פורעים ערבים ניסו לשבש אמש את הגעת הרבבות לכותל המערבי. שוטר ואזרח נפצעו באורח קל מאבנים. בחור ישיבה הותקף ע"י אספסוף והצליח להימלט. הבוקר הודיעה המשטרה על מעצרם של מספר חשודים במעורבות במעשים

כמידי שנה, גם אתמול – מוצאי חג השבועות ה'תשע"ח – הגיעו לכותל המערבי רבבות בחורי ישיבות (תיעוד נרחב וסקירה של המראות המרגשים נעלה כאן באתר בהמשך), אלא שהשנה היו מי שניסו לשבש את העליה ההמונית.

פורעים ערבים יידו אבנים לעבר שוטרים ואזרים בשער שכם. שוטר אחד נפצע באורח קל בידו. בהמשך יודו אבנים לעבר אוטובוס שנסע באזור, נוסע אחד נזקק לטיפול רפואי.

כמו כן, אירוע מספר מקרים של הצקות ורדיפות אחרי יהודים באזור. מקרה אחד, שבו כמה עשרות פורעים השליכו אבנים וניסו לתקוף בחור ישיבה תמים שעבר במקום – תועד והועלה לרשתות החברתיות. צפו

יצוין כי בחסדי שמים הבחור הצליח להימלט בזמן ללא שנפגע.

הבוקר הודיעה המשטרה כי במהלך הלילה נעצרו 3 חשודים בחשד ליידוי אבנים וירי מכינון ישיר לעבר כוח משטרה.

"עוד במהלך הלילה, נורו זיקוקים בכינון ישיר לעבר כוח של לוחמי מג"ב במזרח ירושלים, שוטר שחש סכנת חיים ירה באוויר. למקום הגיעו חוקרים וטכנאי מז"פ שאספו ממצאים, ובעקבות חקירה ממוקדת ומקצועית, אותר ונעצר חשוד (17 מזרח י-ם) והועבר להמשך חקירה. היום יובאו החשודים להארכת מעצר בפני בית משפט", נמסר.

עוד נמסר: "הפעילות הנחושה של משטרת ישראל המשלבת פעילות מודיעין וחקירה תוך שילוב ושימוש באמצעים מתקדמים וזאת על מנת לסכל ולהעמיד לדין את אלו אשר מסכנים את הציבור וכוחות הביטחון".