צילום: PIXABAY

מסלולי מימון אפשריים לרכב חדש או משומש

אין ספק כי קניית רכב היא הוצאה משמעותית אשר לעיתים דורשת מאתנו לגייס כספים, אילו מסלולי מימון לרכב קיימים כיום? מהם היתרונות של הלוואה חוץ בנקאית לרכב?

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • וצומו עלי: יהודי איראן בשליחות גורלית למען עם ישראל

  תוכן מקודם

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

אין ספק כי קניית רכב היא הוצאה משמעותית ביותר, הן עבור משפחות והן עבור רווקים. במרבית המקרים, רכישת רכב חדש ואף משומש, תדרוש מאיתנו לגייס סכום מסוים של כסף, אשר במקרים מסוימים יעמוד על כמה אלפי שקלים בודדים, ובמקרים אחרים – עשוי להגיע לעשרות אלפי שקלים. אז מהם מסלולי המימון האפשריים לרכב חדש או משומש? לפניכם המדריך השלם.

אילו מסלולי מימון לרכישת רכבים קיימים כיום?

כיום קיימים מגוון של מסלולי מימון לרכב, כאשר העיקרים שבהם הם הלוואה מהבנק, הלוואה מגורם חוץ בנקאי או מימון באמצעות סוכנות הרכב. עם זאת, חלק ממסלולי המימון הקיימים כיום בשוק הם לא בהכרח אטרקטיביים, שכן לרוב הם ידרשו מאיתנו לשעבד את הרכב או לרכוש אותו בסוכנות ספציפית – עניין אשר עשוי להגביל אותנו, הן בכל הנוגע למבחר הרכבים המוצע לנו והן בכל הנוגע למכירת הרכב בהמשך הדרך.

מהם היתרונות של הלוואה חוץ בנקאית על פני מסלולי מימון אחרים?

להלוואה חוץ בנקאית לרכב יש מגוון של יתרונות כאשר העיקריים שבהם :

 • תהליך אישור מיידי והעברת הכסף לחשבון הבנק ללא עיכובים / במהירות / תוך 24 שעות הרכב שייך באופן מלא ללווה מרגע הקניה – זאת המשמעות העיקרית של לקיחת הלוואה לרכב בתנאים ללא שיעבוד או ערבים.  בשונה מפתרונות מימון לרכב בהם הרכב משועבד לגוף שנתן את המימון לרכב (לדוגמה סוכנות הרכב) עד לגמר החזר התשלום. הלוואה חוץ בנקאית לרכב מנתקת אותנו מהתלות בסוכנות הרכב והגורם המלווה שמאחורי אותה סוכנות ופותחת בפנינו את האפשרות לרכוש רכב גם מיידים פרטיות.
 • סכום ההלוואה ומספר התשלומים גמיש יחסית למסגרות אחרות – ניתן לקבל הלוואה של עד 100,000 שקלים בהחזר של עד 60 תשלומים.

טיפים לרכישת רכב

רכב הוא אמנם הוצאה לא קטנה, אך קיימים בכל זאת מספר טיפים אשר יסייעו לכם להוזיל את עלויות הרכישה והתחזוקה שלו. בין היתר, חשבו על פרמטרים כמו תדירות השימוש ברכב, מרחק הנסיעה היומי שלכם, כמות המשתמשים וגודל הרכב שאתם זקוקים לו. כך, למשל, אם אתם רווקים או זוג ללא ילדים, ייתכן כי בחירה ברכב גדול ומסיבי לא תהיה הבחירה הנכונה ביותר עבורכם – שכן רכבים כאלה נוטים לצרוך כמות גדולה של דלק, והתחזוקה שלהם יקרה יחסית. כמו כן, רצוי להתמקד ברכבים שנחשבים לאמינים ושעלות החלפים שלהם זולה יחסית. טיפ נוסף אשר עשוי לחסוך לכם לא מעט כסף, הוא לרכוש את הרכב בתקופות בהן קיימים מבצעים והנחות, כמו למשל לפני החגים.

כתבות קשורות

4 תגובות

אבל הריבית בהלוואה חוץ בנקאית הוא פי כמה

אין שום היתר לקחת הלואה בריבית גם עם היתר עיסקא . כי זה לא עיסקא אלא כל יום יש ירידת מחיר לרכב ולכן יש הפסד לצד הרוכש …. בהיתר עיסקא חייב ששני הצדדים גם הלוה וגם המלוה נושאים ברווחים או בהפסדים …בברכת אל תהא פתי לכל דבר חשוב רגע לפני כל צעד ואל תיפול בפח יוקשים כי הנוגשים לא מבחינים במצבים של האנושאים….

ההיתר עיסקא הוא על ההלוואה ולא על הרכב שנרכש ולכן צריך שיהיה לאדם נכס שמניב ויש עוד כמה פרטים שצריך עיין יוד הלכות רבית

יש פה כתבה שכותרתה מסלולי מימון אפשריים לרכב חדש/יד שניה והניתוח פה הוא רק לאופציה אחת של חוץ בנקאית ללא הבאת התועלות בבנקאית את החסרונות בחוץ באופן כללי ואת סוגי החוץ.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן