דיווחים: מטוסי קרב תקפו בסיסים של צבא סוריה באזור חומס ובדמשק

התקשורת הסורית הרשמית מדווחת כי לפנות בוקר תקפו מטוסים 2 בסיסים צבאיים במדינה. ע"פ הדיווח, מערכות ההגנה הסוריות יירטו את כל הטילים שיירו המטוסים. ארה"ב מכחישה מעורבות באירוע, ישראל שומרת על שתיקה לפי שעה


בוידאו: תיעוד של מתקפת הטילים (והיירוטים?) הלילה כפי שפורסם בתקשורת הערבית

שוב תקיפות מסתורית בסוריה: כלי תקשורת במדינה דיווחו על מטוסי קרב שירו מספר טילים לעבר בסיס חיל האוויר באזור חומס. בנוסף, כך נטען, הותקף בסיס נוסף באזור דמשק.

לטענת הסורים, מערכות ההגנה האוויריות שלהם יירטו את כל הטילים.

בתחילה נטען כי ארה"ב היא זו שביצעה את התקיפות, אך בפנטגון הכחישו את הדברים. ישראל, לעומת זאת, שותקת.
//www.jdn.co.il/breakingnews/982307
התקיפות מגבירות עוד יותר את המתיחות הגואה בחזית הצפונית. אמש דיווחנו כי גורמי מודיעין בישראל ובמדינות אחרות באזור, כמו גם גופים ואישים המקורבים לשלטונות בטהרן אומרים כי החלטת נחושה: תגובה חריפה למתקפה הישראלית, כשכל השאלה היא מתי זו תצא לפועל. ע"פ דיווחים שונים, התגובה צפויה להיות מופנת ליעדים צבאיים שונים.

ההערכה המובילה היא שהאיראנים ממתינים ל-12 במאי, אז צפוי נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, להודיע על החלטתו בדבר ביטול הסכם הגרעין. האיראנים, כך נטען, אינם מעוניינים שהתגובה שלהם תאיץ בטראמפ לבטל את ההסכם.

בתוך כך, סמזכ"ל חיזבאללה, נעים קאסם, אמר היום לתקשורת הלבנונית כי "ההרג של האיראנים לא יעבור ללא תגובה…אנחנו צופים תגובה איראנית אך לא יודעים מתי ואיך היא תתבצע".

2 תגובות

זה מעשים של התגרות באומות.
המדינה לרגל שנות ה70 בטוחה בעצמה יותר מדי, נקווה לרחמי שמים שלא יזיק.
הרי המחליטים אם לתקוף לא שואלים שאלת רב, ונראה לי שאם ישאלו ההלכה תהיה שאסור לתקוף…

כבודו חושב יותר מידי…
מניין לכבודו שרב היה פוסק שאסור לתקוף בסוריה? אולי כבודו יושב בישיבות הקבינט בעניין? אולי תשתף אותנו קצת מה הולך שם?… ונניח שכן, מאיפה כבודו יודע לפסוק בהלכה? (אולי מהשיטוט ברשת..)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *