דעות

פלאש 90

אמירה פוליטית של הראשון לציון? ההיסטוריה מוכיחה אחרת / דעה

התבטאות הלכתית של הראשון לציון הופכת על ידי פרשנים טועים לאמירה פוליטית, תוך שהם מתנערים מהאמת ההיסטורית המוכיחה: גדולי ישראל רואים למרחוק והתבטאויותיהם נגד פוליטיקאים הוכיחו את עצמם כעבור שנים ספורות / דעה
 • מזעזע: חתונת בנו של הרב אבלסון זצ"ל היתה אמורה להתקיים ביום שני הקרוב

  תוכן מקודם

 • יש לך מושג איזה משקיע אתה?

  תוכן מקודם

 • נענים לבקשתו של עמוד התפילה הרב גלאי שליט"א!

  תוכן מקודם

 • טרגדיה: חתונת היתום נדחית בגלל השבעה

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

הפרשנים הפוליטיים לא לומדים מטעויות העבר וממשיכים לנתח את דבריהם של גדולי ישראל דרך משקפיים פוליטיות. כמו אותו ילד קטן המציץ החוצה מבעד לחור המנעול ורואה את כל העולם דרך זווית ראייתו הצרה בלי לדעת שהוא יכול לפתוח את הדלת ולהתרשם מהעולם היפה בחוץ – כך גם הם. כל אמירה רבנית מתפרשת בעיניהם כהתבטאות פוליטית.

הפעם, מדובר על המתקפה החריפה של הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, נגד חבר הכנסת איתמר בן גביר מ'עוצמה יהודית', העולה להר הבית בפרהסיה בניגוד לעמדת רוב מוחלט של פוסקי ההלכה.

צילום: דר וסוחרת הפקות

בשיעורו השבועי אמר הגר"י יוסף, "יש אחד קוראים לו בן גביר, נכנס להר הבית ככה בריש גלי, איזה חילול ה', לצאת נגד כל גדולי ישראל האמיתיים. תשים לב, תחשוב רגע אחד, יא אהבל. הרב שלך הוא כמו כל הרבנים האלו? זה כל גדולי הרבנים שאסרו, זה עשרות עשרות רבנים".

הרב יוסף, בסגנונו הידוע, עבר מדיבור על פוליטיקאי להתייחסות לרבנים שהתירו זאת, בניגוד לעמדת הרבנות הראשית לישראל. "מי גרם לזה? אותם הרבנים שיאמרו שמותר להיכנס, הם גרמו למכשול הזה – העוון החמור על צווארם".

"ובא חבר הכנסת עולה אל הר הבית, מתסיס את הרוחות, וגם כן עובר על כל צו של גדולי ישראל. אוי ואבוי, צריך להתרחק מהדברים האלו, להתרחק ממנו ומכל ההנהגות שלו – איזה הנהגות אילו? להיכנס ככה להר הבית?".

את הכותרות הראשיות לא תפסו כמובן הדעה ההלכתית וההתבטאות נגד מיעוט הרבנים שמתירים – אלא דווקא הזווית הפוליטית. בכל זאת, בן גביר הפך להיות הכוכב התורן של הימין הישראלי בקרב רבים מהצעירים המתרשמים מדיבוריו החדים נגד האוייב הערבי.

בימים בהם ראש הממשלה ושריו הבכירים פתחו בקמפיין הפחדה נגד "ממשלת ביבי-בן גביר", באה לתקשורת המחבקת את הממשלה הביטוי "אהבל" על הח"כ הפופולארי כמים קרים על נפש עייפה. הנה להם שתי ציפורים במכה אחת.

קודם כל ישתתפו בקמפיין הפחדה נגד בן גביר, ואז יכו בחרדים. קריאות נגד ההתבטאות ההלכתית של הראשון לציון במסגרת שיעור תורני כבר נשמעות בקצה המחנה, ונקל לשער כי אילו לא היה זה בן גביר, כבר הייתה מוגשת תלונה נגד הרב.

הרי דברי תורתו הנאמרים מידי שבוע בשבוע, כולל בשבוע זה, לא מעניינים אותם. הם רואים את העולם דרך חור המנעול של הדלת וקופצים רק על התבטאויות שהם יכולים לפרש אותם כאמירות פוליטיות.

החגיגות כבר החלו. הפרשנים מסבירים בסבר פנים חמורות באולפני התקשורת כיצד ישנם סקרים פנימיים המראים כי ש"ס עומדת לאבד 20% מכוחה לטובת הציונות הדתית בגלל בן גביר. כן, כן. בלי למצמץ הם מסוגלים לטעון כי כל חרדי חמישי עומד להצביע למפלגה שאינה חרדית…

הם יורים את החץ ואז מסמנים את המטרה. הרי לא הגיוני בכלל שהרב הראשי של מדינת ישראל יתבטא נגד אלו העושים מעשים המנוגדים לעמדת ההלכה כפי שנפסקה על ידי הרבנות הראשית לישראל. ברור להם שהמניע פוליטי, וכעת הם מציירים את העיגול עם נתון שמשום מה, באורח מפתיע למדי, לא הופיע באף אחד מהסקרים החוזים כי ש"ס שומרת על כוחה בבחירות הקרובות.

