דעות

נתי שוחט, פלאש 90

ההזדמנות של חריש / עו”ד נתן רוזנבלט על העיר שנגנבה מאיתנו

חריש נפלה כבר 3 פעמים. עכשיו יש לנו הזדמנות רביעית ונוספת להציל אותה • היתרון המרכזי של חריש הוא במחיר. מדובר בעיר האחרונה במרכז הארץ אשר המחירים בה הם כמו של פעם / עו”S נתן רוזנבלט בסקירה מקיפה, עם שו”ת
 • למשפחה אין בית לחזור אליו...

  תוכן מקודם

 • לדאוג לעתיד הכלכלי בהשקעה של מינימום זמן ומאמץ

  תוכן מקודם

 • לא תאמינו: מאיזה גיל אפשר לפתוח חשבון בנק?

  תוכן מקודם

 • מוכנים לשינוי? בואו תגלו איך אלפי אנשים מרוויחים כסף מהדיגיטל

  תוכן מקודם

 • למשפחה אין בית לחזור אליו...

  תוכן מקודם

 • בואו להכיר את הטעם הכי קרוב לחלב>

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

החלק הראשון בטור היום אינו מיועד לעשרת הקוראים שכבר יודעים את דעתנו כי חריש הוא המקום הטוב ביותר כעת להשקעה (אחרי ירוחם, דירת 400,000 ש”ח יכולה רק לעלות). בחלק השני יש הצעה מעשית מצויינת לכל אחד ואחד מהקוראים, כך שכדאי בכל זאת לקרוא עד הסוף.

כמה מילים על חריש, העיר שנגנבה מאיתנו בערמה עם פלפולים משפטיים. המבוגרים שבינינו נזכרים כעת בפספוס הגדול ביותר של הציבור החרדי.

במקלדת חשוקת שפתיים נדלג על איכה נפלה העיר רבתי ומה היה אילו. נדלג גם על התהליכים שהיו אחר כך, כאשר נרשמו אלפים מהציבור החרדי וקרוב לאלף זכו אכן לדירות. כאשר אצא לפנסיה אכתוב ספר על ההיסטוריה של הדיור החרדי, כעת נתמקד בהווה והעתיד:

המציאות בשטח היא שונה לחלוטין מכל מה שאפשר לדמיין מרחוק: העיר היא באמת פסיפס ישראלי של כל סוגי האזרחים, ובתוכם גם חרדים רבים. עד כדי שראש המועצה חובש כיפה שחורה (אך לא תמיד לצידנו), יש כמה חברי מועצה מש”ס ואפילו אחד מדגל התורה, אברך יקר שדואג לבל נקופח יותר מדי.

ישנן קהילות רבות ומגוונות, החל מתולדות אהרן להם עשרות משפחות ומלוא המוסדות, ועד לבעלי תשובה מכל הרמות. שתי הקהילות החרדיות הגדולות הן של הרב זיגדון (עדות המזרח) ושל הגרש”ד רייסנר (ליטאים). לכל קהילה יש את כל מה שהיא צריכה, אפילו לציבור החסידי הקטן יש תלמוד תורה משלו, על טהרת הקודש. כמו כן ישנו פרויקט בבנייה של 120 דירות, אשר כולו לציבור החרדי.

עד כאן על ההווה, העתיד הוא העיקר ועליו נדבר:

הייתרון המרכזי של חריש הוא במחיר. מדובר בעיר האחרונה במרכז הארץ אשר המחירים בה הם כמו של פעם. קשה להסביר למה, אך המציאות היא שהמחירים כאן הם נמוכים משמעותית מכל דבר אחר שאפשר לדמיין לגבי עיר, בתוך הקו הירוק, הקרובה יותר מאשר חדרה.

קשה למצוא כאן דירות 3 חדרים (אחד היתרונות של העיר זה המרחבים של הדירות), אך דירות ארבעה חדרים לכניסה מיידית אפשר למצוא ב1,450,000 ₪ וחמישה חדרים תוכלו למצוא ב1,550,000 ₪. אלו אינם מחירים של מרכז אלא של עפולה וטבריה והר יונה, כל אחת מהן יש לה את המעלות שלה, אבל מבחינת המרחק זה בערך כפול נסיעה.

אמנם, בפעם הקודמת שכתבתי היה זול יותר במאה אלף, ומי שעקב אחרינו וקנה הרוויח (כולל ייעוץ פרטני במייל, רק חבל שרובם הסתפקו בתודה במייל על הלוטו, ולא חשבו שצריכים לכל הפחות לקחתני לעריכת דין). בפעם הבאה יתייקר לדעתי לפחות בעוד מאה אלף, ועדיין זה יהיה זול יחסית. כל אחד מבין שמחירים כאלו אינם יכולים להיות לאורך זמן (אפילו בפריפריה כבר אין מחירים כאלו בבנייה חדשה), ולכן החכם עיניו בראשו וקונה עכשיו.

אז איפה ההצעה המעשית?

כי יש כעת מכרז ברמ”י על שלוש מאות דירות בחריש.

כמה מילים על הרקע והמכרז, אך לפני כן אזהרה: ההצעה אינה למי שמפסיד בעקבות כך את הזכות להגרלה, עדיין טרם נמצאה העסקה ששווה יותר מההגרלה, ושאיש לא יעזור לכם לרמות את עצמכם, פליז. ההצעה היא יותר להורים, עדיף להם לשלם כמה שקלים מס רכישה מאשר להפסיד את ההגרלה.

העיר חריש כבר בנויה לתלפיות, אך את השכונה העיקרית שבה טרם החלו לבנות. מדובר בשכונה הדרומית, אשר היא הכי קרובה לבני ברק (חריש לא קרובה למרכז, היא ב-מרכז), בעתיד הקרוב מתוכננת יציאה מכביש שש ישירות לשם, מה שיקצר את הדרך לאלעד לפחות מחצי שעה בערך (במקום 40 דקות היום).

השכונה הזו היא כמעט בלתי מוגבלת בגודלה. 5,000 דירות זו רק ההתחלה, ועתידה חריש שתתפשט עד מצר (או מייסר, היישוב הערבי הסמוך שעל אדמותיו הוקם הקיבוץ – להם מותר הכל).

כעת המדינה משווקת את הקרקעות לכל המרבה במחיר, כאשר המחיר ההתחלתי הוא מאתיים אלף ₪ אך כמובן שזה לא יהיה המחיר הסופי. ועדיין מדובר במציאה אדירה, המאפשרת בסופו של דבר בניית דירת 3 חדרים בקצת יותר ממיליון ₪, אולי בירוחם יש דברים כאלו.

ומי יזכה בכל הטוב הזה?

על זה אנו דנים כאן: תלוי מי יזכה במכרז!

אם יזכו בהם קבלנים חילוניים שיבנו רק לציבור החילוני, תישאר חריש כמו שהיא היום: עיר עם מיעוט חרדי קטן יחסית (כי יתווספו עוד 5000 משפחות לא חרדיות). אך אם בחלק מהמכרזים יזכו חרדים, כי אז העיר תמשיך לכיוון אליה היא צועדת היום: עיר רבגונית, שכל אחד יכול למצוא בה את מקומו. לא בית שמש, אך בהחלט סוג של קריית גת.

איפה ההצעה?

כדי להגיש הצעה צריכים לשים קצת כסף ערבות (פחות מעשרים אלף ₪ לדירה), אך בעיקר להתחייב לרכוש במקרה של זכייה, זה כבר מאות אלפי ₪ שאותם יש להביא בתוך שלושה חודשים, ובשביל זה חייבים ציבור או משקיע. וכאן ההצעה היא לכל אחד מהקוראים (כנראה הרבה יותר מעשרה, כשמדברים ביזנעס לא עושים לייצונעס) להירשם, אם הוא חושב שהוא יכול לעמוד בזה. השקעה קטנה, ובטוחה.

מה נעשה עם זה אחר כך?

קודם כל נזכה, אח”כ נשלם, ורק אח”כ נחליט מה לעשות, אפשר למכור לקבלן, או לבנות כקבוצה, או כל דבר אחר, אשר יביא לבניית מאות דירות לבני תורה עם רווח כספי נאה (לפי הסדר הזה).

בשורות הבאות, אכתוב שאלות ותשובות העלולות לצוץ, אשתדל להיות מראיין קשוח לעצמי:

מדוע אינך פונה לגבירים וקבלנים חרדים?

כי אי אפשר לסמוך עליהם! איני רוצה לכתוב יותר משום הלכות לשון הרע (יומחד אפסיק לכתוב ואתחיל ללמוד, ואז אדע מה מותר לכתוב ומה לא), אך מי שמצוי בתחום יודע כמה פעמים קבלנים ויזמים חרדים היו גדולי המזיקים, לאחר שהבינו שאפשר לקבל עוד כמה גרושים לכל דירה אם יסרבו למכור דירה אחת לאברכים.

אינך חושש שיקומו מתחרים?

לא רק שאיני חושש, יש כאן אפילו קריאה לכל מי שחושב שהוא יכול לעמוד בכך: אדרבה, תתחרה, תציע הצעה משלך, מינאי ומינך יתקלס עילאי. רק בבקשה שני דברים: א, אל תספר לאיש, בוודאי שלא לי, כדי לא לחזור על טעויות העבר. ב, תהיה בנאדם ואם תזכה, תזכור למכור רק לאנ”ש, אחרת תוכל להצטרף לרשימת הזהב של העסקנים שהחריבו את חריש החרדית.

איפה הביזנעס שלך כאן?

אין לי כוונות עיסקיות כאן, לא תיווך ולא סיבוב על גבם של אברכים, למעט שכר מסויים ובסיסי עבור הרישום והליווי המשפטי של כל הדבר הזה (צריך בכל מקרה עו”ד). אין לי בעיה לעזור לכל מי שרוצה להתחרות עימי, אם הוא יזכה, וכוונתו תהיה טובה.

ומה הם החסרונות?

הרבה חסרונות ורבו מלמנותם. המכשול העיקרי זה הקומות. הוועדה המיוחדת (בחריש לא העירייה אחראית על התכנון ובנייה) אוהבים אותנו בדיוק כמו כל חילוני ממוצע. בעבר הם עשו “הבה נתחכמה פן ירבה” ובנו שכונה שלימה עם הרבה גינות כלבים ובלי בית כנסת אחד כדי שלא נוכל להגיע, אבל הגענו (דרך ההגרלות) והיום יש שם למעלה מעשרה בתי כנסת.

אז הם החליטו לפחות “להציל” את העתיד, ולכן, תכננו את השכונה החדשה באופן שמחייב לבנות מגדלים. העצה הזאת יעילה מאז שאשת מרשיעי יעצה לרשע “יעשו גבוה חמישים אמה”, זה עבד ברמת גן ובלוד ואפילו בחלק מבית שמש, אז יעבוד גם בחריש.

וכאן המקום לומר: כן ירבה. סיימנו לעמוד בתור ולהמתין שתזרקו לנו פירורים, לא נמתין עד שבג”ץ יפסוק שאיננו יכולים להשתתף בהגרלות ולקבל דירה כמו כל אחד (היום הזה יגיע, שלא יהיה ספק, תהליך הדמוניזציה יותר מידי מוכר לנו מהעבר) אז אנחנו חייבים להתמודד עם זה. אין יותר ייאוש בלי לנסות.

לא רבים זוכרים אך חריש נפלה פעמיים: לאחר הפסילה בפעם הראשונה, ניסינו לארגן רכישה מרוכזת בידי הציבור החרדי, הקבלנים עמדו בתור למכור לנו בזול, וחלק מהם אף מימנו לנו כנסים בבני ברק וירושלים בהם נרשמו רבים. לא משנה מי גרם שזה לא יצליח ולמה, תכל’ס הוא הצליח וזה לא קרה.

בפעם השלישית, כאשר יצאו ההגרלות, החלטנו כמו המשל של החפץ חיים עם התפוחים, לנסות לתפוס גם כן תפוחים והצלחנו, לא את כל התפוחים, אפילו לא את הרוב (לצערנו רבים נפלו בניסיון ומשכירים את התפוחים למחללי שבת), אך כמה מאות נותרו בידינו ומהם צמח כל הטוב הזה, וזו רק ההתחלה.

עכשיו זו הפעם הרביעית, ואולי האחרונה, שהציבור החרדי נקרא להגיע לחריש ולהצילה. לא ניתן לזוטות לעצור בעדנו, מי שחושב כמוני מוזמן לשלוח לי מייל [email protected] ויקבל את כל הפרטים.

מי שחושב שלא כדאי להירשם – ייתכן שהוא צודק, אך עוד שנתיים שיבוא בטענות רק לעצמו מדוע לא נרשם בהזדמנות ה(נ)דירה.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

45 תגובות
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

עורך דין “חרדי” זה תרתי דסתרי, מלחך פינכא, לא יעזור לך כלום לחלן אותנו!!! טובל ושרץ בידו!!!

מה הקשר לנושא הדיון?

“למדן” אשדודי באתר חדשות זה תרתי דסתרי, לא יעזור לך כלום להוריד את השיח שלנו!!! מקליד ושרץ בידו!!!

חה חה יפה נהניתי, החזרתם לנבל הזה כמו שצריך

האם אפשר לכתוב קצת יותר ברור מה זה דורש ובאיזה שלב , האם הערבויות צריכות לינתן בשלב המכרז ? מיד עם הזכיה? כמה “דמי רישום” , מה שכרך רבי נתן , הקיצר שקיפות נראה לי תעשה פה טוב , מהיכרותי (מכח המאמרים) עם רבי נתן הוא ארלעכר ןעדיין שקיפות תעשה טוב.

יש שם מייל לאן לפנות. כל התשובות במיידי.

יפה לראות שבזמן מלחמה אתה ממשיך את הפילוג בין חילונים וחרדיים.. כל הכבוד ממש..

מי שתכנן בניינים במיוחד כדי שחרדים לא יוכלו לקנות, מה תגיד עליו?

זה דבר אמיתי שאתה שואל אדוני המלומד ?
לא בסדר…דבר בטובת המקום אבל דבר אמת ובבקשה, אל תמכור לצאן מרעיתך פנטזיות של ‘בני ברק החדשה’, הרי כבר הבינו שחריש זה מקום אחר לחלוטין ביסודו ובייסודו.

בושה. אדם דואג לציבור ואתה משמיץ? לטובת חינוך ילדינו יש הנוקטים בהתבדלות וזה לגיטימי. האם החילונים מעדיפים לראות אותנו בשכונות שלהם? לטובת שני הצדדים ההתבדלות רצויה.
אני כמובן לא מדבר על מי שיש שיקולים רוחניים למגורים בסביבה חילונית ועשה שאלת רב האם הדבר מתאים עבורו.

כאן אצלנו מלא מלא חילוניים טובים וצדיקים בעיר הזו…
אין שום ספק לאף אחד, אנשים נפלאים. רוצה לגור בחריש ?
ברוך הבא ונאמר לך “ואהבת לרעך גם אם הוא לא כמוך”…יודע לחיות עם כזה דבר ?

איזה תגובות מגעילות! במקום לראות כמה נפלא שר’ נתן משתדל לנצל כל הזדמנות לטובת הציבור ולממש מתחנן שנעשה טובה לעצמנו ונרוויח דירות, במקום זה מחרפים ומגדפים.
ר’ נתן, אני מוקירך מאוד, וקורא לך: בל ירפו ידיך עקב תגובות דוחות ומרושעות כאלה. הכלבים ינבחו ואתה תמשיך לזכות את הרבים. שכרך הרבה מאוד!

הם לא כלבים, אלא יהודים טועים. רחמנות, לא כעס, זה מה שאנחנו חשים כלפיהם.

אם זה הצעה לציבור זה דורש תשקיף

“העיר חריש כבר בנויה לתלפיות, אך את השכונה העיקרית שבה טרם החלו לבנות.” לא בדיוק שכונה מרכזית, יותר כמו שכונת מסחר שמתוכננים בה עסקים פתוחים בשבת.

“כמה מילים על חריש, העיר שנגנבה מאיתנו בערמה עם פלפולים משפטיים.” אף אחד לא גנב מכם, ניסיתם לדאוג רק לציבור חרדי בצורה מפלה. מנעו את זה, ובצדק.

החלום שאתה מפמפם כבר שנים על עיר חרדית נגוז מזמן. מי שרוצה לגור בעיר מעורבת, בה כל מגזר מקבל מענה שוויוני, שיבוא בכיף. מי שחי בסרט שזו תהיה עיר סגורה וחרדית שכל 30 איש סוגרים מניין ומקבלים מבנה לבית כנסת, ימצא מציאות קצת אחרת.

צודק
חריש זאת עיר מעורבת וכולם יכולים לחיות בא בכיף
אני מציע לחשוב על קירוב לבבות מאשר הפרדה בגלל צבע כיפות או חילוני/דתי/חרדיככה כל הצדדים ירוויחו .
נקודה למחשבה

יש המון קירוב לבבות בחריש. בגלל זה היא לא באמת מתאימה לקהילות סגורות שחוששות מלהתערבב עם חילונים. קיצוניים שחשבו שדרך אלימות הם יבריחו חילונים ויחרדו את העיר גילו מהר מאוד מול מי הם מתמודדים כאן.

לפני שנה וחצי הזמין אותי הצדיק רבי דוד גולדמן לשבות בחריש. הייתה שבת נפלאה ביותר (למרות שגורמי שוליים ניסו לעורר פרובוקציות אנטי חרדיות) וחנכנו אז את בית הכנסת שהוא ייסד, ואת החיידר שהוא ייסד אחר כך.
אמש, הוא הלך לעולמו בגיל 25 ממחלה קשה.
אנחנו עדיין בהלם ולא יודעים לאן הולכים מכאן.
מפעל חייו לא יפסיק, ובזאת ננוחם.

הבעיה שכונה חרדית זה אומר בני ברק ,סרחון,לכלוך,בניה לא חוקית ,רלסים,ונוער נושר במאות רוצים קיבוץ גלויות מגוון רב של שומרי מסורת לא בני ברק,לא בייתר ,לא קרית ספר ,לא אלעד ,רוצים יחד כולם

בא לא נדבר על לכלוך, אני גר כמעט שלושים שנה בקרית ספר ומעולם לא הייתה סכנה שאדרוך על פסולת כלבים. השיח הזה של “הם לא נקיים” הוא מפלג, מסית, ובעיקר מוכר לכולנו, אתה יודע מאיפה….

אתה מוזמן לנסוע רחוק יש לך עתיד מתוק בערים אחרות חריש עיר של כולם והיא לא תהיה חרדית אתה יכול לשכוח אתה מוזמן לנסוע לגור במאה שערים.

איש לא חולם שחריש תהיה בני ברק או אפילו בית שמש. דיברו כאן על עיר כמו קרית גת, שיש גם מיעוט חרדים וגם רוב חילונים וכולם מרגישים בנוח.

וואו, כמה שנאת ישראל בכתבה אחת. כל כך הרבה עד שלא מצאתי בה תוכן אחר

חבל מאוד חרישי, אתה מפספס המון בנסיון להבהיר לאנשים זרים מי היא ומה היא העיר חריש האמיתות…
הכנסת יותר מידיי את המונח שינאה כאן

הרבה הטעיות. מצב הציבור החרדי בעיר בכי רע וזו הסיבה שהרב פי קל היקר הסכים לשבת בקואליציה של הליברלים אחרי שהם חתמו עם ראש העיר על הסכם העיריה תחלל שבת.
בא להציל את יבנה וחכמיה כי אחרת המיעוט החרדי היה מתקפל מחריש.
סתם דוגמא להטעיה – השכונה היחידה בה יש 10 בתי כנסת היא שכונת החורש. בשכונה הזו לא היה פרויקט מחיר למשתכן וכמעט שאין בה שום חרדים.

גם בבצוותא יש 10 בתי כנסת
אהבת תורה זכרון אליעזר שבת אחים לב יוסף תימנים מעלות שמואל אהל תורה חבד בני ספרדים ותולדות אהרון

הוא כנראה דיבר על בתי כנסת בנויים, לא על קרוואנים ואוהלים מאולתרים, או מניינים בכיתות בבתי ספר ממלכתיים.

רק בשביל ההבנה:
מתווכחים כאן האם בבצוותא יש חרדים?
אם אתה רוצה לטעון שבשכונות אחרות יש יותר חרדים – לא אתנגד.

צריך לקחת בחשבון שהשכונה הדרומית היא שכונה שתשלב מקומות תעסוקה ומסחר.
יהיו בה מאות אלפי מטרים של בניה למטרות אלו.
האווירה בה תהיה שונה מבשכונות האחרות כך שלא בטוח שמאוד יתאים לנו כציבור חרדי

הציבור החרדי לא צריך תעסוקה ומסחר? חלק מהמגדלים החשובים ביותר למסחר בגוש דן נמצאים בבני ברק, בלב שכונת מגורים. מאיפה הטענה המוזרה הזו?

בואו נדייק, בחריש 15 אחוזים של תושבים חרדים, עם 50 אחוזים של חילוניים והשאר מתחלק עם דתיים לאומיים ושומרי שבת נוספים.
אני גר בעיר 7 שנים והמוטו של החיים כאן הוא ברור. נוצרת ההבנה ש’חיה ותן לחיות’ הוא הכיוון היחיד שיכולים ללכת בו אם רוצים לגור בחריש ובשלום עם עצמך ועם הסביבה.
חריש לא תהיה לעולם עיר חרדית אבל כנראה שגם לא ‘עיר החטאים’.
אמר מאז ומעולם ראש העיר קשת, שהמקום יכול להציע המון למשפחות ולבאים אל העיר, אבל דעו שחיים כאן מאז ומתמיד גם אלו שחושבים וחיים צורת חיים הפוכה לגמרי משלך….רק לא להפריע האחד לשני, לא בשם אמונה ולא בשום כפייה ומלחמה🙏🏼

כל חרדי יחתום על כל מילה.
אז למה עושים הכל כדי שחרדים לא יגיעו לעיר?

התגובה הכי מדויקת שקראתי כאן. תודה על קול של שפיות. (האחוזים גם נכונים).
תגובה מלאה באהבת חינם, שקוראת לאחדות בעם ישראל.
לשם חריש צועדת. חלק מהתושבים כבר שם.
והיא בדרך הנכונה ב”ה.

אשריך הרב רוזנבלט על הצלת הציבור החרדי

כל הכבוד לר’ נתן עלה והצלח
יהא השם בעזרתך להצליח להחזיר לנו את העיר שלצערנו נעשו שגיאות חמורות בהגשת המכרזים כידוע, וכמובן שאח”כ ניסו להטיל רפש בכל המסביב העיקר לא להודות באמת הכאובה.
לך בכוחך זה והושע את הזוגות הצעירים המשוועים לקורת גג.
ואני לא הייתי מפחד להגיש במחיר נמוך יותר לכל יחידה, עיין ערך בית שמש במכרז האחרון שלא כל הקבלנים היו להוטים לגשת למכרזים בזמן שאין להם פועלים והעדר וודאות של ריביות/מדד ועוד, יותר לקחו את המכרזים שיש בהם בשר קצת כמו מסחר וכדו’, קשה לקבלן שהתרגל לרווחים גדולים כעת לעבוד ברווחיות נמוכה.

בבית שמש לא כל המכרזים היו רווחיים, איפה שהיו רווחים היו מתמודדים

כל כך הרבה אי דיוקים ושנאה לחילונים.
גבר, אתה חייב לעבוד על תחושת הקורבנות ונדפקות שלך. השקעת מאמץ לכתוב מאמר ורק הוכחת כמה את לא יודע ואין לך מושג.

כמעט כל משפט שכתוב כאן אינו מדויק. ממליץ *לא* לפנות לכותב להתייעצות כי אין לו שום מושג מה קורה בעיר.

סתם דוגמה: להגיד שהשכונה הדרומית בחריש היא הכי קרובה לבני ברק זה נכון עובדתית. אבל זה כמו להגיד למי שגר בחיפה שיש נוף לחרמון.

החילונים שגרים בחריש אוהבים את הדתיים והחרדים ולהיפך.

אל תבוא לגור בעיר בגישה שחייבים לך משהו / שמישהו בא לדפוק אותך.

חריש זה עיר מעולה
קניתי שם דירה ב2021 במחיר מגוחך של 930 אלף שח לדירת 4 חדרים עם גג!!!

וגם היום המחירים שווים מאוד ואפשר למצוא דירות 4 חדרים חדשות עם מזגנים ומטבח משודרג במחיר של 1.350 מליון שח ..

כשחיפשתי דירה בשיא הקורונה בחריש בסוף 2020 והמחירים היו 100 אלף שח פחות ממה שאנשים קנו את הדירה , שאלתי מתווך חרדי בעיר למה הוא לא מפרסם בעיתונים החרדים … הוא אמר שיתד והמודיע לא הסכימו לו לפרסם … באותם ימים יתד שיווק את פרוייקט הדגל של בטבריה עילית במחיר של 1.15 , והמודיע שיווקו את פרויקט הכושל בהר יונה במחיר של 1.05 .. בחריש באותם ימים נמכרה דירת 4 חדרים בפחות ממליון שח , וזה שעה נסיעה צפונה להר יונה…

אנשים לא מודעים לחריש , זה עיר מטופחת מאוד!!! החילונים עשו לנו את העבודה , ( לו זה היה עיר חרדית סביר להניח שרוב הפרוייקטים היו היום המצב שלד) זה עיר חיה ותוססת, אני משער שבסיום המשבר הנוכחי דירה בחריש תגיע ל2 מליון שח כמו נמחיר היום בחדרה ובפרדס חנה הסמוכים . כיום אין להשיג דירה חדשה בשום מקום בארץץ בפחות מ1.5 מליון

ישר כח רבי נתן … זה יכול להיות הפתרון הטוב ביותר למצוקת דיור חרדית

תודה לך ר’ נתן
אני אברך חרדי חסידי שגר כאן מפסח ואני נהנה מכל רגע
דירות בסטנדרט גבוה, לצערי הקבלנים החרדיים בערים החרדיות מנסים לקחת כל שקל ולכן הדירות שלהם בסטנדרט נמוך (הדירות החדשות ברמה ד’ וה’ בבי”ש דומות לסטנדרט הזה אלא ששם המחירים גבוהים בהחלט)
מגיע לאברך בן תורה לחזור מהכולל לדירה מרווחת “המרחיבה דעתו”
מעט השכנים החילוניים שגרים בבניין שלי שמחו שהגעתי וה’קירוב’ כאן פורח.
אכן פטירתו הפתאומית של ר’ דוד גולדמן זה טרגדיה נוראה, נקווה שהוא ממשיך את פעילותו בשמים והמוסדות שהקים יתמלאו באלפי אברכים חדשים

כותב השורות מדבר על דירות להשקעה בימים של סביבת ריבית של כ6% , ועל מחירים מעל מליון שלוש מאות שח כלומרועוד צובע את עסקה בהזדמנות בלתי חוזרת מה שמראה או על בורות הקוראים או על איש מכירות

לא ממליץ על חריש והאזור.
פקקים קשוחים ביותר ורק יציאה אחת. אזור תעשיה לא באופק ומכת מפחמות וריחות לא נעימים. עדיף חדרה שקרובה לרכבת. רכסת בחריש אולי עוד 15 שנה

רבי נתן היקר חזק ואמץ!
לפי דעתי יש פה אחד שכתב כמה תגובות בכל מיני שמות!
אתה צדיק ולכן אתה עונה כל פעם, אבל לפעמים זה מיותר,
על תגובה לא ענינית עדיף לא לענות!

ולנושא עצמו,
לדעתך בתור השקעה לאברך שחושב על העתיד {שיש לו דירה}
ויצטרך בשביל זה הלוואות {יש מסוגלות ב״ה}
זה גם שווה או שזה רק לגדולים, ולכאלו שאין דירה בכלל?

בעניין התכנון לבנות הרבה קומות, דיברתי עם רב חשוב בחריש והוא אמר לי שאין שום בעיה עם מעלית שבת, עדיף שיהיה בכשרות מהודרת (המכון הטכנולוגי) ועם הזמן זה יהיה דבר שבשגרה גם לכלל הציבור החרדי בגלל שבשנים האחרונות בונים לגובה, (כמו שיש ‘שעון שבת’ וכו’ שכולם משתמשים ללא חשש) ואם כן גם ה’מגדלים’ שיבנו בחריש דרום, לא צריכים להרתיע אותנו

בקריית שמונה ובחצור הגלילית יש דירות הרבה יותר זול

אגב, בבניין גבוה יש פיתרון לעשות בית כנסת בקומה חמישית או באחד הקומות. יש דבר כזה בצפת.. ואז בשבת אין צורך לעלות כל הקומות

