נתניהו מגיב למשטרה שהחתימה נגדו כבר שלושה עדי מדינה, טען כי מאיימים עליהם בשלילת חירותם אלא אם יסכימו ללכלך עליו, והוסיף: "המרדף האובססיבי הזה אחרי עד מדינה אחד ועוד עד מדינה ועוד עד מדינה זו ההוכחה הטובה ביותר שאין כאן כלום" • צפו

ראש הממשלה בנימין נתניהו מגיב היום לעדי המדינה שחתמו נגדו, בדגש על הדיווחים מתוך העדות לכאורה של ניר חפץ, מי שהיה בעבר יועץ התקשורת שלו ושל רעייתו. "אני לא נוהג להגיב על "הכותרות המרעישות" כביכול", פותח נתניהו את הפוסט שפירסם בנושא.

"קראתי משהו באחד העיתונים שגורם לי לחרוג ממנהגי. קראתי על אדם שנלקח לחקירה, מפעילים עליו מכבש לחצים, אומרים לו: "שקר, תהיה עד מדינה" – והוא מסרב. קשה להאמין שבמדינת ישראל, בדמוקרטיה שלנו ב-2018, יש דברים כאלה.

"אז אני רוצה להגיד כמה מילים על תעשיית עדי המדינה. לוקחים אנשים שטוענים שהם ביצעו איזה עבירה. מכניסים אותם למעצר, מהלכים עליהם אימים, אומרים להם: ״החיים שלכם הסתיימו, החיים של המשפחה שלכם הסתיימו. אנחנו ניקח מכם כמעט הכל, גם את החירות שלכם. אתם רוצים להיחלץ מזה? יש מוצא אחד – לכלכו על נתניהו. לא חשוב שתגידו שקרים הזויים, העיקר – לכלכו על נתניהו.

נתניהו הוסיף, "אז כשיש משהו אמיתי לא צריך עד מדינה אחד, וכשאין שום דבר גם אלף עדי מדינה לא יעזרו. המרדף האובססיבי הזה אחרי עד מדינה אחד ועוד עד מדינה ועוד עד מדינה זו ההוכחה הטובה ביותר שאין כאן כלום. אז הם ימשיכו בשלהם ואני אמשיך בשלי, בעשייה ההיסטורית כאן למען מדינת ישראל. וימים יגידו עד כמה הביקור הזה היה חשוב לביטחון ישראל.

לסיום כתב ראש הממשלה נתניהו: "בהזדמנות הזאת אני רוצה להודות לרבים רבים מכם שממשיכים לתמוך בי, ברעייתי, במשפחתי. זה מחמם את הלב שלנו תמיד ובייחוד בימים האלה. תודה רבה לכם".

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי הגיב לדברי נתניהו ואמר "אין "תעשיית עדי מדינה" בישראל. יש תעשייה של שחיתות שלטונית ובראשה עומד לא אחר מנתניהו עצמו. אחרי המתקפה על המפכ"ל, נתניהו הולך על ראשו של היועץ המשפטי לממשלה ומהלך איימים על עדים. ראש הממשלה כאחרון העבריינים. עם ישראל זכאי למנהיג שמחזק את ישראל ולא תוקף את רשויות החוק שלה".

//www.jdn.co.il/video/963957