בסופ"ש האחרון: סוכלה מנהרת טרור התקפית שחדרה לשטח ישראל

המנהרה היתה מחוברת לרשת מנהרות בתוך עזה ונועדה לשמש לפעולת טרור משמעותית. מדובר במנהרה השמינית שהושמדה בחודשים האחרונים, והראשונה שהתגלתה בצפון הרצועה. ההערכות: צה"ל קרוב ליעד של סיכול כלל המנהרות

במהלך סוף השבוע האחרון סוכלה מנהרת טרור התקפית של ארגון הטרור חמאס שחדרה לשטח ישראל במרחב ג'באליה. תוואי המנהרה זוהה וסוכל בפעולה הנדסית בשטח ישראל, בהובלת פיקוד הדרום, אוגדת עזה, אגף המודיעין, חיל האוויר ומפא"ת. התוואי זוהה בשלב מוקדם והיה במעקב כוחות הביטחון עד סיכולו.

מדובר במנהרה הראשונה שמתגלה בחטיבה הצפונית מאז צוק איתן, כאשר עד עתה כל המנהרות שהתגלו היו בחטיבה הדרומית. מדובר בעוד הישג של המאמץ המודיעיני המבצעי נגד המערך התת-קרקעי. ההערכות הן שצה"ל מתקרב ליעד של סיכול המנהרות עד סוף 2018.

יצוין כי זו המנהרה החמישית שסוכלה בשטח מדינת ישראל בחודשים האחרונים, והשמינית שהושמדה בס"ה. בצה"ל מדגישים כי המנהרה לא היוותה סכנה למדינת ישראל. "ההחלטה על הסיכום והחשיפה שלה נלקחה תוך כדי שיקולים מבצעיים". המנהרה הושמדה קילומטרים לתוך הרצועה והיא היתה מחוברת לרשת מנהרות ברצועה, לכן מדובר בהישג גדול מאוד שהסב נזק לפרויקט המנהרות בעזה.

במקביל ממשיך להיבנות המכשול, כאשר הכוחות עומדים סביב הקילומטר התשיעי מתוך 66 קילומטר.

"בחודשים האחרונים וביתר שאת בשבועות האחרונים פועל ארגון הטרור חמאס במטרה להפוך את מרחב הגדר לאזור טרור ולחימה. הפרות הסדר האלימות הן כסות לניסיונות טרור מעל ומתחת לקרקע. צה"ל לא יאפשר פגיעה בביטחון אזרחי ישראל או בריבונותה, וימשיך לפעול בנחישות כנגד טרור מכל סוג", נמסר מצה"ל.

עוד נמסר כי "צה"ל מבצע תהליך שיטתי, מבצעי מודיעיני וטכנולוגי לאיתור וחשיפת מנהרות טרור לצד בניית מכשול להגנת אזרחי ישראל וריבונותה. חמאס מוסיף להשקיע משאבי עתק במאמצי טרור חסרי תוחלת במקום להשקיע אותם לרווחת תושבי הרצועה.

צה"ל ימשיך לפעול ולבצע את משימתו להגן על אזרחי ישראל וריבונותה. אין בפעילותו משום כוונה לדרדר את המצב הביטחוני, אך עם זאת צה"ל ערוך למגוון תרחישים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *