צילום: צילום:freepik

מחליפים לפני שנתקעים: הכל על החלפת מצבר ברכב

נמאס לכם לבקש כבלים מהשכנים? המצבר שלכם כבר מקרטע? זה הזמן להחליף אותו במצבר חדש
 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

במאמר הבא נסביר איך תדעו שאתם צריכים להחליף את המצבר, מה חשוב לבדוק לפני שמחליפים וגם, איך בוחרים איש מצברים אמין? מתחילים.

מקדימים תרופה למכה

אם אתם חווים את הסימנים המקדימים המעידים על כך שאתם צריכים להחליף מצבר, אל תחכו לדקה התשעים. אתם ודאי לא רוצים להיתקע עם הרכב בדיוק כשאתם רוצים לצאת לפגישה חשובה או להוציא את הילדים מהגן.

ברוב המקרים הסימנים המקדימים הם דיי ברורים. ראשית, במידה ונורת המצבר שלכם נדלקת, סביר להניח שהיא מעידה על תקלה במצבר וזה הזמן להחליף אותו.

כמובן שאם התם מתקשים להניע את הרכב ובכל בוקר מחדש אתם נאלצים להסתמך על טובות של שכנים שלכם שיניעו לכם את הרכב עם כבלים, זה ממש הזמן להחליף מצבר.

במידה ועל המצבר שלכם קיימים סימנים של חלודה וקורוזיה, סביר להניח שהוא כבר עשה את שלו ובקרוב מאד תצטרכו להחליף אותו באחד חדש.

גם במידה והאחריות על המצבר שלכם פגה, סביר להניח שהמצבר שלכם מתקרב לסוף חייו ואם אתם רוצים להיות בראש רגוע, פשוט התקינו מצבר חדש.

חשוב לציין – תפקידו של המצבר הוא לסייע בהנעה הראשונה של הרכב ולספק חשמל לכל מערכות החשמל ברכב, כמו התאורה למשל. אז גם במידה והרכב שלכם מניע כמו שצריך, אם שתם שמים לב שהאור ברכב חלש או שהמזגן כבר לא מקרר כמו שצריך, יתכן והמצבר מקרטע.

מה חשוב לבדוק לפני שמחליפים מצבר?

לפני שאתם מחליפים מצבר, פתחו את מכסה המנוע ובדקו האם יש עליו סימנים של קורוזיה או חלודה. במידה ולא, יתכן שהמצבר לא יושב כמו שצריך בתושבת שלו או שיש שם איזה כבל רופף שמקשה על ההנעה של הרכב.

בנוסף, הציצו על המדבקה שנמצאת על המצבר, זו מדבקת האחריות שלכם. במידה והמצבר שלכם עדיין תחת אחריות, אין צורך למהר ולהחליף אותו ועליכם ליצור קשר עם איש המקצוע שהתקין לכם אותו בעבר.

כך תמצאו איש מקצוע אמין

לפני שאתם ממהרים להזמין את איש המצברים הראשון שקופץ לכם במודעות בגוגל, עליכם לעשות כמה שיעורי בית בנושא. ראשית, מומלץ להזמין איש מקצוע אמין ומנוסה בתחום, כמו לירון מצברים למשל.

המצבר הוא הלב של הרכב ואתם ודאי לא רוצים שאיש מקצוע חובבן יעשה עליכם את ההתנסות שלו ויתקין לכם מצב לא מתאים.

בנוסף, ודאו מראש כמה שנות אחריות של על המצבר. רוב החברות מציעות שנתיים אחריות על מצברים חדשים, ודאו זאת מראש ובדקו שמדבקת האחריות אכן קיימת על המצבר.

כאיש המקצוע מגיע אליכם עם המצבר, ודאו שהוא מספק לכם מצבר חדש. איך תעשו זאת? איש מקצוע אמין יספק לכם מצבר בניילון סגור ואטום ויפתח אותו מול העיניים שלו לפני שהוא מתקין אותו.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן