בסרטון ממצלמות אבטחה ביישוב הרדוף, ניתן לראות את מטוס ה-F-16, לאחר נטישת הטייסים, כשהוא בוער באוויר, נופל על הקרקע ועולה באש. "שמענו פיצוץ מטורף וכל הבית רעד. כשחזרתי הביתה והסתכלתי במצלמה – הבנתי מה קרה", תיאר אחד התושבים

צילום ממצלמת אבטחה מהכפר כעביה מתעד את רגעי התרסקות מטוס חיל האוויר שננטש אתמול לאחר שנפגע מירי נ"מ של צבא סוריה, במהלך ההסלמה החמורה בצפון. בתיעוד נראה המטוס הבוער צונח כלפי מטה ולאחר מכן נראה הבזק אור עוצמתי שנגרם כתוצאה מהפיצוץ.

מוסא, בעל הבית שבו מותקנת מצלמת האבטחה, סיפר: "שמענו פיצוץ מטורף, כל הבית רעד. יצאתי לכיוון הנפילה ורק כשחזרתי הביתה ראינו במצלמות והבנו מה היה". מזכיר קיבוץ הרדוף, יובל אלעד, אמר הבוקר: "המטוס התרסק ממש בכניסה של הקיבוץ, מטרים ספורים מהתיכון, מחדר החשמל, משאר הקיבוץ. הייתה בהלה מאוד גדולה בשעות הבוקר המוקדמות אבל יצאנו מזה ממש בנס, אין לנו שום נזק, לא בנפש ולא ברכוש".

מצבו של הטייס, שנטש את המטוס טרם נפילתו, השתפר הבוקר משמעותית. בבית החולים רמב"ם שבחיפה גמלו לפני זמן קצר את הטייס ממכונות ההנשמה והוא שב להכרה. מצבו מוגדר עתה בינוני. הטייס השני, שנפצע קל ונשאר בבית החולים בלילה לצורך השגחה, השתחרר לביתו.

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, הגיע לבקר את הטייסים המאושפזים. "העובדה שדיברתי עם הטייס מעודדת, הוא בהכרה מלאה, כאוב, אבל הוא מדבר בצורה ברורה", אמר נשיא המדינה."אנחנו לא מדברים רק על סכנה גרעינית אלא על מדינה תומכת טרור. יש לנו את חיזבאללה בצפון ואת חמאס בדרום ויש היום את איראן, וכולם צריכים להבין שישראל לא תוכל לעמוד מנגד כשאיראן מבקשת את נפשנו ואומרת זאת בפה מלא. צדק ראש הממשלה כשהזהיר מפני כך. יודעים כולם בכל המעצמות ובכל המדינות שאנחנו לא נוכל להשלים עם מעורבותה של איראן בגבולנו".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס למתיחות בצפון בישיבת שרי הליכוד ואמר: "הצבנו קווים אדומים ברורים – פעלנו ונמשיך לפעול לפיהם". בהמשך היום צפויים שרי הקבינט להתכנס ולקבל סקירה ביטחונית על אירועי סוף השבוע. נתניהו אף אמר: "אתמול נתנו מכות קשות לכוחות איראן וסוריה, והבהרנו בצורה חד משמעית לכולם, שכללי הפעולה שלנו לא השתנו במאומה. אנו נמשיך לפגוע בכל נסיון לפגוע בנו ובכל פגיעה בנו. זו היתה המדיניות שלנו, וזו תשאר המדיניות שלנו".