היום 1 ימים לעומר

פלאש 90, JDN

קיפקעס | מרן קיבל את פרוש למרות המכתב, סיבת ביטול הטיש ונוכחות הרבנים באנטוורפן

הלוחמים שלכדו מחבלים ולא שכחו להודות לתשב”ר, רגעי המבוכה לזמר שעוצר באמצע הקליפ, הבבא החדש שנולד, האדמו”ר שעשה “תחיית המתים” לילד, והגעגועים של אנשי התקשורת באמצעות המוזיקה • יוסי שטארק עם מה שבוער ב’קיפקעס’
 • אז איך לימון קשור לפסח? לחצו וגלו>>

  תוכן מקודם

 • הפוסק הזדעזע ממראה עיניו: כך מתגוררת משפחה ברוכת ילדים אצלו בשכונה

  תוכן מקודם

 • מרתק! הדרכים של מנהלי העמותות לגיוס הכספים

  תוכן מקודם

 • ההמצאה שתשנה את החקלאות העולמית

  תוכן מקודם

 • המשקה בכשרות המהודרת לפסח שיכניס לכם המון טעם לחג>>

  תוכן מקודם

 • רב בתפוצות? בא לקבל כושר מהרבנות הראשית לישראל

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

‘קיפקעס’: אחד מגדולי האדמו”רים לא ערך השנה טיש לכבוד ט”ו בשבט, עקב מצב רפואי שמאלץ אותו לשהות במנוחה בצפון הארץ.

*

יש לכם תיעוד או מידע שמעניין את ‘קיפקעס’? שלחו אלינו: [email protected]

*

‘קיפקעס’: המשתתפים במעמד ‘כבוד ויז’ניץ’ בבית הכנסת באנטוורפן, בהשתתפות האדמו”ר, הבחינו שלא הייתה נוכחות של רבנים ודיינים מהעיר. העסקנים הבהירו מראש: “רבנים לא הוזמנו. המעמד לבני הקהילה בלבד”.

*

‘קיפקעס’: ביקור מעניין ולא שגרתי ערב הבחירות המקומיות. שרוליק פרוש ראש העיר של אלעד, נצפה במעונו של מרן ראש הישיבה הגרמ”צ ברגמן בבני ברק להתברך לקראת שמחת נישואי בנו שהתקיימה השבוע. יודעי דבר סיפרו לקיפקעס’ שמרן ראש הישיבה קיבלו בחביבות ואיחל לו ולחתן ברכות מקרב לב ושנושא הבחירות לא היה על השולחן. זכור לכולם מכתבו של מרן הרב ברגמן, זקן החברים במועצת גדולי התורה, שכתב נגד ביטול ההסכם של דגל התורה עם ש”ס באלעד.

 

*

‘קיפקעס’: דובר של אחד מארגוני החסד שהיו פעילים מאוד מתחילת המלחמה, לא הצליח להתאפק ופרסם סטטוס בו רמז על האסון הכבד שאירע ברצועת עזה, לפני שהוא הותר לפרסום. דובר של ארגון מתחרה תקף אותו, והוא מחק את הסטטוס ופרסם הודעה כי הוא מהנעלבים ואינן עולבים.

אחד מחברי ה’קיפקעס’ שהצליח להסתנן למרפסת המטה המרכזי של בנק הפועלים בתל אביב, ראה את ישראל דקלבוים מנהל המגזר החרדי בבנק, בשיחה אסטרטגית עם איש היח”צ קותי אוברלנדר מ’גל אורן לרנר’ על המשך הפעילות לטובת המגזר החרדי.

ב’קיפקעס’ התאבלו השבוע על האסונות הגדולים בעזה, אבל היו גם בשורות טובות. אחת מהן הביאו לוחמי צה”ל בטול כרם, שלכדו מחבלים רבים, והודו לילדי ישראל על לימוד התורה.

play-rounded-fill
המדים נראו גם בחתונות החרדיות. ב’קיפקעס’ ראו את החיוך של דוד ורצמן, רמ”ט סגן השר מקלב, יחד עם הבוס, שקיבל בינתיים פניות של עמך בית ישראל.

