ח"כ ישראל אייכלר תקף במליאת הכנסת את ח"כ אלעזר שטרן מיש עתיד: "אלעזר שטרן מזכיר לי את היהודון המוסר והמלשין שעובד בשירות השליט נגד אחיו היהודים". שטרן: "אין לי כבוד לחברי כנסת שתוקפים את מוסדות המדינה"

עימות חריף התרחש היום (שני) במליאת הכנסת בין חברי הכנסת אלעזר שטרן לבין ח"כ ישראל אייכלר. העימות החל כאשר ח"כ אייכלר התייחס לדיון שהתקיים מוקדם יותר היום בוועדת חוקה, במסגרתו נידונו דברים שאמר עד המדינה במשפטו של השר לשעבר שלמה בניזרי, כי הופעלו עליו לחצים על מנת שיעיד נגד השר בניזרי.

ח"כ אלעזר שטרן תקף את ח"כ אייגלר ואמר: "אם זה היה רק ח"כ אייכלר אז לא הייתי מתרגש כי אייכלר לא בדיוק אוהב יהודים, לא בדיוק אוהב את מדינת ישראל, הוא לא מאמין בהרבה מוסדות של מדינת ישראל, הוא חושב שהוא קובע מי יהודי, מי דתי ואיזו כיפה כל אחד צריך ללבוש, אז הייתי יכול להבליג. אייכלר לא מפתיע אותי, הוא קיצוני גם בין חבריו. הוא עושה את הכל על מנת לפרק כמה שיותר מוסדות של המדינה אלא אם כן הם משרתים אותו. אולי יום אחד הוא יעשה תשובה ויבין שיש גם דרך ארץ, ויש ואהבת לרעך כמוך ולא רק את עצמך ואת הציבור שלך."

ח"כ ישראל אייכלר הגיב לשטרן ואמר כי: "אני אוהב יהודים שאוהבים את היהודים החרדים לדבר ה' הדברים בתורתו, אני לא שונא אף אדם שאינו שונא יהודים ולא מסית נגד התורה ושומריה. לא כך ח"כ אלעזר שטרן שהאשים אותי בשנאת יהודים שלא כמוני, הוא עושה זאת כדי למצוא חן בעיני אדונו יאיר לפיד שנתן לו מקום כדי שילחם בציונות הדתית ובציבור החרדי דווקא כחובש כיפה".

"אלעזר שטרן מזכיר לי את היהודון המוסר והמלשין שעובד בשירות השליט נגד אחיו היהודים. אף אדם חילוני לא היה מעז להילחם בשנאה ואיבה כזו בישיבות ההסדר, ברבנות הראשית והציונות הדתית. מי שבוגד במורשת אבותיו אין לצפות ממנו לנאמנות לעם ישראל".

"ח"כ שטרן בפרט וחבריו שיוצרים דה-לגיטימציה והסתה יום יומית נגד ילדי החרדים, מכינים דעת קהל למלחמה בין יהודים, זה מה שהם רוצים, הם סכנה קיומית למדינת ישראל. שום אויב חיצוני לא יחסל את מדינת ישראל, רק ח"כ שטרן ודומיו הם שישמידו את מדינת היהודים במלחמת אזרחים פנימית. אם הם חלילה יצליחו ליצור מלחמה בין יהודים זו תהיה סופה של מדינת ישראל ולכן הם סכנה גדולה מאוד."

ח"כ אלעזר שטרן אמר עוד בתגובה לח"כ אייכלר כי "חבר הכנסת אייכלר יכול "לברך" אותי כמה שירצה, אבל לא אשתוק כשהוא תוקף את מוסדות המדינה כפי שעשה על בימת מליאת הכנסת. יש לי כבוד והערכה לחברי הכנסת החרדים גם כאשר יש בינינו חילוקי דעות. אין לי כבוד לחברי כנסת שמייצרים שנאה נגד מוסדות המדינה ומשרתיה. כאשר משתלחים בצורה כזאת נגד מוסדות המדינה שלנו, אין שאלה האם אצא להגנת המדינה. כך אמשיך לעשות".

יו"ר ועדת חוקה ניסן סלומיאנסקי אמר הערב בראיון למשה לגלסנר ב'קול ברמה' כי "הדיון היום בנושא עדי מדינה הוא רק התחלה, הסיפור של הרב בניזרי הוא חמור. כל הסיפור של עדי המדינה נותן פתח לעבריינים לצאת ללא עונש. צריך לשאול איך הגיעו לחתימה עם עד מדינה. אני מבין את הרב בניזרי שלא רוצה משפט חוזר. מתפקידנו לבדוק את הדברים קדימה שאנשים אחרים לא יפגעו".

הרב שלמה בניזרי אמר בראיון לקול ברמה כי "אם נחלש משהו מתודעת בית המשפט, והיה זה שכרי. אחרי שבא עד המדינה ואומר אני שיקרתי, קיבלתי כסף. ועדין אף אחד שם לא עושה חשבון נפש, אז אין לי מה להגיד יותר. לי אין אמון במערכת המשפט".