בטחוני

צילום: פלאש 90

שר הביטחון לשעבר גנץ: “הצורך לפעול באיראן יותר קרוב היום משהיה אי פעם בעבר”

גנץ בנאום במכון וושינגטון: “אנחנו בונים את היכולת לפעול, ויש לנו יכולת לפעול אם נצטרך, וזה האינטרס של ארה”ב וישראל, וכלל המדינות באזור להיות מתואמות בנושא הזה. אני מצפה מכלל השותפות שלנו ובראשן ארה”ב שתסייע לנו”
 • עכשיו הם חושפים את סוד ההצלחה

  תוכן מקודם

 • חם בחוץ? כך תבחרו מזגן שייתן לכם מקסימום מיזוג במינימום הוצאה>>

  תוכן מקודם

 • מעוניינים במקצוע מבוקש בלי לוותר על ערכים? כאן מתחילים

  תוכן מקודם

 • להתפרנס בכבוד בלי לצאת מעולם התורה

  תוכן מקודם

 • גיל הזהב: עברתם את ה67 – זה גיל ששוה זהב!

  תוכן מקודם

 • אתה אוהב לנהוג, נכון? אל תפספס הזדמנות להצעת עבודה מפתה

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

יו”ר המחנה הממלכתי בני גנץ, קיים הערב (שלישי) מפגש “וובינר”, במכון וושינגטון ביחד עם מנכ״ל המכון רוב סטלוף, וראש פרויקט “יחסי ישראל והעולם הערבי” במכון, דיויד מקובסקי ובהשתתפות מאות חוקרים ועמיתים של המכון. הרמטכ”ל לשעבר התייחס לאיום האיראני, ולהודעות החריפות שמוציאים בכירי מערכת הביטחון בעניין בשבועות האחרונים.

“הצורך לפעול מול איראן הרבה יותר קרוב היום משהיה בעבר. פעולה כזו צריכה להיעשות בזמן הנכון האחרון האפשרי לטעמי. אם זה יקרה, ישראל צריכה להיות מוכנה לעימות רחב באזור. אנחנו בונים את היכולת לפעול, ויש לנו יכולת לפעול אם נצטרך, וזה האינטרס של ארה”ב וישראל, וכלל המדינות באזור להיות מתואמות בנושא הזה. לצד זאת, צריך לזכור שאיראן היא קודם כל אתגר עולמי, ואני מצפה מכלל השותפות שלנו ובראשן ארה”ב, שאני יודע שעוסקת בכך ומפעילה את סנטקום ואת השפעתה באזור”, פתח.

“אם אפשר להגיע לפתרון שיקח את איראן אחורה, בלי להגיע למלחמה, אני כמובן אברך על כך”, הוסיף גנץ. “כשאני אומר “אנחנו” צריכים למנוע מאיראן נשק גרעיני זה לא רק ישראל. הדבר הראשון שאיראן תעשה אחרי השגת נשק גרעיני לא יהיה לשלוח פצצה לישראל, אלא לנצל את המטריה הגרעינית להשתלט ולהשליט את עקרונותיה הקיצוניים באזור. הגעה שלהם לגרעין, תפתח באזור מירוץ חימוש שישליך על העולם כולו”.

בנושא אפשרות של נורמליזציה עם סעודיה, טען כי “יש גם לישראל וגם לסעודיה אינטרסים משותפים. בנושאי ביטחון ויציבות אזורית, כלכלה ואנרגיה. אם יהיה הסכם נורמליזיציה עם סעודיה, אנחנו נתמוך בו גם מהאופוזיציה ואם יהיה צורך לתמוך במהלך שיכלול קידום של הסוגיה הפלסטינית, ניתן לממשלה גיבוי בנושא, כמובן בהתאם לסוג המהלך. בכל מצב, ובכל הסכם, בדיוק כפי שעשיתי בנושא מכירת מטוסי ה-F35 אחרי ההכרזה על נורמליזציה עם בחריין ואיחוד האמירויות, עלינו לוודא שעיקרון העליונות הביטחונית של ישראל באזור (QME) נשמר במובנו הרחב ביותר. זה נושא מאוד רגיש, אבל השמירה עליו היא קריטית לביטחון ישראל, וצריך כאן לרדת לפרטים הקטנים ביותר בכדי לא לשבור אותו”.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

כתבות חדשות באתר

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

הכתבות המעניינות ביותר

המיוחדים

חדש באתר

גלריות

עיתוני היום

דיווח על סרטון

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן