בטחוני

גדודי חללי אל-אקצא של הפת"ח ביו"ש. פרסום לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים

לא תאמינו: זו הסיבה שלא תוקפים את מפגני הטרור של חמושים ביו”ש | חשיפה

לצד הלחימה בעזה בה צה”ל מחסל אלפי מחבלים, מלחמה מתנהלת בחודשים האחרונים גם ביהודה ושומרון. אולם נראה כי הכללים וכללי הפעלת האש שונים מאוד בין הגזרות. ניסינו לברר מדוע. התשובות יפתיעו גם אתכם | חשיפה בלעדית
 • בצל המלחמה: זאת ההשקעת הנדלן המשתלמת ביותר

  תוכן מקודם

 • לא תאמינו: מאיזה גיל אפשר לפתוח חשבון בנק?

  תוכן מקודם

 • מוכנים לשינוי? בואו תגלו איך אלפי אנשים מרוויחים כסף מהדיגיטל

  תוכן מקודם

 • ההטבות הכי שוות: הכירו את הבנק שמאמין בצעירים

  תוכן מקודם

 • אני אוהב לנהוג, עובד קרוב לבית, והשכר שלי גבוה עם מלא הטבות

  תוכן מקודם

 • וויראלי! המחשבון שמחשב לכם את עלויות כל החתונות הילדים בעתיד

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

עם תחילת מלחמת ‘חרבות ברזל’ צה”ל הגביר את פעולותיו לחיסול מחבלים ופגיעה בתשתיות טרור ביהודה ושומרון. אולם על אף המבצעים החטיבתיים המרובים והפעולות הליליות העקביות כמעט מידי לילה נדמה שצה”ל עדיין לא הבין שמה שקורה ביהודה ושומרון זו מלחמה לכל דבר ועניין. והוא ממשיך לפעול בשטח באופן כירורגי וממוקד מאוד.

וכך על אף שביהודה ושומרון חיים יותר ערבים מאשר ברצועת עזה, ועל פי סקרים פנימיים שלהם רוב מוחץ מהם תומך חמאס (מעל 80%), ובכל עיר או כפר יש מאות חמושים שמנסים מידי יום לפגע ביהודים, צה”ל עדיין לא הסיר את הכפפות בפעילות מולם. ונתוני המחוסלים בפעולות של צה”ל ביו”ש על אף שהן גבוהות יותר מהשנים שעברו הן קטנות בהרבה מהסיכולים בעזה.

כך שבעוד שחמאס בעזה ספג אבדות של יותר מ-10,000 מחבלים על פי ההערכות, ביהודה ושומרון בקושי עברו את המספר 500 מחוסלים.

ביקורת רבה נמתחת כמעט מידי יום בכלי התקשורת לנוכח מראות של צעדות חמושים הצועדים בריש גלי ברחובות הערים הפלסטיניות ומחנות הפליטים לעיתים רעולי פנים ולעיתים בפנים גלויות.

השאלה המתבקשת מאיליה מדוע חיל האוויר לא נכנס לתמונה ומחסל במכה עשרות ומאות מחבלים חמושים לא נותנת מנוח. כמעט אחרי כל פעולה של צה”ל שנכנס בכוחות גדולים למבצע לחיסול מחבל או שניים, מתקיימת הלוויה ראוותנית לאותו מחבל / מחבלים, כשעשרות חמושים מקיפים את ארונו של המחבל ומבצעים ירי באוויר.

אכן ניתן להניח שלא תמיד יש מודיעין מקדים לאירועים כאלה. זה מטריד מאוד כי פירושו של דבר שצעדה בה עשרות ולעיתים מאות מחבלים חמושים ומיומנים צועדים במרחק ק”מ בודדים מערים ישראליות במרכז הארץ ובמרחק הליכה קצר מיישובים יהודים, אינה מנוטרת על ידי הצבא.

גם ההנחה כי אין לצה”ל יכולת להפעיל כלי טיס שיעקבו אחרי המתחולל בכל נקודה ביו”ש. כלומר, אם החמושים הללו יחליטו יום אחד לפרוק את זעמם על ראשם של המתיישבים שנמים את שנתם בשלווה ביישוב הסמוך. צה”ל ידע על כך רק אחרי שתתחיל ההסתערות תחת אש צולבת של מאות חמושים והמון מוסת שיעבור ממסע לוויה מלא סיסמאות של נקמה לתוך בתי התושבים ביישובים שלא כולם מוקפים גדר (שאת חוסר יעילותה ראינו בשמחת תורה).

פרסום לפי סעיף 27 א’ לחוק זכויות יוצרים

ביקשנו להבין האם במקרה וצה”ל כן יודע על אירוע המוני שכזה בו מרוכזים עשרות רבות של חמושים פלסטינים, אכן יפעל לחיסולם באופן מידי לחיסולם ולא שוב בפעילות כירורגית. ישנם טיעונים שלא תמיד התנאים המבצעיים מאפשרים את הפעולה. לפעמים יש במרחב בלתי מעורבים, לעיתים ישנם ילדים באזור ולא ניתן לתקוף.

אולם כשמתעקשים מעט להבין האם יש רתיעה בצה”ל מעצם הרעיון של חיסול עשרות מחבלים במכה אחת, כנראה שלא. לראיה נוכל להביא את מספר המחוסלים מתחילת המלחמה ביו”ש שחצה זה מכבר את ה-500 מחבלים.

ממה שאני מבין, בצה”ל חושבים שההגדרה המשפטית של המאבק בטרור ביהודה ושומרון שונה במהותו מהלחימה בעזה. ביו”ש האזור לא הוגדר כ”שטח מלחמה”. וממילא המחבלים אינם עונים על הגדרת לב”ח. “לוחם בלתי חוקי”.

כלומר, ככל הנראה, הסיבה שצה”ל לא פועל ביהודה ושומרון באותה עוצמה נחושה לחיסול מחבלים כמו בעזה נעוצה במגבלה משפטית. הגדרת האזור כ”אזור מלחמה” וממילא כל נושא נשק מוגדר כלב”ח, לא בוצעה.

אחרי שמבינים שזו הסיבה לפתע ברור כל כך מדוע בעזה המחבלים לא מעזים כיום ללכת בצעדות של חמושים. למה שם אין תיעודים כאלה שצה”ל צריך להסביר ש”לא ידענו על זה בזמן אמת”.

לפני המלחמה אכן ראינו תמונות של מצעדים כאלה גם בעזה, משום שעדיין לא הוחלה ההגדרה המשפטית של לב”ח על כל נושא נשק ברצועה. ומשום כך הרשו לעצמם המחבלים של חמאס לצעוד ברחובות ללא מורא. כיום עם תחילת המלחמה הם לא מעזים לעשות זאת, והם יודעים שלא יעזור להם גם אם יהיו בסביבה “בלתי מעורבים”.

דין אחד לעזה ודין אחר ליהודה ושומרון

המצב המשפטי שנחשף כאן מעורר שאלות מטרידות. אותו חמאס הפועל כנגד ישראל בתוך רצועת עזה הוא אותו ארגון טרור שמבצע ירי ופיגועים כנגד יהודים ביהודה ושומרון.

כבר כיום מבינים בצה”ל שביהודה ושומרון יש למחבלים הרבה מעבר לנשקים תקניים של צה”ל. ההנחה של הצבא שבערים הפלסטיניות ישנה כמות של טילי נ”ט ומטענים רבי עוצמה. בכל פעם שהכוחות נכנסים לפעילות בלב מחנות הפליטים הם טועמים מעט מיכולות האש של מחבלי חמאס וארגוני טרור נוספים, ועדיין האזור לא מוגדר כאזור מלחמה.

אם זו הסיבה להבדל בין הזירות, מתבקש שהממשלה תתעורר סוף סוף ותשנה את המצב בשטחי יו”ש בהם מתנהלת מלחמה לא שונה בהרבה מעזה, ותאפשר לצה”ל לפעול בחופשיות וביעילות מול המחבלים תוך הגדרת האזור כ”אזור לחימה”. עם ההבנה הזו פניתי לשרה אורית סטרוק מהציונות הדתית, שבקיאה יותר מרבים אחרים בדקויות המשפטיות ובנהלים של צה”ל. שאלתי אותה האם לדעתה אין חובה על הממשלה לשנות את ההגדרה גם ביהודה ושומרון, ולאפשר לצה”ל מרחב פעולה רחב בהרבה. כלומר להגדיר גם ביהודה ושומרון כל נושא נשק כלוחם בלתי חוקי שדינו מוות.

תשובתה מדהימה. לא פחות. לדבריה לא נדרשת חקיקה בעניין. “למיטב ידיעתי השינוי בהגדרה לא מצריך חקיקה, אלא רק בקשה של אלוף הפיקוד מהיועמ”שים לתת לו הגדרת לב”מ. כלומר זה חוזר אליו”, אמרה השרה.

כלומר, הסמכות לשינוי ההגדרה המשפטית של מחבלים ביהודה ושומרון נמצאת בידי אלוף פיקוד מרכז יהודה פוקס. הוא ולא אחר אמור לפנות ליועצים המשפטיים של צה”ל וליועמ”שית לממשלה על מנת שיסייעו לו להחליט על החלת ההגדרה של אזור לחימה והגדרת “לוחם בלתי חוקי” גם בשטחי יו”ש. השרה הוסיפה כי ככל הידוע לה האלוף פוקס לא פנה בבקשה כזו בתחילת המלחמה.

טרם פרסום הכתבה שוחחנו עם לוחמים בעבר ובהווה ביחידות מיוחדות הפועלות בעזה וביו”ש. להם לא היה מושג שזו הסיבה להבדל בין הזירות, עזה ויו”ש. אחד מהם התייחס לטיעון שביו”ש לא תוקפים מהאוויר כי ההגדרות המשפטיות לא חלות שם כמו בעזה ואמר: “זה נשמע לי טיעון מפגר לחלוטין. בחמאס אנחנו במלחמה וסיכולים תמיד עשינו”.

הרושם הוא כי דרגי השטח בצה”ל לא ממש מודעים או לא מורשים לספר על ה”בעיה המשפטית” שמונעת מצה”ל לפעול מול המחבלים  שביצעו אמש ירי לעבר יישובים בתוך תחומי הקו הירוק באותה הנחישות בה הוא פועל בעזה.

פנינו לדובר צה”ל לקבל את תגובתו לטענות המוזכרות בכתבה. עד כה לא קיבלנו תגובה. לכשנקבלה נפרסמה במלואה.

לפניות ותגובות לעורך הכתבה, ניתן לפנות למייל: [email protected]

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

27 תגובות
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

ממשלת שמאאל

במקום המשפט שם הרשע!!!!!!
שופטים שמאלנים= רשע טהור.

כל הכוח של ישמעאל זה מהערב רב השמאלני

שמתם לב? עוד פעם היועמשי”ת השמאלנית שונאת ישראל היא שאמורה לקבוע בעניין.
רפורמה משפטית דחוףףףףףףףף!!!
הם מסכנים את חיי המתיישבים וכל עמ”י !
צריך בע”ה להטיס את השמאלנים מכל עמדות המפתח עליהם השתלטו נגד רצון העם ללא בחירות.
הגיע הזמן לנקות את האורוות !!!

עוד פשע של אלוף פקוד המרכז, יהודה פוקס (כן, בדיוק אותו אחד שבעברו, אפשר לעזתים להגיע לגדר מבלי לירות עליהם)

כתבה מצויינת וחשובה
צריך שאנשי התקשורת החרדית יפנו לכל חברי הכנסת, כולל החברי הכנסת החרדים,
ויעוררו את הנושא, כדי שהם יעוררו את את הנושא בכנסת

בושה, בושה,בושה, בושה,בושה, בושה,בושה, בושה,בושה, בושה,בושה, בושה,בושה, בושה,בושה, בושה,בושה, בושה,בושה, בושה,בושה, בושה,בושה, בושה,בושה, בושה,בושה, בושה,בושה, בושה,בושה, בושה,בושה, בושה,בושה, בושה,בושה, בושה,בושה, בושה,בושה, בושה,בושה, בושה,בושה, בושה,בושה, בושה,בושה, בושה,

שכחת משהו…👈”בושה”

כל הכבוד!

צריך לפרסם את הדברים הנ”ל בעוד פלטפורמות. חשוב ונחוץ!!!!!

השמאל המשפטי לא זה של בן גוריון וחבריו אלא של השמאל של שלום עכשיו ומרצ שהרס את מדינת ישראל לגמרי שהיום הוא פני המדינה כלומר של רחוב וחצי בתל אביב (צהלה וחצי) חונק את כולנו, ואנחנו מה לעשות לא יכולים על פסכוזואידים שכמעט הרסו את המדינה בשנה האחרונה כי מישהו הזיז להם את התרופות

מחכים לחטוף שוב עוד 7 באוקטובר באיו”ש ואז יתעוררו…
בקיצור התשובה לכל השאלה פשוטה – הדיקטטור בג”ץ הערב רב לא מאשר

על זה נאמר “ואין לנו על מי להישען, אלה על אבינו שבשמיים ”
כי כל השאר הם ראש קטן

וואוו כתבה מתומצתת ויעילה תודה רבה !

יאללה לכבוששששששששששששששששששששששש

אש ועוד אשששש

צריך לדעת שהמצב לא פשוט רחמנא ליצלן
בישראל לבד 20% מהתושבים ערבים [נתוני הלמ”ס]
עוד כ-3 מליון ביו”ש ועוד 2.4 מליון בעזה
שמספרית זה שווה כמעט למספר היהודים בארץ!!!! [7.5 מיליון]

יש לאבו מאזן 30.000 מחבלים עד עכשיו הוא פחות פועל נגד ישראל כי הוא פוחד אבל אם ישראל תתקוף בפומבי מאות מחבלים לא יהיה לו בררה חוץ מלהגיב בפומבי נגד ישראל ואז זה יכול להגרר למלחמה ששתי הצדדים לא רוצים בה ובמיוחד לא ישראל שעסוקה בעזה ולבנון

להפך עדיף עכשיו
מאשר אחרי שיכירו באום במדינה פלסטינית
ועדיף עכשיו להפתיע אותם
משהם בסוף יפתיעו אותנו כמו בדרום

מספר דברים.
א.הוא אמר שזה חשיפה בתחילת הכתבה ובסוף אמר ואני אומר שזה משום…
ב. עובדה שכן תוקפים מהאויר גם ביו’’ש וכן מוגדרים לב’’ח
ג. באמת תמיד בתהלכות כאלה יש בלתי מוערבים
ד.לאור הנ’’ל אל תגיד דברים חסרי בסיס ויסוד

קונספציה ודרדלה

צריך לפרסם את זה שוב ושוב בכל מקום לא לתת לזה לשקוע האסון הבא נראה בדרך . ה’ ישמור

ליהודי טוב: חבל שחלק נכבד מחברי הכנסת החרדים מחפשים רק תקציבים לבני הישיבות והכוללים ולעסוק בחוק הגיוס ומחפשים מה הם ירוויחו בעוד בענין שקשור לסכנת נפשות של מיליוני ממש יהודים בדרום בצפון ובמרכז וביו”ש הם כפופים לראש שהממשלה לעומת סמוטריץ ובן גביר שמשמיעים דעתם בפומבי בענין של ביטחון תושבי ארץ ישראל צריך לעורר את החכי”ם החרדים לפעול בענין ולהשמיע את דעת התורה בענין ביטחון א”י לא למסור שעל אחד משטח ארץ ישראל הן בעזה והן ביו”ש ובכלל עם המידניות עם המחבלים לא להתחיל בכלל משא ומתן עם רוצחים שכאלו וכן לפעול כל מחבל\ערבי שמנסה לרים ראש זוהי דעת התורה האמיתית רק עם גם החכי”ם החרדים גם התעקשו על ענין זה אולי זה ישנה את המידניות הרופסת של הממשלה נגד מחבלים ומסירת שטחים

אכן טעית בסדרי העדיפויות, התורה מקום ראשון! היא תשמור עלינו יותר ממלחמה ביו”ש שאכן צריכה להיעשות!

תורה לפני הכל, אין הכוונה לתקציבים..
וברור שפיקוח נפש זה לפני התורה.
אין גבול לשטיפת מוח שהציבור שלנו עובר..
לפי חלק נכבד מהמגזר שלנו בזמן השואה לא היו צריכים בכלל לברוח, רק להיכנס לבית מדרש ללמוד..
אין גבול לעיוות הנורא!

