רק שלושה הגישו מועמדות לפריימריז של סיעת שלומי אמונים בעיר צפת. כצפוי, הנציג הנוכחי, נחמן גלבך זכה במירב הקולות, כאשר למקום השני הגיע ברוך קליין נציג חסידות צאנז ובמקום השלישי, משה פרוש נציג חסידות ביאלה

(צילום וידאו: חיים פרידלנדר – בקהילה)

במעמד בכירי סיעת שלומי אמונים, בהם סגן שר החינוך מאיר פרוש, ראש העיר אלעד ישראל פרוש, ראש העיר ביתר מאיר רובינשטיין ועוד, הכריז יו"ר ועדת הבחירות לפריימריז הפנימיים באגודת ישראל צפת, אברהם שוורץ על תוצאות הבחירות, בהם לא נרשמו הפתעות מיוחדות.

רק שלושה הגישו מועמדות, כאשר ההערכות הן כי שתי המקומות הראשונים רלוונטיים. למקום הראשון, נבחר הנציג המכהן כיום, נחמן גלבך המשתייך לחסידות ברסלב. ברוך קליין, המשתייך לחסידות צאנז הגיע למקום השני, ואל המקום השלישי, הגיע משה פרוש מחסידות ביאלה.

הבחירות התקיימו כך: כל קהילה קיבלה סכום מעטפות, כאשר כל מעטפה שווה קול אחד ומייצגת חמישה משפחות מתוך הקהילה. בסך הכל היו 110 מעטפות, כאשר הנציג שנבחר למקום הראשון, נחמן גלבך, קיבל למעלה משמונים מעטפות.

סגן שר החינוך מאיר פרוש, התייחס בנאומו לעבודה הקשה שנעשתה מאחורי הקלעים, "נעשתה עבודה עם פינצטה כדי להגיע למצב שאנחנו נמצאים היום. לא כל דבר אפשר להגיד ולספר, אבל אין המלאכה נקראת אלא על שם גומרה". סגן השר התייחס לפיצולים בציבור החסידי במערכות הבחירות הקודמות, "לא הייתה בעבר סיבה לפיצול, אבל זה קרה. היום זה וודאי לא צריך לקרות. ארבעה מחברי מועצת גדולי התורה היו מעורבים בבחירות, האדמו"ר מצאנז, האדמו"ר מביאלא, האדמו"ר מסערט ויזניץ' והאדמו"ר מסאדיגורא. אצלנו כשנבחרים נבחרים על דעת גדולי התורה ומי שלא נבחר אין לו את הכוח של גדולי הדור ושל הציבור".

פרוש פנה ליו"ר אגודת ישראל הנבחר נחמן גלבך – "נחמן, אתה הנבחר. נבחרת היום עם ברוך קליין ומשה פרוש להוביל את הרשימה החסידית". סגן השר אף סימן בנאומו את המטרות של אגודת ישראל בבחירות הקרובות: "אם לפני שתי מערכות בחירות הקהילות החסידיות הביאו 2 מנדטים, אין סיבה שהיום עם האחדות לא נביא 3 מנדטים". בנאומו התייחס פרוש לתמיכת סיעת אגודת ישראל במועמד לראשות העיר, והבהיר כי "המהלכים העתידיים שאנחנו צריכים לעשות, נעשה זאת על פי גדולי הדור ומכוח הציבור, ואם אין ציבור אין כוח של הציבור".

//www.jdn.co.il/breakingnews/963137

//www.jdn.co.il/breakingnews/928826