היום 32 ימים לעומר

צילום: א. אייזנבאך

תיעוד ענק: הילולת הרבי ר’ אלימלך מליז’ענסק בפולין

שלהבת של תפילות שבקעו רקיעים:  ב’הכנסת אורחים’ ליזענסק מסכמים בהתרגשות ובסיפוק רב את הילולות הרבי ר’ אלימלך מליזענסק זי”ע בפולין • צילום: א. אייזנבאך
 • סיימת לחתן - ועדיין רץ בין גמחי"ם?! בגיל שלך – זה מיותר! כל הפרטים על הכסף שמגיע לך >>

  תוכן מקודם

 • יש כאלו שסופרים את החסר כל השנה>>>>

  תוכן מקודם

 • הפתרון שיסייע לך לחתן את הילדים ללא הלוואות

  תוכן מקודם

 • הראש היהודי: כך הם הגדילו ראש בעסקים באמצעות ידע בחושן משפט

  תוכן מקודם

 • גידלתם, טיפחתם, חיתנתם... עכשיו הזמן לנוח! כך תסגרו את החובות, ותיכנסו ברגל ימין לגיל הזהב!

  תוכן מקודם

 • בפעם ה14 ברציפות זו ההגרלה שכל המגזר מחכה לה>>>>

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

שני ימי הילולא באדר א’ ובאדר ב’ ושתי ‘שבתות יארצייט’ עם רבבות אלפי יהודים מרחבי העולם שהתקבלו כבני מלכים, במסירות וב’אהבת ישראל’: ב’הכנסת אורחים’ ליז’ענסק מתחילים לסכם את המספרים הבלתי נתפסים של ההילולא הכפולה בכ”א אדר תשפ”ד

 בשעות האחרונות של הילולת הרבי ר’ אלימלך זי”ע מגיעה ההתרגשות באוהל בליז’ענסק לשיאה. התפילות הזעקות והבכיות מפי רבבות היהודים המכונסים יחדיו סביב הציון הק’ מרעידות את הנשמה ושערי הלב, כמו שלהבת אש רוחנית מתלקחת השמימה.

רגעים אחרונים של כ”א אדר תשפ”ד, הציבור הגדול כמו מנסה לתפוס את הרגעים היקרים של ה’עת רצון’ בידיים, פרקי התהלים, הזעקות מעומק הלב, בשלל מבטאים, מתגלגלות במורדות גבעת הציון בליז’ענסק ואינן מותירות אף יהודי שווה נפש.

כמה שעות קודם לכן, בעיצומו של יום ההילולא, התקיימה התפילה המיוחדת באוהל בראשות כ”ק מרן אדמו”ר מנדבורנה שליט”א שהעתיר לישועת הכלל והפרט, והזכיר לטובה במיוחד את תורמי ‘הכנסת אורחים ליזענסק’ לכל מילי דמיטב.

עד השעות הקטנות של הלילה נמשכה ההילולא קדישא של הרבי ר’ אלימלך, כשיהודים מרחבי העולם מגיעים ללא הרף, באוטובוסים מאורגנים וברכבים פרטיים, ניגשים בעיניים מצועפות לציונו של הרבי ר’ אלימלך והלב נפתח מיד כפתחו של אולם.

ברגעים אלו מתחילים ב’הכנסת אורחים’ ליזענסק, הארגון העומד מאחורי קבלת הפנים המרגשת לה זוכה כל יהודי המגיע ליז’ענסקה, כל ימות השנה ובפרט ביום ההילולא, לערוך סיכום ראשוני של ההילולא הכפולה כ”א אדר תשפ”ד.

“מבחינת ‘הכנסת אורחים ליזענסק’ היה השנה ‘חודש של הילולא'” מתבטא באוזנינו אחד מראשי הארגון, “הא כיצד? השנה כידוע נערכה ההילולא פעמיים, באדר א’ ובאדר ב’, כך שההיערכות הייתה כפולה ומכופלת בהשוואה לשנים רגילות.

