המיוחדים

פלאש 90, JDN

קיפקעס | היו”ר והשר בעלייה סודית למירון, הפאשקווילים של היועצים וסערת המקורבים

המתחרים הפוליטיים של פרוש שרצו לנצל את העליהום, הוויכוח של בכירי הפוליטיקאים ב’זום’, יו”ר המפלגה והשר שחמקו מהמצלמות במירון, חילופי הדברים של האדמו”רים מקרלין ובאיאן • יוסי שטארק עם ‘קיפקעס’ של ל”ג בעומר
 • הוא בקושי יודע לקרוא וכבר אומר קדיש על אביו

  תוכן מקודם

 • למשפחה אין בית לחזור אליו...

  תוכן מקודם

 • לדאוג לעתיד הכלכלי בהשקעה של מינימום זמן ומאמץ

  תוכן מקודם

 • כולנו רוצים 'בית של תורה' - איך נייצר אווירה כזו בבית?

  תוכן מקודם

 • כל כך טעים שלא תאמינו שזה פרווה >>

  תוכן מקודם

 • הכנסה קלה: כך תחתנו את ילדיכם עם כסף מהצד

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

‘קיפקעס’: הסערה סביב מירון תודלקה השבוע על ידי מתחרים פוליטיים של השר פרוש. יועצים של שר חרדי גם ביקשו להדפיס מאות אלפי פאשקווילים נגד פרוש, ולנצל את העליהום בציבור בעקבות אירועי מירון – אך בסוף, הפאשקווילים לא פוזרו.

*

יש לכם תיעוד או מידע שמעניין את ‘קיפקעס’? שלחו אלינו: [email protected]

*

‘קיפקעס’: יו”ר מפלגה חרדית ושר נוסף במפלגתו עלו למירון בל”ג בעומר, אך הצליחו לחמוק מהמצלמות.

*

‘קיפקעס’: האדמו”ר מקרלין קיים את ההדלקה במירון יחד עם האדמו”ר מבאיאן, באמצעות יציקת שמן למדורה. האדמו”ר מקרלין רק ביקש להיות נוכח במעמד ההדלקה, אבל הרבי מבאיאן התעקש שגם ישפוך שמן למדורה, והמשיך להתעקש גם כשהרבי מקרלין ניסה לסרב.

play-rounded-fill

*

‘קיפקעס’: הצדיק רבי דוב קוק מטבריה כיבד את המקובל הגרי”מ מורגנטשרן להדליק את המדורה, לאחר שהתבטא כי “האש מביאה לו פחד מהגיהנום”.

play-rounded-fill

*

‘קיפקעס’: לאחר שסיקרנו בעבר את “סוגיית המקורבים” אצל הצדיק רבי דב קוק – כעת מנסים אנשי הבית להסדיר את העניין באמצעות תיעוד פומבי של הרב. תלמידו הקליט את עצמו ואת הרב ואמר בשמו כי “אף ארגון ועלון לא יכול לדבר בשמו, לא שפתי כהן ולא חגווי הסלע, אסור לאסוף כסף בשמו ולא לתרום כסף בשביל ברכות שלו, ומי שרוצה לדבר איתו יבוא ישירות אליו וגם זה עדיף שלא, כדי שיוכל ללמוד”.

play-rounded-fill

*

‘קיפקעס’: הפיצול החרדי-אשכנזי התעורר שוב השבוע, כאשר גפני איים להתפטר מתפקיד יו”ר ועדת הכספים במהלך ישיבת סיעה, עקב אי הסדרת המשכורות בתוכנית ‘אופק חדש’. השר גולדקנופף, ששהה באילת באותו זמן, התחבר לישיבה באמצעות ‘זום’ והציע, כיו”ר אגודת ישראל, להסיר את האיום ולנסות להסדיר את הנושא מול נתניהו. פרוש ואייכלר הבהירו מיד שהם “אגודת ישראל” ושהם תומכים בעמדת גפני, מה שגם קיבל ביטוי בעיתון ‘המבשר’, לעומת עיתון ‘המודיע’.

