ניסיון לינץ' בחייל וחיילת שנסעו ברכב צבאי, טעו בדרך ונכנסו לג'נין: המון זועם תקף אותם וגנב את הנשק של אחד מהם. בצה"ל פתחו בחקירה ולדברי גורם צבאי מדובר היה ב"אירוע עם פוטנציאל מסוכן" • צפו בתיעוד פלסטיני מניסיון הלינץ' בחיילים

רכב צבאי ובו חייל וחיילת נכנס היום (שני) בשוגג לעיר הפלסטינית והותקף על ידי המון זועם. שוטרים פלסטינים שהוזעקו למקום חילצו את החיילים מידי עשרות התוקפים והעבירו אותם לידי אנשי המנהל האזרחי. החייל נפצע באורח קל והחיילת נפצעה קל-בינוני ופונתה לבית חולים, כשהיא סובלת מחבלות. נשקו של אחד מהם נגנב במהלך המהומה וכעת פועלים לאתרו.

מתחקיר ראשוני עולה כי הרכב בו נסעו החיילים המשרתים ביחידת אחזקה של אגף הטכנולוגיה נעצר בשלב הראשוני על ידי פלסטינים ברחוב שמנעו מהם את המשך הנסיעה ללב העיר, שוטרים פלסטינים שהוזעקו למקום הגיעו בכוחות מתוגברים, כדי לחצוץ בין החיילים להמון הפלסטינים, שניסה לפתוח את דלתות הרכב והחל ליידות אבנים.

אחרי שנפצעה החיילת בראשה מיידוי האבנים, והנשק נגנב מהרכב, ניגש לחיילים איש מנגנון הביטחון הפלסטיני, וביקש מהם לאפשר לו לנהוג במקומם ברכב, לפני שהפרות הסדר יתלקחו, והחייל שברכב סירב לכך. במקביל יצרו השוטרים הפלסטינים קשר עם נציגי המנהל האזרחי, ששוחחו עם החייל ואישרו את החילוץ. לאחר שחברו החיילים לנקודת המפגש, סיפרה החיילת כי חשבה שהיא תרצח בידי ההמון.

"תוך זמן קצר הקיפו אותנו המונים, שברו את החלון וניסו לפגוע בנו. זה היה ממש לינץ'. מה שיכולתי לעשות זה רק לצעוק עד שחילצו אותנו", סיפרה החיילת. צה"ל פתח בחקירת האירוע ולדברי גורם צבאי, "היה פה אירוע עם פוטניאל מסוכן מאוד שנגמר כך רק בזכות התפקוד של השוטרים הפלסטינים והתיאום מול המנהל האזרחי".

מדובר צה"ל נמסר: "לפני זמן קצר רכב צבאי נכנס בשוגג לעיר ג'נין. סביב הרכב התפתחה הפרת סדר אלימה שכללה יידוי אבנים, כתוצאה מכך נפצעו שני חיילים צה"ל, חיילת פונתה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. נשקו של אחד מהחיילים נגנב. הרכב יצא מהעיר בתיאום המנהל האזרחי. האירוע מתוחקר".