ב’קיפקעס’ בעולם הליטאי התרגשו לראות שהטישים של ט”ו בשבט חודרים גם לציבור הליטאי, כאשר פורסם תיעוד מיוחד של שולחן פירות ט”ו בשבט במטבח הצנוע של מרן ראש הישיבה הגר”ד לנדו עם פירות שבעת המינים – צימוקים, רימונים ויין כמנהג ישראל.

ב’קיפקעס’ התפללו להחלמתו של ליפא שמלצר שעבר תאונה קשה וחשב שהוא יצא ללא פגע. הוא המשיך בנסיעה לחופה, אך כעבור זמן קצר הרגיש את הכאבים והבין שהוא צריך להתפנות לבית החולים.

play-rounded-fill

play-rounded-fill
ג’ואי ניוקם ואריה קונסטלר ריגשו את ה’קיפקעס’ בביצוע אדיר למען החזרת החטופים.

play-rounded-fill
את אברהם מרדכי שוורץ ראו השבוע ב’קיפקעס’ בדקה של מבוכה קלילה, כאשר שר את השיר שהתפרסם בזכות בישטנא, אבל מודה שהוא מכיר רק חלק ממנו בגלל שהוא תמיד עוצר בחלק מסוים של הקליפ.

play-rounded-fill
את עורך עיתון ‘משפחה’ אריה ארליך ראו ב’קיפקעס’ כשהוא נתקף בגעגועים דווקא לשיר האגדי של מיכאל שניצר ז”ל, שנגע במיליוני אנשים.

play-rounded-fill
ואילו את מוישי ריינר, יועץ הניו מדיה של השר סמוטריץ’, ראו ב’קיפקעס’ כשהוא נתקף בגעגועים עזים לסעודה שלישית בישיבת בעלזא.

play-rounded-fill
חסיד בעלזא אחר, שלום למר, ראו ב’קיפקעס’ כשהוא תוקע בכלי שדווקא לא נמצא בישיבות של בעלזא.

play-rounded-fill
חסיד אחר תקע גם הוא, אבל בשופר, במהלך הלחימה בטול כרם. ב’קיפקעס’ התרגשו לשמוע את צעקת “משיח נאו”.

play-rounded-fill

ורגע לפני שנעבור לסקר את מראות הקודש, בחזרה אל אריה ארליך והפאדיחה המביכה שלו שהסתיימה עם לימוד חשוב לחיים.

את כ”ק האדמו”ר מלעלוב ראו בהבדלה בליז’ענסק. ב’קיפקעס’ סיפרו על מסע היסטורי ומרגש של מאות חסידים שהצטרפו לאדמו”ר לפולין.

play-rounded-fill
גם כ”ק האדמו”ר מסקווירא חזר מפולין. ב’קיפקעס’ ראו השבוע את האדמו”ר חוזר לשיכון סקווירא אבל סיפרו שבין פולין לסקווירא, האדמו”ר עצר לשבוע של מנוחה בקליפורניה.

play-rounded-fill
את כ”ק האדמו”ר משבט הלוי ראו ב’קיפקעס’ כשהוא נכנס לתוך הבור העצום כדי לבדוק את כשרות המקווה.

ב’קיפקעס’ רעשו השבוע כאשר שמעו על אדמו”ר חדש ועל מויפת מעניין. וכך סיפרו: “תחיית המתים ורוח הקודש ע”י כ”ק האדמו”ר מברדיטשוב נדבורנא אראד המכונה “יוסף בעל הנס”. לפני שבועיים, תינוק בן שנה מבית שמש נחנק ומצבו הוגדר אנוש ללא נשימה ודופק פונה לבית חולים מונשם ומורדם. האדמו”ר נכנס לתמונה והבטיח לאביו להחזיר לתינוק את חייו. פשוטו כמשמעו. לאחר שהרופאים כבר הרימו ידיים האדמו”ר גם נתן לאביו מועד מדויק מתי התינוק ישתחרר מבית חולים, וכך הווה. השבוע התקיימה סעודת הודאה בבית מדרשו בבית שמש”. צילום: יעקב לדרמן

ב’קיפקעס’ הסתקרנו לשמוע על מה שוחחו מרן האדמו”ר מויז’ניץ בביקור בביתו של ח”כ טסלר באשדוד. אחרי שחשפנו במהלך השבוע ב’חדשות JDN’ מה היה מאחורי הקלעים, הנה תיעוד לפני תחילת הביקור המסקרן.

play-rounded-fill
ומי שלכאורה איבד את התמיכה הויז’נצאית, וכנראה ששמו גם היה חלק מרכזי בדיון – סגן שר החקלאות והמועמד לראשות העיר בית שמש, ח”כ משה אבוטבול, ירד עם צוות לשכתו, לערוך קבלת קהל למפונים תושבי הצפון שבמלונות טבריה ובישוב מגדל. ב’קיפקעס’ סיפרו כי בדרך עצרו לתפילה בקבר רבי מאיר בעל הנס, להצלחת חיילי צה”ל ולהשבת החטופים במהרה לביתם.

ועוד בעניין קרבות ש”ס והחסידים. ש”ס מתמודדת לראשות העיר מול מאיר רובינשטיין ולראשונה, כך הבחינו ב’קיפקעס’, יש אירוע לספרדים רק מטעם לשכת ראש העיר בלי להזכיר את הסגן שלו מש”ס. בסוף האירוע בוטל בהוראת הרבנים בגלל האסון בעזה.

ובעניין קרבות החסידים בחסידים, השבוע בירכו ב’קיפקעס’ על השלום כאשר ראו את חנוך זייברט בחתונה אצל ראש העיר אלעד ישראל פרוש.

כולם דיברו השבוע על השמחה הגדולה בשלומי אמונים עם נישואי בן ראש העיר אלעד ישראל פרוש, נכדו של השר מאיר פרוש. ‘בקיפקעס’ לא פספסו את בן האדמו”ר מסלונים וראש הישיבה, הגר”מ ברזובסקי, בריקוד של קודש עם החתן, האב והסב.

לא רק החסידים השתתפו בשמחה, גם זקן המשגיחים מרן הגאון ר’ דן סגל ורבה של ירושלים הראשון לציון הגרש”מ עמאר השתתפו בריקוד של מצווה.

ואם כבר פוליטיקה אז השבוע סיפרו ב’קיפקעס’ איך בכיר הפוליטיקאים החרדים התעלה מעל הפוליטיקה במהלך רגעים סוערים בכנסת. בתום המהומה בוועדת הכספים נערכה תפילת מנחה בלשכתו של היו”ר גפני יחד עם משפחות השכול. לפני העמוד ניגש איציק פיטוסי אביו של סמ”ר שי פיטוסי שנרצח בחג שמחת תורה בנחל עוז.

play-rounded-fill

גם השבוע עם ‘פינת גולדקנופף’ מקוצרת, והפעם עם השר שיצא לנטיעות לכבוד ט”ו בשבט, כנהוג שלא במחוזותינו.

ומהפוליטיקה החרדית להוליווד החרדי. שלושים יום לפני פורים קטן, ב’קיפקעס’ צחקו מהתחפושת של יהודה גרובייס שנכנס לרגע לנעליו, או לפרצופו, של שלמה קרליבך.

בזמן שהפוליטיקאים והמועמדים השונים נמצאים עמוק במסע בחירות – ראש עיריית בני ברק אברהם רובינשטיין הלך בשקט לניחום אבלים אצל משפחתו של החייל אורי ג’רבי שנפל בעזה.

ב’קיפקעס’ סיפרו על טרנד חדש שכובש את המגזר, כאשר במסעדות ובאירועים שונים ניתן לראות את ‘וואלקענעס’ עם הנרגילות הייחודיות שלהם.

play-rounded-fill
כ”ק האדמו”ר מויז’ניץ הסעיר השבוע את ה’קיפקעס’ בכל רחבי העולם ועלה למטוס לאנטוורפן. במטוס נראה האדמו”ר לומד ומתכונן למעמד ‘כבוד ויז’ניץ’ שהתקיים כעבור כמה שעות בבית הכנסת המחודש בבלגיה.

ושוב פעם פרוש, או כפי שאמרו ב’קיפקעס’: “שבוע שכולו פרוש”. כ”ק האדמו”ר מבאיאן השתתף גם הוא בשבע ברכות אצל ראש העיר אלעד ישראל פרוש, מספר שבועות לאחר הפגישה ההיסטורית של האדמו”ר אצל הרבי מגור דווקא בעניין הזה.

ובעניין גור. השבוע דנו ב’קיפקעס’ על התקנה חדשה והחריגה בגור.

את המשפיע הנודע ר’ מיילך הופתעו חברי ה’קיפקעס’ לראות, כשהוא שופך תחינה במירון כאחד האדם.

play-rounded-fill
ומי שהפך לאורח קבוע ב’קיפקעס’, הרב מאיר אליהו, שמעו השבוע ב’קיקפעס’ כשהוא תוהה וזעוק: “למה מתים חיילים?!”

play-rounded-fill
הצלם הבכיר, שלומי טריכטר, שעובד עם כלי תקשורת בכל רחבי העולם – סיפר בהתרגשות, בצירוף הכתבה שהופיע ב-JDN: “האדמו”ר היחיד שמחייך אליי ונותן לי ברכה”.

שיחת היום בעולם החסידות, וגם ב’קיפקעס’, היא הבבא החדש שנולד. הרב יחזקאל אדלר, אברך מחסידות בעלזא בירושלים, הפך למשפיע עצום. אחד מגולשי ‘קיפקעס’ שלח הסבר מפורט: “המדובר הוא בהרב חזקי כפו שמכונה בידידות ופתיחות, שהוא ממשפחת רבנים חשובה כבר שנתיים שהרבה בחורים נושעו בזיווג ע”י הבטחה וברכה ממנו. הוא בורח מן הפרסום ואפשר לפגוש אותו רק מאוחר בלילות בכותל המערבי או בקבר רחל. מנגד הוא לא עושה מעצמו כלום ומשוחח עם כולם בגובה העניים. כבר יותר מעשור שהיה מקורב בביתו של האדמו”ר מבעלז שליט”א והאדמו”ר רחש לו חיבה יתירה כי היה מאוד מיודד עם כל הבנשקי”ם בישיבות בירושלים והיה מביא אותם ומקרב אותם להאדמו”ר מבעלז. הכי מפורסם הם 2 בנשקי”ם שהוא זכה לקרב להאדמו”ר ועי”ז גם התחזקו באידישקייט ה”ה שלום לייזער בן הרבי מפשעווארסק”.

ב’קיפקעס’ הבחינו בגבאי בבית כנסת מאוד יצירתי בשכונת נווה יעקב בירושלים, שהשתמש בטרמינולוגיה של המלחמה לטובת גיוס תרומות.

כבר מספר שבועות שאין קינוח, אבל לפחות יש לנו תיעוד ממי שמכין את הקינוח, השף חיים בורנשטיין, שהגיע לניו יורק ופתח בתפילה באוהל אדמו”רי ליובאוויטש.

גם ח”כ שמחה רוטמן הגיע לציון של הרבי מליובאוויטש זצ”ל ונשא תפילה לשלום עם ישראל, חיילי צבא ההגנה לישראל וכוחות הביטחון העומדים בימים אלו על משמר ארצנו.

• כתבה זו מלווה בתיעודים המופצים ברשתות החברתיות וניסיונותינו לאתר את בעלי זכויות היוצרים לא צלחו. אם זהות הצלמים ידועה לכם הודיעו לנו בדוא”ל [email protected]. השימוש נעשה בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים, התשס”ח-2007

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

11 תגובות
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

למען השם, למה צריך את הכתבה הצהובה הזאת כל שבוע???
יהודם! תתעוררו על עצמכם!!!

שאטרק! מריך לעשות פינת מוזיקה יותר מורחבת

אין פה שום קטע מענין

רובינשטיין הולך בשקט הביתה,
הרב אבוטבול צועד בענק לראשות בית שמש.

חחח

עוד כמה שבועות כווווולויינו נהיה חכמים.

מופקר מי שזלזל בהוראת רשכבה’’ג מרן שר התורה הגר’’ח קנייבסקי זצוק’’ל ובמקום להצביע לרב אבוטבול ישב בבית או ’עלה לי-ם לעזור לליאון’ אח הצביע לבלוך.

אמן

אל תקשיבו למקנטרים.
קיפקעס הינו מדור נהדר.
פעם בשבוע זה די טוב לקרוא ולשמוע מה חדש בחצרות אנ”ש.
ישר כוחכם……….

למה לא קוראים לזה ’’ קיפקעס פורוש ’’ וזהו? ?

עדין לא הבנתי למה אסור להיות לבד עם מחשב גם חסום לגמרי
האם זה מטעם איסור יחוד ? ?

כתבות חדשות באתר

מה ליפא לא מצא בשום פינה בבדיקת חמץ?
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

התמרון היה טבילת האש עבורם - הנה כמה מכלי המלחמה החדשים | מיוחד
יוצאים לטייל? שימו לב להנחיות הנחוצות ברקע השרב הכבד
למעלה מ-90 אלף נפש: עשרות מיליונים בקמחא דפסחא הגדולה בעולם
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מהצפון לדרום, ולאחר רצף אימונים: חטיבות המילואים ממשיכות לרצועת עזה
סינוואר כבר לא מסתתר במנהרה; חמאס טוען: "אנחנו מחזיקים בכירים"
הגדולה התגרשה – הקטנה חלתה באסטמה. ואז הגיעה הגאולה הפרטית שלהן
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

שיקלי: ביידן נתון ללחץ שמזיק ליחסים בין ארה"ב לישראל, הייתי בוחר טראמפ
בסרטון מאיים: חיזבאללה מסכם 200 ימים של מלחמה בישראל • צפו
כנגד שלושה משקיעים: מנכ"לית חברת הנדל"ן בפיצוח מדהים
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

צה"ל תקף באופן מדויק משגרי רקטות שמוקמו במרחב הומניטרי בדרום הרצועה • צפו
צה"ל תוקף בלבנון: משגר רקטות - ומחבל שנכנס עם אופנוע למבנה • צפו

הכתבות המעניינות ביותר

שלומי ברנשטיין בסינגל חדש אותו הלחין לפני שנים: "מה טובו"
עם שלושה גלגלים בלבד: המכונית העיפה ניצוצות לכל אורך הדרך
הערשי וינברגר ונפתלי שניצלער בסינגל לזכרו של ר' מיכאל שניצלער ז"ל
הוא מצא דרך יצירתית בהחלט כיצד להעמיס גריל על הרכב...
בערי וועבער ושמחה אברמצ'יק: "הלילה הזה"
גד אלבז בסינגל חדש: שבת וינפש
טען עוד כתבות >

המיוחדים

WhatsApp Image 2024-04-21 at 23.08
אחת ולתמיד: מדוע המוסלמים שונאים אותנו, והאם יש פתרון לסכסוך? | ראיון חג
WhatsApp Image 2024-04-21 at 19.45
נשיא מועצת חכמי התורה, ללא התואר: הגאון רבי אברהם סלים • פרופיל מקיף ובלעדי
Unit_504_receives_a_Citation_from_head_of_Aman_March_2023_II-768x512
אהרון חליוה התפטר היום. הנה כמה דברים שאולי לא ידעתם עליו | פרופיל
WhatsApp-Image-2023-05-11-at-18.25.59-1024x683
קיפקעס | המשאלה של בכיר הרבנים ממרן רה"י, וההכנות לפסח בכל הגזרות

חדש באתר

vid-20240417-wa0046_exported_5000-1
התמרון היה טבילת האש עבורם - הנה כמה מכלי המלחמה החדשים | מיוחד
צילום מסך 2024-04-24 123301
שלומי ברנשטיין בסינגל חדש אותו הלחין לפני שנים: "מה טובו"
צילום-מסך-2024-04-24-122852-(small)_optimized
עם שלושה גלגלים בלבד: המכונית העיפה ניצוצות לכל אורך הדרך
הערשי וינברגר ונפתלי שניצלער בסינגל לזכרו של ר' מיכאל שניצלער ז"ל

גלריות

.
תיעוד נרחב מכל רחבי הארץ: שורפים את שאריות החמץ בערב פסח
.
האדמו"ר מתולדות אהרן וחסידיו בשאיבת מים שלנו בערב פסח
.
מאה שערים: כך בדקו את החמץ לאור הנר
.
מהלישה עד האפייה: תיעוד ממאפיית המצות בעיר בני ברק

עיתוני היום

F090331NS01-1024x683
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם רְבִיעִי • כותרות העיתונים – ט"ז בניסן ה’תשפ”ד

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן Hide picture