“בנוסף לכך שני ימי ההילולא, בשני האדרים, חלו בצמידות לשבת קודש, כך שבשתי ‘שבתות היארצייט’ שהה קהל אדיר של אלפי יהודים בעיירה ליזענסק ומי שדאג לו לכל הדרוש הייתה כמובן ה’הכנסת אורחים’ ליזענסק, שהקימה אוהלי לינה מיוחדים ומחוממים והגישה לקהל סעודות שבת ברמה שלא מביישת מלונות של חמשה כוכבים.

“כך שבעצם כבר למעלה מחודש ימים, החל מכמה שבועות לפני ההילולא הראשונה באדר ר’, אנו שוקדים כאן על המלאכה: לקבל את אורחיו של הרבי ר’ אלימלך זי”ע כבני מלכים, בשפע וכיד המלך ובנוחות המרבית”.

“מודים אנחנו להשי”ת” אומר לנו בהתרגשות הרב שמחה קרקובסקי שליט”א מראשי הארגון במוצאי ההילולא, “על שזכינו ב”ה לברך על המוגמר, לסכם בהצלחה כבירה את שני ימי ההילולא, בסייעתא דשמייא עצומה זכינו לעמוד במשימה שנטלנו על עצמנו, לאפשר לכל יהודי המגיע לליזענסק להתפלל ביישוב הדעת, ללא שום דאגות וטרדות, בידיעה שיש מי שדואג לו לכל צרכיו הגשמיים על הצד הטוב ביותר, בליזענסק כל יהודי מתקבל כבן מלכים”.

לפי המספרים שבידינו, אומר לנו אחד מפעילי ה’הכנסת אורחים’ עמו אנו משוחחים, הגיעו לליזענסק בהילולא אמש ציבור ענק של למעלה מעשרים אלף יהודים בלע”ה מכל רחבי תבל. מתחם הציון ושבילי ה’הכנסת אורחים’ השחירו מרבבות אלפי ישראל שלא הפסיקו לנהור לאורך יום ההילולא ליז’ענסקה, במספרים שלא זכורים מאז חידוש ההילולא לאחר קריסת מסך הברזל.

ה’חידוש’ המיוחד של השנה היו שני אולמות האוכל רחבי הידיים, החלבי והבשרי, כשבאוהל החלבי מוגשות ארוחות חלביות מזינות ומשובחות לאורך יום ההילולא וברעהו הבשרי מוגשות סעודות בשריות כיד המלך, מנות מושקעות ומשביעות ברמה הגבוהה ביותר ובכשרות מהודרת, להחיות את ליבם של המוני המתפללים לאחר שעות ארוכות של טלטולי הדרך.

באוהל נפרד, אוהל ה’קאווע שטוב’, הוגשו עוגות עסיסיות ומיני תרגימא טריים עם משקאות חמים מכל הסוגים, באוהלים נפרדים הוגשו ארוחות לנשים, כמו כן הוקם אוהל מיוחד של ‘שמירת חפצים’, ואוהל מיוחד לכוהנים שאינם נכנסים להתפלל באוהל.

‘אוהל התפילה’ המוקם במיוחד לקראת ההילולא ומחובר לאוהל הציון, היה מלא וגדוש לאורך כל ההילולא ביהודים שנשאו תפילה ופרקי תהלים בהתעוררות רבתי, כשרבים מהם ניגשים להודות על האוהל המחומם והנוח, לאחר שבשנים קודמות נאלצו רבים להתפלל תחת כיפת השמים מרוב הדוחק בתוך האוהל.

חברת אבטחה מיוחדת נשכרה כדי לאבטח את הקהל הגדול, כמו כן הוקם אוהל מיוחד של כוחות ‘הצלה’ שהיה ערוך ומוכן סביב השעון להחיש עזרה, וב”ה שההילולא עברה בשלום ולא היה צורך בכך.

פרויקט בפני עצמו שנטלה על שכמה ‘הכנסת אורחים’ ליזענסק הוא מקווה הטהרה המחומם הסמוך לציון שבמהלך יום ההילולא טובלים בו עשרות אלפי יהודים. “במשך כל הלילה אנחנו שולחים הלוך וחזור למכבסה העירונית בליזענסק עשרות אלפי מגבות לכביסה וייבוש עבור הקהל הענק, בהוצאה של אלפי דולרים”.

בשבת האחרונה, שבת קודש פרשת צו, שבת היארצייט, שהה קהל ענק של קרוב לאלף יהודים בליז’ענסק, בצל ציונו של הרבי ר’ אלימלך זי”ע כשהם מתארחים ומקבלים את כל הסעודות על ידי ‘הכנסת אורחים’ ליזענסק.

בליל שבת קודש הסב הקהל הגדול לסעודת שבת מרוממת ומלאת טעם ועסיס רוחני, אפופת הוד קדומים, בראשות חסידים ואנשי מעשה דרשנים ומשפיעים שהרעיפו מדברותיהם ונועם שיחם. הייתה זו ‘שבת מעין עולם הבא’ כפשוטה שלא תישכח מכל מי שהיה בה.

שעות ארוכות נמשכה הסעודה אל תוך הליל בשירות ותשבחות לקל חי. ‘ניגון הרבי ר’ אלימלך’ המפורסם הושר ונישא בעוז ובהתלהבות במשך שעה ארוכה, כשהקהל כולו מתרומם טפח מעל הקרקע בסעודות השבת.

סעודות השבת הוגשו לקהל הגדול על ידי ‘הכנסת אורחים’ ליזענסק בשפע וברמה גבוהה כיד המלך, בשר ודגים וכל מטעמים, כשהקהל אינו מפסיק להודות ולהלל את אנשי החסד של ‘הכנסת אורחים’ שדאגו להכול בצורה הטובה ביותר, בבחינת ‘סיפקו צרכיהם במדבר’.

במוצאי שבת, מיד לאחר הבדלה, התקדש יומא דהילולא כ”א אדר. בשעות הקטנות של הליל נערכה סעודת ‘מלווה מלכה’ ברוב עם למרגלות ציונו של הרבי ר’ אלימלך זי”ע, שכן כידוע ציווה הרבי ר’ אלימלך זי”ע לצאצאיו לערוך סעודת מלווה מלכה והבטיח שיזכו לפעול ישועות גדולות בעת סעודה זו, והשנה השתלבה סעודה זו ביומא דהילולא עצמו והייתה לאחד המעמדים הנשגבים במהלכו.

שעה שאלפי יהודים עושים את דרכם חזרה לבתיהם ברכבת אווירית לארבע כנפות תבל, ב’הכנסת אורחים ליזענסק’ מסכמים אפוא בסיפוק עצום שבועות ארוכים של הכנות, תכנונים קפדניים ועבודה מאומצת ללא הפסקה, שברוך ה’ הניבו פרי ואת תוצאותיהם המבורכות יכול היה לראות כל אחד מרבבות אלפי היהודים שהגיעו לליז’ענסק בימי ההילולא.

האט’ס געפועלט אלע’ס גוט’ס!.

 

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

5 תגובות
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

תמונות יפות. צלם ממש מוכשר. עתידו לגדולות.

מאיפה העזות לצלם אנשים אוכלים או שלוקחים אוכל

רק לי נראה שנדבורנה השתלטו שם על כל העסק?

עוד אחד שרצו ליחצן אותו בתמונות.
שם בליזנסק לא הורגש כלל.

אתה מדבר שטיות נדבורנה היו ועד איך היו

כתבות חדשות באתר

רוצה להיות חלק מעולם הצללים? זו ההזדמנות שלך!
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

תיעוד דרמטי מהרצועה: המחבלים ברחו מהטנק - וחוסלו מכטב"ם • צפו
בית הדין בהאג קבע כי יש להפסיק את הלחימה ברפיח מנסיבות 'הומניטריות'
במיוחד השנה! ימליץ טוב בעדינו: שליחי 'קופת העיר' יתפללו עליכם במירון לכל אורך יום ההילולא
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

סמוטריץ' מאשים: "צה"ל ומשרד הביטחון מסרבים בתוקף להפיק לקחים"
הלחימה של היחידה ללוחמה בטרור בסימטאות הצפופות של ג׳אבליא • צפו
חיים ברמה: מתחם הפרמיום עם מגוון דירות יוקרה נפתח למכירה בשכונת המגורים המבוקשת כתר הרמה
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

תיעוד חקירת המחבל חשף פרטים שהמשפחה לא ידעה עדיין; דו"צ התנצל
אל תפיצו שמועות ברשת! כך גילה אבי החטוף על הרצח של בנו
בנק מרכנתיל – הבנק הידידותי ביותר לעסקים כבר 3 שנים ברציפות , דורג במקום הראשון במדד ידידותיות הבנקים לעסקים קטנים לשנת 2023
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

הצהרת דובר צה"ל: כך נרצחו שלושת החטופים - שגופותיהם חולצו
מטה המשפחות: "לפתוח במו"מ"; פורום תקווה: "להפסיק לדבר; להכות את חמאס"

הכתבות המעניינות ביותר

רשב"י מציל את הדור מהרגשת בזיון • הרב אהרן רוט יו"ר ארגון 'והשיב לב אבות'
קרית גת: המשפיע מסר שיחת הכנה לקראת ל"ג בעומר
שיחת הכנה לל"ג בעומר • הגרב"צ גוטפרב שליט"א • צפו
פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
ל"ג בעומר ב'חדשות JDN': שידורים חיים מכל מעמדי ההדלקות המרכזיים
לאור איסור העלייה למירון בשנה זו עקב המצב הבטחוני
טען עוד כתבות >

המיוחדים

WhatsApp-Image-2021-05-20-at-13.27.36-724x483-1-1-1
ההתרסקות של ראיסי ודליפה סודית • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
WhatsApp Image 2024-05-22 at 12.56
עובד במשרד רה"מ בשגרה; מג"ד במלחמה: "רואים אותנו רצים? רוצו לכיוון הנגדי"
WhatsApp-Image-2023-05-11-at-18.25.59-1024x683
קיפקעס | הצ'ולנט של החסידים לחיילים, הנס במונסי והתפילות במירון
25013
לא רק איברהים ראיסי: אלו הנשיאים וראשי הממשלות שנהרגו בהתרסקות מטוס

חדש באתר

 אהרן רוט
רשב"י מציל את הדור מהרגשת בזיון • הרב אהרן רוט יו"ר ארגון 'והשיב לב אבות'
 אלימלך בידרמן קרית גת שיחה לג בעומר (13)
קרית גת: המשפיע מסר שיחת הכנה לקראת ל"ג בעומר
 גוטפרב בן ציון
שיחת הכנה לל"ג בעומר • הגרב"צ גוטפרב שליט"א • צפו
 מסך 2024-05-23 213546
תיעוד דרמטי מהרצועה: המחבלים ברחו מהטנק - וחוסלו מכטב"ם • צפו

גלריות

 אלימלך בידרמן קרית גת שיחה לג בעומר (13)
קרית גת: המשפיע מסר שיחת הכנה לקראת ל"ג בעומר
MERON
גלרייה של געגועים: 60 תמונות מאתרא קדישא מירון - ללא קהל הרבבות
.
המכת"זית ניסתה לפנות את המפגינים שחסמו את הרכבת הקלה | תיעוד
resized_D85_6143
טיש לכבוד פסח שני בחצה"ק פרמישלאן

עיתוני היום

F090331NS01-1024x683
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִׁשִּׁי • כותרות העיתונים – ט"ז באייר ה’תשפ”ד

דיווח על סרטון

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן Hide picture