בארץ

נתניהו והרב זצ''ל. צילום: לע''מ

נתניהו והרצוג: “מאור גדול של אהבת ישראל כבה היום”; כל ההספדים של הפוליטיקאים

נשיא המדינה הרצוג ספד לרב חיים מאיר דרוקמן זצ״ל, זקן רבני הציונות הדתית שהלך לעולמו הערב: “היה שליח ציבור ומנהיג רוחני שהוביל בחזון ובמעשה כמה ממפעלי התורה החשובים בדורנו” • כל ההספדים של הפוליטיקאים
 • נחשף המדריך לגיוס כספים של המנטור העולמי

  תוכן מקודם

 • המזגן נכבה בסעודת השבת? לדעת להכריע - בלי להזיע!

  תוכן מקודם

 • לראשונה! יום פתוח ללימודי ספרות והגהת סת"ם בא לבדוק אם יש לך את זה בידיים

  תוכן מקודם

 • הקרקע האסטרטגית שנמצאת רגע לפני קפיצת הערך הגדולה

  תוכן מקודם

 • טרדגיה מזעזעת: ארבעת יתומיה הרכים של מרת תהילה זרביב ע"ה>>>

  תוכן מקודם

 • רוצה להגיע רגוע לחתונה של הילד שלך?

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו: “מאור גדול של אהבת ישראל כבה היום. לעת פרידה זו מן הרב חיים דרוקמן, ליבי דואב עמוקות עם משפחתו היקרה ועם רבים-רבים בעם. מדינת ישראל איבדה מנהיג רוחני גדול, ואני איבדתי ידיד אישי שהוקרתי מאוד. כמי שחווה על בשרו בילדותו את אימי השואה, הרב דרוקמן התמסר עם עלייתו ארצה לבניין האומה. מצפן דרכו היה השליחות לטובת כלל ישראל. חינוך הנוער, הדאגה להתיישבות, ההתגייסות למשימות חברתיות, הצמחת עולם התורה הציוני-דתי והכוונת צעירים לשירות משמעותי בצה”ל עמדו בראש מעייניו. פעילותו הענפה כחבר-כנסת שיקפה את היותו לא רק נציג של המגזר אותו ייצג, אלא שליח נאמן של הציבור הרחב בחברה הישראלית. ממשק מרכזי בין הרב לביני היה בתחום הגיור”.

כראש מערך הגיור במשרד ראש הממשלה, הוא נקט כדרכו בקודש גישה מקרבת לבבות שסייעה להצטרפותם של רבבות עולים חדשים לשורות עמנו. אש השליחות שבערה ברב דרוקמן לא כבתה והניצוצות שלה טמונים עמוק בליבם של אלפי תלמידיו. דרכו תימשך לדורות – ברוח דבריו של מורו ורבו, הרב קוק זצ”ל: “הבו אור, הבו קודש, הבו יושר, הבו צדק, הבו חיים שהם ראויים לשמם, לישראל”. יהי זכרו ברוך”, הוסיף.

נשיא המדינה יצחק הרצוג ספד לרב חיים מאיר דרוקמן זצ״ל, זקן רבני הציונות הדתית שהלך לעולמו הערב: “אני מבכה את פטירתו של הרב חיים דרוקמן זצ”ל. הרב דרוקמן היה שליח ציבור ומנהיג רוחני שהוביל בחזון ובמעשה כמה ממפעלי התורה, הציונות והתחייה החשובים ביותר של דורנו. תורת ישראל, עם ישראל וארץ ישראל עמדו לנגד עיניו יום-יום שעה-שעה, והוא הקדיש את חייו במסירות נפש למען מדינת ישראל והעם היהודי. עמדתי עמו בקשר חם וקרוב לאורך השנים ותמיד שאבתי ממנו תובנות חשובות ומשכילות וזאת אמרתי לו, למשפחתו ולמוקיריו לא פעם. תנחומי למשפחתו, אוהביו ותלמידיו. חבל על דאבדין ולא משתכחין”.

ישיבות בני עקיבא, שם כיהן כנשיא הרב זצ”ל: “מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא מודיע בצער וכאב על פטירתו של יו”ר המרכז מו”ר הרב חיים מאיר דרוקמן זצ”ל, זקן רבני הציונות הדתית, איש מופת, איש משפחה, גדול בתורה, איש חינוך רוח ועשייה. הרב דרוקמן שנולד בפולין, שרד את השואה, עלה ארצה בשנת תש”ד. היה מחנך מסור, מנהיג ציבור ציוני דתי, והיה שליחו גם בכנסת ישראל כמו כן שימש סגן שר”.

“הרב שימש במגוון תפקידים בהם: נשיא איגוד ישיבות ההסדר, יושב ראש מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, חבר ההנהלה הארצית של תנועת בני עקיבא, לצד אלה גידל וטיפח את ישיבת אור עציון. משנת תשס”ד ובמשך שמונה שנים, כיהן כראש מערך הגיור במשרד ראש הממשלה. בשנת תשע”ב הוענק לרב חתן פרס ישראל על מפעל חיים”.

אלחנן גלט מנכ”ל ישיבות ואולפנות בני עקיבא “הרב דרוקמן היה עמוד האש לפני המחנה. באישיותו הוביל ציבור גדול, השפיע על הציבוריות הישראלית והתווה דרך חינוכית של תורה ועבודה, של אהבת העם והארץ של יהודי וישראלי בדור של גאולה. דמותו, התובנות העמוקות והראייה הרחבה שלו תחסר לעם ישראל כולו”.

יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ סופד לזקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן זצ״ל: “יתומים היינו ואין אב. נפלה עטרת ראשנו, אוי לנו כי הושברנו. זקן רבני הציונות הדתית, הרב חיים דרוקמן זצ”ל עלה בסערה השמימה ואנחנו אנה אנו באים. בשנים האחרונות זכיתי לחסות בצילו של הרב וללמוד הנהגה ציבורית מחוכמתו, מענוותנותו, מצידקתו ומהנהגתו. הרב דרוקמן זצ״ל היה ענק שבענקים באהבת ישראל שלו וראה כל יהודי בבחינת כולך יפה רעייתי ומום אין בך”.

“הרב חי במסירות נפש אדירה למען כלל ישראל כל חייו ואפילו בשבועות האחרונים זכיתי ונכנסתי לרב לשיח ולעצה בשעות הקטנות של הלילה. עד ימיו האחרונים, אין רגע שהרב לא היה פנוי וזמין להתגייסות למען כלל ישראל. עם ישראל והעולם כולו הפסיד את אחד מענקי הרוח של דורנו, איש צדיק, איש חינוך, איש שכל כולו מוקדש לתורת ארץ ישראל, לעם ישראל ולארץ ישראל. העמיד תלמידים הרבה לאורך דורות והחיה בהם את תורת רבותיו, הראי”ה קוק זצ”ל ובנו הרצי”ה זצ”ל. תורה תורה חגרי שק והתפלשי באפרים”, הוסיף.

יו״ר ש״ס אריה דרעי: “בצער רב התבשרתי על פטירתו של זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן זצ״ל. לאחר שנזדכך ביסורים מרים וקשים. ‏שולח את תנחומיי הכנים למשפחתו הכבודה יחד עם רבבות עמך בית ישראל הדאבים עמוקות על הסתלקותו. יהי זכרו ברוך”.

יו”ר יהדות התורה ח”כ הרב יצחק גולדקנופף: “יחד עם כל בית ישראל ותלמידיו הרבים שזכה להעמיד ולהנהיג, אני מבכה את לכתו של הרב חיים דרוקמן זצ”ל ראש ישיבת ‘אור – עציון’, ראש רשת ישיבות ‘בני עקיבא’ וזקן רבני הציונות הדתית. המקום ינחם את רבבות תלמידיו, משפחתו וההולכים בדרכו. חבל על דאבדין”.

שר הביטחון בני גנץ: “הלב דואב על מותו של הרב דרוקמן, שזכיתי להיות מתלמידיו בישיבת אור עציון כנער. הרב היה אדם מאמין, מסור למדינת ישראל ולרעיון הציוני. לימים הייתה לי הזכות לסייע בשמירה על פעולתה של הפנימייה הצבאית באור עציון בעידודו של הרב, ותמיד מצאתי אצלו אוזן קשבת. נפגשתי איתו בחודשים האחרונים, וזכיתי לראותו חד מחשבה ונחוש כמו תמיד בלהט אמונתו. הרב דרוקמן היה ניצול שואה – שהתקומה הייתה חלק בלתי נפרד ממעשיו וממורשתו. בנתיב התקומה הזה, ימשיכו ויצעדו בעקבותיו עוד רבים ובכך יהיה חותמו. תנחומיי למשפחתו, יהי זכרו ברוך”.

שר התרבות והספורט חילי טרופר: “ברוך דיין האמת. הרב דרוקמן ז”ל היה איש רב פעלים ורב זכויות. מימיו כניצול שואה ועד הימים בהם הקים בארץ מפעל עצום של לימוד תורה, חינוך, שירות בצבא ועשיית חסד. הרב זכה בפרס ישראל, אך בעיקר זכה לגדל דורות של תלמידים וממשיכי דרכו. משתתף בצערה הכבד של המשפחה והקהילה שהותיר אחריו. יהי זכרו ברוך”.

שרת המשימות הלאומיות המיועדת חה”כ אורית סטרוק: “ברוך דיין האמת, הרב חיים מאיר דרוקמן עבר לעולם שכולו טוב. בשיאו של חג החנוכה, אנחנו נפרדים מהרב שהאיר את חייו של דור שלם באור אהבת התורה, העם והארץ. אורו המיוחד יאיר אלינו מעכשיו משם”.

שרת הפנים, איילת שקד: “הרב חיים דרוקמן, תלמיד חכם, מנהיג דגול ואיש חינוך מופלג הלך לעולמו. הרב גילם בחייו את השילוב של ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל, העמיד דורות של תלמידים אותם הוא חינך לדרך של תורה ועבודה, והיום הם לוקחים חלק משמעותי בליבת העשייה בחברה הישראלית. את הרב אני מכירה שנים רבות. בשנת 2012 פגשתי אותו לראשונה כשהתמודדתי לפריימריז של הבית היהודי. למרות שלא גדלתי במגזר הדתי לאומי, הרב קיבל אותי במאור פנים ובשמחה”.

“לאורך השנים בפוליטיקה הישראלית בהם התייעצתי איתו, הקשר בינינו התהדק וזכיתי לגלות שהרב בעל עין טובה, חכמת חיים ואדם שיודע לקבל את האחר. הרב, שחייו שזורים בסיפור הקמתה של מדינת ישראל ושיבת העם היהודי לארצו, ידע להכיל את המורכבויות והמתחים הקיימים כאן והכל מתוך ראיה אחראית ומתונה. בפטירתו איבדנו אדם שהקדיש את כל כולו למדינת ישראל לעם ישראל, לארץ ישראל, לתורת ישראל ולציונות הדתית שהיו כה חשובות לו”, הוסיפה.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

1 תגובה
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

יהי זכרו ברוך
הלב כואב ובוכה

כתבות חדשות באתר

הצילו את הבית מקריסה: האמא החלימה מהמחלה – הבן חלה במחלה נדירה
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

"אדם חלוש, כנוע והססן": יאיר אנסבכר במתקפה חריפה נגד נתניהו
מדאיג: 3 חוליות שתכננו לבצע חטיפה של רועי צאן בחווה נעצרו בתקופה האחרונה
אין שיפור במצבו של אבי הכלה – "כי אין לה אב ואם"
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

אמל"ח ומטענים בכיתות לימוד: תיעוד מהפשיטה הממוקדת בבית הספר 'אבראהים אלמקאדמה'
צוללנים איתרו את גופת הצעיר הערבי שנכנס עם מזרן ים לכינרת • צפו
האדמו"ר מרחמסטריווקא בברכה התרגש: "לא יחסר לו כלום כל ימי חייו"
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

העדר חזר בלעדיו: חשש כבד לחיי רועה צאן בן 14 שנעדר בבנימין
באישור הדרג המדיני: משאיות סיוע הוכנסו דרך המעבר הצפוני לרצועה • צפו
הרב מתחנן עבור תלמידו: "אם לא נהיה שם בשבילו, לא יהיה מי שידאג לארבעת היתומים הקטנים"
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מפקד תשתית הטרור של חמאס בטובאס חוסל; מבוקשים נעצרו • צפו
ארה"ב מעריכה: כך איראן תתקוף את ישראל; ומה מפחיד את האמריקאים?

הכתבות המעניינות ביותר

שיעור מיוחד לחודש ניסן: כל יהודי מכתיב את הנהגתו של הקב"ה • צפו
אלימות משטרתית ואירוע היסטורי • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
"ישראל לא צפויה": איראן חוששת מתוצאות התגובה - בגלל נתניהו
הדור הבא של הנוח'בות בשומרון: ילדים צעדו עם רובי M16 וקריאות הסתה
מתכוננים לפסח עם שף אבי מילר: כך תכינו שניצלים טעימים ועסיסיים
היסטוריה מרתקת: בין הזמנים - מישיבת פומבדיתא עד ימינו אנו
טען עוד כתבות >

המיוחדים

WhatsApp-Image-2021-05-20-at-13.27.36-724x483-1-1-1
אלימות משטרתית ואירוע היסטורי • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
WhatsApp-Image-2023-05-11-at-18.25.59-1024x683
קיפקעס | מחוות החילוני לגור, התדהמה ב'התקווה', והתוכניות בחסידות לאחר הכנס ההיסטורי
WhatsApp Image 2024-04-07 at 19.02
"בבוקר חיפשתי את אבא והוא לא היה, אמא אמרה שהוא נעצר"; משכן מחכה לאריאל
WhatsApp-Image-2021-05-20-at-13.27.36-724x483-1-1-1
עיר הקופים ועיר השממה • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע

חדש באתר

.
"אדם חלוש, כנוע והססן": יאיר אנסבכר במתקפה חריפה נגד נתניהו
photo1712925196
מדאיג: 3 חוליות שתכננו לבצע חטיפה של רועי צאן בחווה נעצרו בתקופה האחרונה
WhatsApp_Image_2024-04-12_at_08.35
אמל"ח ומטענים בכיתות לימוד: תיעוד מהפשיטה הממוקדת בבית הספר 'אבראהים אלמקאדמה'
photo1712913357
צוללנים איתרו את גופת הצעיר הערבי שנכנס עם מזרן ים לכינרת • צפו

גלריות

 אלעד- נאראל - זוועהיל תנאים (8)
וְגִילוּ צַדִּיקִים • שמחת התנאים בחצרות נדבורנה אלעד - נאראל - זוועהיל
 מצווה דעעש צילום חיים קליין (2)
וּמִשֶּׁפַע מִצְוַת תְּפִלִּין • שמחת הבר מצוה בחצרות דעעש - ספינקא סוליצא
 מרדכי ניסן פד (17)
אלו ששותפים ב'לחמי מרדכי' יכולים לומר בבטחה כל דצריך ייתי ויפסח
 אמונים אשדוד לועייו טשערנאביל תנאים (18)
וְאֵרַשְׂתִּיךְ לִי • שמחת התנאים בחצרות שומרי אמונים - לויעב טשערנאביל

עיתוני היום

F090331NS01-1024x683
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִׁשִּׁי • כותרות העיתונים – ד' בניסן ה’תשפ”ד

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן Hide picture