בטחוני

צילום: ישראל זאב לוונטהל

“סופרים גופות מחבלים”: כתב ‘JDN’ בסיור נדיר ב’עיר המנהרות’ – רפיח | מיוחד

ביקור ב”עיר המנהרות” – רפיח | לוחמי הנח”ל איתרו והשמידו עשרות מנהרות ומאות מחבלים | פגישה עם המג”ד סא”ל עוז משולם שנחוש להמשיך להילחם עד לחיסול חמאס ואינו מתבייש לומר: “אנחנו גדוד שסופרים גופות מחבלים” • צפו
 • כבר לא צריך להדחיק: המחשבון שמגלה לכם את עלויות החתונות בעתיד

  תוכן מקודם

 • מנהל מוסד חינוכי? אתה חייב את זה!

  תוכן מקודם

 • בצל המלחמה: זאת ההשקעת הנדלן המשתלמת ביותר

  תוכן מקודם

 • פותחים ספר מידי פעם? זה מה שאתם חייבים לדעת

  תוכן מקודם

 • בחדר הניתוחים גילו במפתיע: האמא חולה בשלב מתקדם של ה'מחלה'

  תוכן מקודם

 • הכנסה קלה: כך תחתנו את ילדיכם עם כסף מהצד

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

play-rounded-fill
צילום ועריכה: ישראל זאב לוונטהל

“האם ניתן להשמיד את חמאס? חד משמעית כן!”, מכריז מג”ד הנח”ל בקול ברור. “אנחנו לא נעצור כאן עד שנחזיר את כל החטופים לחיק משפחותיהם ואת הנרצחים לקבר ישראל” הוא מוסיף.

למחבלי חמאס יש לו מסר חד וברור: “אנחנו גדוד שסופר גופות”, חיסלנו מאות מחבלים מספר סגן אלוף עוז משולם.

הביטוי “אינה דומה שמיעה לראייה” מקבל משמעות מחודשת לאחר הסיור ברפיח, ביקור במעוזי הקרבות ברצועת עזה מספק מבט מעמיק בהרבה על הנעשה בפועל בשדה הקרב ברצועת עזה מול מחבלי חמאס. לא על הכל ניתן לספר בטח שנאסר עלינו להרחיב על המידע שנחשף בפנינו מפי הקצינים והלוחמים בשטח וגם על דברים שראינו בעיננו.

סמוך לקיבוץ כרם שלום. מקום בו נלחמו חברי כיתת הכוננות עם מחבלי חמאס והצליחו להציל חיים רבים של תושבים ביום שמחת תורה האחרון. זה המקום בו אנו נפגשים עם הכוח שמלווה אותנו לכניסה לתוך מה שכונה פעם בשם ‘רפיח’ והיום מתאים יותר לכנותו “שטח השמדה”.

חורבות רפיח

החל מהרגע בו אנו עוזבים את שטח מדינת ישראל הכל הופך לחול ופיח. אין רחובות. יש צירי תנועה. אין מדרכות יש חול ואבק למכביר. מכל פינה ניבט ההרס העצום שהמיט חמאס על אזרחי הרצועה.

רפיח 360 מעלות של הרס וחורבן

play-rounded-fill
צילום ועריכה ישראל זאב לוונטהל

כוחות צה”ל הפועלים בציר פילדלפי וברפיח כבר מספר שבועות לא מותירים מקום רב לדמיון באשר למושג “חורבן”. מאוחר יותר נשמע מסגן אלוף עוז משולם מג”ד 931 של הנח”ל כי “כל בית שהיה בו מחבל חמאס או צעיף של חמאס נהרוס עד ליסוד”.

את הדרך לביתו של המג”ד אנו עושים ברכבי שטח וג’יפ צה”לי המביאים אותנו עד למעבר רפיח החרב, כאן על רקע חורבותיו של צינור החמצן הראשי של חמאס מעל פני הקרקע אנו עוברים להאמרים שמורגלים בנסיעה הקשה בתוך רצף המהמורות שבטרם הפעולה הקרקעית של הנח”ל במקום נראו כרחובות לכל דבר ועניין.

שיירת האמרים מובילה אותנו עד לביתו של המג”ד בפאתי רפיח. עם כניסתנו לבית הבחנתי בחייל המוצב בעמדת השמירה בכניסה לווילה המפוארת כשלצידו גמרא מונחת על מנת שיוכל להגות בה עם סיום המשמרת.

שמות הנופלים הי”ד חקוקים על קיר בית המג”ד

חייל העונה לשם אלישיב מקבל את פנינו בחמימות ומכוון אותנו לחדרו של המג”ד סגן אלוף עוז משולם. שם בחדר שחלונותיו מכוסים בסמיכות כהגנה מירי צלפים ועל קירותיו פרושות מפות חסויות אותן נאסר עלינו לצלם מקבל את פנינו המג”ד בחיוך ערני, נחוש וברור.

עוד טרם ניכנס לתדרוך מקיף אצל המג”ד החביב, חובה להספיק לצלם תמונה בפוזה של סינוואר על כורסא בלב רפיח.
את סגן אלוף עוז משולם המלחמה תפסה בהפתעה בעת שהיה עם הגדוד שלו בגזרת גוש עציון. אולם כלובש מדים הוא רואה אחריות קבוצתית שמונחת גם על כתפיו הצעירות למדי.

סקירה ביטחונית ממג”ד 931 סא”ל עוז משולם

סקירת הפעילות של כוח הנח”ל ברפיח

play-rounded-fill
קרדיט צילום ועריכה: ישראל זאב לוונטהל / דבר צה”ל

בסקירה מפי סגן אלוף משולם בן ה-35 אנו שומעים על פעילות הגדוד שנלחם מול גדודי חמאס במזרח רפיח. עוז מדגיש כי בניגוד לצפון הרצועה ברפיח יש הרבה יותר מרחבי תת קרקע – מנהרות בכל האזור.

כאן בגדוד מכנים את רפיח “עיר המנהרות”, סטיסטית בכל נקודה בה אנו עומדים סביר להניח שתחתיה עובר תוואי של מנהרה. די אם נזכיר כי שטחה של הרצועה הוא בסה”כ קצת יותר מ-350 קמ”ר בתא שטח קטן שאורכו כ-40 ק”מ ורוחבו כ-12 ק”מ, ועל פי הפרסומים יש ברצועה מעל 700 ק”מ של מנהור תת קרקעי בעומקים משתנים עם הסתעפויות רבות בכל מנהרה.

התמרון בעיר החל בשכונת ברזיל ברפיח, המג”ד מסביר על תורת הלחימה של צה”ל לפיה לעולם הכוחות לא עומדים במקום אלא פועלים כל העת להרחיב את השטח עליו הם חולשים. לדבריו אם הכוחות נשארים סטטיים במקום זה הופך למלכודת מסוכנת.

פיר מנהרה ברפיח

סגן אלוף עוז משולם מסביר כי בתחילת הפעולה ברפיח הכוחות התמקדו בעיקר במרחב ציר פילדלפי והשכונות הסמוכות לו על מנת להגיע כמה שיותר מהר לשליטה על הציר במרחב העל קרקע והתת קרקע.

בהמשך עברו הכוחות לתמרן גם בשכונות פנימיות יותר כמו שאבורה ושכונות נוספות. לדבריו, המושג הכרעה במונחים צבאיים על פי צה”ל הוא השמדת 60% מהכוח הלוחם של האויב.

על השמדת חמאס אומר לנו המג”ד בצורה נחרצת: “במונחים צבאיים התשובה היא כן. האם ניתן להשמיד את הרעיון של חמאס, החכמים יגידו התשובה היא לא”.

עוז משולם מבהיר כי צה”ל עומד במשימותיו בדיוק כפי שהדרג המדיני מציב לו. “התמרון הוכיח משהו חשוב, צה”ל עומד במשימותיו בדיוק כפי שהדרג המדיני אומר לו. כמו שקיבלתי משימה לכבוש את ג’באליה כבשתי את ג’באליה, כמו שקיבלתי הוראה לכבוש את שאטי הגעתי תוך ארבעה ימים לים. האם אפשר להשמיד את חמאס? התשובה היא כן. זה לוקח זמן. חשבו שזה יהיה מהיר וקצר, זה לא עובד ככה מקצועית זה לא עובד ככה צבאית, צריך אורך רוח וסבלנות”.

עיר המנהרות – הלחימה ברפיח שונה לגמרי מצפון הרצועה

הלחימה ברפיח אינה דומה במאומה ללחימה שהתבצעה בצפון הרצועה. בשיחה עם קצינים במקום עולה כי חומרי הנפץ בהם עושה חמאס שימוש ברפיח עוצמתיים בהרבה ממה שהיה ברשותו בצפון הרצועה. הלוחמים מתארים מנהרות מפותחות, מאורגנות ומסוכנות בהרבה ממה שפגשו בו בצפון הרצועה.

על אף הביקורת על השיח הגובר כי צה”ל מתקרב לסיום הפעולה הקרקעית ברפיח, בזמן שחלק גדול מהעיר טרם ראה טנק נוסע ברחובותיו, יש לומר ביושר כי העיר רפיח אינה אותה העיר כפי שהייתה ערב הכניסה של צה”ל למקום. מעל מיליון עזתיים עזבו, שלא לומר ברחו צפונה מהעיר. מאות ואף אלפי בתים הושמדו. מעל 900 מחבלים חוסלו במרחב. והכי חשוב, ציר פילדלפי, צינור החמצן של חמאס נמצא בשליטה מוחלטת של צה”ל. גם אנחנו נסענו על הציר הזה ועל ציר סלאח-אדין בכלי רכב פתוחים ולא ממוגנים.

חפים מפשע ברצועת עזה

המשימה של צה”ל ממנה אינה מתכוון כך נראה, לסגת. היא השגת שליטה מלאה על כל המרחב התת קרקעי של ציר פילדלפי. עשרות רבות של מנהרות חוצות את הגבול בין עזה למצרים. שם עיקר כובד המשקל של צה”ל לחנוק את האספקה של חמאס.

גם אם מדברים כיום על סיום הפעולה העצימה של צה”ל בעיר, ציר פילדלפי יישאר בשליטה ישראלית מלאה. מעבר רפיח נראה לא שמיש כל כך למעבר סחורות, וייתכן כי הוא עתיד לשמש את צה”ל כבסיס מרכזי באזור.

הרבה תובנות ניתן לומר על הלחימה ברפיח. המרכזית שבהם היא העובדה שצה”ל פועל בעוצמה רבה בעיר בלי הרבה כותרות. לא הוכרזה רשמית הכניסה של צה”ל לרפיח, לא בוצע מבצע מסודר לפינוי האוכלוסייה, הכל נעשה בשקט ובעצימות תקשורתית נמוכה.

בפועל בשטח הלחימה ברפיח עזה יותר מהלחימה בצפון הרצועה. רוב הבתים ממולכדים. המנהרות ממולכדות אף הן. האתגרים בפירוק חטיבת רפיח של חמאס לא פשוטים בכלל. ולמרות זאת נראה שצה”ל מתקרב למטרה שהוצבה לו על ידי הדרג המדיני בלי להביא לפיצוץ מדיני מול ארה”ב.

התביעה בבית הדין הבין לאומי בהאג מטריד אותך? נשאל המג”ד, “רחוק מזה, אני מתעסק בלעמוד במשימות שהוגדרו לי כשבטחון כוחותינו מעל הכל”.

נכון לזמן ביקורנו ברפיח גדוד הנח”ל איבד כבר חמישה עשר לוחמים. ניתן לחוש את הכאב בלבו של המג”ד המסור בשעה שהוא מדבר על החיילים שלו שנפלו בקרבות.

“אני חווה את זה כמג”ד, נהרגו לי 15 לוחמים בגדוד, הם שלי הם לא של אף אחד אחר הם שלי”. אתה מרגיש שהם כמו בנים שלך? “ברור. מה זה אם אני לא ארגיש ככה אני בבעיה חמורה. אבל אנחנו במלחמה ועם ישראל חשוב מכולנו”.

רגע אישי ומרגש של המג”ד

המג”ד בוחר לשתף אותנו ברגע אישי, במהלך המלחמה נולד לסא”ל עוז בן, התלבטויות רבות עברו על המשפחה כיצד לקרוא לילד שנולד בעיצומם של קרבות עזים מול חמאס. לבסוף לאחר לבטים בין מספר אפשרויות הוחלט: אריאל. זהו שמו של התינוק של המג”ד שאותו הספיק לראות מאז לידתו לפני מספר חודשים רק שלוש פעמים.

סא”ל עוז משולם מסביר לנו כי השם מסמל בעיניו את הר המוריה, “המקום ממנו אנו שואבים כוח ועוצמה” הוא מסביר.

על כלכלת חימושים אומר עוז משולם: “כל מטרה שאני מגדיר שאני רוצה שהיא תושמד היא מושמדת. האמצעים שלנו לא בלתי מוגבלים. בדיוק כמו שאתה בבית שלך עושה כלכלת כסף?! אני עושה כלכלת חימושים, האם יש מחבל שאני לא יורה בו? מה פתאום! אין בלי סוף תחמושת, אבל האם יש לי את כל מה שאני צריך? כן”.

דחפור מסוג D9 נוסע ברחובות רפיח

play-rounded-fill
צילום: ישראל זאב לוונטהל

סבלנות – כאן נלחמים

סא”ל משולם מוסיף כי “גם צה”ל וגם האזרחים במדינה הוכיחו איתנות שאף אחד לא דמיין שנוכל לתמרן כל כך הרבה זמן שנוכל לספוג כל כך הרבה זמן שתושבי הצפון יהיו מחוץ לבית כל כך הרבה זמן. ועם זאת אני אומר עם ישראל גדול מכולנו, אנחנו מגנים פה על משהו שזה המשמרת שלנו. אני חושב שהשביעי באוקטובר הוא מספיק חשוב מספקי ערכי. אנחנו כאנשי צבא נכשלנו במשימתנו בשביעי לעשירי”.

בדבריו מבהיר המג”ד הצעיר כי “אנחנו לא נעצור לרגע עד שהחטופים יהיו בחיק המשפחות שלהם ונחזיר את הגופות לקבורה בישראל, וכמו שלא דמיינו שנוכל לעמוד בתא שטח כל כך צפוף ולכבוש את שאטי בחודש הראשון. אנחנו במלחמה הכי צודקת שהייתה במדינת ישראל, אנחנו צריכים להיות זקופים ולהבין שיש פה משהו מאוד גדול, יש לי שני ילדים עכשיו, שיהיו עוד עשרות כאלה מבחינתי, יש לנו פה משהו פה שהבעיה היא שלנו, ואסור לנו להעביר את הבעיה הזו לדורות הבאים כמו שעשו קודמנו. אם נעצום העיניים הבעיה תתפוצץ לנו בזמן הכי גרוע שאנחנו מדמיינים. אסור לנו לעצום עיניים לבעיות כמו הבעיה בדרום כמו הבעיה בצפון”.

“אם היינו עושים את התמרון ב-2007-2010 כנראה שהמינון היה הרבה יותר ממה שהוא עכשיו. האם זה קשה לקחת לוחמים שעכשיו נהרגו להם ארבעה לוחמים בהיתקלות? בטוח שכן אבל כולם מבינים את החשיבות הגדולה בפעילות”.

הכוחות בשטח פועלים באופן רציף להרחבת המרחב הנקי מחבלים, המג”ד מסביר לנו שהם לעולם אינם נשארים במקום, “אם אתה נשאר במקום אתה חוטף ירי”, הוא מסביר.

את המחבלים הכוחות מאתרים ומחסלים בכל מקום, גם בתוך המחסות ההומניטריים שהגדיר צה”ל לעזתיים, אם מזוהים מחבלים במקום הצבא מחסל אותם ללא היסוס, תוך מאמץ להימנע מפגיעה בחפים מפשע ובלתי מעורבים.

גדוד הנח”ל המוצב ברפיח נחשף לא פעם לעימותים בין חמולות ברצועה. לא פעם נראים אירועי ירי עזים בין הצדדים. במקרים כאלה נהוג לומר אצלנו “נאחל הצלחה לשני הצדדים”. כמובן שאם צה”ל מזהה מחבל מעורב באירוע הוא יחוסל מיד.

“אנחנו גדוד שסופר גופות”, אומר המג”ד, ומציג בגאווה את הטבלה של עשרות המחוסלים שהגדוד הרג בשבועיים האחרונים. המג”ד מצטנע ואומר: “אני שונא להגיד אנחנו הורגים מאות ועשרות, הטבלה שנמצאת כאן זו טבלה של גופות”.

אחד האיומים שהטרידו רבות את צה”ל בתחילת המלחמה היה איום הרחפנים של חמאס גם כיום הלוחמים בשטח מתורגלים להסתכל לשמים ולזהות האם הרחפן שעבר מעלינו באמצע התדרוך על מנהרות החמאס הוא “משלנו” או שחלילה מדובר ברחפן נפץ של חמאס.

מנהרות הטרור – מבט מקרוב

ניב ביטון קצין אג”מ של גדוד 931 מסביר על תפיסת מנהרה ברפיח

play-rounded-fill
צילום ועריכה: ישראל זאב לוונטהל

בהמשך הסיור לקח אותנו ניב ביטון קצין אג”מ של הגדוד לראות פיר מנהרה התקפי שהגיע עד לגבול ישראל ושימש את חמאס במתקפות שלו נגד צה”ל, התוואי גם היה אמור לשמש את המחבלים להתקרב לגדר עם ישראל ולהתקפות על יישובי העוטף.

בתוך המנהרה מצאו הלוחמים מים ומזון ששימשו את המחבלים בזמן שהייתם במנהרה לפני שהם יוצאים לתקוף את חיילי צה”ל. לאחר איתור המנהרה על ידי לוחמי הנח”ל היא הושמדה ונהרסה לחלוטין. עם זאת בשעה שאנחנו עומדים ליד המנהרה יושב חייל דרוך עם נשק מוכן לירי מול פתח המנהרה שמא יצוץ משם איזה מחבל בן מוות שיחוסל עוד בטרם ירים את ראשו.

המנהרות ברפיח נמצאות בכל פינה. “העיר רפיח היא מנהרה אחת גדולה. עיר מטרו של מנהרות. גם מנהרות שחוצות לגבול מצרים”, אומר הקצין. את המנהרות שאותרו צה”ל משמיד לאחר חקר והבנה של אסטרטגיות הלוחמה של חמאס.

יתר הלוחמים מסתדרים במעגל סביבנו על מנת לנטרל כל איום שעלול חלילה לצוץ ולתקוף. האמת כי בשעה שביקרנו ברפיח לא הרגשנו תחושת מסוכנות גבוהה, החיילים המיומנים משרים תחושת רוגע וביטחון. אלא שלמחרת הביקור התבשרנו בבשורה הקשה כי אחד הלוחמים שפגשנו בסיור  סמל אייל שיינס הי”ד נהרג בקרבות במקום. בהמשך התבשרנו על נפילתו של סמל אורי יצחק חדד הי”ד שנפל גם הוא בקרבות כמה ימים מאוחר יותר.