*

כבר אמרנו ש”יקיר המדור” השר גולדקנופף לא שהה באזור, אבל ב’קיפקעס’ נחרדו כאשר דוברו החרוץ ארי קלמן פרסם בסטטוס שהשר הגיע עד ללבנון. קלמן הגיע לבדוק דופק של חברי ה’קיפקעס’ והרגיע את הציבור שהשר היה בגולן, ובגלל שיבושים ב’וייז’, היה נראה שהם בלבנון.

ועוד מ’פינת גולדקנופף ב’קיפקעס”. התרגשות נרשמו בלשכתו לאחר שרה”מ נתניהו צייץ אותו מחדש בטוויטר, שוב. ב’קיפקעס’ סיפרו שזה קרה במקביל לשיחה הקשה בין גפני לנתניהו…

ומגולדקנופף לחסידות שהוא מייצג. ‏יהודה וייצמן, חסיד גור מערד מ”מ בחטיבה 2, שמגויס למילואים משמחת תורה ומאז לוחם בתוך עזה – הכניס השבוע למחלקה שלו בגאבליה ספר תורה. ב’קיפקעס’ התרגשו.

ב’קיפקעס’ גם ראו השבוע את חיילי פלוגת מבצעית ב’ בגדוד נצח יהודה, קובעים מזוזות בחדרים החדשים במוצב ניזמית, לעילוי נשמת חבריהם שנפלו בקרב בעזה לפני כשבוע.

play-rounded-fill
למרות המלחמה, נרשם רגע של שמחה ב’קיפקעס’, כאשר בבית הכנסת במושב גני טל נערכה הברית של בנם של ספיר וסרן במילואים אריאל מרדכי וולפסטל הי”ד, שנפל באסון הכבד בעזה שבו נהרגו 21 חיילים.

ואם כבר מלחמה, אז השבוע שמעו חברי ה’קיפקעס’ מעוד דמות שמככבת כאן במדור לאחרונה. ראש עיריית צפת יוסי קקון, שידע לנצל את הפיצוץ העז שנשמע בשמי העיר, כתוצאה מיירוט טיל שיוט שהגיע מעיראק. קקון הגיע לשטח עם פנים חמורות סבר, ועמד בקשר עם גורמי הביטחון, שעקבו אחרי חלקי היירוט שנפלו בשטחים פתוחים וגרמו לשריפות קוצים.

מצפת המריאו חברי ה’קיפקעס’ לחו”ל. במטוס פגשו את ראש הישיבה הגר”ש אלתר בדרך למסע הקודש בארה”ב.

 

לאורך כל הנסיעה במטוס, חברי ה’קיפקעס’ התאפשו שלא “להתעמק” בעיתונים, לאחר ששמעו את השיחה של הרב טוביה פולק מעטרת ישראל.

play-rounded-fill
חברי ה’קיפקעס’ החליטו לנצל את הזמן הפנוי במהלך המסע, והלכו לטייל בפלטבוש, ברוקלין, שם כמעט נדרסו על ידי נהג רכב, אבל תוך כדי הימלטות שיננו את מספר הרישוי.

play-rounded-fill
לאור הסכנה המשיכו חברי ה’קיפקעס’ לקריית יואל, ושם נחרדו לגלות שלא רק בערים החרדיות בישראל מסוכן לנסוע בכבישים…

play-rounded-fill
כשראו שמסוכן בקרית יואל, הם המשיכו למונסי, ושם ראו את ידידי המחבלים, אנשי הנטורי קרתא, שמפגינים נגד ישראל – אבל נהנו לראות שהמקומיים לא שותקים ויוצאים להפגנת נגד.

play-rounded-fill
ההרפתקאות בארה”ב לא התאימו יותר לחברי ה’קיפקעס’ הרגועים והשלוום, ולכן יצאו לחופש, ושם ראו את הרבי מבאבוב בנאות דשא.

משם המשיכו חברי ה’קיפקעס’ למוסקבה, רוסיה, ושם התפעלו ממיצג מקורי של תלמידי הישיבה קטנה, בתהלוכת ל”ג בעומר – תפילין שהופך לטנק.

play-rounded-fill
כשחזרו חברי ה’קיפקעס’ לישראל הם ראו שדווקא רבה של רוסיה, הרב לאזאר, נמצא כאן ואף הגיע לביקור אצל זקן רבני ברסלב הגרי”מ שכטר.

בעודם מופתעים מהעוצמה של החב”דניקים במוסקבה, חברי ה’קיפקעס’ הופתעו שוב פעם כאשר המשיכו למשכן הכנסת, שם ראו שרה”מ נתניהו מנסה אולי עוד “טריק”, אחרי הנחת התפילין בשביל המצלמות, והפעם קורא בספר על הרבי מליובאוויטש למען המצלמות. ב’קיפקעס’ קיוו שהספר “הדרך לחיים של משמעות” אכן ישפיע על נתניהו. (צילום: נועם מושקוביץ ודני שם טוב דוברות הכנסת).

ולהבדיל, יש מי שבאמת מנציח את זכרם של גדולי ישראל זצ”ל. לאחר ההדלקה המרכזית בראשותו, ב’קיפקעס’ ראו את מרן הגר”א סאלים בכתיבת אות בס”ת, לע”נ מרן הגר”ש בעדני זצ”ל.

ורגע לפני שנגיע לל”ג בעומר, נתעסק עוד פעם אחת עם נפטרים, ונספק הצצה לניחופ האבלים של יענקל’ה הרקדן אצל החצצק’ער רבי, שיושב שבעה על אחיו. ב’קיפקעס’ לא הבינו מאיפה הצ’אלמרים משיגים את החיוכים הללו.

play-rounded-fill
וכפי שהבטחנו, כעת נגיע לל”ג בעומר, וכמובן שהיעד הראשון שלנו זה בית שמש, המירון של תשפ”ד, שם קיבל את פניהם של חברי ה’קיפקעס’, פעלולן שביצע הליכה על חבל דק בגובה 10 קומות, לקראת האירוע של הרב מנדלסון.

play-rounded-fill
אבל עם כל הכבוד לפעלולן, בית שמש הפכה למירון בעיקר בגלל ההדלקה הגדולה בעולם של המשפיע ר’ מיילך, שם השתתפו חברי ה’קיפקעס’ עד הסוף, ואז ראו שר’ מיילך מזמין את סגרה”ע שמעון גולדברג, האיש שעומד מאחורי הבאת האירוע לבית שמש, לחדרו שבמתחם ההדלקה כדי להודות לו על פעילותו לכל אורך הדרך לקיום האירוע והשגת כל האישורים הנדרשים. ר’ מיילך אמר לו “ר’ שמעון בוער אצל ר’ שמעון”.

ר’ מיילך הודה גם ליהודה שלאמע, העוזר האגדי של סגרה”ע, האיש שראו אותו כל יום בשטח ההדלקה בחודש האחרון, ומוכר לכלל חברי ה’קיפקעס’ בבית שמש כעוזר הזמין ביותר במסדרונות העירייה.

האירוע הבאמת חשוב בהדלקה היה כאשר נכבה לר’ מיילך ולשמעון גולדברג הלפידים, (אולי בגלל הדחיפות של הרמ”ט מירושלים) ומי שהתבקש לטפל בעניין הוא צבי פרנקל, מנהל הפרויקטים למגזר החסידי בבית שמש, שטיפל גם בפרטים הקטנים על במת המשפיע.

בהמשך ראו ניסו חברי ה’קיפקעס’ לקבל אייפון מ’מלאך החסד’ שי גראוכר, שהגיע להדלקה של ר’ מיילך ונפגש עם ראה”ע גרינברג סגרה”ע שמעון גולדברג וח”מ העיר ישעיה וייסמן.

אחרי בית שמש, חברי ה’קיפקעס’ הלכו להתעניין בנעשה בתולדות אברהם יצחק, שהייתה בכותרות משבוע לפני ל”ג בעומר עד היום, ושם שמעו שלמרות ההתנכלות לפארנצ’עס ולמרות ההוראה לעלות למירון – המונים השתתפו במעמד ההדלקה של הרבי בירושלים.

play-rounded-fill
ב’קיקפעס’ שמעו למחרת כי מאחורי הקלעים של מעמד ההדלקה המרכזי בחסידות תולדות אברהם יצחק בשכונת הר יונה ג’ עמדו חברי מועצת העיר מנחם גנדל וחיים אמרון, שסייעו רבות גם לאירועי ל”ג בעומר לכלל הקהילות.

אירוע מרכזי נוסף שחברי ה’קיפקעס’ התמקדו בו בל”ג בעומר היה הטיש של האדמו”ר החדש מביאלא, שעדיין מעסיק רבות את עולם החסידות.

play-rounded-fill
וכשלא נותרה ברירה, חברי ה’קיפקעס’ חזרו לארה”ב כדי להשתתף במעמד ההדלקה בשיכון סקווירא, ולהבין שבארה”ב המשטרה לא מתנכלת לפארנצ’עס.

play-rounded-fill
ובסיום הסבב בל”ג בעומר, חברי ה’קיפקעס’ רצו גם להיות באירוע שבו אין דחיפות ומקורבים, ומיהרו להדלקה בחצר הקודש קאליב.

play-rounded-fill
במהלך שמחת חתונת נכדת הראש”ל הגרש”מ עמאר עם אחיין הראש”ל הגר”י יוסף נצפו הראשונים לציון עושים לחיים לכבוד השמחה. ב’קיפקעס’ סיפרו כי מי שזכה לקבל את הכוס מידו של הראש”ל הגר”י יוסף היה מקורבם של גדולי ישראל הרב יהודה חזן שכובד בכך ע”י הראש”ל על פועלו בעולם התורה הספרדי.

play-rounded-fill
ובאותה שמחה זכו חברי ה’קיפקעס’ לתעד רגע נדיר: אל מול כל הרעש וההמולה, מרן הראשון לציון הגרש”מ עמאר, בעיצומה של השמחה, נצפה יושב ולומד עם בנו הדיין הגר”א עמאר בספרו קניין תורה שחולק לכבוד השמחה.

האדמו”ר מראדזמין נצפה בתפילת שחרית בבית מדרש בליקווד.

• כתבה זו מלווה בתיעודים המופצים ברשתות החברתיות וניסיונותינו לאתר את בעלי זכויות היוצרים לא צלחו. אם זהות הצלמים ידועה לכם הודיעו לנו בדוא”ל [email protected]. השימוש נעשה בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים, התשס”ח-2007

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

26 תגובות
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

אני מהקוראים הקבועים של המדור,
ובדרך כלל אני מחבב את התוכן,
אבל הפעם, ממש לא!
אף מילה על מה שהיה במירון?
על השחיתות בשלומי אמונים…??
בושה!
זה נראה לא אוביקטיבי…

נראה לי שכבר כתבו על זה מספיק.
לא כל כתבה בכל אתר צריכה להיות על זה.

חבל מאוד שהכנסתם את התגובה של רוזנבלט הוא קלקל את הכל
המטרה של אתר חרדי וחשוב כמו האתר שלכם זה להחדיר את ההשקפה הנכונה לציבור
לצערנו הציבור התבלבל עם כל מיני דעות שרוב גדולי ישראל אינם חושבים כך
כל בן אדם נורמלי עם שכל ישר ודעת תורה אמיתית מבין שההתנהגות של העולים למירון זה חילול השם אמיתי
שלוימי זייבלד כתב מצוין תמשיכו עם הדרך הזאת ואל תתנו לקיצוניות טיפשית להשתלט עלינו

מה שצריך לחדיר השקפה זה לא אתר חדשות

הבעיה הוא שרק כ30 אחוז מהציבור במירון בלג בעומר זה. היה קנאים

נראה לי צריך להעביר את המדור לגלריות של בחצרות הקודש ……

האתר הזה עובד אצל פורוש
עיין ערך ההדלקה של ר מיילך
שצויין רק צד אחד מהמפה
המפולת החלה….

האירוע הבאמת חשוב בהדלקה היה כאשר נכבה לר’ מיילך ולשמעון גולדברג הלפידים, (אולי בגלל הדחיפות של הרמ”ט מירושלים) ומי שהתבקש לטפל בעניין הוא צבי פרנקל, מנהל הפרויקטים למגזר החסידי בבית שמש, שטיפל גם בפרטים הקטנים על במת המשפיע.

המדור חוצה כל גבול בשנאה התהומית לגור
את סינואר הוא לא שונה ככה

על שחיתות הקנאים שהשחיתו כל חלקה טובה וגרמו נזקים גדולים לציון
וגרמו חילול ה’, אז ע”ז צריך לדבר.
ולא על הוצאת שם רע

מדור נקי …. נראה שמי שכותב את המדור כל פעם לפני שהוא כותב את זה הוא אומר את התפילה של החפץ חיים על שמירת הלשון

הפעם היה הרבה פחות לשה”ר

ברור. אף אחד לא הבין מי זה יו”ר מפלגה חרדית ושר מהמפלגה.
אגב. זה לא אמין במציאות כיום שמישהו היה שם ואף אחד לא תיעד.

אדרבה יש דברים שלא כדאי לכתוב ובפרט בימי הספירה, זכור את רצון בוראינו ית’

כל הכבוד דברים יפים בלי שום חשש לשה’’ר ורכילות
ואשרינו שכל שבוע זוכים לראות את נשיא המועצת מרן הגר’א סלים שליט”א

מנסים לשכתב את האירועים ברור לכל בר דעת שהיה מחדל מטורף בלג בעומר במירון ומי שהיה אשם לזה זה מאיר פורוש ואנשיו שבחוצפתם הם חילקו לכל מקורביהם וחבריהם אישורי כניסה למירון כך שלציבור הרחב לא היה אפשרות גישה למקום וחטפו מכות ואלימות ברוטלית מהמשטרה שפורוש שלח לעשות כותרת שהמתחרים של פורוש מנצלים את זה נגדו זה צביעות אמיתית

מה עם המחדל בפקיעין?

כל מילה בסלע.
חשוב להדגיש שוב ושוב שהעולים למירון לא היו קומץ קיצונים אלא אלפי יהודים שרצו לשמוח בהילולא דרשב”י לפי הוראת רבותיהם וכשם שלא יתנו מכות למישהו שיכנס לקריית שמונה או יסע בלי חגורה אפילו שהוא מאוד מסכן את עצמו – משום שכל אחד אחראי לחייו ואנו לא צריכים שהמשטרה “תסביר” עם אלימות נוראה שזה מסוכן

אגב, לגבי הסעת התלמידים, כנראה שנהג הרכב הכמעט פוגע הוא ישראלי, כי בארה”ב ברגע שאוטבוס צהוב עוצר כל הרכבים משני הכיוונים חייבים לעצור וזה חוק מאוד נוקשה וחמור בדיוק בגלל דברים כאלה, אחת מעבירות התנועה החמורות בארה”ב

יותר נכון כשהאוטובוס מדליק אורות אדומים זה כמו רמזור אדום מקבלים על זה את אותו עונש
אני לא יודע אם זה לגבי שתי הכיוונים זה בטוח לאלא שנוסעים מאחריו

אייי
רבי דוב הצדיק
תביאו כל שבוע

אחד הדברים המגוחכים
מלאך החסד ומחלק אייפונים.
צביעות ושקר

רואים ברור שאתם עובדים אצל חבורת פרוש בלבד כנראה יש סיבה טובה וכך אתם לאט אבל בטוח נהפכים ללא רלוונטיים חבל זה היה נחמד לקרוא

מה לעשות שאכן שמעון גולדברג עזר רבות לאירוע של ר’ מיילעך.

בהמשך ראו ניסו חברי ה’קיפקעס’ לקבל אייפון מ’מלאך החסד’ שי גראוכר,

חס ושלום

הכי אהבתי את ההפגנה נגד ה’נטורי קרתא’😡😡😡😡😡😡😡😡

כתבות חדשות באתר

מחקרים מוכיחים: הדרך להשקיע בשוק ההון עם אפס סיכונים
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

בעזה מעריכים כי מוחמד דף חוסל; "רוח הרפאים" הוא היורש המיועד
הכנסת לא דנה בחוק נגד מורשעים בטרור - מחשש שיפגע ב...בן גביר
בלידת הבת גילו את המחלה: התינוקת של מרת מיטל אדרעי ע"ה בוכה לאמא
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

יפרוש מהמירוץ? ביידן חולה קורונה; הפגישה עם נתניהו - בספק
מהדשן הזה צומחות פצצות: כך פועלים בפיקוד המרכז לצמצום איום המטענים
מדהים: האברכים התרגשו מסיפור חייהם של החתן והכלה – והתחייבו לשלם את הוצאות החתונה
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מחבלי חמאס ירו טיל RPG בעומק הציר ההומניטרי; לוחם נפצע בינוני
צה״ל ושב״כ חיסלו את אחראי הכוח הימי בעזה של הגא״פ ומחבל שהשתתף בטבח
התעוררות ציבורית לסייע לגיורת במצוקה, הגר"א פרץ חשף את המקרה
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

בן גביר עורר מהומה ועימותים בין החכ"ים: "ברה, החוצה כל המחבלים" • צפו
מפקד חיל האוויר מכחיש: לא הייתה בעיית כשירות מבצעית ביום הראשון למלחמה

הכתבות המעניינות ביותר

שני בסדרת מוסיקותורה: אריאל בורסוצקי בסינגל חדש "עד מתי"
טוביה פרידמן מגיש סינגל חדש: מלך שהשלום שלו
הגר"י עמית הסביר: מה לומדים מהחלטת הגר"ד לנדו שלא להתייצב? • צפו
אנטישמיות מסוכנת: צעיר מגיאורגיה תכנן להרעיל ילדים יהודים בברוקלין
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – י"ב בתמוז ה’תשפ”ד
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן חושף: "אם הרופאים ימליצו לי לפרוש, אשקול לעשות זאת"
טען עוד כתבות >

המיוחדים

 שער (1)
הפרופסור שחצה את הקווים: "הדם יהיה על ידי היועמ"שית, היא לא עושה כלום"
4e1e63d4-2243-453f-89d0-f0f6254ce38b
חמק משבעה ניסיונות חיסול; מי הוא רמטכ"ל חמאס מוחמד דף? והאם הפעם זה הצליח?
 מסך 2024-07-04 222823
קיפקעס | חלוקת שטרות הכסף, נכד האדמו"ר במשימה ראשונה, וההלם של נהג המונית
WhatsApp Image 2024-07-11 at 14.52
הצעת השב"כ וסירוב המשפחות; אביו של העצור המנהלי בראיון בלעדי ל'JDN'

חדש באתר

 יח''צ (1)
שני בסדרת מוסיקותורה: אריאל בורסוצקי בסינגל חדש "עד מתי"
‏‏לכידה
טוביה פרידמן מגיש סינגל חדש: מלך שהשלום שלו
‏‏לכידה
הגר"י עמית הסביר: מה לומדים מהחלטת הגר"ד לנדו שלא להתייצב? • צפו
-א-דין-חדאד
בעזה מעריכים כי מוחמד דף חוסל; "רוח הרפאים" הוא היורש המיועד

גלריות

 וידר חתונה (6)
שמחת נישואי נכד האדמו"ר מסטראפקוב • גלריה
''ת דעת זקנים מסיבת חומש (13)
יָבוֹאוּ טְהוֹרִים: מסיבת חומש ברשת תלמודי התורה 'דעת זקנים' על טהרת הקודש
 הילולא שפע חיים פד (27)
זְכוֹר אַהֲבַת קְדוּמִים • הילולת מרן השפע חיים מצאנז זי"ע בחצה"ק צאנז
 שמואל הורביץ ברית הגרי'' שכטר ויז'ניץ לונדון (11)
שמחת הברית לנכד הנגיד בהשתתפות הגרי"מ שכטר והאדמו"ר מלונדון • תיעוד

עיתוני היום

F090331NS01-1024x683
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – י"ב בתמוז ה’תשפ”ד

דיווח על סרטון

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן Hide picture