השכרת רכב לטווח ארוך – כל היתרונות

השכרת רכב לטווח הארוך היא מצב בו לקוח בוחר להשכיר את הרכב לתקופה של מעל חודש-חודשיים, אבל לא דרך מסלולי ליסינג למיניהם. לקוחות רבים בישראל בוחרים דווקא באופציה הזו, על פני רכישת רכבים או אפילו ליסינג, שכן נראה כי מדובר באפשרות משתלמת ביותר. במאמר הבא, נסה לסביר בדיוק מדוע.

דומה אבל שונה מהליסינג

במידה רבה, השכרת רכב לטווח הארוך מכילה בתוכה כמעט את כל היתרונות שכולל הליסינג ואף יותר מכך: הלקוח מקבל רכב במצב מעולה, לא צריך לדאוג לגבי ביטוחים וכד', וכן יכול ליהנות ממחיר אטרקטיבי. בשונה מהליסינג, כאן האדם יוכל ליהנות מהרכב האיכותי לטווח ארוך, ללא החייבות אופיינית לעסקאות ליסינג, כגון תשלום מקדמה, התחייבות לרכוש את האוטו במהלך תום התקופה ועוד.

התאמת הרכב לצרכים השונים של החיים

השכרת רכב לטווח הארוך, אינה מחייבת את האדם להשכיר לתקופה של שנים את אותו הרכב. בייחוד עבור בעלי עסקים (אבל לא רק), השכרה כזו יכולה לאפשר ללקוח להשכיר רכבים שונים, לתקופות שונות, בהתאם לצרכים כמו: עונת החגים והטיולים המצריכה התארגנות על רכב משפחתי גדול יותר, תקופות מסוימות בעסק המחייבות השכרת רכב יוקרתי וחדשני, השכרת רכב מיני ליום יום, משום שהצרכים של המשפחה לא מצדיקים השכרת רכב גדול יותר, וכן הלאה.

מחיר אטרקטיבי יותר מהשכרה לטווח קצר

בעולם השכרת הרכב, ההיגיון הוא כזה: ככל שהרכב מושכר לתקופה ארוכה יותר, כך גם המחיר הוא משתלם יותר. כמובן שזה לא נכון ל-100% מהרכבים וכי הלקוח תמיד יצטרך לבדוק את פרטי העסקה לעומק, אבל שוב, זה ההיגיון הדומיננטי כיום בענף ומשום כך, סביר להניח שהשכרת רכב לטווח הארוך תהיה משתלמת כלכלית יותר מהשכרת אותו רכב לטווח הקצר.

אבא ואמא לרכב

בדומה לחלק מהדברים שציינו לעיל, חשוב להבין כי ברגע שלקוח משכיר רכב מחברה אמינה, יש לו מעין "אבא ואמא" לרכב, יש למי לפנות בעת הופעת תקלות ברכב, השירות הוא בד"כ מצוין, שכן החברה מחויבת לשירות בסטנדרטים מסוימים. בכל אופן, זה שונה מאוד ממצב בו האדם הוא בעל הרכב ולכן, הוא האחראי הבלעדי על תיקונים, מציאת מוסך מתאים, הבאת הרכב למוסך וכד'.

לסיכום, נראה כי בחירה מושכלת של רכב להשכרה לטווח הארוך, יכולה להיות אחת העסקאות המשתלמות ביותר שאדם יעשה בחייו. עם זאת, חשוב להזכיר כי בחירה משוכלת כוללת את הבחירה בחברת השכרת רכב אמינה כאמור, אמנם לא פחות חשוב, גם בחירה ברכב המתאים שיהווה איזון בין צרכי הלקוח לבין מחיר ההשכרה.

כתבות קשורות