בושה

“צהל” צבא הגנה לחבלנים בחסות השמאל הישראלי שם אין ולא מעיזים להודיע על סירוב תחי מדינת ישמעאל תחי תחי תחי

השופטים והיועמשית קובעים מה ההגדרה המשפטים
ואם יהיה טבח
האשם כמובן יהיה ביבי
הגיע הזמן לטפל בכל שטנאי ישראל מבית ומחוץ

כתבות חדשות באתר

הלוואות ייעודיות למחתנים ומתחתנים במרכנתיל
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

בעזה מעריכים כי מוחמד דף חוסל; "רוח הרפאים" הוא היורש המיועד
הכנסת לא דנה בחוק נגד מורשעים בטרור - מחשש שיפגע ב...בן גביר
הגיורת שסובלת מ'חרפה של צרות'
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

יפרוש מהמירוץ? ביידן חולה קורונה; הפגישה עם נתניהו - בספק
מהדשן הזה צומחות פצצות: כך פועלים בפיקוד המרכז לצמצום איום המטענים
בקשתו האחרונה של הגאון רבי יהודה דרעי זצ"ל: "זה כמו צוואה"
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מחבלי חמאס ירו טיל RPG בעומק הציר ההומניטרי; לוחם נפצע בינוני
צה״ל ושב״כ חיסלו את אחראי הכוח הימי בעזה של הגא״פ ומחבל שהשתתף בטבח
מחקרים מוכיחים: הדרך להשקיע בשוק ההון עם אפס סיכונים
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

בן גביר עורר מהומה ועימותים בין החכ"ים: "ברה, החוצה כל המחבלים" • צפו
מפקד חיל האוויר מכחיש: לא הייתה בעיית כשירות מבצעית ביום הראשון למלחמה

הכתבות המעניינות ביותר

להשתתף בחתונה מעורבת של אחות? הגר"ד קוק: "זה מעכב את משיח!"
שני בסדרת מוסיקותורה: אריאל בורסוצקי בסינגל חדש "עד מתי"
טוביה פרידמן מגיש סינגל חדש: מלך שהשלום שלו
הגר"י עמית הסביר: מה לומדים מהחלטת הגר"ד לנדו שלא להתייצב? • צפו
אנטישמיות מסוכנת: צעיר מגיאורגיה תכנן להרעיל ילדים יהודים בברוקלין
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – י"ב בתמוז ה’תשפ”ד
טען עוד כתבות >

המיוחדים

 שער (1)
הפרופסור שחצה את הקווים: "הדם יהיה על ידי היועמ"שית, היא לא עושה כלום"
4e1e63d4-2243-453f-89d0-f0f6254ce38b
חמק משבעה ניסיונות חיסול; מי הוא רמטכ"ל חמאס מוחמד דף? והאם הפעם זה הצליח?
 מסך 2024-07-04 222823
קיפקעס | חלוקת שטרות הכסף, נכד האדמו"ר במשימה ראשונה, וההלם של נהג המונית
WhatsApp Image 2024-07-11 at 14.52
הצעת השב"כ וסירוב המשפחות; אביו של העצור המנהלי בראיון בלעדי ל'JDN'

חדש באתר

‏‏לכידה
להשתתף בחתונה מעורבת של אחות? הגר"ד קוק: "זה מעכב את משיח!"
 יח''צ (1)
שני בסדרת מוסיקותורה: אריאל בורסוצקי בסינגל חדש "עד מתי"
‏‏לכידה
טוביה פרידמן מגיש סינגל חדש: מלך שהשלום שלו
‏‏לכידה
הגר"י עמית הסביר: מה לומדים מהחלטת הגר"ד לנדו שלא להתייצב? • צפו

גלריות

 וידר חתונה (6)
שמחת נישואי נכד האדמו"ר מסטראפקוב • גלריה
''ת דעת זקנים מסיבת חומש (13)
יָבוֹאוּ טְהוֹרִים: מסיבת חומש ברשת תלמודי התורה 'דעת זקנים' על טהרת הקודש
 הילולא שפע חיים פד (27)
זְכוֹר אַהֲבַת קְדוּמִים • הילולת מרן השפע חיים מצאנז זי"ע בחצה"ק צאנז
 שמואל הורביץ ברית הגרי'' שכטר ויז'ניץ לונדון (11)
שמחת הברית לנכד הנגיד בהשתתפות הגרי"מ שכטר והאדמו"ר מלונדון • תיעוד

עיתוני היום

F090331NS01-1024x683
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – י"ב בתמוז ה’תשפ”ד

דיווח על סרטון

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן Hide picture