אחרי ארצות הברית, גואטמלה ופרגוואי: ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום בפתח סיעת הליכוד כי "אני מבטיח לכם. עוד בדרך". מוקדם יותר היום נפתחה בגן הטכנולוגי בירושלים שגרירות פרגוואי: "זה יום גדול לישראל, יום גדול לפרגוואי ויום גדול לידידות שלנו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שני) בפתח סיעת הליכוד: "אני בא עכשיו מפגישה עם ידיד גדול של ישראל – נשיא פרגוואי. קודם פתחנו את שגרירות פרגוואי בירושלים אחרי גואטמלה ואחרי מדינה נוספת ארה"ב עם ההחלטה ההיסטורית של הנשיא טראמפ. אני כבר מבטיח לכם. עוד בדרך".

עוד הוסיף נתניהו: "ההצלחות והמדיניות שלנו אינן מבוססות על חולשה אינן מבוססות על ויתורים שיסכנו אותנו. אלא על עמידה על ערכי הנצח של מדינת ישראל וטיפוח העוצמה הטכנולוגיה המודיעינית שלנו. במשך שנים טיפחו החלטה הפוכה שאם רק נחליש את עצמנו נקבל אהדה. אנחנו רוצים לעשות שלום עם אלה שמוכנים לעשות איתנו שלום מתוך התפיסה הזאת".

מוקדם יותר היום נפתחה בגן הטכנולוגי בירושלים שגרירות פרגוואי. נתניהו אמר בטקס כי "אני רוצה להתחיל בהצדעה לידיד גדול של ישראל וידיד קרוב שלי, הנשיא הוראסיו קארטס חארה מפרגוואי. תודה לך הוראסיו. אתה ידיד שאין כדוגמתו ועליי להגיד שזה מייצג את הידידות בין מדינותינו אבל הענקת לה ביטוי אישי. הגעת לכאן עם פמליה גדולה, חתמנו על הסכמים – גם זה היה ביטוי רשמי למשהו שהוא בלתי רשמי, מהלב. באת לראות אותי בבואנוס איירס, אני לא שוכח את זה. וכעת אתה מגיע הנה לפתוח את השגרירות".

"זה יום גדול לישראל, יום גדול לפרגוואי ויום גדול לידידות שלנו. עשית רבות למען המדינה שלך וכעת אתה עושה משהו למען שתי המדינות שלנו על פי המודל שמציבה פרגוואי במשך שנים רבות. פרגוואי עזרה ליהודים להימלט מגרמניה הנאצית. לעולם לא נשכח זאת. עשיתם זאת לפני השואה, במהלכה ואחריה. זה היה מעשה של נדיבות ורחמים שנחקק בלבנו לעד".

"פרגוואי תמכה בהקמתה של מדינת ישראל, ההכרה במדינת ישראל באומות המאוחדות. לעולם לא נשכח זאת. טרם מנהיגותך אבל במיוחד תחתיה, פרגוואי נקטה בעמדה אמיצה ביותר ביחסים הבינלאומיים וסירבה לשתף פעולה עם השקרים שמופנים נגד ישראל. אנו זוכרים זאת תמיד. תודה לך הוראסיו, תודה לך ותודה לך פרגוואי".

"יש לנו שיתוף פעולה נהדר והוא יהיה טוב אף יותר. ראיתי את כל המבקרים, חברי הפרלמנט, המומחים, השרים, המשלחות שנוסעות הלוך ושוב. זה הזמן. זה הזמן לעשות הרבה יותר. זה הזמן ששיתוף הפעולה בינינו יזרום כמו מים. אנו דנים בנושא המים, חקלאות, טכנולוגיה, ביטחון, אבל אנחנו גם עושים ואנו רוצים לעשות יותר ונעשה זאת. וכיוון שכך, יש לך תמיכה לא רק של הממשלה שלנו אלא הוקרה עמוקה של עם ישראל. אנו זוכרים את ידידינו. אין לנו ידידים טובים מכם. תודה לך הוראסיו, תודה לך פרגוואי״.

נשיא פרגוואי אמר בטקס כי ״למעמד זה יש משמעות מיוחדת כי הוא מבטא את הידידות הכנה והסולידריות האמיצה בין פרגוואי לישראל. אני מעריך מעומק ליבי את המדינה הזאת המגנה באומץ לב על זכותה לחיות בשלום והיא בונה מדינה עם שגשוג כלכלי ראוי לשבח ומבטיחה את עתידה ואת עתיד בניה״.