומרון לאתר אמצעי לחימה ותחמושת. מדובר צה"ל נמסר בתגובה :"לא מפרטים אודות פעילות מבצעית ולא מתייחסים לדיווחים פלסטיניים".

4 תגובות

הכי מצחיק זה איך שהוא פתאום מת מפחד אותו נהג מאחור בסוף הסרטון

1.חשיפה מאוד מסוכנת!
ברגע שהפלשתינים יודעים איך מתבצע הבידוק יהיה להם דרכים איך להמנע מחשיפה,וד"ל!
כדאי שלצבא יהיה גם מודעות למניעת חשיפת מידע [וכך גם בסרטוני פרסום שלהם]!
2.לדעתי לא עצרו את הרכב סתם, או בעקבות מידע מודעיני, או ע"י התרעה באמצעי טכנולוגי אחרת שמתריעה באופן כללי יותר (…).
נ.ב. תגובתי באתר זה בעניין ה(ניסיון) חיסול לבכיר חמאס בלבנון לא פורסמה! כנראה בגלל שכללה כמה פרטים על שיטות הפעולה שהיה נראה לאתר כחסויים ברצוני להבהיר שכל מה שכתבתי היה פרטים שאפשר לפרסם, ופרטים שחל עליהם איסור הצנזורה: מי שאומר לא יודע, ומי שיודע לא אומר!!!

רואים!
הוא מצא נשק בתא המטען!!

גדול מהחיים!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *