מובילת מחאת האוהלים, דפנה ליף, הכריזה היום במסיבת עיתונאים כי המאבק מתחדש | ליף פנתה לפרופ' טרכטנברג וביקשה ממנו להתפטר, לפני שיהיה מאוחר מדי | בפנייתה לרה"מ: "לא ייתכן שהמדינה בוערת וחברי הכנסת בחופש"

מובילת מחאת האוהלים, דפנה ליף, הכריזההיום (ד') במסיבת עיתונאים כי המאבק מתחדש.

"פרופסור טרכטנברג, עליך להתפטר מראשות ועדת הסרק שהקים ראש הממשלה כטלאי, ולא להיזכר בהיסטוריה של עם ישראל כאחראי להונאה השלטונית הזו", אמרה ליף.

זאת, בעקבות התבטאותו של טרכטנברג, לפיו הוא ינסה להביא לפיתרון תוך שמירה על מסגרת התקציב. ליף טוענת כי, "שמירת מסגרת התקציב מובילה לכך שהשינויים שהוועדה תוכל להוביל הם חד-פעמיים. הוועדה מטעה את הציבור ביודעין.

"העם שקם, לא יישב שוב עד שדרישותיו יקבלו תשובה הולמת. כשם שראש הממשלה ניסה בתחילת המחאה לשדל את הסטודנטים לפרוש באמצעות פיתויים חד-פעמיים, כמו תחבורה ציבורית מוזלת לשנה בלבד, כך הוא מנסה באמצעות ועדת טרכטנברג לפתות חד-פעמית את העשירון ממנו מגיעים חלק ניכר ממצביעיו".

במהלך מסיבת העיתונאים, היא פנתה גם לראש הממשלה, ואמרה: "אתה לא צריך עוד וועדה, יש לך כבר אחת: הוועדה שאנחנו, אזרחי המדינה בחרנו בעצמנו והיא נקראת כנסת ישראל.

"אנחנו קוראים לך: החזר את הכנסת מפגרתה ואת חברי הכנסת מחופשותיהם בחו"ל. לא ייתכן שהמדינה בוערת וחברי הכנסת בחופשה.

"שלח לחופשי את פרופסור טרכטנברג, אנחנו לא זקוקים לו, יש לנו ראש וועדה שמבין מצוין בכלכלה ושאנחנו בחרנו בעצמנו –זהו אתה מר ראש הממשלה".

ליף הכריזה כי במוצאי שתי השבתות הקרובות ייערכו עצרות ענק. ב-3 בספטמבר מתוכננת צעדת המיליון. לדבריה, "אזי יפרצו כל הסכרים ותתרחש המחאה החברתית הגדולה ביותר בתולדות המדינה".