מולנו ליד פיר המנהרה ניצב לו כחורבה בית ספר של אונר”א. עכשיו הוא חרב עומד בקושי על קורות התמיכה שלו. הקצין שמלווה אותנו מסביר כי בית הספר הותקף ונהרס לאחר שאותרו בו אמל”ח (-אמצעי לחימה) ואמש”ט (-איסוף מודיעין ושלל טכני) רבים.

יש לכם סיפור מעניין? רוצים לשתף במשהו? לתגובות והערות לעורך הכתבה ניתן לפנות למייל: [email protected]

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

36 תגובות
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

כל הכבוד על העבודה הנחושה והמקצועית
אבל לחסל מאות מחבלים זה עדיין לא
יש עדיין עשרות אלפים היכן הם מסתתרים??

כל רצועת עזה הם מחבלים תומכי החאמאס והג’יהאד האסלאמי למחוק את כל רצועת עזה עד היסוד. לכתוש לטחון לגרש לנקות לטהר לספח למדינת ישראל.

תיקון טעות- גם הכלבים בעזה לא חפים מפשע..

אל תקרי חפים מפשע, אלא מחפים פשע!

תיקון טעות- גם הכלבים בעזה לא חפים מפשע..

סוף סוף! איש צבא עם מוטיבציה עצומה, עוצמה, אמונה בצדקת הדרך. סוף סוף, אדם שמדבר היגיון, מבט מפוקח ומשדר תעצומות נפש, אדם ריאלי עם רגליים על הקרקע, עם אורך רוח וקור רוח, עם רגישות לחיי פקודיו. לא מצטעצע במילים גבוהות של ‘יפי נפש’. אלא במילים גבוהות של עם שנלחם על חייו חיי משפחתו וילדיו אל מול מחבלים אנשי דם ורוע שכל מלחמתם היא מלחמת איסלאם קיצוני המעוניינים להשמיד את כל ה’כופרים היהודים’. אכן מג”ד שמתכוון לתת מנה אחת אפיים, בלי למצמץ. ולהביא הכרעה. כל הכבוד.

הבעיה שראשי הצבא השמאלנים הבוגדים יעיפו אותו בקרוב מהצבא לפי הוראות האמריקאים והגנרל מייקל פנזל שהוא הרמטכ”ל בפועל.

ארוךךךך!

10 שנים להתעלל בהם שיתחילו לעזוב
עזבו מאה אלף וזה היעד כל שנה 100 אלף נוספים שיעפו

ה’ ישמור על כל החיילים, שכולם יחזרו הביתה לשלום❤️

איכזב כבר 600+

עאלק התגובות נשלחות לבדיקה

כל חייל שנופל מכפר על עם ישראל וכל פעולה שה’ עושה היא בחסד ורחמים.
יתכן כי עם ישראל היה צריך לאבד יותר חיילים וה’ ריחם עלינו.
אין להרהר אחר הקב”ה יש לקבל הכל באהבה ולסמוך עליו.

נמות ולא נתגייסי

וואו כל הכבוד

המפקד המג”ד, אני מצדיע לך.
יישר כח – עם ישראל עומד מאחוריך.
עם ישראל חי
תודה

אני מקווה שהרמטכ”ל, לא ידיח את המג”ד התותח הזה.

מעניין אם בדקו אם יש מנהרות מתחת לים בין עזה למצריים. הכל יכול להיות.

אל תהיה סתום זה לא אפשרי קצת שכל

דבר יפה ושמור על הלשון

זה שאתה חושב אחר לא מצדיקה כזו לשון
תתבייש לך

אלו המפקדים שיהוו את המנהיגות של ישראל אחרי המלחמה ובעתיד הקרוב, נולדו לנצח

רק מאות? אז זהו שזה לא מספיק.
יש אלפים מהם. לא נספיק.
תנו גז חיילים גיבורים. תנו גז,
העם איתכם ומתפלל בעדכם ישמור אתכם האלוהים

מגד שאומר החיילים האלה שלי נהרגו לי חיילים ואני מרגיש אותם וחושב עליהם זו היא מחויבות זה הוא חוסן נפשי ולאומי הם עוברים כעת את גאולת ישראל בעת החדשה להלחם 9 חודשים זאת גבורה והם רושמים אותה בדמם בע”ה יעטרם בכתר ישועה ונצחון נח”ל ראשי תיבות
נפשנו חכתה לה’

העיקר לא לשכוח כי אם ה’ לא ישמר עיר שוא שקד שומר
ולהתפלל שה’ ברחמיו יביא את הגאולה השלמה

רק עם עוצמה ונחישות יש סיכוי להצלחה בס”ד

השבח לאל לאמיצים נפלאים מחזקים, נחת!

מאכזב דבר שתי דברים אחד החמס עדיין חזק ולא מורתע וחיילות ממשיכם למות בכל יום דבר שני לאחרונה צצה תופעה מכוערת ומכעיסה שמתחילים לאשילחייחים רם חיילים ברצח מחבלים נוחות. שזה אבסורד לקרוא לזה רצח
חיילנו מזינים דבר ראשון על חייהים וחיינו והם הורגים מחבלים מתוך הגנה ומתוך חובה להרוג כל מחבל באשר הוא ויותר מזה אוסיף להרוג את המחבלים כולל אזרחים וכל מה שזז שם כולם מחבלים מ קטן ועד הזקן ואל תעיזו לקרוא לחיים רוצחים כי דמינו בידכם ואתם מערת המשפט הבזויה תשלם על זה בדין צדק אתם לא תצאו מזה נקיים כי אתם עם דם יהודי על ידיכם תתבישו

רק לא הבנתי מה העניין להביא דווקא כתבה על הנח’’ל שלומדים גמרא?
אפשר (ועדיף) שתהיה כתבה דווקא על חיילים… …דרוזים למשל. או חילונים

מה העניין דווקא בחרדים?????????????????????????????

אתם מקצועיים או פובליצסטיים??!!

זו כתבה צבאית או תעמולה תת-תודעתית ?? !! ?? !! ??? !!!

אז למה ארצות הברית התנגדה שניכנס לרפיח?
ומדוע ישראל לא התחילה להילחם ברפיח, לכתר את הבריחה למצרים?

בזכותם יאמר: עם ישראל חי!

אשרייכם שהשם ישמור אותכם ויתן לכם הכחלספור עד מספר הנצחון יחי צבא ישראל עם ישראל חי חי קיים ובועט חזק בכל אוייביו

להמשיך עד אחרון הפלסטיני יש עוד מיליון +

סופרים גופות!! בו זמנית נולדים להם שרצים שבעוד 12 שנה יצורפו לחלאות שספרתם.בוא לא התבזה בפרסום ,סופרים גופותת.

תשטחו אותם

תעדכנו את דובר צהל שניתן לחסל את החמס

למה הם בכלל מצליחים לספור???

שיחסלו את כולם
שלא יצליחו לספור!!!

כתבות חדשות באתר

אך מחתנים ילדים? הקב"ה יעזור. - אבל אתם חייבים השתדלות אמיתית
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מהדשן הזה צומחות פצצות: כך פועלים בפיקוד המרכז לצמצום איום המטענים
מחבלי חמאס ירו טיל RPG בעומק הציר ההומניטרי; לוחם נפצע בינוני
חשיפה: גדולי הדור נגד בג"ץ זה הזמן לצאת למלחמה וביחד מנצחים • צפו
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

צה״ל ושב״כ חיסלו את אחראי הכוח הימי בעזה של הגא״פ ומחבל שהשתתף בטבח
בן גביר עורר מהומה ועימותים בין החכ"ים: "ברה, החוצה כל המחבלים" • צפו
מפתיע: הכלי שחושף למשפחות כמה יעלו להם בעתיד כל חתונות הילדים יחד
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מפקד חיל האוויר מכחיש: לא הייתה בעיית כשירות מבצעית ביום הראשון למלחמה
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן חושף: "אם הרופאים ימליצו לי לפרוש, אשקול לעשות זאת"
מדהים: האברכים התרגשו מסיפור חייהם של החתן והכלה – והתחייבו לשלם את הוצאות החתונה
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

רה"מ בקבינט: "לוחצים עליו להיכנע. נכניס לסינוואר כדור בראש. לא נאבד את החטופים"
מחדל: הוריו של המתנקש שירה בטראמפ התקשרו למשטרה שעות לפני הירי

הכתבות המעניינות ביותר

וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – י"ב בתמוז ה’תשפ”ד
תחזית מזג האוויר: מחר חם מהרגיל, בשישי ובשבת ללא שינוי
צה"ל תקף יעדי חיזבאללה בלבנון; מפונים מהצפון: "חלאס, נסראללה יושב וצוחק"
הפקידים מעכבים את מענקי ההתמדה; שר העבודה: "פוגע בילדים ובמטפלות"
בנט עושה סיבוב פוליטי על הלוחמים; דובר צה"ל: המפגש לא אושר על פי נהלים
ש"ס מחזקת את נתניהו: "לא לחשוש מהקולות בקואליציה המתנגדים לעסקה"
טען עוד כתבות >

המיוחדים

 שער (1)
הפרופסור שחצה את הקווים: "הדם יהיה על ידי היועמ"שית, היא לא עושה כלום"
4e1e63d4-2243-453f-89d0-f0f6254ce38b
חמק משבעה ניסיונות חיסול; מי הוא רמטכ"ל חמאס מוחמד דף? והאם הפעם זה הצליח?
 מסך 2024-07-04 222823
קיפקעס | חלוקת שטרות הכסף, נכד האדמו"ר במשימה ראשונה, וההלם של נהג המונית
WhatsApp Image 2024-07-11 at 14.52
הצעת השב"כ וסירוב המשפחות; אביו של העצור המנהלי בראיון בלעדי ל'JDN'

חדש באתר

5818775934495474919
מהדשן הזה צומחות פצצות: כך פועלים בפיקוד המרכז לצמצום איום המטענים
img1141432
מחבלי חמאס ירו טיל RPG בעומק הציר ההומניטרי; לוחם נפצע בינוני
7e941de7-eb76-4569-8950-433f6e79eb12
צה״ל ושב״כ חיסלו את אחראי הכוח הימי בעזה של הגא״פ ומחבל שהשתתף בטבח
F090331NS01-1024x683
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – י"ב בתמוז ה’תשפ”ד

גלריות

 וידר חתונה (6)
שמחת נישואי נכד האדמו"ר מסטראפקוב • גלריה
''ת דעת זקנים מסיבת חומש (13)
יָבוֹאוּ טְהוֹרִים: מסיבת חומש ברשת תלמודי התורה 'דעת זקנים' על טהרת הקודש
 הילולא שפע חיים פד (27)
זְכוֹר אַהֲבַת קְדוּמִים • הילולת מרן השפע חיים מצאנז זי"ע בחצה"ק צאנז
 שמואל הורביץ ברית הגרי'' שכטר ויז'ניץ לונדון (11)
שמחת הברית לנכד הנגיד בהשתתפות הגרי"מ שכטר והאדמו"ר מלונדון • תיעוד

עיתוני היום

F090331NS01-1024x683
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – י"ב בתמוז ה’תשפ”ד

דיווח על סרטון

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן Hide picture