הטיפים שיסייעו לכם לפתח זוגיות טובה יותר שמחה ומאושרת

"זה תלוי באשה"

לא נכון. גבר עם אסטרטגיה נכונה יכול להגיע להצלחה גם בלי שיתוף פעולה של אשתו! (לא מומלץ).

  1. "זה בגלל המגזר\תת מגזר שאני משתייך אליו"

זה לא נכון. במגזר החילוני כל זוג שלישי גרוש, בגלל שהזוגיות שלהם לא מבוססת על ערכים. בנוסף, אנשי מקצוע טוענים לדוגמה שאין הבדל בכמות המגיעים לייעוץ נישואין בין המגזר החסידי לשאר המגזרים!

  1. "כשאין כסף הכל אחרת"

גם לא נכון. כשאין כסף זה מכביד וכשהזוגיות לא טובה זה גם מכביד וכששניהם לא משהו זה מכביד כפול! כשהזוגיות טובה יותר, נשאר בעיקר המתח הכלכלי שבוודאי מכביד, אך זה בעיקר הכסף, וכשיודעים להצביע על הכסף כגורם מרכזי שאשם בכל, אז כל האשמה מופנית אליו… במקום למישהו מבני הזוג… זה גם הבדל מחשבתי וגם הבדל אמיתי בכובד הקושי. הקושי שוקל הרבה פחות!

  1. "פעם עוד היה אפשר להציל את המצב, היום אחרי כל כך הרבה מריבות, אני חושב שאין סיכוי"

בכלל לא נכון! היו אצלי זוגות שלא דיברו כמה חודשים או זוגות שלא היה ביניהם קשר פיזי למעלה מחצי שנה או סבים וסבתות! והם הגיעו להישגים מרשימים שהם אפילו לא חלמו עליהם!

  1. "זו בעיית אישיות או בעיה פסיכולוגית"

ברוב רובם של המקרים זה לא נכון! כמעט כל הזוגות שמגיעים לייעוץ חושבים מחשבה כזאת או דומה לזאת, הסיבה: הם לא מבינים אחד את השני, הם לא מבינים את ההבדלים המהותיים והעמוקים שבין גבר לאישה, הם שקועים בבוץ המלחמות\ההסתרות\החשדות עד לכדי דמיון של דמות שגויה, בדיוק כמו שכשהיינו ילדים סיפרו לנו על שד ובנינו דמות וראינו אותה!… כך גם כאן רק בנוסח של מבוגרים. כשאחד פועל הפוך מההיגיון של השני בצורה כזאת דרמטית ממבנה המוח של השני, זה בונה לאט לאט מחשבה על כיוונים כאלה, "אחרת מה ההסבר וההיגיון להתנהלות כה מוזרה והפוכה מכל ההיגיון שלי?"

  1. "יש דברים שהיא צריכה להבין לבד!" (או הוא צריך להבין לבד!)

זאת טעות חמורה! מוטל עלינו תמיד להסביר לצד השני "ברחל ביתך", זה לפעמים קשה מאוד אך אל לנו לצפות להבנה אם לא הסברנו היטיב – גם דברים פשוטים! לא כל מה שפשוט לבעל (מבחינה שכלית), פשוט לאשתו (מבחינה רגשית)! ולא כל מה שפשוט לאשה מבחינה רגשית פשוט לו מבחינה שכלית-לוגית!

 

הרב יעקב שקולניק הוא יועץ נישואין לזוגיות טובה וב4 שנים האחרונות עזר לעשרות משפחות. העצות שלו הגיעו עד כה לאלפי אנשים, חלקם דרך העלון שנשלח לתיבת המיל האישית וחלקם באמצעות שיעורים, סדנאות, חומרי קריאה ופגישות אישיות.

רוצה לשמוע על זה עוד?

הצטרף כאן לעלון