כתבות חדשות באתר

הגר"י גואלמן בקריאה נרגשת: להציל את הכלה!!!
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

בן גביר עורר מהומה ועימותים בין החכ"ים: "ברה, החוצה כל המחבלים" • צפו
מפקד חיל האוויר מכחיש: לא הייתה בעיית כשירות מבצעית ביום הראשון למלחמה
אחרי שאיבד את אמו בשריפה: מיכאל עדין זקוק לתפילות
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן חושף: "אם הרופאים ימליצו לי לפרוש, אשקול לעשות זאת"
רה"מ בקבינט: "לוחצים עליו להיכנע. נכניס לסינוואר כדור בראש. לא נאבד את החטופים"
מפתיע: הגר"ד כהן במחווה לתורמים ל'יתומי תמוז'
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מחדל: הוריו של המתנקש שירה בטראמפ התקשרו למשטרה שעות לפני הירי
תחזית מזג האוויר: מחר חם מהרגיל, בשישי ובשבת ללא שינוי
נולד לכם תינוק? איזו עגלה כבר החלטתם, אבל מה עם החתונה שלו?
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

צה"ל תקף יעדי חיזבאללה בלבנון; מפונים מהצפון: "חלאס, נסראללה יושב וצוחק"
הפקידים מעכבים את מענקי ההתמדה; שר העבודה: "פוגע בילדים ובמטפלות"

הכתבות המעניינות ביותר

וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – י"ב בתמוז ה’תשפ”ד
בנט עושה סיבוב פוליטי על הלוחמים; דובר צה"ל: המפגש לא אושר על פי נהלים
ש"ס מחזקת את נתניהו: "לא לחשוש מהקולות בקואליציה המתנגדים לעסקה"
אושר סופית: יופסקו הליכים פליליים שננקטו כנגד יוצאי אתיופיה בשל אכיפה בררנית
שגריר ישראל לאו"ם: "האובססיה של איראן להשמדת ישראל הגיעה לרמה חדשה"
גלנט בגבול הצפון: "יכולים לעבור ברגע אחד למאמץ עיקרי בצפון"
טען עוד כתבות >

המיוחדים

 שער (1)
הפרופסור שחצה את הקווים: "הדם יהיה על ידי היועמ"שית, היא לא עושה כלום"
4e1e63d4-2243-453f-89d0-f0f6254ce38b
חמק משבעה ניסיונות חיסול; מי הוא רמטכ"ל חמאס מוחמד דף? והאם הפעם זה הצליח?
 מסך 2024-07-04 222823
קיפקעס | חלוקת שטרות הכסף, נכד האדמו"ר במשימה ראשונה, וההלם של נהג המונית
WhatsApp Image 2024-07-11 at 14.52
הצעת השב"כ וסירוב המשפחות; אביו של העצור המנהלי בראיון בלעדי ל'JDN'

חדש באתר

F090331NS01-1024x683
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – י"ב בתמוז ה’תשפ”ד
.
בן גביר עורר מהומה ועימותים בין החכ"ים: "ברה, החוצה כל המחבלים" • צפו
‏‏לכידה
מפקד חיל האוויר מכחיש: לא הייתה בעיית כשירות מבצעית ביום הראשון למלחמה
US PRESIDENT JOE BIDEN
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן חושף: "אם הרופאים ימליצו לי לפרוש, אשקול לעשות זאת"

גלריות

 וידר חתונה (6)
שמחת נישואי נכד האדמו"ר מסטראפקוב • גלריה
''ת דעת זקנים מסיבת חומש (13)
יָבוֹאוּ טְהוֹרִים: מסיבת חומש ברשת תלמודי התורה 'דעת זקנים' על טהרת הקודש
 הילולא שפע חיים פד (27)
זְכוֹר אַהֲבַת קְדוּמִים • הילולת מרן השפע חיים מצאנז זי"ע בחצה"ק צאנז
 שמואל הורביץ ברית הגרי'' שכטר ויז'ניץ לונדון (11)
שמחת הברית לנכד הנגיד בהשתתפות הגרי"מ שכטר והאדמו"ר מלונדון • תיעוד

עיתוני היום

F090331NS01-1024x683
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – י"ב בתמוז ה’תשפ”ד

דיווח על סרטון

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן Hide picture