ביום השלישי ברציפות: טרור העפיפונים מעזה נמשך

מחבלים פלסטינים הציתו שדה חיטה במועצה האזורית שער הנגב באמצעות שיגור עפיפון עם פח מלא בחומר תבערה. במקביל, מתאם פעולות הממשלה בשטחים הודיע כי ישראל תעניש חברות שהסיעו מפרי סדר לגבול. "הם ומשפחותיהם לא יקבלו זכויות"

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

מחבלים פלסטינים הציתו בצהריים (יום ב') שדה חיטה במועצה האזורית שער הנגב באמצעות שיגור עפיפון עם פח מלא בחומר תבערה. בחסדי שמיים, גם הפעם איש לא נפגע באירוע.

זה היום השלישי ברציפות שאירועים כאלו מתרחשים על הגדר. גם אתמול ושלשום נשלחו מרצועת עזה לשטח ישראל לפחות שני עפיפונים שגרמו לשריפות, האחרונה שבהן ביער כיסופים שבמועצה האזורית אשכול. בצה"ל עוקבים אחר התופעה החדשה שהולכת ותופסת תאוצה. חקלאים ואנשי ביטחון מעוטף עזה התבקשו לגלות עירנות לתופעה הזו ולהזעיק כיבוי אש במקרה הצורך.

עפיפוני תבערה אינם המצאה חדשה ובעבר נעשה בהם שימוש מועט יחסית. הטרנד תפס תאוצה שוב בשבוע האחרון – עת החלו פלסטינים להשתמש בהם במסגרת הפעולות של קמפיין צעדת השיבה. באחרונה גם הציתו פלסטינים צמיגים רבים בגבול הרצועה וגרמו לזיהום אוויר חריף.

//www.jdn.co.il/video/981399

בתוך כך, מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף יואב (פולי) מרדכי פרסם היום פוסט בעמוד הפייסבוק של מתפ"ש בערבית בו כתוב כי בישראל מתכננים להטיל סנקציות על חברות הסעה שיסייעו פעילי חמאס להפרות סדר מול ישראל: "יבוטל כל קשר שלהם עם ישראל".

האלוף טען כי בצה"ל העבירו אזהרות לבעלי החברות ודרשו מהן שלא לסייע לפעילי החמאס המגיעים להפרות הסדר וההפגנות האלימות בסופי השבוע. "ביררנו ונודע לנו ש-14 חברות עזתיות סייעו להסעת פעילי החמאס ומפרי הסדר", כתב האלוף. "לכן כפי שהזהרנו", הוסיף הקצין הבכיר, "יוטלו סנקציות על בעלי החברות. "הם ומעגל משפחותיהם לא יקבלו זכויות יתר ויבוטל כל קשר שלהם עם ישראל".

שר הביטחון ליברמן התייחס היום במהלך הרמת כוסית לכבוד יום העצמאות עם חברי פורום מטכ"ל למציאות הביטחונית המורכבת עמה מתמודדת ישראל: "אל מול אתגרים מורכבים ולא סימטריים, המטה הכללי, יחד עם גופי הביטחון הנוספים במדינת ישראל, ידע לתת מענה נכון ומדויק ויאפשר לעם ישראל לנהל את חייו בביטחון וברוגע".

"יחד עם זאת, מולנו מתגבשת מציאות חדשה: צבא לבנון בשת"פ עם חיזבאללה, צבא סוריה, המיליציות השיעיות בסוריה ומעליהן איראן- כולם הופכים לחזית אחת נגד מדינת ישראל", פירט שר הביטחון. "חזית הצפון. זהו אתגר אסטרטגי מן המעלה הראשונה, שמחייב את כולנו, צה"ל וכלל מערכות הביטחון, להעלות מדרגה נוספת ולחזק עוד יותר את ההיערכות והמוכנות".

4 תגובות

כשזורקים על חרדים רימוני הלם
הערבים זורקים עפיפונים בוערים…

מי שזורק רימוני הלם על חרדים, מקבל טרור עפיפונים

חמורי גרם!

כדאי לנסות לשלוח לכיוון עזה עפיפונים כאלו, לאחר שהבתים שלהם יעלו באש, מ

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell