ר׳ חיים שלי

אתר JDN בפרוייקט מיוחד: ר׳ חיים שלי, בו יוכלו הגולשים לשתף בסיפור או המפגש האישי שלהם עם הרב זצוק״ל

ידוע חוש ההומור של מרן שר התורה שלא סתר למעלתו בתורה אחד בא למרן זיע"א וביקש לצלמו הרבה תמונות לצורך פרויקט מיוחד ומרן לא שיתף פעולה ביקש הצלם מהרב שלא יזוז ושישתף פעולה שאל אותו הרב מה אתה רוצה אמר לו הצלם לשצלם את הרב באתי אמר לו הרב תצלם את עצמך אמר לו שאף אחד לא יקנה את זה אמר לו מרן אל תדאג יחטפו את זה כמו חרוייסעת.
נכנסתי עם חבר שלי (גיסי) להרב (מסוף הסיפור תבינו מה גיסי )ואמרנו לו שאנחנו בני 22 ומצפים לישועה יש לחבר שלי 2 אחיות מעליו אז הוא אמר לחבר שלי שיסיים את כל מסכת בבא בתרא בלילה אחד כנגד שתי האחיות כל לילה פעם אחד ויראה ישועה ועוד באותו לילה הוא סיים פעם אחת ולמחרת אחת התארסה ואחרי הווארט הוא מייד התיישב לסיים פעם שניה ואני התארסתי עם אחותו
לפני כשתיים עשרה שנים כשלושה חודשים אחרי נישואי לאשתי תחי', עברנו להתגורר בעיר אלעד בדירה החדשה שלנו. כמובן שקנינו מזוזות חדשות ומהודרות אצל סופר יר"ש לכל חדרי הבית. כעבור בערך חצי שנה, הסתבך אחד מקרובי משפחתי עם מס הכנסה, ועלה לבקש את בירכתו של שר התורה זצ"ל. וכתב לו על פתקא את כל שמות בני המשפחה, ביניהם שמה של אשתי תחי'. ר' חיים עבר על השמות, ועצר בשמה של אשתי, ואמר לקרוב משפחתי לומר לה, שתבדוק מזוזות, הדבר היה תימה , שהרי קרוב משפחתי לא הזכיר את אשתי לישועה וחוץ מזה מדובר הרי על מזוזות בני כחצי שנה, שעברו הגהת מחשב, ונקנו מסופר יר"ש, אבל על ר' חיים לא שואלים שאלות, ומסרתי את כל המזוזות לבדיקה. ולתדהמתינו התברר שהמזוזה של חדר השינה נפסל עקב חדירת מים, החלפנו מזוזה לחדשה ומהודרת, ובאותו חודש התבשרנו שאנו עומדים להפוך להורים. סוד ד' ליריאיו נ.ב. גם קרוב משפחתי יצא מידיהם של פושעי החוק, ב"ה ללא נזק, אלא הם פיצו אותו על עגמת נפש בסכןם נכבד.
ר' חיים שלי זה ר' חיים ש – 60 שנה ישב ולמד בלי שכמעט החזיקו ממנו ובלי שום שטעלע, ואפי' קצת גיחכו על המתמיד המוזר, ובכל זאת הוא לא נשבר והמשיך בלי שום הכרה ציבורית כ"כ הרבה שנים, וזכה לכל מה שזכה.
לפני כשנה נבחנתי על יותר מחצי מסכת קידושין אצל רבני הישיבה שלי, וראש הישיבה החליט להביא אותי למבחן אצל ר' חיים זצ"ל, אך מכיוון שלבסוף ר' חיים לא חש בטוב, הגעתי רק להתברך אצלו, וביקשתי ברכה על אחי וגיסתי לזרע של קיימא, ואפילו שבקושי מלמל "בו"ה" (מכיוון שלא הרגיש טוב)-בכל זאת לפני כמה ימים נולד להם בן זכר לאחר למעלה משנתיים של ציפיה!
ראש השנה אחד השנים, עברתי עם קהל רבבות לברך לשנה טובה, וממש סמוך לר' חיים נפל לאברך העומד ליידי המשקפיים, התור נעצר לכמה שניות ר' חיים שם לב, אני חפשתי עם על הרצפה, ומצאתי, אח"כ כשעברתי להגיד לשנה טובה, אמר לי בחביבות יתר למרות שלכולם אמר בקצרה, רואים על אף שעברו אצלו אלפים שם לב לכל אחד וידע לתת הרגשה טובה זה נקרא מידות
לפני 27 שנה כאשר נכנסתי אל הקודש פנימה ביקש ממני חבר לבקש ברכה עבור אשתו שהיתה צריכה ללדת והרופאים אמרו שזה חייב להיות עם ניתוח והוא רצה שמרן יברך אותה. איך שהתחלתי לומר שיש לי חבר שאשתו, ולא המשכתי אמר לי את המילים "לא יהיה ניתוח". שאלתי אותו אם לומר לו את השם הוא אמר אין צורך לא יהיה ניתוח וכך באמת הוה ויהא לפלא
הייתי בכולל וממש לא היה לי שם טוב הרגשתי שאני לומד מספיק וזה לא מקום טוב הבעיה היא שכאשר חיפשתי מקום אחר או הייתי מידי מבוגר או מיד צעיר ולא הצלחתי כלל למצוא כולל אחר. באתי למרן לברכה והוא אמר לי לחפש מקום אחר הסברתי לי שאני לא מוציא הוא שאל מה אתה רוצה אמרתי שהרב יברך אותי למצוא בקלות כולל אחר הוא בירך שבקרוב אמצא מקום אחר לא עבר שבוע התקשר אלי בן אדם שבקושי הכרתי ושאל אם במקרה אני מחפש כולל לזמן הבא. התקבלתי ונהנהתי שם עד למאוד.
שמעתי סיפור מאוד יפה ומחזק! לחתן של הסטייפלער גם קראו ר' חיים והבת של הסטייפלער אמרה לו שחיים לא מרגיש טוב ישר הסטייפלער רץ לרשבם לר' חיים ואמר לו לשכב במיטה, עשה לו משז בגב ואמר לו לשכב בלי לקום ר' חיים אפילו לא שאל שאלה את אבא שלו כי אם אבא אומר עושים!!!! אחרי כמה שעות התברר לסטייפלער הטעות וישר בא לר' חיים וראה אותו שוכב במיטה ולומד!!! הלוואי על כולנו!!!!!!!!
הגעתי ע"מ שיברך אשה שהתייסרה בצירים לפני לידה ראשונה יום וחצי. ר' חיים בירך בו"ה ותוך רבע שעה נמסר שנולד התינוק.
בישיבה אצלנו הייתה תקופה שמוועד מסוים לא התארס אף אחד קרוב לשבע חודשים (לאחר שהם נשארו כמות קטנה של רווקים בוועד והלכו שני בחורים למרן שה"ת וסיפרו לו וביקשו ברכה ואמר להם ללמוד מסכת ברכות לאחר פחות מחודשיים התארסו שניהם
אי אפשר לתאר את הרגשת הרוממות בחדרו של ר' חיים הייתי אצלו לאחר שכתבתי ספר הלכה על ארבעת המינים הלכה למעשה וראיתי מה זה שקיעות אמיתית בתורה איך שר' חיים נמצא ממש בתוך התורה למרות כל ההמולה מסביב וגם שהגעיו ילדים קטנים לקבל ברכתו לאחר סיום לימוד חומש נתן להם סוכריה במאור פנים ומיד שב ללימודו וגם לי כשהבאתי לו שמות לברכה הקדיש כמה רגעים ואמר לי ברכה והצלחה לעולם לא אשכח את הרגעים הללו בקודש פנימה!

גם לכם יש סיפור מחדר הקודש? כתבו אותו פה

שם*
דוא״ל
הסיפור שלך*