מאין הגיעו אותם עשרים האחוזים שעברו לבן גביר? גם לפרשנים הפוליטיים אין פתרונים, אך הם לא נדרשים לכך. וכי מישהו אי פעם ניסה להעמיד אותם על טעותם, כאשר הם טועים באופן קבוע בכל הקשור להתבטאויות הרבנים הראשיים נגד פוליטיקאים מסויימים?

אז בואו ננסה לעשות זאת, בקצרה.

לקחנו רק את אמירותיו של הראשון לציון הגאון רבי עובדיה יוסף זצוק"ל נגד פוליטיקאים שונים, אמירות שפורשו אף הן כביכול נועדו למנוע זליגת מצביעים מש"ס לעבר מפלגות ימניות מתחרות, ובואו נראה מה אירע במציאות.

לפני 13 שנה, פרסמו בש"ס את הסרטון הבא עם התבטאות חריפה מאוד של הרב עובדיה נגד איווט ליברמן ומפלגת ישראל ביתנו. היו אלו ימים בהם היו כאלה בקצה המחנה החרדי ששקלו הצבעה למי שהיה אז שותף פוליטי של המפלגות החרדיות, בשל התבטאויותיו נגד הערבים.

מרן הרב עובדיה הזכיר בדבריו את העובדה שמדובר במפלגה הפועלת בסופו של דבר למען התבוללות באמצעות חוקי הגיור הבעייתיים, ובאישור ייבוא בשר דבר אחר לישראל. "מי שמצביע בעבורם גדול עוונו מנשוא, לא יכופר לו. הוא חושב שהוא זורק את הפתק? גמרנו? כל מה שהם יעשו כאילו הוא בעצמו עשה".

גם אז, טענו הפרשנים הפוליטיים כאילו מדובר באמירה פוליטית גרידא, תוך התעלמות מוחלטת מהזעקה ההלכתית – תורנית שהשמיע הרב. בפועל? לכו תספרו למישהו כי עשור אחרי איווט ליברמן יוצא נגד החרדים ונגד הימין הלאומי, ויושב בקואליציה עם ערבים במפלגה שיש בה גם תומכי טרור.

שנים ספורות לאחר מכן, ושוב מפלגה ימנית עושה קולות כאילו היא זוכה לתמיכה חרדית ושוב הגר"ע יוסף זצוק"ל מתריע מהצבעה להם. הפעם, מדובר במפלגת הבית היהודי של נפתלי בנט ואיילת שקד.

צילום: דר וסוחרת

"זה בית יהודי של גויים. הם רוצים לעקור את התורה, לעשות נישואים אזרחיים, לעשות תחבורה ציבורית בשבת. איזה דתיים אלה? אסור לקרוא להם דתיים, אסור לבחור בהם. מי שבוחר בהם הוא כופר בתורה", אמר הראשון לציון.

גם אז, טענו הפרשנים הפוליטיים כאילו מדובר באמירה פוליטית גרידא, תוך התעלמות מוחלטת מהזעקה ההלכתית – תורנית שהשמיע הרב. בפועל? לכו תספרו למישהו כי עשור אחרי בנט ושקד מקימים את ממשלת הגזירות נגד הדת ונגד המדינה היהודית, ומקימים קואליציה עם ערבים במפלגה שיש בה גם תומכי טרור – בלי הימין ובלי החרדים.

בניגוד לאותם פרשנים פוליטיים, אני לא מתיימר להתנבאות ולהגיד כי זה יהיה סופו של בן גביר, שכיום משתף פעולה עם החרדים בכנסת ואולי אחריתו תהיה שונה. אך שימו לב לכך שלא כל זעקה תורנית של גדול בישראל יכולה להתפרשן כאמירה פוליטית, רק כי עיניהם של הפרשנים הפוליטיים צרו מראות את האמת במלואה, ואת העתיד להתרחש.

תלמדו מההיסטוריה הלא-רחוקה. ראו כיצד האמירות של הרבנים נגד ליברמן, בנט ושקד הוכיחו את עצמם והם התגלו כנעדרי אידיאולוגיה וכמוסתים נגד כל ריח וזיק של יהדות, בלי שום ימניות ולאומיות בתוכם. אל תלכו לחצוב מים בבורות נשברים.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

מעניין

75 אהבו

לא מעניין

19לא אהבו

הכתבות המעניינות ביותר

הנופשים הופתעו: האורח המוזר נכנס לחדר שלהם בבית המלון • צפו
תיעוד דרמטי מהמסוק: ספינה נקלעה לסופה ושקעה במצולות • צפו
קומיקאי עזתי לועג לישראל: "חלום הרצל עומד לקרוס" • צפו
וושינגטון: נשיא 'ועידת רבני אירופה' מגייס בכירים בממשל לבלימת חקיקה נגד מצוות הדת באירופה
לוין נגד שקד: "הניסיון לספור את ימינה כאילו היא יכולה להשתייך לגוש שלנו – מגוחך"
גאב"ד 'בד"ץ מהדרין': היוצאים לדירות נופש בחו"ל נדרשים להיות ערים לשאלות הלכתיות חמורות
אשת הפצוע: "בעלי הלך לתפילה; בעל חזות ערבית נתן לו מכות חזקות בראש"
הגרלת הדירות: עו"ד נתן רוזנבלט מסביר בטור דעה איפה כדאי להירשם?
דוח מבקר המדינה: ליקויים בניהול התקציב במודיעין עילית
בגלל מחירי הדלק: הוצאות הישראלים באשראי בשיא של כל הזמנים
משמעות הצעדים של בנק ישראל: גם המשכנתא מתייקרת / דודי מייזליק
נחשף: חיל האוויר התקשה בהפלת הכטב"מים של חיזבאללה
הירשם לקבלת עדכונים
עדכן אותי על
8 תגובות
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

חזק מאוד!!
יישר כוח.

כל מי ששומע את השיעור שלו – ולא ציטוטים מודגשים מכוונים וללא הקשרם מאנשי תקשורת פילוג והסתה – מבין שמה שכאב לו זה כאב הלכתי נטו, לא שומעים שם מיליגרם פוליטיקה!!! 
כאב תורני!
ירבו כמותו רבנים בישראל!!!

אמת

רוח הקודש אור הגולה ובנו ממשיך דרכו צועק את הכאב של כולנו !!!!

גאון ישראל, זכותו תגן עלינו

חזק וברוך

מאמר מיותר. הרב שליט"א לא דיבר פוליטיקה, ואתם רק מנפחים את הבלון המיותר הזה.
את העובדה שהרב לא דיבר פוליטיקה, כולם מבינים היטב. הגולשים כאן אינם תינוקות שצריכים שתסבירו ותנקדו להם את זה.
בן גביר שתק ועשה בחכמה. אתם, ועוד אתרים חרדיים, שיחקתם לידי שונאיכם, וגם הכנסתם ראשכם למחלוקת הלכתית ודיברתם עליה שטויות. הרב יצחק יוסף לא זקוק לפלפולים והבלבולים ההלכתיים של אנשי תקשורת שלא מבינים בסוגיות האלו.
המאמר הזה מיותר, מבזה את הרב ורק מזיק.

עם ישראל אוהב את איתמר בן גביר !!!

המיוחדים

.
לו"ז הבחירות: מהפיצולים והפריימריז עד הגשת הרשימות והפסילות - כל התאריכים
Collage Maker-03-Jul-2022-05
עם עניבה, בלי השכלה: גיבור התרבות של תל אביב הפך לראש ממשלה
קריסת טריבונות בקולומביה וצביעות של מיקי לוי • עשרת הסרטונים הנצפים
Collage Maker-30-Jun-2022-12
עלה בטרמפ מימין, ירד בשמאל: אחרי עשור בפוליטיקה - בנט עוזב, בינתיים • סיכום

חדש באתר

הגרפ גולדשמידט עם הסנאטור בנימין ל קרדין צילום באדיבות ועידת רבני אירופה (2)
וושינגטון: נשיא 'ועידת רבני אירופה' מגייס בכירים בממשל לבלימת חקיקה נגד מצוות הדת באירופה
.
לוין נגד שקד: "הניסיון לספור את ימינה כאילו היא יכולה להשתייך לגוש שלנו – מגוחך"
WhatsApp Image 2022-07-04 at 17.32
גאב"ד 'בד"ץ מהדרין': היוצאים לדירות נופש בחו"ל נדרשים להיות ערים לשאלות הלכתיות חמורות
SJeyA3V11s5_157_0_1024_576_0_x-large
אשת הפצוע: "בעלי הלך לתפילה; בעל חזות ערבית נתן לו מכות חזקות בראש"

גלריות

דזיקוב ויז'ניץ חומש סעודה (20)
בֶּן חָמֵשׁ לַמִּקְרָא • חומש סעודה בתלמוד תורה בני נפתלי דזי'קוב ויז'ניץ
מונקאטש שחרית ראש חודש (10)
וּמוּסָפִים כְּהִלְכָתָם • האדמו"ר ממונקאטש בתפילת שחרית בראש חודש
ויז'ניץ ועידת מאירים (31)
וּמְאִירִים אֶת הָעוֹלָם • ועידת היסוד לתומכי איגוד מוסדות ויז'ניץ
שבע ברכות לבן הגר''ב שמואלי (6)
האדמו"ר מתולדות אהרון הגיע להשתתף בשמחת השבע ברכות לבן המקובל • גלריה

עיתוני היום

וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שְׁלִישִׁי • כותרות העיתונים – ו' בתמוז ה'תשפ"ב
Whatsapp Chat
8
0
מעניין אותנו מה אתה חושב, תוכל להגיב בבקשה?x
()
x

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

Hide picture