צילום pexels.com

5 דרכים שיעזרו לכם להימנע משימוש בטלפון בזמן הנהיגה

הידעתם כי הגורם המרכזי לתאונות דרכים הוא הסחת דעת בזמן הנסיעה? אחד הגורמים הנפוצים ביותר להסחת דעת זו הוא הטלפון הנייד

הודעת SMS שלא יכולנו להתאפק וקראנו גורמת להסרה מסוכנת של העיניים מהכביש, שיחת טלפון שגורמת לנו לשכוח הכל כולל את הילד במושב האחורי של הרכב או הודעות חוזרות ונשנות בזמן הנסיעה. איך ניתן לשנות את ההרגל להשתמש בטלפון? לפניכם מספר דרכים יעילות.

תנו את הטלפון לאדם אחר בזמן הנסיעה

אתם נוסעים ביחד עם בן הזוג או הילדים? הפקידו את מכשיר הטלפון שלכם בידיהם. אינכם חייבים לתת להם לשחק בטלפון או לקרוא את תכני ההודעות שלכם. תוכלו להכניס את הטלפון לנרתיק מיוחד ומרגע זה לא לגעת בו עד שהגעתם ליעדכם. שיחה ערה עם הסובבים אתכם, טריוויה שאתם משחקים יחד או שיר אהוב שאתם שומעים ברדיו יכולים להיות תחליף מצוין לשימוש בטלפון.

התקינו דיבורית ברכב והגדירו חיוג קולי

צריכים לבצע שיחות בזמן הנסיעה? הדרך הבטוחה ביותר לעשות זאת היא באמצעות דיבורית המותקנת ברכב. אך, כיצד תחייגו את המספר המבוקש? תוכלו לעשות זאת כאשר עצרתם בצד, כאשר אתם מתדלקים או לפני שאתם מתחילים לנסוע. כמו כן, אתם יכולים להגדיר במכשיר הטלפון אפשרות לחיוג קולי באמצעות "גוגל" או "סירי" של אייפון.

יש לכם מכשיר אנדרואיד? כל שעליכם לעשות הוא להגיד "הי גוגל – חייג ל(שם האדם) על דיבורית". המכשיר יבצע את החיוג עבורכם ויעביר את הקול לדיבורית או יפתח את הרמקול במכשיר. באותה צורה ניתן גם (כרגע באנגלית) לשלוח הודעות SMS קוליות.

העבירו את הטלפון לרטט או שקט בזמן הנסיעה

לא חייבים לענות לשיחות? התחילו להרגיל את המשפחה והחברים כי כאשר אתם בנהיגה אתם לא עונים לטלפון. כאשר תגיעו ליעדכם תוכלו לבדוק האם נשלחו לכם הודעות SMS או שמישהו השאיר הודעה. כאשר הטלפון שקט לא תצטרכו להתמודד עם הנטייה לענות לכל "צליל הודעה" בטלפון. אפליקציות רבות מאפשרות גם להגדיר מצב "נא לא להפריע" בטלפון בזמן הנסיעה אותו תוכלו לבטל כאשר הגעתם אל היעד.

מי שבכל זאת חייב להשאר זמין בזמן הנסיעה יכול לבקש מנוסעי הרכב לענות לטלפון במקומו ולציין כי הוא נוהג, לענות להודעות SMS או להפעיל את ה GPS- עבורכם בזמן הנסיעה.

רכשו מתקן לחיבור הטלפון כאשר המסך פונה אליכם

כאשר אתם מפעילים את תוכנת הGPS בטלפון ומחזיקים אותו ביד אתם לא אוחזים את ההגה באחיזה האידיאלית. חשוב לאחוז בהגה בשתי הידיים לשליטה מקסימלית בנהיגה. לכן, כדאי לחבר את הטלפון למתקן מיוחד המאפשר למסך להיות מולכם. את התחלת הניווט בצעו עוד לפני הנסיעה ועד הגיעכם ליעד נסו שלא להתפתות לגעת בטלפון. אם תשימו לב, תוכנת הניווט Waze מונעת מכם לתפעל את הטלפון בעצמכם בזמן הנסיעה. שימו לב להודעת האזהרה המופיעה והעבירו את הטלפון למישהו אחר.

דרך נוספת היא לרכוש מכשיר GPS נפרד המיועד אך ורק לניווט ונמצא ברכב כל העת. כך, לא תצטרכו להשתמש בטלפון כלל בזמן הנסיעה ותוכלו להשאיר אותו במושב האחורי, בארנק או (כפי שהצענו קודם) בידיו של אחד הנוסעים האחרים ברכב.

שימו העתק של דוח שקיבלתם או אחרים קיבלו לידכם

דרך שיכולה לסייע לכם באופן פסיכולוגי לזכור לא לגעת בנייד היא דו"ח קודם שקיבלתם על כך או צילום של דו"ח שאחד המכרים קבל. ברגע שזוכרים את ההשלכות הכלכליות של השימוש בטלפון, קל יותר להמתין לפני שעונים על הודעה מקרית או בודקים את הסטטוס של החברים של בפייסבוק. זכרו העולם הדיגיטלי יוכל להמתין לכם עד שתגיעו ליעדכם בריאים ושלמים. במקרה חירום תמיד אפשר לעצור את הרכב ולבדוק הודעה ולא להסתכן בתשלום מיותר של קנס וצבירת נקודות.

לסיכום, שימוש בטלפון הנייד לא רק מסכן אתכם אלא עשוי לגרום לכם לקנס לא קטן במידה ונתפסתם מדברים ללא דיבורית או מסמסים. דו"חות חוזרים ונשנים עשויים לגרום לצבירת שמונה נקודות שליליות (על פי שיטת הניקוד החדשה במקום ארבע נקודות בלבד) ואפילו לגרום לכך שפוליסת ביטוח מקיף לרכב שלכם תעלה הרבה יותר. לכן, כדאי להשתמש בטיפים שהזכרנו ולנסות שלא לגעת בטלפון הנייד בכלל בזמן הנסיעה.

2 תגובות

יש לי שיטה הכי טובה פשוט אל תיקנו סמארטפון על כל סוגיו הכי טוב זה הכשר מקשים ככה אני שולט על הפאלפון ולא הוא עלי…….

יש שיטה מאד פשוטה – גם לכשרים. לחבר בלוטוס!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן