נוסעים נגד כיוון התנועה – לראשונה בישראל – נתיבים עם כיווני תנועה מתחלפים

  • כ״ז בטבת תשפ״א – 11.01.21
  • 09:44

הפרויקט הענק לחידוש כביש החוף (2) יוצא לדרך. הוא כולל מערך של שלושה נתיבים - שבשעות הבוקר רכבים ייסעו בהם לכיוון דרום, ואחר הצהריים ישתנה כיוון הנסיעה לצפון

חברת נתיבי איילון פרסמה את המכרז להקמת החלק הצפוני של פרויקט הנתיבים המהירים שיעברו לאורך הקטע העמוס במדינה – כביש החוף (כביש מס' 2).

הפרויקט כולל מערך של שלושה נתיבים (מצפון חיבור מאזור שפיים, מדרום חיבור מאזור ראשון לציון וממזרח חיבור מאזור צומת קסם – וכל זאת לאורך מצטבר של כ־110 ק"מ), בשילוב חניוני ענק ובעלות מוערכת של 3 מיליארד שקל.

 

המקטע הנוכחי, שעלותו נאמדת בכ-400 מיליון שקל, כולל סלילה של שני נתיבים מתחלפים במרכז הכביש, כאלה שיאפשרו נסיעה בבוקר לכיוון דרום (ת"א), ואחה"צ לכיוון צפון, ועד למצב בו בעלי המכוניות יהנו משישה נתיבים פנויים לכיוון בהתאם לעומס. הנתיבים הינם חדשים ולא יבואו על חשבון אלו הקיימים.

בנוסף ייסלל שביל אופניים מתקדם לאורך הכביש ויסללו נתיבי תחבורה ציבורית לאורך כל התוואי. העבודות מתוכננות להתחיל במהלך הקיץ הקרוב וצפויות להסתיים עד שנת 2025.

 

עוזי לוין, סמנכ"ל בחברת נתיבי איילון, מסכם כי "פרויקט הנתיבים המהירים עתיד לשנות תוך מספר שנים מהקצה לקצה את חוויית הנסיעה של עשרות אלפי ישראלים הנוסעים בכל יום בתוואי, בנוסף לחיסכון מהותי בזמן ובכסף. באמצעות מתווה חדשני של נתיבים מתחלפים, יהיה ניתן לנתב מחדש את התנועה בתוואי בצורה היעילה ביותר. בתכנון שמנו דגש מהותי על בטיחות ונוחות עבור הנהגים, לרבות מזעור ההפרעה לתנועה גם בשלב הקמת הפרויקט".

*ההדמיות באדיבות 'דגן'

 

2 תגובות

יש כבר את כביש המנהרות בין גוש עציון לירושלים (ציר 60)

טיפשים הכוונה. הקצתם לא הפצתם

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו