אירוע חריג הלילה ביריחו: פלסטיני ניסה לתקוף מספר חיילים שהיו עסוקים בפעילות מבצעית בעיר. החיילים השתלטו עליו ועצרו אותו, כשזמן קצר לאחר מכן נקבע מותו • הפלסטינים: הוא הוכה למוות. צה"ל: הוא ניסה לבצע פיגוע דקירה - ונורה


בוידאו: תיעוד התקרית ממצלמות האבטחה

אירוע חריג הלילה ביריחו: במהלך פעילות מבצעית בעיר, ניסה פלסטיני מקומי לתקוף באמצעות מוט קבוצה של חיילים. הללו הגיבו באופן מיידי והשתלטו עליו בתוך רגעים ספורים.

זמן קצר לאחר מכן נקבע מותו של הפלסטיני, והגירסאות חלוקות באשר למה שהוביל לסיבת המוות.

הפלסטינים טוענים שהוא הוכה למוות על ידי החיילים לאחר שאלה כבר הצליחו להשתלט עליו. הם אף הפיצו סרטון ממצלמות האבטחה, בו נראים החיילים מכים את התוקף, מה שמאשש לכאורה את גירסתם.

מנגד, בצה"ל טוענים שהוא נהרג כתוצאה מירי לאחר שניסה לדקור את החיילים. "הלילה במהלך פעילות למעצר מבוקשים בעיר יריחו התפתחה הפרת סדר אלימה שבמהלכה מחבל חמוש במוט ברזל רץ לעבר כוח צה"ל וניסה לתקוף אותו. הכוח הגיב בירי, התעמת עם המחבל מטווח קרוב והצליח לבלום אותו. על גופו של המחבל נמצאה סכין. הוא פונה על ידי הכוח מהנקודה לקבלת טיפול רפואי. בהמשך נקבע מותו", כך בהודעת דובר צה"ל.

יצוין כי לפני פרסום טענו בצה"ל שהפלסטיני לא נורה, אך לאחר פרסום הסרטון שינה דו"צ את גירסתו.

כך או אחרת, על 2 עובדות אין חולק: הראשונה, הפלסטיני ניסה לתקוף את החיילים. השניה, הוא נהרג כעבור דקות ספורות. הוויכוח הוא על מה שקרה או לא קרה בין שתי ההתרחשויות הללו. והוויכוח הזה, סביר להניח, צפוי להסעיר את המערכת הצבאית, המשפטית והפוליטית בתקופה הקרובה.