דעות

יונתן סינדל, פלאש 90

הרבה גופי תורה תלויים בה / עו”ד נתן רוזנבלט על רון קובי

אותו האיש רון קובי, שניסה להצר לישראל ונעשה ראש, רוצה לחזור ולהמשיך במלאכת ההרס. האיש שהבטיח (בעברית, בארץ היהודים) כי לא יהיו יותר מ25% חרדים בעיר, מתכוון לכך וגם מסוגל לעשות את זה אם אכן יארע אסון והוא ישוב
 • "נדל"ן מניב בשליש מחיר? הכירו את ההשקעה החכמה בפתח תקווה

  תוכן מקודם

 • הפוסק הזדעזע ממראה עיניו: כך מתגוררת משפחה ברוכת ילדים אצלו בשכונה

  תוכן מקודם

 • מרתק! הדרכים של מנהלי העמותות לגיוס הכספים

  תוכן מקודם

 • רוצה להגיע רגוע לחתונה של הילד שלך?

  תוכן מקודם

 • ההמצאה שתשנה את החקלאות העולמית

  תוכן מקודם

 • השנה יש דרך מהודרת במיוחד להוסיף טעם לפסח>>

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

ידועים דברי מרן החזו”א על הבחירות המקומיות בבני ברק בשעתו: “הרבה גופי תורה תלויים בה”. בבני ברק של אז אכן היה חשש כבד כי היא תיהפך לעיר כללית, בדיוק כפי שקרה לצערנו ביישובים רבים, אשר נוסדו בידי אנ”ש ונגנבו מאיתנו בתהליך של עשורים. (לתשומת לב כל מי שמתלונן על ההתחרדות של בית שמש וצפת. גם אם ננצח שם ובעוד עשרים ערים, לא נגיע לכמות הערים שהם גנבו מאיתנו).

היום העניין הזה קצת פחות חריף ממה שהוא היה אז. איש אינו חושב שאם המפלגה שלו תאבד חלילה מנדט אחד לטובת המתחרה החרדית, זה ישפיע על שמירת התורה של בני ברק או מודיעין עילית. גם אין שום חשש שאם בראשות העירייה יעמוד המועמד (לאפוקי מועמדת) שאינו מהעדה שלך, אלעד או בית שמש תהפוכנה לערים חילוניות.

יש ערים מעורבות שגם שם העניינים ברורים פחות או יותר. כלומר פחות השפעה ויותר אילוצים, כמו בנתיבות (שלושים ושש שנים יחיאל זוהר בראשות, יותר מגוטרמן ופרוש גם יחד). במקומות כאלו אין לנו הרבה מה לעשות, מלבד לתמוך במי שיש ולנסות להציל את מה שאין.

ויש גם מקומות בהם הציבור החרדי עצמו לא נוקט עמדה חד צדדית. כך למשל בחיפה ורחובות, אשדוד ועוד. אשר הפיצול החרדי המפורסם הגיע גם אליהן, וכל צד תומך בראש עיר אחר. הפיצול הזה הוא דבר מבורך, משום שכל מועמד שיעלה יהיה מחויב לחלק מהציבור החרדי, וכך תישמר המינימום אידישקייט בערים הללו. הנפקא-מינה היחידה זה האם בית הספר של חוג פלוני יהיה בבניין והחוג השני בקרוואנים, או להיפך. זה לא נעים אבל לא נורא במבט כלל חרדי. ממילא אין בערים הללו כל תוכנית רצינית להקמת שכונה חרדית כלשהי.

ישנן ערים שבהן יש אפשרות להקמת שכונות, ויש בהן פוטנציאל ענק התלוי בחסדיו של ראש העיר, אך אין בהן השפעה חרדית גדולה לצערנו. כזו היא למשל חריש, בית שמש של הצפון. מצד אחד מתמודד יצחק קשת ראש המועצה היוצא, ומולו שורת מתמודדים שהבולט בהם הוא יוחאי פרג’י. שניהם דתיים מאוד. קשת יותר דתי, עם זקן וכיפה שחורה (סרוגה).

לעיר חריש עדיין פוטנציאל גדול להקמת שכונה חרדית שלימה (הרב גולדקנופף יכול לפעול בעניין הזה יותר). המפלגות החרדיות תומכות בקשת, בעיקר משיקולים של סיכויים.

אך יש עיר אחת שבה באמת ובתמים הרבה גופי תורה תלויים בה. ולא רק גופי תורה, אלא אלפי משפחות מאנ”ש, וייתכן שאף רבבות. מדובר בעיר הטובה טבריה, עיר גדולה לאלוקים, שעומדת בפני סכנה מוחשית להשמיד להרוס ולאבד את כל היהדות ביום אחד.

אותו האיש רון קובי שמו, שניסה להצר לישראל ונעשה ראש, רוצה לחזור ולהמשיך במלאכת ההרס. האיש שהבטיח (בעברית, בארץ היהודים) כי לא יהיו יותר מ25% חרדים בעיר, מתכוון לכך וגם מסוגל לעשות את זה אם אכן יארע אסון והוא ישוב.

לפני שמישהו לוקח את האמור כאן כתעמולת בחירות (הוא עשה לי את זה בפעם הקודמת) ייאמר ברורות: אין לחרדים כל עניין בשכונות החילוניות של טבריה. איש לא חושב לרגע לכפות עליהם משהו או לשנותן. אגב, גם אם הייתה כוונה חרדית כזו, אין לאיש אפשרות לעצור זוג חרדי שרוצה לרכוש דירה בקרית שמואל או ליד. יש שם דירות זולות ואופי האוכלוסייה יקבע את אופי השכונה. בזה רון קובי לא באמת יכול להפריע. בינינו, תושבי טבריה הידועים בחוכמתם, גם יודעים לאיזה שכונות החרדים מגיעים ומה היה שם קודם, ומעדיפים את החרדים על פני היצורים שהיו שם קודם.

השאלה הגדולה היא בהמשך של שיכון ד’ מה שנקרא בלשוננו בערגה “טבריה של מעלה”. יש כבר קרקעות עם תוכניות מוכנות לבניית אלפי דירות לכיוון צומת פוריה, במתחמים של קרליץ, צאנז ועוד. עתידה טבריה שתתפשט עד נוף הגליל, אם רק לא יעצרו זאת.

ואת זה הוא יכול בהחלט לעצור. הכח שיש היום בידי ראש עיר ובידי וועדת תכנון ובנייה שתחתיו, הוא כח עצום. אין אותו לשום חבר כנסת או אפילו שר. אם יעלה אותו רשע לכס השלטון, תהיה לציבור החרדי בעיה גדולה.

עדיין לא סוף העולם, משום שכל זמן שהשיווק הוא בשיטת ההגרלות, עדיין רוב המתמודדים יהיו חרדים, וממילא גם חלק גדול מהזוכים, מה שיקבע את האופי של כל פרויקט כידוע. אך הוא יכול למנוע את עצם השיווק, הוא יכול חלילה לשנות את סוג הבניינים, ועוד כמה רעיונות שאיני חפץ להעלותן כאן על מנת לא לספק לו חומר נגדנו.

עוד משהו שצריכים לזכור: לא לעולם משרד השיכון יהיה בידיים שלנו. גם לא שר פנים שאכן העמידו במקום בפעם הקודמת. להערכתי זה עניין של שנה עד שתוחלף הממשלה, בחסות ההסתה הנוראית שלא הייתה כדוגמתה (שהקוראים הנכבדים אינם חשופים לה וטוב שכך). במקרה כזה, הקובי יכול לחבור לכל שר נכנס, לשנות את הכללים ולחסום כל יוזמה חרדית.

בקרתי השבוע בטבריה ונפגשתי עם יודעי דבר מקומיים. המאבק הוא שקול ממש ויוכרע על חודו של קול לכאן או לכאן. לצידו של הקובי עומדת העובדה שלא צריכים חמישים אחוז, אלא די בארבעים אחוזים בסיבוב ראשון ולזה הוא בהחלט עלול להגיע.

לצד הקדושה עומד ייתרון אדיר: האחדות. הציבור התאחד כולו סביב מועמדותו של מר יוסי נבעה, לא דתי אבל בנאדם נורמלי וגם לא אנטי, וזה לא היה קל. בפעם הקודמת עלה קובי לשלטון רק בגלל הפיצולים שלא קיימים היום בכל הקשור לראשות. התיקווה היא שהפעם המועמד השפוי של הרוב הסביר הוא זה שיזכה מהיתרון של ארבעים אחוזים בסיבוב הראשון.

היות ורובם של עשרת קוראי המדור אינם תושבי טבריה, נשאלת השאלה מה אפשר לעשות בנדון. והתשובה היא קודם כל שאם יש לכם קרוב משפחה, או חבר, או בעל מקצוע וכו’ שאתם מכירים שם, נא לוודא שהוא אכן מצביע למועמד הנכון, ומחר יהיה האות הזה.

ועוד משהו שכל אחד מאיתנו יכול ומחויב לעשות מחר ביום הגורלי: להתפלל, כי תעביר ממשלת זדון מן הארץ, ותמלוך אתה לבדך.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

23 תגובות
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

מה אתם רוצים מרון קובי ???
אחרי שפורסם ההסכם של משה אבוטבול עם הליכוד בבית שמש רון קובי הגון הוא מסכים 25% חרדים בכל העיר משא”כ אבוטבול מכר שכונות שלמות שכל אחת בגודל של טבריה כדי שיהיה בהם 0% חרדים

לא בכל מקום צריך להכניס את המחלוקת המיותרת של בית שמש

כטברייני
בציבור החרדי פה
יודעים את זה
וזה לא רק בסכנת הבנייה הבאה
אם הוא יעלה טבריה החרדית תסבול בלי סוף
ומתפללים ומשתדלים
באמת הזוי

בטוחני שמרן הרב קוק שליט”א ועימו להבדיל גדולי צדיקי כל הדורות הקבורים יפעלו לבורא עולם שזה לא יקרה.

בושה וחרפה איזה ניבול פה מוחה נמרצות שמאפשרים למנבל פיו להביע דעתו הטמאה

מה זה השפה הזו איפה האתר צריך לנחוק את זה מיד בושה וכלימה

ניבולי פה

JDN צריכים לתת לכתבה הזו יותר חשיפה ולהעלות אותה יותר למעלה בעמוד
זה כתבה חשובה מאוד!!

העיקר דרעי מפלג והולך נגד כולם

רון קובי הוא האדם הכי נכון לטבריה, הרבה תופסים אותו כאדם נגד הדת והדתיים,ממש לא!!!! לרון יש תכניות עצומות לעיר וחבל לפספס אותו רק כי המושחת דרעי מתסיס את העיר…מחר אצביע לו שני פתקים..ונקווה שתבוא התקווה לטבריה.

נו באמת.

ברצינות?!

למה רק בשני פתקים?
עדיף כמה שיותר!

רון קובי זה היחידי מכל המועמדים שיש בארץ שאני מאמין לו כל עיר צריכה רון קובי

אם היית מכיר אותו לא היית מגיב

אני לא אוהב לדבר על פוליטיקה
אבל אם הרב קוק שליט”א סבל מרורים בזמנו וניהיה חולה מי כל מה שהיה בזמנו אז מה לנו להכניס את הראש בכל הדיבורים האלה

יש לנו דעת תורה
ואנו אמורים לעשות מה שדעת תורה אומרת לנו!!!!!

ולא לעשות חשבונות כמו שאני קורא פה שהוא טוב וכו’
ומה עוד שכל גדולי הדור סומכים את ידיהם על הרב קוק שליט”א
אז מי ירצה להכניס את עצמו לתוך אש ולעשות מה שהוא חושב

דייייייי כבר אם כל ההבנות שאתם מבינים מה טוב ומה לא טוב

כמו שאנו שואלים לגבי בשר וחלב אם מתערבב מה הדין אז גם פה
בתקווה שירד הסימון למי שעדיין לא ירד
בהצלחההה

לפי איך שכתבת, אשמח שכל מי שאתה תומך בו יפסיד. שלנו? אנש? גנבו לנו? גלותי…

כתבה מגמתית מבית מדרשו של אריה דרעי שג

דיי עם השנאה הזאת ,לא הספיק לך מה שקרה לעם הזה עד כה?

עו”ד רוזנבלט, אחרי ההרס שזרעו חבריך בטבריה לא נשאר כבר מה להרוס. קרן האור היחידה הבוקעת מטבריה זה רון קובי, אז תשתדלו לא להפריע לו לנסות ולשקם את העיר.
שיקום העיר ייטיב את מצבם של הדתיים בעיר גם אם לא כל שיפור יהיה לרוחם.

חבל מאוד שאתם הדתיים החרדים לא מסוגלים להבין שטבריה אינה בית שמש גם לא צפת ובטח לא דומה לאף אחת מהן. טבריה היתה וחייבת להיות עיר תיירות ליברלית ובעלת אופי חילוני כדי שתחזור להיות עיר תיירות .
לצערי הרב זה כבר לא יקרה וזאת בכיה לדורות.
טבריה עיר הולדתי מאז ומתמיד מצד אחד הוזנחה אך תמיד היתה עיר תיירות שאליה נהרו מהארץ והעולם.. היום היא נקברה סופית..והשאלה הגדולה מדוע זה קרה לה
אין לי ספק שהשינוי הדמוגרפי שהביא איתו גם קומבינות כאלה ואחרות היא הסיבה העיקרית להידרדרות של העיר מכל הבחינות.
נוסף לכך טבריה העיר לא מסוגלת לאחד כוחות והפילוג בעוכריה.

בוקר טוב לעם ישראל רון קובי לא חידש
ולא מחדש כלום בטבריה כל השנים
אנחנו חיים עם חרדים שומרי שבת
הכיפות הסרוגות עם חילונים
ומי שרצה נסע בשבת ומי שרצה שמר שבת
הבחור רון קובי נגד הדת אומר דברים רעים נגד הדתיים אנחנו ורון קובי צריך לדעת שכולם נשמה יהודית חילוניים לדתיים בסוף כולם מגיעים לבית עלמין ומתפללים לקדוש ברוך הוא
אנחנו בטבריה לא רוצים ולא מעוניינים באנשים כמו רון קובי שעושה הרבה רעש וצילצולים
צריכים ראש עיר שעוזר לכולם בלי הבדל של חרדי הוא חילוני בסוף כולם נשמה טהורה נשמה יהודית ולא רוצים שנאת חינם בטבריה בגלל זה רון ושני אילוז לא נבחרו לראשות העיר טבריה בע”ה בהצלחה לחברי המועצה שנבחרה ולראש העיר של טבריה עם הרבה אהבה לתושבים בטבריה

איראן מספר שניים ברדק המצב הזה לא היה קורה אם הממשלה לא היתה בנויה על אינטרסים ולא עובדים בשביל המדינה ולא עושים מה שצריך לעשות לפני שדברים קשים קוראים והמדינה הולכת ומתפוררת

כתבות חדשות באתר

רבה של באר שבע בבקשה אישית: "אין לו דברים בסיסיים כדי להתחתן"
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

"אסור להסתפק במועט, ישראל יכולה לתקוף באיראן משמעותית יותר" | ראיון עומק
הגנרל הנעלם: הבכיר האיראני שערק למערב וסייע בחיסולו של המחבל עימד מורניה
למעלה מ-90 אלף נפש: עשרות מיליונים בקמחא דפסחא הגדולה בעולם
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

אפליה על רקע דתי? אל"מ דביר חבר עוזב את תפקידו לאחר שלא קודם כמצופה
חיסול מחבלים והשמדת תשתיות טרור של חמאס; חטיבת הנח"ל במרכז הרצועה • צפו
לקראת שביעי של פסח: "זיווגים הגונים בזאת השנה"
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

הקבינט יכונס היום: "אין כוונה להתעכב עם הפלישה לרפיח בהמתנה לעסקת חטופים"
"אנטישמיות דומה לשנות ה-30 בגרמניה": גינויים להתפרעויות של פרו פלסטינים
כשתשב סביב שולחן החג ולא יחסר לך כלום, מה יהא עליהם?
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מטוסי קרב תקפו אמש מטרות טרור של חיזבאללה במרון א-ראס ובמרכבא • צפו
משפחות חטופים ופעילים חסמו הלילה את מעבר משאיות הסיוע לרצועת עזה

הכתבות המעניינות ביותר

80 שנה לחיבור התפילה שקודם אכילת חמץ במחנה 'ברגן בלזן' | והיא שעמדה
בהסכמה אמריקנית: בית הדין הבינ"ל שוקל הוצאת צווי מעצר נגד בכירים ישראלים
המגמגם שהפך למרצה פופלרי: שיחת חג מרתקת עם הרב שבתי סלבטיצקי
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – י"ז בניסן ה’תשפ”ד
צה"ל מגיב לסרטון התעמולה של חמאס: "נמשיך לרדוף את חמאס בכל מקום בעזה"
בעקבות הלחץ של ביידן: אופי התקיפות ברפיח יהיה שונה; צה"ל יפעל בהדרגתיות
טען עוד כתבות >

המיוחדים

WhatsApp Image 2024-04-24 at 09.25
"אסור להסתפק במועט, ישראל יכולה לתקוף באיראן משמעותית יותר" | ראיון עומק
WhatsApp Image 2024-04-25 at 02.30
80 שנה לחיבור התפילה שקודם אכילת חמץ במחנה 'ברגן בלזן' | והיא שעמדה
WhatsApp Image 2024-04-24 at 09.17
המגמגם שהפך למרצה פופלרי: שיחת חג מרתקת עם הרב שבתי סלבטיצקי
WhatsApp Image 2024-04-24 at 11.36
איך נערכים ביישוב שאוסר כניסת ערבים לתרחיש של מתקפת פתע | כתבת שטח

חדש באתר

WhatsApp Image 2024-04-24 at 09.25
"אסור להסתפק במועט, ישראל יכולה לתקוף באיראן משמעותית יותר" | ראיון עומק
reza2404_re_autoOrient_i
הגנרל הנעלם: הבכיר האיראני שערק למערב וסייע בחיסולו של המחבל עימד מורניה
_מ_דביר_חבר
אפליה על רקע דתי? אל"מ דביר חבר עוזב את תפקידו לאחר שלא קודם כמצופה
59772956-33f8-485e-9768-d42aabd0216e
חיסול מחבלים והשמדת תשתיות טרור של חמאס; חטיבת הנח"ל במרכז הרצועה • צפו

גלריות

 ברכת האילנות (9)
וְחָזֵי אִילָנֵי דְּקָא מְלַבְלְבִי • האדמו"ר מסטריקוב בברכת האילנות
 באניא ברכת האילנות (17)
לֵיהָנוֹת בָּהֶם בְּנֵי אָדָם • האדמו"ר מנדבורנא באניא בברכת האילנות
 ירושלים ברכת האילנות (13)
אִילָנוֹת טוֹבוֹת • האדמו"ר מזוטשקא ירושלים בברכת האילנות
 בראנוביץ ברכת האילנות (6)
וְכָל עֲצֵי הַשָּׂדֶה • האדמו"ר מלעלוב בראנוביץ בברכת האילנות

עיתוני היום

F090331NS01-1024x683
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – י"ז בניסן ה’תשפ”ד

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן Hide picture