טכנולוגיית 'כיפת ברזל' תשולב ברכבים אוטונומים

טכנולוגיית 'כיפת ברזל' תשולב במערכות למניעת תאונות דרכים ברכבים אוטונומים • המטרה: לשלב ולעבד במהירות מידע שיתקבל ממגוון חיישני ראיה ותקשורת של הרכב האוטונומי

פורסייט אוטונומס הולדינגס, הודיעה כי חברת בת של החברה, פורסייט אוטומוטיב, חתמה על על הסכם הבנות לשיתוף פעולה עם חברת אמפרסט מערכות, העוסקת בפיתוח ומכירת תוכנות שליטה ובקרה, ואשר, בין היתר, פיתחה את תוכנות השליטה והבקרה שמשמשות את מערכת כיפת הברזל להגנה בפני מתקפות טילים קרקעיים.
החברה, אשר מתמחה בפיתוח מערכות סיוע מתקדמות לנהג (ADAS) נכנסת גם לשוק הרכב האוטונומי. בכוונת החברה לפעול כדי לשלב את טכנולוגיית השליטה והבקרה המתקדמת של כיפת ברזל ברכבים אוטונומיים. מערכת השליטה והבקרה של כיפת ברזל שפותחה על ידי אמפרסט תשמש פלטפורמה לבניית מערכת שתאחד מספר סנסורים שונים ותהווה בסיס לרכב אוטונומי.

במסגרת ההסכם הסכימו הצדדים לשתף פעולה ביניהם בתחום השליטה והבקרה של מערכות סיוע מתקדמות לנהג (ADAS) ושל רכב אוטונומי. הצדדים הודיעו כי ינהלו משא ומתן בתום לב לחתימת הסכם מקיף ביניהם, שיבוסס על עקרונות ההסכם, אשר יקבע את מבנה שיתוף הפעולה בין הצדדים ותנאיו, ובכלל זה יכלול התחייבויות הצדדים ומנגנוני דיווח ובקרה לבחינת קיום התחייבויות אלה, ויסדיר את סוגיית הבעלות בנכסי הקניין הרוחני שייווצרו במסגרת שיתוף הפעולה בין הצדדים.

פורסייט אוטונומס הולדינגס, באמצעות חברת הבת, מפתחת מערכות למניעת תאונות דרכים, אשר נועדו לספק מידע מהיר ובזמן אמת על סביבת הרכב בעת הנסיעה. המערכות מתוכננות להתריע על סכנות שעלולות לגרום לתאונת דרכים שמקורן בעבירות תנועה, חוסר ריכוז של נהגים, עייפות הנהג ועוד. מערכות אלה מבוססות על אלגוריתמים מתקדמים, חבילות תוכנה וטכנולוגית תלת מימד שפותחו בחברה האם בחמש השנים האחרונות, ושהועברה לחברה בת בעסקה שהושלמה בחודש ינואר 2016.

המערכות אותן מפתחת החברה כיום, וכן המערכות אותן החברה שוקלת לפתח בעתיד, עתידות להשתלב יחד לחבילה אחת שנועדה לשלב ולעבד מידע שיתקבל ממגוון חיישני ראיה ותקשורת המותקנים בכלי רכב, בדגש על רכב אוטונומי. החברה צופה, כי שיתוף הפעולה עם אמפרסט עתיד לתרום רבות ולצמצם לוחות זמנים לפיתוח של תוכנת שליטה ובקרה שתדע לקבל החלטות בזמן אמת על סמך המידע המשולב, בכדי לאפשר יכולת ניהוג בטוחה לרכב אוטונומי.

מקור: http://www.tashtiot.co.il/

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *