דעות

צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90

טמפרטורת הבחירות דורשת אחריות בבחירת המילים / יעקב בנדה

כשהאמוציות בטמפרטורה גבוהה, כל אמירה המתפרשת לשני צדדים הופכת בקלות למפחיתה בערך הציות לגדולי ישראל • פרידה מבנט שעדיין כבול במחמאה שהוא המוכשר בעולם מלמדת: על האימהות לקחת אחריות על העידוד לילדיהם / דעה
 • שנה וחצי הם הסתירו את דבר מחלתה, עד שלא יכלו יותר

  תוכן מקודם

 • " כל אחד והעבודה שלו " אנחנו עובדים בלמצוא לכם עובדים

  תוכן מקודם

 • השמועות רצות, אבל היא עוד מתמודדת וחייבת עזרה

  תוכן מקודם

 • כדי שלבן שלך יהיה טוב

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

תפקידו של עיתונאי ההולך בדרך ה' היא להרבות כבוד שמים על במות השיח הציבורי. בעידן בו הדעות והידע הם נחלת כלל הציבור, לכותבי המאמרים תפקיד חשוב יותר – להדהד ולחזק בשער בת רבים את דברי קודשם של גדולי ישראל. לא, גדולי ישראל ממש לא צריכים אותנו, זה חלקים מאיתנו שצריכים את החיזוק הזה כתשובה לרדידות ההשקפתית הקיימת גם בתוך המחנה.

במסגרת הטור השבועי שלי העולה בבמה מכובדת זו התייחסתי בשבוע שעבר לנזק שנגרם לשמירת הדת בישראל בעקבות ההיצמדות של חברי הכנסת החרדים ליו"ר הליכוד בנימין נתניהו. הטיעון המרכזי היה שראשי המפלגות רגילים בחברתו של נתניהו, ובשל כך מתקשים להקים ממשלה בלעדיו. לצערי, היו שפרשו את הדברים כהבעת עמדה מול דעתם של גדולי ישראל ששליחי הציבור פועלים בדרכם.

בתקופת בחירות וכשהאמוציות בטמפרטורה גבוהה, כל אמירה המתפרשת לשני צדדים הופכת בקלות למפחיתה בערך הציות לגדולי ישראל. לכן, אודה ואומר טעיתי בכך שכתבתי את הדברים ללא הסבר מספיק, כך היו שטעו כאילו שיש לנו היתר להציע דעה לעייני העדה.

האם אסור לנו לבקר ח"כים חרדים?

בתוך מגוון הדעות והרגשות הכובשות את השיח הפוליטי, לעיתים אנו מאבדים את ההבחנה בין עיקר לטפל. ברור שכל מטרת השותפות של הציבור החרדי בפוליטיקה היא אך ורק כדי להציל את שמירת הדת בישראל.

הדרכים להשגת המטרה חלוקים בין גדולי עולם ואין לנו השגה ואף לא ניסיון להגיע להבנה במכלול השיקולים בהם הוכרע האם להשתתף בבחירות, ואם כן האם להיכנס לקואליציה ואף לכרות בריתות פוליטיים עם מפלגות חילוניות. מנהיגי כל דור פסקו ברוח קודשם את הדרך בה נלך, ואנו מצווים ללכת בדרך אותה הנחו ללא שינוי.

להלן מספר עובדות הקשורים לדיון שלנו: בדור האחרון הכריעו מנהיגי הדור שעל ציבור יראי השם לחתור לחבירה פוליטית למחנה המסורתי – גוש הימין; עקרון חשוב שמנחה את הפוליטיקה החרדית הוא קידוש שם שמים בעשייה הציבורית; מלבד השמירה על ערכי התורה בחוקים והעשייה הציבורית למען החלש – מכלל המגזרים, קידוש ה' מגיע בהתנהלות ישרה וערכית של חברי הכנסת, לכן הבטחות חסרות בסיס לבוחרים ותעלולים פוליטיים בוגדניים אינם קיימים בפוליטיקה החרדית.

כך, חוץ מהתמיכה במחנה המסורתי אל מול שמאל פרוגרסיבי ששם לו למטרה להשמיד כל חלק בחיינו היהודים, אנו הולכים עם מחנה הימין בגלל הברית הפוליטית שהתחזקה בשנות הנהגתו של נתניהו, וההליכה בדרך הישר שאמורים לייצג שומרי התורה – שמירת אימון. ההכנסה של אדם כזה או אחר למשוואה הפוליטית אף פעם לא נעשתה על ידי גדולי ישראל, ההכנסה של שיקול הנראות – קידוש ה', בהחלט קיימת.

אם לנראות יש תפקיד, גם להצהרות של חברי כנסת יש חשיבות, וכשבמקום להצהיר על חבירה בלתי מסויגת למחנה הימין, כפי שהורו גדו"י, הם מצהירים שיחברו בכל מחיר לנתניהו, אנחנו בבעיה של נראות. עד שלא שמענו את דעת קודשם של מנהיגי הדור עדיף שנשתוק ולא נמכור את ערכינו כדי להשיג כמה קולות בקלפי. כשהביקורת מופנית למעשים של ח"כים, מוטב שיעלו בבמה הציבורית לדיון ושחלילה לא נגיע למצב שאין ברירה אלא לחזק אדם ולא אידיאל.

הלך

ברוך שפטרנו מעונשו של האופורטוניסט, תחושת ההקלה מנפילתו של נפתלי בנט משמחת כל לב של ההולכים בדרך האמת וראו מול עיניהם אדם שהרס כל חלקה טובה בדרך להגשמת חלום שהיה רחוק ממנו באופן הגיוני. תחושת השמחה לא תכבה את הנזקים העצומים שאנחנו עדיין מתמודדים איתם, כשהמרכזי בהם הוא המלכת יאיר לפיד, פוליטיקאי רדוד שהולך לנהל פה את העניינים בקרוב.

צרוף של כמה תקלות במערכת השלטון בישראל הובילו למצב הבלתי נסבל בו פוליטיקאי לא מתאים הגיע לכיסא ראש הממשלה וגרר את כולנו ליכולותיו הנמוכות בכל היבט מדיני. השילוב בין משבר פוליטי מתמשך, תקשורת שהחליטה לקבור את כולנו בגלל שנאתה למנהיג הימין בנימין נתניהו, ואדם מסכן שמאוד שאף למשהו בחייו ולא יכל לראות אותו אפילו מרחוק.

בנט הוא ילד מגודל שעדיין כבול במחמאה של אמו שהוא המוכשר בעולם. הוא פשוט לא עבר את השלב בגיל ההתבגרות בו מבינים את ההפרש בין מילות העידוד שאומרים כדי לצמוח לבין הצמיחה האישית האמיתית. יום לפני כניסתו לתפקיד ראש הממשלה הוא היה בטוח שרק הוא יוכל לעשות את זה כמו שצריך. חדור בדמיונות על יכולותיו נעמד האיש מול המראה וסיפר לעצמו שהוא מציל את העם היושב בציון, ולכן מותר לו לעבור על כל חוק אנושי בסיסי בדרך.

השקר והאכזריות כוסו בערמות של מחשבות על הטוב שהוא עושה לנפגעים, גם בנאום הפרישה שלו בנט המשיך להציג את תקופתו כמוצלחת, הוא מאמין בזה כי רק את זה הוא רואה מבעד למסכי הדמיונות. אבל אנחנו חיים את האמת שהייתה רחוקה – החובבנות שנובעת מאותה התבגרות כושלת שיבשה את החיים בישראל.

במערכת מתוקנת אדם עם שיגעון גדלות אינו יכול להגיע לתפקיד כה בכיר, קיימים מספיק מנגנונים כדי למנוע מפוליטיקאי שבתקופה הטובה ביותר שלו הצליח להביא 7 מנדטים בכוחות עצמו לפלס את הדרך לפסגה. אלא שהתסבוך הפוליטי שנוצר בישראל בשל השנאה לראש הממשלה לשעבר נתניהו, ריסק את מנגנוני הבטיחות מפני מגודלים סטייל בנט.

מחנה השמאל החליט ששווה להרוס את כל מה שבנו פה למען המטרה הקדושה – הפלת שלטון הימין בראשות נתניהו. יחד עם תקשורת מגויסת שהשתיקה את הסבל שיצר בנט, נוצרה המפלצת בדמות הממשלה הכושלת ממנה אנו נפרדים. שלום ולא להתראות.

דרעי, גפני, הגיע הזמן לשחרר! כמה עוד נשלם על המלכת נתניהו? / יעקב בנדה

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

מעניין

15 אהבו

לא מעניין

14לא אהבו

הכתבות המעניינות ביותר

קמפיין הסרטונים: דרעי מתעייף במדרגות ובן גביר מתעמל עם משקולות • צפו
יצירתי: הצמיד סולם לבניין - ולקח קורקינט חשמלי מהמרפסת • צפו
"תירה בו!": תיעוד דרמטי - כך אזרחים עם נשקים עצרו שודד תכשיטים • צפו
רכשתם דירה בשעה טובה? יש דברים שאתם חייבים לדעת
לפיד וארדואן שוחחו: הטיסות הישראליות לטורקיה יחודשו בחודש הבא
טרגדיה בבין הזמנים: בחור ישיבה טבע בחוף הנפרד בכנרת, מותו נקבע בביה"ח
גורמים מדיניים: "מזהים התקרבות של איראן להסכם עם המעצמות"
כבר לא סוד צבאי: פעילות הכטב"מים ב'עלות השחר' נחשפת • צפו
מאות רקטות ביום למשך חודש: היעד החדש של חמאס
עין לא נותרה יבשה: ראש הישיבה הגר"ש אלתר ניחם את משפחת גלושטיין • צפו
הכבדה בעומס החום • תחזית לשבוע אחרון של בין הזמנים
תומכים מצרפת הגיעו לבקר בחומש: "חזרנו לארץ אבותינו"
הירשם לקבלת עדכונים
עדכן אותי על
3 תגובות
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

א. ההבהרה שלך במקום, ראוי להערכה!
ב. מנין לנו שאכן הוראת גדולי ישראל הייתה לחבור למחנה הימין, ולא להצהיר על שותפות עם נתניהו (מחלל השבת ואוכל נבילות וטריפות)?

ההוראה האחרונה בעניין הייתה של מרנן הרב שך והרב עובדיה זצוק"ל, לפי מה שזכור לי מאז לא דיברו על נושא בחירת הקואליציה.

איך זה שפינדרוס שומע דברים מסויימים מגדולי ישראל, וגפני שומע דברים אחרים, מעניין…

המיוחדים

.
עשיריית המחוזות והמאוכזבים: הח"כים ששרדו והפנים החדשות של הליכוד בכנסת
.
השורה השנייה ברשימת הליכוד: המועמדים לראשות הממשלה לשעבר והמשוריינים
.
צמרת הליכוד החדשה: החנון, רואה החשבון, השר הכושל וראש העיר המאוכזב
.
כביש רצחני: מספר ההרוגים בדרכים הולך ומטפס – ואין שום תוכנית ממשלתית לשינוי

חדש באתר

house-g70bb66472_640
רכשתם דירה בשעה טובה? יש דברים שאתם חייבים לדעת
President_Yitzhak_Herzog_during_his_state_visit_to_Turkey_with_Recep_Tayyip_Erdoğan
לפיד וארדואן שוחחו: הטיסות הישראליות לטורקיה יחודשו בחודש הבא
.
טרגדיה בבין הזמנים: בחור ישיבה טבע בחוף הנפרד בכנרת, מותו נקבע בביה"ח
??????? ????? ???? ????? ?? ??????? ???? ????(?) ?? ???? ??????? ?? ???
גורמים מדיניים: "מזהים התקרבות של איראן להסכם עם המעצמות"

גלריות

לעלוב ב''ב צאנז טשאקאווא ברית (20)
שמחת הברית בחצרות לעלוב ב"ב - צאנז טשאקאווא
הגר''מ שטרנבוך חתונה נכד (17)
שמחת החתונה לנכד מרן פוסק הדור וראב"ד ירושלים הגר"מ שטרנבוך
צאנז פתיחת אלול פב (7)
מעמד פתיחת הזמן לאלפי בחורי ישיבות גדולות צאנז בראשות מרן האדמו"ר
DCIM100GOPROGOPR5248
תיעוד: הגרי"א שוורצמן בהתייעצות במעונו של מרן הגרב"ד פוברסקי

עיתוני היום

וַיְהִי בֹקֶר יוֹם רְבִיעִי • כותרות העיתונים – כ' באב ה'תשפ"ב
Whatsapp Chat
3
0
מעניין אותנו מה אתה חושב, תוכל להגיב בבקשה?x

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

Hide picture