צילום: Hadas Parush/Flash90

חודש שביעי ברציפות: מחיר הדלק יעלה ב-7 אגורות החל מיום שני בחצות

מחירי הנפט השלימו עליה של 79 אגורות לליטר • המחירים צפויים להמשיך לעלות בחודשים הקרובים • ביותר מ-160 מדינות מחיר הדלק זול מאשר בישראל שנמצאת בצמרת העולמית של מחירי הדלק. כמה ממחיר הדלק אנו משלמים עבור מס הבלו וכמה על המע"מ?
 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

מחירי הדלק לליטר בנזין 95 אוקטן יעלו בתחנות ב-7 אגורות החל מיום שני אחרי חצות. בעקבות כך, המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ),יעלה מקסימום 6.13 שקל לליטר. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 21 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מהחודש הקודם.

בתחנה בשירות עצמי באילת (ללא מע"מ) המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן לא יעלה על 5.24 ש"ח לליטר, עלייה של 6 אגורות מהחודש הקודם.

מודבר בחודש השביעי ברציפות שבו עולים מחירי הדלק כאשר עיקר ההתייקרות החודש נובעת מהתייקרות הדלק בעולם וההתייקרות באגן הים התיכון שמשפיעה על ישראל. השינוי בשער החליפין דולר-שקל, כמעט לא השפיע החודש על המחיר – שינוי מינורי של 0.06%. רכיב המס במחיר הדלק נותר 65%, שהם 3.97 שקלים לליטר.

בחודש מאי בשנה שעברה, תקופת הסגר בעקבות הקורונה, היה שיא השפל של מחיר הדלק שירד בתחנות ל-4.79 שקל לליטר. אולם הנהגים לא ממש נהנו מהמחיר המוזל משום שלא נסעו במכוניות.

מאז דצמבר האחרון החלה התאוששות במחירי הדלק בעולם, עם החזרה לפעילות המשק ומאז מחירי הדלק עולים ברציפות ומשלימים כעת עלייה של 79 אגורות לליטר. למרות זאת, גם כעת אנו עדיין רחוקים מהשיא הגבוה של מחירי הדלק בספטמבר 2012, אז עלה ליטר בנזין 95 אוקטן 8.12 שקלים לליטר.

לפי התחזיות, מחירי הנפט בעולם צפויים להמשיך לעלות בחודשים הבאים. לפי אנליסטים, גם המעבר לאנרגיה ירוקה יתרום לעליית מחירים, בשל צמצום תפוקת הנפט במקביל להתאוששות בביקושים.

ביותר מ-160 מדינות מחיר הדלק זול מאשר בישראל שנמצאת בצמרת העולמית של מחירי הדלק, עם מחיר ממוצע של 1.816 דולר לליטר. בין המדינות הבודדות שם ליטר דלק יקר יותר מבישראל נמצאות – שוודיה, איטליה, פינלנד, יוון, דנמרק, נורווגיה, הולנד והרפובליקה של מרכז אפריקה. הונג-קונג נמצאת בראש דירוג המדינות היקרות בעלות הדלק לצרכן, שם המחיר מגיע ל-2.424 דולרים.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן