המיוחדים

פלאש 90, JDN

קיפקעס | הפקח שהגיע באופן פתאומי, והשר החרדי שנשאר לבד עם הבורקסים

היועצים הצמודים שעובדים עם שני היריבים, עונת המכתבים בעולם החסידות, טרנד גיל 21 שחדר לשולי המגזר, הליטאים שמזמינים מוזיקה חסידית, והקשר המסובך בין שלושת החתנים • יוסי שטארק עם הנושאים שהעסיקו את ה’קיפקעס’
 • ממשיכים את ההצלחה: עוד מתחם נפתח למכירה בשכונה המבוקשת

  תוכן מקודם

 • ללמוד מהמומחים הגדולים איך הם עשו את זה.

  תוכן מקודם

 • "ארוחה מושקעת לנשים חרדיות באירוע המיוחד של 'בסדנו'

  תוכן מקודם

 • מיזם מרגש: עוזרים לחולים ויכולים לזכות בפרסים

  תוכן מקודם

 • הגר"מ שטרנבוך התרגש ובירך: "נאמן הוא אבינו שבשמים שישלם שכר רב למי שמרחם על בניו"

  תוכן מקודם

 • מחפשים פרנסה בכבוד והשפעה על הביטחון? הכירו את התכנית שפתחה את שעריה למגזר החרדי>>>

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

קיפקעס: בבית מדרש של בעלזא בקרית גת עובדים על בניית הבניין של בית יחזקאל. הכול סוכם מול לשכת ראש העיר, אבל כשהקבלן הגיע להזיז את הקראוון כדי שיוכלו להמשיך בבניה, פקח הגיע ברגע האחרון ועצר הכול באופן פתאומי. לטענת גורמים בקהילה המקומית, הפקח אמר שהגיע בהוראת ראש העיר.

*

יש לכם תיעוד או מידע שמעניין את ‘קיפקעס’? שלחו אלינו: [email protected]

*

קיפקעס: אחד השרים החרדים כינס השבוע ישיבת סיעה, אבל כשהגיע רגע האמת הוא מצא את עצמו לבד בחדר, כשאפילו השותף הפוליטי לא טרח להגיע. הבורקסים והרוגלך נשארו יתומים.

*

קיפקעס: צמד יח”צנים חרדים שהיו פעם שותפים וניהלו ביחד מערכות גדולות, נמצאים היום משני צדי המתרס כשהשניים מייעצים לשני מועמדים יריבים בעיר עם מערכת בחירות סוערת ויצרית מאוד.

*

לאור תקופת הבחירות, בה תופעת המכתבים ומושג ה’קול קורא’ תופסים תאוצה – נתחיל את המדור עם שני מכתבים מעניינים מעולם החסידות. הראשון זה המכתב שהעסיק את ה’קיפקעס’ במונסי, בו גבאי קהילת ראחמסטריווקא שלחו מכתב לשכנים וביקשו לסדר את עניין החניות לטובתם, בעקבות הקהל הרב שנוהר למקום מאז מינוי האדמו”ר החדש.

המכתב השני העסיק בעיקר את ה’קיפקעס’ בתלמודי התורה. אחרי באיאן, גם בסערט ויז’ניץ בישרו על תקנון הלבוש בתלמודי התורה של החסידות.

ואם כבר הלבוש החסידי, אז כמה מחברי ה’קיפקעס’ השתתפו באירוע משפחתי בארה”ב, שם העמידו בני המשפחה את השטריימלים על השולחן, כדי לראות את הפערים בין הדורות.

play-rounded-fill
ומשטריימל חסידי לכובע חילוני. ב’קיפקעס’ נהנו לראות שאיש התקשורת ינון מגל תפס צד בעד בנימין נתניהו, ובחר דווקא בכובע עם הסלוגן של יונתן אוריך ולא של יועצו של בן גביר.

ועכשיו משטריימל חסידי ל”מוזיקה חסידית”, כפי שמכנים אותה אנשים בתעשייה. ב’קיפקעס’ צפו בסטטוס של הרב בוימל מברדיטשוב שבישר בהתרגשות על הסינגל חדש של בנו נחמן בוימל.

מעבר לים ראו חברי ה’קיפקעס’ עוד שני זמרים חסידים, בעלזא וסאטמר, לוי פאלקאוויטש והרשי רוטנברג, מנעימים את הקהל, ואת שוקי סלומון שדאג להעלות את התיעוד לרשת.

play-rounded-fill
וכעת לאירוע ליטאי עם זמר חסידי. בישיבת עטרת ישראל הופיע נער הפלא בנצי קלצקין שצמרר את הקהל עם שירי רגש מענייני דיומא, וב’קיפקעס’ תהו בפעם המי-יודע-כמה למה כמעט כל האירועים בציבור הליטאי מלווים במוזיקה חסידית.

play-rounded-fill
וכעת לאירוע חסידי על טהרת הקודש, עם “שלושת הענקים” – יענקי דסקל, שרוליק אדלר מוטי בויאר עם ביצוע אדיר ועוצמתית ל”רזא דשבת” שטרם נראה ונשמע בעולם היהודי, בליווי מקהלת ויז’ניץ והקלידן מוישי אוסטרליץ, בשבע ברכות לבנו של המפיק מוטי רבינוביץ מטיפ הפקות.

play-rounded-fill
בהמשך נגיע לעולם האדמו”רים החסידי אבל לפני כן חשוב להתעסק במה שבאמת העסיק השבוע את ה’קיפקעס’ – ההפגנות נגד הניסיון לנתח את גופת הבחור מבית שמש. ב’קיפקעס’ נדהמו מהטירוף בהפגנה בירושלים.

play-rounded-fill
וכעת לעוד משהו שהעסיק את ה’קיפקעס’, אבל התחיל עם ה’קיפקעס’ מחוץ למגזר החרדי, ולצערנו חדר קצת גם לציבור החרדי – טרנד ה-21, שמסגרתו שלפו אנשים תיעודים של עצמם בגיל 21. עורך ‘משפחה’ יוסי אליטוב לא שלף תיעוד כזה, אבל בישר על מהפך בריאותי: הוא חשף שהוא הצליח להוריד 42 קילו ממשקלו. לדבריו, “אין גיל שאי אפשר לקחת שליטה על החיים שלך בחזרה”. עוד חשף, כי ההרזיה נעשתה “ללא אוזמפיק ובלי ניתוחים”.

להלן מקבץ צילומי מסך מטרנד ה-21, שחדר בשוליים של ה’קיקפעס’ במגזר החרדי.

וכעת לטרנד הסגולות. לפעמים אנחנו משתפים עם קוראי ‘קיפקעס’ סגולות של “רבנים למיניהם”, אבל השבוע אנחנו מציגים סגולה של אחד מגדולי הדור: הסגולה של מרן ראש ישיבת כסא רחמים הגאון רבי מאיר מאזוז איך לעבור טסט.

play-rounded-fill
ויש אירוע שב’קיפקעס’ מנסים להבין איזו סגולה הביאה את הנס הגדול הזה. ובכן, מדובר בתמונה שעוררה הדים שבה נראים שלושה חתנים טריים זה לצד זה, וכלם קשורים אחד לשני.

ב’קיפקעס’ קראו את המשפחתלוגיה ואת הקשר בין השלושה, אבל שברו את הראש והבינו שצריך קצת לעזוב את ה’קיפקעס’ לטובת בית המדרש, כדי לחדד עוד יותר את המוח ולהבין אירועים מסובכים כאלה.

ואם כבר מדברים על לימוד התורה, אז השבוע ראו ב’קיפקעס’ את הגאון רבי מיכל זילבר בריתחא דאורייתא מרן ראש הישיבה הגר”ד לנדו במעונו ברחוב הרב שר בבני ברק.

ויש המונים שסגרו השבוע את הגמרא ויצאו לחלק כבוד אחרון למי שלא סגר את הספר עשרות שנים – ראש ישיבת בית מתתיהו הגאון רבי ברוך ויסבקר זצ”ל. ב’קיפקעס’ ראו את מרן ראש הישיבה הגר”ד לנדו בניחום אבלים אצל בני הרב ויסבקר זצ”ל.

במהלך השבוע השתתפו חברי ה’קיפקעס’ גם בניחום אבלים של מרן ראש הישיבה הגאון רבי מאיר צבי ברגמן אצל בני הרב ויסבקר זצ”ל, ושמעו שמרן הרב ברגמן מספר לאבלים ש”הוא עזר לי לקבץ את תלמידי מרן הרב שך”. צילום: איתי קצב.

play-rounded-fill
גם את סגן השר אורי מקלב ראו ב’קיפקעס’ בניחום אבלים בבית חבר מועצת גדולי התורה הרב ויסבקר זצ”ל.

לפני שנמשיך עם עולם התורה הליטאי, ועולם האדמו”רים החסידי, נתייחס (לבקשת קוראי ‘קיפקעס’ שפנו למערכת) לחיילים הניצבים בשדה הקרב. את ראש מועצת אפרת עודד רביבי, ראו בניחום אבלים בשבעה על רס”ל במיל’ שמעון יהושע אסולין הי”ד מבית שמש.

ב’קיפקעס’ סיפרו כי אביו של החייל הרב אסולין חשף בשבעה, שבנו כתב בצוואתו: “אין עניין להתאבל הרבה, תמשיכו לחיות, אני מבסוט למעלה, אני אקפוץ מידי פעם לשמוח אתכם. לאחים שלי, תרגישו בנוח להמשיך להילחם, גם אני הייתי ממשיך”. בטרם נפילתו היה רגיל לומר בבדיחותא, כי הוא מעדיף למות מאשר להיפצע, אולם לאחרונה אמר למשפחה שהוא מסכים גם להיפצע.

לאחר הפיגוע בשומרון, השתוממו ב’קיפקעס’ כאשר ראו את פגיעת הירי בקסדת לוחם המילואים, שיצא בנס בלי שריטה. והכול כמובן בזכות מדבקת המשיח. הנה, עוד טרנד, שלא הזכרנו בפינת הטרדנים בתחילת המדור.

וכעת נחזור לעולם החסידות, ונתחיל עם התיעוד שהדהים את חברי ה’קיפקעס’. הצצה למקווה ספינקא החדש בארה”ב.

play-rounded-fill
את כ”ק האדמו”ר מנאדבורנא באניא ראו ב’קיפקעס’ בלימוד עם נכדיו התאומים הלכות תפילין לאחר התפילה ביום הבר מצוה.

בהמשך ראו ב’קיפקעס’ את התאומים בקריאת התורה, כאשר אחד עולה לתורה ואחד בעל קורא.

לאחר הריקוד הכי מתועד בתבל של כ”ק האדמו”ר מקוזמיר, שפורסם כאן ב’קיפקעס’ בשבוע שעבר, השבוע אנחנו מפרסמים את תיעוד הריקוד של האדמו”ר במצווה טאנץ לנכדה.

play-rounded-fill
והשיחה הכי מואזנת ראו ב’קיפקעס’ אצל כ”ק האדמו”ר מפאפא שערך ‘לחיים’ אחרי שחרית במהלך ביקור בווינה, וכולם הצטופפו לשמוע את דברי הרבי. טוב, לא הכי מואזנת, אבל בין המואזנות בהחלט.

את מרן האדמו”ר מויז’ניץ ראו ברחובות שכונת בורו פארק בברוקלין. ב’קיפקעס’ שמו לב שהגבאי ר’ בנציון שטנגר עסוק כנראה בטלפונים לקראת הסערה הצפויה עם חזרתו של הרבי, עם השלכות על אלעד, בית שמש וכו’

play-rounded-fill
את בנו של האדמו”ר, רק קהילת תולדות אברהם יצחק בביתר עילית, ראו מפונקי ה’קיפקעס’ שטסים בזמן מלחמה, בתפילה על המטוס בדרכו לגיוס כספים בארה”ב.

את כ”ק האדמו”ר מסערט ויז’ניץ ראו ב’קיפקעס’ עם ראש ישיבת מיר הגרא”י פינקל בתפילת ערבית בשווייץ.

לפני כן תיעד אחד מחברי ה’קיפקעס’ את ראש ישיבת מיר הגרא”י פינקל בנתב”ג.

ואת דודו של הרב פינקל ראו חברי ה’קיפקעס’ במקום אחר. הרב משה קליין רב בית החולים הדסה התברך בחמימות ממרן המשגיח הגאון הצדיק רבי בנימין פינקל לאחר ביקור חולים בבית החולים הדסה. נראה בנו חביבו ויד ימינו הרב שמואל אהרן פינקל.

קצת ערבבנו את העולם החסידי עם העולם הליטאי, אז כדי לאזן נביא תמונה ממי שערבב השבוע את כולם, החילונים בחרדים, ואת החרדים בדתיים, ואת החסידים בספרדים – יקיר המדור שמפאר כל שבוע את “פינת גולדקנופף בקיפקעס”. בין סערה לפליטת פה נצפה השר נוטע עץ עם יצחק רביץ בטלזסטון.

את ראש עיריית בני ברק ומזכיר מועצת גדולי התורה הרב אברהם רובינשטיין ראו ב’קיפקעס’ כשהוא משתתף בחתונת בנו של רבה של מולדובה הרה”ג פנחס זלצמן.

לסיום נברך את איש העסקים שאול סגל, זה שמחבר שמים וארץ, לרגל הולדת הבת. חברי ה’קיפקעס’ כבר לוטשים עיניים לקידוש הגדול ב’אולמי סטארס’ בירושלים.

• כתבה זו מלווה בתיעודים המופצים ברשתות החברתיות וניסיונותינו לאתר את בעלי זכויות היוצרים לא צלחו. אם זהות הצלמים ידועה לכם הודיעו לנו בדוא”ל [email protected]. השימוש נעשה בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים, התשס”ח-2007

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

הירשם לקבלת עדכונים
עדכן אותי על
10 תגובות
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

אהבתי ממש!!

נחמד, היה יותר טובים

לגמרי

ממה ??? יחסית ריק

כל הכבוד ממש מושקע בלי שום לשון הרע ורכילות תמשיכו כך גם ממש סמוך לבחירות

רדוד מאוד…..

הגזים עם הקטע של האדמורים

נכון מאד

השבוע זה יצא מאוד יפה
כל הכבוד

הבטיחו רזא זשבת עם דסקל ואדלר ! איפה זה????????? הראו משהו אחר. חבל!

כתבות חדשות באתר

ההגרלה ההיסטורית והמרתקת שעוררה את סקרנות הציבור
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

"והנסתר - גדול יותר...": חיזבאללה חושף את ארסנל הנשק בסרטון מאיים
התעלומה: לאן נעלם מוחמד סעוד, התומך הגדול של ישראל בסעודיה?
הידעת ? כ -10,000 זוגות מתחתנים מדי שנה במגזר החרדי בלעה"ר
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

לאחר שהיה מנותק קשר: סינוואר חזר לתקשר עם הנהגת ארגון הטרור
השרה אורית סטרוק: "יש להיכנס לרפיח גם במחיר סיכון חיי חטופים"
"צרחתי לבנות שיקומו ויעזרו לי, אחת התקשרה למד"א והשנייה החלה לעשות החייאה"
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

שר החוץ של ברזיל עונה לישראל כ"ץ; זה מה שהוא אומר בשיחות פרטיות
בטענה לריגול נגד ישראל: אזרח רוסי נידון בלבנון לשמונה שנות מאסר
אתם בגילאי 21-26? התכנית הזאת מיועדת לכם!
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

הי"ד: סמ"ר אברהם אובגן נפל בקרב; צה"ל מוציא כוחות מעזה | מתעדכן
"יתלו אותך על עץ לכבוד פורים": הפנייה של צבי יחזקאלי ליחיא סינוואר • צפו

הכתבות המעניינות ביותר

הרמב"ם היומי • הלכות שחיטה פרק ז׳ • צפו
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
ליפא שמעלצר בסינגל קליפ חדש ומפתיע: "דראפענן"
dj יהודה מור וצמד פייר ברמיקס חדש: "פורים בא"
מנדי וויס, שימי סקלר ומקהלת ויז'ניץ: אַ חֲסִידִישְׁעֲ שִׂמְחָה
שמחת השבע ברכות לבת האדמו"ר מזווהעיל
טען עוד כתבות >

המיוחדים

ezgif
שרוליק פרוש חושף: דגל התורה באמת הפרה את ההסכם עם ש"ס באלעד? | ראיון
ezgif
רבני מודיעין עילית ניסו להדיח את גוטרמן - אך המהלך כשל | פרסום ראשון
WhatsApp-Image-2021-05-20-at-13.27.36-724x483-1-1-1
מלחמה וחטופים, בחירות וחודש אדר • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
WhatsApp-Image-2023-05-11-at-18.25.59-1024x683
קיפקעס | חתימת האדמו"ר שלא הושגה, היועץ שמייעץ למתחרים והנופש של הפורש

חדש באתר

‏‏לכידה
"והנסתר - גדול יותר...": חיזבאללה חושף את ארסנל הנשק בסרטון מאיים
%D7%94%D7%A8%D7%9E%D7%91%D7%9D-%D7%94%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%99-724x483-1
הרמב"ם היומי • הלכות שחיטה פרק ז׳ • צפו
%D7%93%D7%95%D7%93-%D7%97%D7%91%D7%95%D7%A9%D7%94-%D7%94%D7%A8%D7%91-%D7%97%D7%93%D7%A9-1-724x483-1
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
Screenshot_4 (Small)
ליפא שמעלצר בסינגל קליפ חדש ומפתיע: "דראפענן"

גלריות

 שבע ברכות (10)
שמחת השבע ברכות לבת האדמו"ר מזווהעיל
' הרבנית מסקווירא ע''ה י
תיעוד ענק: מסע הלויית הרבנית מסקווירא ע"ה
'ניץ ניחום1 (8)
בצל השבעה בויז'ניץ: הרבי מויז'ניץ, ישתתף בחופה אצל תלמידו כבנו החתן היתום
''צ ברגמן ירחי כלה (12)
בפתיחת ה'ירחי כלה': מרן ראש הישיבה הגרמ"צ ברגמן: הצלת כלל ישראל היא רק ע"י לימוד התורה

עיתוני היום

F090331NS01-1024x683
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם רְבִיעִי • כותרות העיתונים – י"ב באדר א' ה'תשפ"ד
10
0
מעניין אותנו מה אתה חושב, תוכל להגיב בבקשה?x

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן Hide picture