חדשות

Photo by Miriam Alster/Flash90

האולטימטום של גנץ: שישה יעדים, שלושה שבועות; רה”מ: “ענה על 3 שאלות”

בני גנץ הערב בהצהרה לתקשורת מאיים כי יפרוש מהממשלה ויוביל לבחירות תוך האשמת רה”מ בשיקולים פוליטיים ודשדוש במלחמה. בלשכת נתניהו ביקשו מהשר גנץ לענות על שלוש שאלות. ואכן לאחר שעה קלה שיגר גנץ את תגובתו
 • אני אוהב לנהוג, עובד קרוב לבית, והשכר שלי גבוה עם מלא הטבות

  תוכן מקודם

 • קור רוח בכל מצב – גלו את טכנולוגיית המיזוג שכובשת את המדינה>>

  תוכן מקודם

 • למצוא את האיזון בין חיים לעבודה גם כשזה נראה בלתי אפשרי

  תוכן מקודם

 • חם בחוץ? כך תבחרו מזגן שייתן לכם מקסימום מיזוג במינימום הוצאה>>

  תוכן מקודם

 • סיימת לחתן - ועדיין רץ בין גמחי"ם?! בגיל שלך – זה מיותר! כל הפרטים על הכסף שמגיע לך >>

  תוכן מקודם

 • מעוניינים במקצוע מבוקש בלי לוותר על ערכים? כאן מתחילים

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

יו”ר המחנה הממלכתי השר בני גנץ נשא הערב נאום פוליטי ציני בו איים על ראש הממשלה כי יפרק את הממשלה ויוביל לבחירות אם לא יענה לדרישותיו הנחרצות עד לתאריך ה-8.6 בעוד שלושה שבועות.

גנץ שאינו חדל מלהאשים את ראש הממשלה בניהול המלחמה מתוך שיקולים פוליטיים, מאיים הערב להפיל את הממשלה על אף שאין הדבר תלוי בו. כזכור גם בלעדיו יש לממשלה 64 מנדטים.

גורמים בימין האשימו את גנץ כי הדשדוש במלחמה והעוינות מצד ארה”ב הן פירות באושים של מעשיו והלחץ שהוא מפעיל על הממשלה. ראש הממשלה הגיב לדבריו לאחר זמן קצר והבהיר לאלו דרישות אינו מוכן להיענות.

גנץ ניסה להסביר בתחילת דבריו מדוע הוא נוהג בחוסר אחריות שהוציאו את המחלוקות מחדרי הקבינט אל הציבור הרחב ואמר: “מחובתי לומר את האמת לציבור לאחר שאמרתי אותה פעם אחר פעם בחדרים הסגורים – אל תוך קודש הקודשים של בטחון ישראל החלו לחדור שיקולים אישיים ופוליטיים”.

עוד אמר: “כדי שנוכל להילחם כתף אל כתף – על קבינט המלחמה לגבש ולאשר עד ה-8.6 תוכנית פעולה כוללת בעלת שישה יעדים: השבת חטופינו, מיטוט חמאס ופירוז הרצועה, קביעת חלופה שלטונית, השבת תושבי הצפון עד ה-1.9, קידום נורמליזציה ואימוץ מתווה השירות הישראלי.”

גנץ פנה לנתניהו ואמר: “עליך לבחור בין ניצחון לבין אסון. אם תבחר להוביל את האומה לתהום, נפרוש מהממשלה, נפנה לעם, ונרכיב ממשלה שתוכל להביא לניצחון אמיתי”

לדברי גנץ: “בתקופה האחרונה דבר מה השתבש. החלטות חיוניות לא התקבלו. מעשים מנהיגותיים הנדרשים כדי להבטיח ניצחון לא נעשו. מיעוט קטן השתלט על גשר הפיקוד של הספינה הישראלית והוא מוביל אותה אל עבר חומת סלעים. התייצבתי כאן היום – כדי לומר אמת. והאמת קשה: בעוד שחיילי ישראל מגלים גבורה עילאית בחזית – חלק מהאישים אשר שלחו אותם לקרב מתנהלים בפחדנות וחוסר אחריות”.

“בעוד שבמנהרות האפלות של עזה החטופות והחטופים עוברים ייסורי שאול – יש מי שעוסקים בהבלים. בעוד שעם ישראל מתעלה על עצמו – חלק מהפוליטיקאים חושבים על עצמם. אל תוך קודש הקודשים של בטחון ישראל החלו לחדור שיקולים אישיים ופוליטיים”.

גנץ שלטענתו חף מכל שיקול פוליטי הציב לנתניהו אולטימטום עם שישה סעיפים, והבהיר כי אם לא יענה לדרישותיו מפלגתו תפרוש מהממשלה בעוד שלושה שבועות.

היעדים של גנץ הם:

1. להשיב הביתה את חטופינו.

2. למוטט את שלטון חמאס, לפרז את רצועת עזה ולהבטיח שליטה ביטחונית ישראלית.

3. לצד קיום שליטה ביטחונית ישראלית, להקים מנהלת אמריקנית-אירופית-ערבית-פלטינית שתנהל אזרחית את הרצועה ותניח בסיס לחלופה עתידית שאינה חמאס ואינה עבאס.

4. להשיב את תושבי הצפון לבתיהם עד ה-1 לספטמבר ולשקם את הנגב המערבי.

5. לקדם נורמליזציה עם סעודיה כחלק ממהלך כולל אשר יצור ברית עם העולם החופשי ועם העולם הערבי נגד איראן ושלוחותיה.

6. לאמץ מתווה שירות אשר יביא לכך שכל הישראלים ישרתו את המדינה ויתרמו למאמץ הלאומי העליון.

גנץ פנה בקריאה אישית לרה”מ ואמר: “ראש הממשלה נתניהו, אני מביט בעיניך הערב ואני אומר לך – הבחירה בידיך. אחרי שדיברתי איתך שוב ושוב – הגיע רגע האמת. הגיעה שעת ההכרעה. אני מכיר אותך שנים רבות כמנהיג ופטריוט ישראלי: אתה יודע היטב מה צריך לעשות. נתניהו של לפני עשור היה עושה את הדבר הנכון. האם אתה מסוגל לעשות את המעשה הנכון והפטריוטי גם היום? עם ישראל מתבונן בך. עליך לבחור בין ציונות לבין ציניות, בין אחדות לבין פלגנות, בין אחריות לבין הפקרות – ובין ניצחון לבין אסון.

אם תעדיף את הלאומי על האישי ותבחר ללכת בדרכם של הרצל, בן גוריון, בגין ורבין – תמצא בנו שותפים למאבק. אבל אם תבחר ללכת בדרכם של קנאים ותוביל את האומה כולה אל התהום – ניאלץ לפרוש מהממשלה. נפנה לעם ונקים ממשלה אשר תזכה לאמון העם. נכונן ממשלה מבוססת על אחדות רחבה, שתביא לתיקון וניצחון אמיתי.

ולכם אזרחי ישראל, לכם אני אומר הערב: אל תוותרו על התקווה. אמת, ממתינים לנו ימים קשים. רובצים לפתחנו אתגרים שכמוהם לא ידענו מאז מלחמת העצמאות. אבל אנחנו עם חזק. אנחנו עם מופלא. ומי שעבר את פרעה, טיטוס והיטלר – יעבור גם את סינוואר, נסראללה וחמינאי.

תגובת ראש הממשלה נתניהו לנאום גנץ

התגובה מלשכת ראש הממשלה לנאומו של גנץ לא איחרה לבוא: “בזמן שלוחמינו הגיבורים נלחמים להשמיד את גדודי החמאס ברפיח”, מסרו מלשכת רה”מ, “גנץ בוחר להציב אולטימטום לראש הממשלה במקום להציב אולטימטום לחמאס”.

“התנאים שמציב בני גנץ הם מילים מכובסות שמשמעותן ברורה: סיום המלחמה ותבוסה לישראל, הפקרת רוב החטופים, השארת החמאס על כנו והקמת מדינה פלסטינית. חיילינו לא נפלו לשווא ובוודאי שלא למען החלפת חמאסטן בפת”חסטאן.

“אם גנץ מעדיף את האינטרס הלאומי ולא מחפש תירוץ להפלת הממשלה, שיענה על שלוש השאלות הבאות:

1 – האם הוא מוכן להשלים את הפעולה ברפיח כדי להשמיד את גדודי החמאס, ואם כן איך ייתכן שהוא מאיים לפרק את ממשלת החירום בעיצומה של הפעולה?

2 – האם הוא מתנגד לשליטה אזרחית של הרשות הפלסטינית בעזה, גם בלי עבאס?

3 – האם הוא מוכן לקבל מדינה פלסטינית בעזה וביהודה ושומרון כחלק מתהליך הנורמליזציה עם סעודיה?

עמדתו של ראש הממשלה בנושאים גורליים אלה ברורה: ראש הממשלה נתניהו נחוש לחסל את גדודי החמאס, הוא מתנגד להכנסת הרשות הפלסטינית לעזה ולהקמת מדינה פלסטינית שבהכרח תהיה מדינת טרור.

ראש הממשלה נתניהו חושב שממשלת החירום חשובה להשגת כל מטרות המלחמה, כולל השבת כל חטופינו, ומצפה מגנץ להבהיר את עמדותיו לציבור בנושאים אלה”.

מלשכת השר גנץ נמסר בתגובה לראש הממשלה

1. “אם ראש הממשלה היה מקשיב לגנץ, היינו נכנסים לרפיח לפני חודשים ומסיימים את המשימה. עלינו להשלים אותה, וליצור את התנאים הנדרשים לכך.

2. הרשות הפלסטינית לא תוכל לשלוט בעזה, גורמים פלסטינים אחרים כן – אך ורק אם נייצר לכך גיבוי של מדינות ערב המתונות וגיבוי אמריקאי. כדאי שראש הממשלה יעסוק בכך ולא יחבל במאמצים האלו.

3. כפי שאמר גנץ בנאום – אין שום כוונה להקים מדינה פלסטינית, וזו אינה הדרישה של הסעודים. גנץ בניגוד לנתניהו לא החזיר את חברון ולא הודיע על תמיכה בפתרון שתי המדינות בבר אילן.

4. אם לראש הממשלה חשובה ממשלת החירום, כדאי שיקיים את הדיונים הנדרשים, יקבל את ההחלטות הנדרשות, ולא יגרור רגליים מפחד הקיצוניים בממשלתו”.

יו”ר מפלגת נעם סגן השר ח”כ אבי מעוז בתגובה לדברי גנץ: “יש לשים את בטחון ישראל לפני הכל ולא את פירוק הממשלה לפני הכל. קורא לבני גנץ לראות את בטחון ישראל לפני הפוליטיקה והרצונות האישיים”.

יו”ר הציונות הדתית שר האוצר בצלאל סמוטריץ’ בתגובה להצהרת גנץ: “בני, הדשדוש במלחמה הוא בגללך ובגלל חבריך לקבינט הקונספציה שגם אחרי ה7.10 ממשיכים לדחוף לעצירת המלחמה ולהקמת מדינה פלסטינית בלחץ אמריקאי.

מדינת ישראל תנצח עם גנץ ובלעדיו בזכות הלוחמים הגיבורים ועם ישראל. אני קורא לרוה״מ לקבל הכרעה אסטרטגית על שליטה ישראלית מלאה בעזה והחלטה שמכאן והלאה לא עוצרים את כוחותינו ברפיח, במרכז ובצפון הרצועה עד השגת כל מטרות המלחמה: השמדת חמאס, השבת החטופים והסרת האיום, גם בדרום וגם בצפון מול חיזבאללה.

השר איתמר בן גביר בתגובה לנאום גנץ: “בני גנץ הוא מנהיג קטן ומאחז עיניים גדול, שמהרגע הראשון להצטרפותו לממשלה, עסק בעיקר בניסיונות לפירוקה. נסיעותיו לשיחות בוושינגטון נגד עמדת רה״מ (ושבעקבות השיחות הפך הממשל לעוין) היו רק חלק קטן מחתרנותו.

האיש שאירח את אבו מאזן בביתו, הכניס פועלים מעזה, הוביל את הסכם הכניעה בגז מול לבנון, הסיר חסמי ביטחון חיוניים ביו״ש, וסיכן את חיילי גולני “מדאגה לפלסטינים”, הוא האחרון שיכול להציע אלטרנטיבות בטחוניות.

מי שהציע לחרדים הסכמות על חוק גיוס תמורת פירוק הממשלה וכעת מלהג סיסמאות על אחריות, הוא צבוע ושקרן.

הגיע הזמן לפרק את קבינט הקונספציה, ולשנות מדיניות לנחושה, עוצמתית ומכריעה”.

גם חבר מפלגתו של גנץ לשעבר יו”ר הימין הממלכתי ח”כ גדעון סער אמר בתגובה להצהרת השר גנץ: “״כשיצאתי נגד הדשדוש (שנמשך חודשים) גנץ טען שהכל עובד טוב ונכון. הערב הוא גילה את הדשדוש, לו הוא היה שותף מלא, בלשון המעטה. סיסמאות ריקות לא מהוות כסות להעדר מנהיגות.”

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

8 תגובות
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

די אולי מספיק לצחוק תתחילו להתרצן כי זה נורא מדאיג!!!!!!!!!!!!!!!!
חבל שאי אפשר להגיב לשרים האלה ,למה זה כבר מפחידדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדד

התגובה של יוסי אינה מצחיקה – היא שיקוף של המציאות העגומה

גן ילדים ! סינוואר ימ”ש וכל האנטישמים בעולם חוככים ידיים מהנאה לראות את “המנהיגים” של מדינת ישראל שמפרקים אותה מבפנים ללא צורך בנשק – הרע מכלה את עצמו

נשאר רק דבר אחד לעשות..

מטומטמים מנהלים שיח דרך התקשורת?

גנץ מתנועע לפי המנגינה של אהוד ברק

אסור להכים לשום דבר שהוא לא התיישבות יהודית מלאה ברצועת עזה.
ואם בסוף המלחמה זה לא קורה, נכשלנו וחמאס ניצח בענקקקקקק

בני גנץ אתה פשוט בדיחה מהלכת, אין לך שום מושג איך לנהל מדינה ובטח לא מלחמה. אבוי לנו אם תבחר, אבוי. כמה שיחות הוא אומר ואיך הוא מנסה לפרק את הממשלה, תתבייש לך. עכשיו יוצא הפרצוף האמיתי שלך, פשוט מגעיל.

כתבות חדשות באתר

מחזירים את מאמי הביתה!!! הפעם, זו לא עוד סיסמה!
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

ארה"ב תטיל סנקציות על חוסמי הסיוע ההומניטרי לחמאס ברצועת עזה
משרד החוץ נגד המתקפה של יואב גלנט על צרפת; כך הוא הגיב לטענות
מטלטל: הגאון הינוקא שליט"א נחרד עד עמקי נשמתו
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

"אין זמן": בני גנץ מערבב בין הגיוס לבין החטופים והמצב בדרום ובצפון
הפובלציסט טוען: מדוע מסתירים את הכשל הגדול ביותר של הרמטכ"ל?
אך מחתנים ילדים? הקב"ה יעזור. - אבל אתם חייבים השתדלות אמיתית
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

תיעוד ממעברי קירות ששימשו את מחבלי חמאס בתוך בתי מגורים • צפו
סמוטריץ' נגד 'התדרוך ההזוי' של 'מערכת הביטחון' - ומזהיר מהסכנה
לא מבקשים ממך יותר: יש לך אולי עשרים אגורות ליתום?
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

השוטרים בהלם: רצו לעצור את גנב הרכב - ונדהמו לגלות את זהותו • צפו
יואב גלנט תוקף בחריפות את צרפת - ומטיל וטו: "לא נהיה חלק"

הכתבות המעניינות ביותר

מה הסיכוי? הרכב הסיע את עצמו ממקום חניה אחד - לשני • צפו
הכלב ניסה להבריח את הדב השחור; האם הצליח? • צפו
המשאית איבדה שליטה; נהג הרכב ניצל ברגע האחרון • צפו
תיעוד דרמטי: חיזבאללה שיגר 16 כטב"מים; כמה הצליחו בצה"ל ליירט?
מפקד פיקוד הדרום ברפיח: "אנחנו ממשיכים להתקדם עד שנשיג את המטרות"
רבה של אור יהודה עם רעיון מיוחד לפרשת נשא • צפו
טען עוד כתבות >

המיוחדים

.
הרבבות בגור, ההכרזה בבעלזא, הדרמה בקרלין, והנפילה בתוא"י • החג בחצרות הקודש
WhatsApp Image 2024-06-09 at 18.43
נערכים למלחמה: כתב 'JDN' בביקור נדיר בבסיס חיל האוויר בצפון | מיוחד
WhatsApp-Image-2021-05-20-at-13.27.36-724x483-1-1-1
חיסול מוצלח, מתחזה וילד ג'ינג'י • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
 מסך 2024-06-06 195822
קיפקעס | לחץ אנשי דרעי ששעשע את המגזר, מניעי "קמפיין ליצמן", והתמונות שמוחזרו

חדש באתר

.
ארה"ב תטיל סנקציות על חוסמי הסיוע ההומניטרי לחמאס ברצועת עזה
.
משרד החוץ נגד המתקפה של יואב גלנט על צרפת; כך הוא הגיב לטענות
.
"אין זמן": בני גנץ מערבב בין הגיוס לבין החטופים והמצב בדרום ובצפון
.
הפובלציסט טוען: מדוע מסתירים את הכשל הגדול ביותר של הרמטכ"ל?

גלריות

DOCZAHI@GMAIL
וּמְסַר לָן אוֹרַיְתָא • נעילת החג והכנסת ספר תורה בחצה"ק נדבורנה
 החג טעמשוואר (8)
וּבָאוּ כֻלָּם בִּבְרִית יַחַד • נעילת החג בחצה"ק טעמשוואר
 החג דאראג (5)
וְקֵרַבְתָּנוּ מַלְכֵּנוּ • נעילת החג בחצה"ק דאראג
 החג שבט הלוי (5)
וְהָאֵר עֵינֵינוּ בְּתורָתֶךָ • נעילת החג בחצה"ק שבט הלוי

עיתוני היום

%D7%A9%D7%A2%D7%A8%D7%99-%D7%A2%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D4
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִׁשִּׁי • כותרות העיתונים – ח' בסיון ה’תשפ”ד

דיווח על סרטון

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן Hide picture