אלעד

צילום: פלאש 90

שרוליק פרוש חושף: דגל התורה באמת הפרה את ההסכם עם ש”ס באלעד? | ראיון

שבוע לבחירות: ראש העיר אלעד ישראל פרוש פותח הכל בראיון בלעדי ל’חדשות JDN’ • הוא טוען שחתמו בעבר ליו”ר דגל בעיר שלא עושים הסכם בלעדיו, ואומר כי “יכול להיות לאריה דרעי קשה לראות אותי” • מיוחד, שבוע לבחירות
 • פסק הלכה: "יזכו להיכנס לחג הפסח בהרחבה ובשמחה"

  תוכן מקודם

 • האם גם הפרות ברפת אוכלות כשר לפסח?

  תוכן מקודם

 • "מדוע יש אנשים שמשקיעים בשעונים ועטי יוקרה ?

  תוכן מקודם

 • הקרקע האסטרטגית שנמצאת רגע לפני קפיצת הערך הגדולה

  תוכן מקודם

 • מרתק! הדרכים של מנהלי העמותות לגיוס הכספים

  תוכן מקודם

 • נחשף המדריך לגיוס כספים של המנטור העולמי

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

הקרב על ראשות העיר אלעד הוא ללא ספק הדרמטי ביותר מבין הערים החרדיות ברחבי הארץ, בשל העובדה שהבחירות בעיר זו עשויות להיות מוכרעות על חודו של קול. בימים אלו מתנהלת מלחמה פוליטית של ממש בין ראש העיר ישראל פרוש למועמד של ש”ס יהודה בוטבול כאשר כל מועמד מנסה לגייס לטובתו קהלים חדשים.

הקרב של פרוש כעת הוא גם על הציבור הספרדי בעיר, זאת מאחר ובבחירות האחרונות לכנסת כ-48 אחוזים הצביעו למפלגת ש”ס. עם זאת, בעיר אלעד, כפי שהוכח בעבר, המספרים בכנסת לא בהכרח משקפים את המספרים מהבחינה המוניציפלית. למשל, קהילתו של הגר”מ מאזוז שליט”א הצביעה לכנסת לש”ס, ואילו כעת, ראש הישיבה הורה להצביע דווקא לפרוש. אבל כאמור הקרב הפעם נראה צמוד מתמיד ובאמת קשה לחזות מי ינצח את מערכת הבחירות הסוערת בעיר התורה.

בכל מערכת בחירות בשנים האחרונות, העיר אלעד נמצאת בכותרות. אך הפעם, אלעד זאת העיר שפתחה את הקלפים מחדש בכל הערים ברחבי הארץ, זאת לאחר שדגל התורה הודיעה על תמיכה בפרוש, בניגוד לכאורה להסכם שנתחם בעבר עם ש”ס. מנגד, מרן האדמו”ר מוויז’ניץ הודיע כי החסידות תתמוך בבוטבול.

היום (שלישי), שבוע בדיוק לבחירות המקומיות, שוחחנו עם פרוש על כל הנושאים הבוערים בעיר. על התמיכה הספרדית בו, הסיבה מדוע חסידות וויז’ניץ לא תומכת בו, הבחישה של גור וזייברט בעיר, היחסים עם אריה דרעי ובוטבול, וגם: האם דגל התורה באמת הפרה את ההסכם עם ש”ס כאשר הודיעה על תמיכה בפרוש?

ש”ס היא לכאורה הרוב בעיר, איך אתה חושב שבכל זאת תנצח?

“אני לא יודע מדוע אתה מניח שש”ס הם הרוב בעיר. אני חייב לומר לך שלפני למעלה מ-20 שנים צוריאל קריספל ניצח את יעקב אשר ב-30 קולות בערך. לאחר מכן היו פעמיים קדנציות שנערכו בהסכמה כאשר לאחר מכן ישראל פרוש ניצח את קריספל ב-580 קולות, ובפעם השנייה במעל 2,000 קולות. מה שאני בא לומר זה שלפני הבחירות לכנסת, חיים ביטון בא וביקש ממני שבכנסת לא אדבר ושאתן להם להביא כמה שיותר קולות וזה לא ישליך על העייריה. טעיתי, האמנתי כמו שתמיד אני משתדל להאמין, והנה אתה רואה מה קרה”.

“גם מורנו ראש הישיבה הגר”מ מאזוז וגם החיד”א הקדוש שאני כל כך מעריך את מה שקורה במוסדות שם וגם ברסלב, חב”ד, התימנים ועד הרבה קהלים, הצביעו ש”ס בכנסת והגר”מ מאזוז אמר לדרעי שבעירייה זה לא הולך כך. אז אם אז הם הביאו 48 אחוזים, אני מבין שבעירייה זה נראה אחרת באופן משמעותי”.

כמה ספרדים להערכתך יתמכו בך?

“אלעד זו אחת הערים שמנסים לחיות על עדתיות – בוכרים טריפולטאים, מרוקאים, תימנים, שאמים, בלדים. מנסים לפלג ולשסע. אני חושב כראש עיר של כולם. בריכה ב-5 שקל – הבאתי לכולם, כשהרמתי בית עלמין לכולם זה היה בחינם, הבאתי גן חיות וחוות סוסים בחינם לכולם, כשאני נותן עשרות מיליונים בקימחא דפסחא גם לאורך כל השנה זה לכולם, כשבניתי כיתות ל-15,000 ילדים שהיו בקראוונים ומכולות זה היה לכולם. ולכן, התושבים אינם טיפשים ומבינים את העניין והם ידעו מה צריך לעשות בשבוע הבא ביום שלישי”.


פרוש מתברך מהגר”מ מאזוז

באמת באלעד יש הבדל בין דפוס ההצבעה הארצי למקומי לגבי ש”ס. מדוע זה כך?

“אני חושב שבכל הערים זה כך כאשר בארצי הם מקבלים יותר. זה היה כל השנים כך באלעד, אני לא נכנס לזה אבל אמרתי, הגר”מ מאזוז אומר את מה שהוא אומר וכנראה בארצי זה מתנהל אחרת. אני לא נכנס לזה כי אני לא שייך לחלק הארצי אלא לחלק העירוני. אני יודע מה אני עושה פה לתושבים, אני יודע איך אני חי עם התושבים וצר לי שרק בערב בחירות מגיעים לכאן כל רכבי השרד של השרים וחברי הכנסת ומבטיחים שרוצים להמשיך לעשות. ואתה יודע, יום אחרי הבחירות זה כבר קדנציה שלישית שלי. אני לא מכיר אותם לאורך הקדנציה שהם באים ומציעים עזרה. להיפך לצערי”.

מדוע חסידות וויז’ניץ לא תומכת בך?

“זה נושא כאוב, קיבלתי על עצמי לא לדבר על זה. זה לא דבר ששייך לאלעד, זה דבר ארצי. אני כאוב מאוד על הנושא הזה. גם אם הם יצאו נגדי, ויוצאים, ואני יודע שעושים פשקוולים – אני לא ידבר”.

יהיו חסידי וויז’ניץ שיצביעו לך?

“אני לא נוגע בדבר הזה. זה נושא מאוד כאוב ולא מובן וקיבלתי על עצמי לא לדבר על זה”.

היו טענות שחסידות גור וחנוך זייברט בוחשים בעיר. זה נכון?

“זה נכון. לצערי אני יכול לומר לך שזייברט האיש שכולם שמו עליו ווטו ואנחנו פעלנו להוריד את הווטו, הוא זה שיש לו את החלק הגדול ביותר בכל הסכסוכים בהרבה מאוד מקומות. האם זייברט הוא המסכסך הראש? חד משמעתית”.


בן גביר ופרוש מסיירים בעיר בשבוע שעבר

מדוע הם מתערבים באלעד, הרי אין חסידי גור בעיר?

“לצערי כך זה מתנהל לאורך השנים. זה קרה בביתר לפני 16 שנים כשהם עשו את הדברים שלא ייעשו והם עומדים מאחורי זה, זה קרה בבית שמש לפני 10 שנים והם עמדו מאחורי זה, ולצערי כשכולם אמרו שהוא כביכול הבן אדם הטוב ואני בחודש תמוז, אמרתי שהוא עומד מאחורי כל הדבר הזה”.

מדוע מערכת הבחירות והסכסוכים התחילו דווקא באלעד, דבר שהשליך על כל הערים בארץ?

“אני קיבלתי את אלעד לפני 10 שנים עם חשב מלווה, עם עשרות מיליונים של גרעונות – שום דבר לא עבד פה בעיר. אני חושב שכשאני מסתכל על אלעד, לקחתי את האנשי מקצוע גם בנוער ואתה רואה – עובדה שכל משרדי הממשלה מציינים לשבח את אלעד. היום כל אחד מתגאה לגור באלעד. יש לך בריכה, מתנ”ס, סיפרייה, גן חיות, חוות סוסים, מסלול הליכה 10 דונם, חווה חקלאית, תרבות, לונה פארק בחינם – מה שאתה רוצה יש לך פה בעיר. אין עוד עיר, במגזר החרדי בוודאי ואפילו בערים הכלליות, שנעשו כל כך הרבה דברים בתקופה כל כך קצרה”.


צילום: פלאש 90

“עכשיו, צריכים להגיע אנשים ממול שבאים ואומרים – “רגע, שרוליק פרוש בולדוזר אבל הבעיה שלו שהוא דופק את הספרדים”. אני חייב לפוצץ את זה אחת ולתמיד. אם רה”י הגר”מ מאזוז מאוד מבסוט ויש לו כאן למעלה מ-1,000 תלמידים. אז הוא כבר לא ש”ס. אם הרב מלכה, המרא דאתרא, כל כך מבסוט ויש לו מעל 4,000 ילדים במוסדות כאן וכולם מרוצים אז הוא לא ש”ס. אם הצדיק הרב אליעזר בן דוד זצוק”ל עם כל המוסדות שלו מרוצים, אז הם לא ש”ס. אם מוסדות גברא שהוקמו על ידי מרן הגר”ש בעדני זצוק”ל כל כך מרוצים, אז הם לא ש”ס. אם אמרי בינה לא מרוצים, אז הם גם לא ש”ס. אז מי זה כן ש”ס, מה קורה פה?”.

“קודם שהגעתי לפני 10 שנים, היה אש וסכינים בין צוריאל קריספל להרב גרוסמן והרב מלכה. צביקה כהן היה תקופות טוב עם הרב גרוסמן אבל עם קריספל היה מלחמת גוג ומגוג. הגיע שרוליק פרוש המצ’וקמק, הלך לשני הרבנים ועשה שלום ביניהם. הם מעריכים אותי ואני מעריך אותם. הם באמת ראשי העיר הרוחניים של העיר ואני הגשמי – מנקה את הרחובות, בונה בניינים, מכניס 15,000 ילדים מקראוונים ומכולות לתוך בניינים. אז יגידו, שאני דופק את הספרדים? במה אני דופק אותם? תראה איך כולם מבסוטים. קמחא דפסחא, עזרה למסכנים, יתומים ואלמנות, מחתן אנשים, אוסף כספים כל שנה ומרים בתי כנסיות ספרדים רבים”.

אבל מדוע כל הפוליטיקה התחילה מאלעד?

“יכול להיות שלאריה דרעי קשה לראות אותי. הרב ארוש פעם אמר לי תקרא לעצמך ארוש, למה אתה קורא לעצמך פרוש”.

מה יש לדרעי נגדך?

“תשאל אותו. הייתי פעם אצל חכם שלום כהן וביקש ממני לעשות אירוע, שם גייסנו 3 מיליון שקל. ואז חכם שלום אומר לי – “למה כל הזמן אומרים לי שאתה הורס לספרדים שם?” אמרתי לו – “הרב, תדבר איתי”. בנו של חכם שלום, הרב יעקב כהן, אמר לאביו – “מה פתאום אבא, הוא עושה טוב לכולם”. אז יש פה איזו שאלה. אם רוצים לעבוד עם לכלכוכים, אני לא יודע להיות שם, אם רוצים להתווכח על עשייה ונתינה, תאמין לי שאף אחד לא יוכל לעמוד מולי”.


פרוש ודרעי בימים יפים יותר

אתה נמנע מלתקוף את דרעי ישירות

“למה אני צריך לתקוף? אני לא עסוק בשלילי. אני ישן שעתיים בלילה, אני נמצא בחו”ל ויושב על ספספלים בבית כנסת, ולפעמים מקבל פצעים מללכת לאסוף כספים לאנשים, עובד ביום ובלילה בשביל לעזור ליתומים, לאלמנות, לחתן אנשים, לעזור למסכנים, להכניס בחורים לישיבות, להביא כספים לשבתות לאנשים, לסדר כוללים, לבנות בתי כנסת. למה אני צריך לדבר על לכלוך? כשאין לך עשייה, כשאתה לא יודע מה לענות, אז אתה יכול לדבר על לכלוך ולתקוף. בשביל מה אני צריך לתקוף? אני צריך לדבר על הדברים הטובים שעשיתי. אני מכיר את אלעד האהובה עלי, אלעד שכולם דיברו נגדה בעבר וכולם רבו עם כולם. היום היא עיר שקטה ויפה שכולם שמחים לגור בה. 6,000 דירות יצאו לשיווק, 2 מיליון מטרים של תעסוקה ומסחר, אלפי בחורי ישיבות שמסתובבים פה. למה אני צריך לדבר שלילי כשאני יכול לדבר חיובי?”.

יצא לדבר עם דרעי לאחרונה?

“בעשר שנים האחרונות הוא הגיע פעמיים לסיור. אני הרי לא יכול להגיע לדרעי מאחר ויש לי פאלפון כשר וכשאתה מתקשר אליו יש לו קוד אישי. הוא נתן לי גם 4 פעמים תעודות ממשרד הפנים וזהו, אולי הייתה גם פגישה פעם אחת”.

דגל התורה מפרה את ההסכם עם ש”ס כאשר תומכת בך?

“אני לא רוצה לדבר על זה, אני רואה איך שמנסים לעשות את מה שעושים, אבל אם לא תהיה לי ברירה, אפתח את הכל. אני רוצה לומר לך שהתחייבו, ואפילו חתמו על כך, ליושב ראש דגל התורה באלעד (אבי שטרן. א.מ) שלא עושים הסכם בלעדיו. וגם אם מישהו עשה הסכם, איך הוא עשה את זה אם התחייבו לו שהוא לא יעשה הסכם בלעדיו. אני אומר לך שיגיע יום וכולם יבינו שלא היה כלום. דיברתי יותר מידי…”.

אבל הגר”ח קנייבסקי חתם, לא?

“כשיצטרכו, ידברו על הכל”.

אתה בעצם אומר שלא היה הסכם וכופר בהכל?

“גדולי התורה של דגל התורה יודעים מה הם עושים, ואם הם עשו את זה הם יודעים את הכל”.

ומה אתה אומר על דבריו של מרן הגרמ”צ ברגמן שאמר שהפרת ההסכם היא חילול ה’?

“אני באמת מעדיף להישאר בתוך העיר בעשייה. דרך אגב, הבן של הרב ברגמן קבור אצלנו בבית העלמין באלעד, שכולם בעיר יודעים מי נלחם נגד זה שתושבי בני ברק לא יגיעו להיקבר כאן”.


פרוש אצל מרן הגרמ”צ אחרי המכתב החריף. צילום: חדשות JDN

מרן הגר”ד לנדו תומך בך כי אתה טוב “ליידישקייט” של העיר. בוטבול לא טוב ליידישקייט?

“אני חוזר ואומר, יש גדולי ישראל שמדברים על הנושאים, אני ידבר רק חיובי ותאמין לי שהם יודעים מה שהם אומרים”.

מה מערכת היחסים שלך עם בוטבול?

“יהודה בוטבול הגיע בשבוע שעבר לחתונה של אחד הנערים שהתחתן, תפסתי אותו, רקדתי איתו. אני חושב ששום דבר הוא לא אישי גם אם הם מנסים לעשות את זה כך”.


פרוש ובוטבול. צילום: יעקב כהן

מערכת הבחירות הנוכחית קשה ויצרית יותר מפעמים קודמות?

“יש הרבה מאוד דברים כואבים ואני משלם מחירים מאוד יקרים, אבל אני יושב על זה שפה בעיר זה לא יגיע לרמה הזו. וגם מטבע הדברים ראש עיר נותן, הופך את העולם, משקיע לכולם ולפעמים אתה מרגיש שיורקים בך אבל אתה יכול לקחת את זה בצורה אישית ואתה יכול לקבל החלטה שכך בורא עולם רוצה וזו הדרך להמשיך לעזור ולתת לכולם. תראה, נשאר עוד שבוע ואתה לא רואה שנאה, גם אם מנסים, אני לא מחזיר. הכל בסדר”.

בעבר, כפי שנחשף לראשונה בחדשות JDN’, הציעו לך לעבור לכהן בתפקיד בירושלים. מדוע סירבת להצעה?

“בן אדם לא חי בשביל התפקיד, אני נשלחתי על ידי גדולי ישראל לפני 15 שנים לאעד, הייתה פה שממה רוחנית וגשמית. אני חושב שכולם מודים שנעשתה פה מהפכה בעיר, אני לא חושב שאני עוזב ספינה באמצע שהיא שטה. אני באמצע תהליך. הולכים לבנות 2 מיליון מטר תעסוקה, אמורים להגיע לכאן עוד ישיבות, בונים עוד 6,000 יחידות דיור, מסדרים את כל הגינות, כל הכספים של ההשקעה של השנים הקודמות מגיעות כעת למועצה ואת זה צריך לסדר ולנתב”.

במידה ותנצח, כמה אחוזים תקבל?

“אני לא נכנס לאחוזים, אני אומר לך שעובדים קשה והציבור לא כפוי טובה. הרב מאזוז אמר – לישראל פרוש אין תחליף. לפני שהוא הגיע היייתה מלחמת עולם בין כולם, והיום כולם מרוצים. לכן אני מרוצה מהדבר הזה, אני שומע את הברכות שאני מקבל ואלך בכוח הזה ובעזרת ה’ יהיה סייעתא דישמיא”.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

43 תגובות
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

ברור שאין על פרוש,

אדם כוחני ואלים שיודע שמפסיד בוודאות
ולכן מנסה ,אולי אם ידליק הציבור נגד זייברט (גור)יקושש כמה קולות .
פעם הם נטפלו לליצמן וכשאיננו זה זייברט
ולגופו של ענין, בבני ברק הליטאים שמו וטו על זייברט
וסוכם שאגודת ישראל בבית שמש מחכה עד להסדרה בין דגל לאגודה בבני ברק
ובא מאיר פורוש וחתם עם דגל, אלעד תמורת בית שמש , ומצידו שבני ברק תלקח מהחסידים (הרי זה לא הבן שלו)
וכשגדולי ישראל ,מגור וויזניץ החליטו שפורוש לא צריך להיות ראש עיר באלעד יוצא החצוף ומתסיס נגד זייברט
ומבלבל את המוח שהם עזרו , לזייברט ,די ,,,,עם זריית חול בעיני הציבור

אתה לא בן עיר אלעד כך נראה

איזה שטיות!!!
אין על שרוליק פרוש הוא הפך את העיר עם כל הפעילוית שעושה בבין הזמנים ובחלוקות של ערב פסח וכו’
אין עליו !!!!!
שרוליק תיהיה חזק!!!!!

בניגוד להנדסת התודעה ברדיו קול חי שהעסק באלעד גמור ובוטבול ראש העיר הבא, אני גר באלעד ואני שומע ורואה את הספרדים הפשוטים אנשי העמל שעובדים קשה לפרנסתם . השיח אצלם זה פרוש ועוד פעם פרוש ורק פרוש, אז נכון שהמספרים הרשמיים לטובת בוטבול אבל השטח לא ממש כך. ימים יגידו…..

וגם אני גר באלעד. ודווקא שומע אחרת ממה שאתה טוען. יכול להיות שיש 2 ערים בארץ בשם זהה?

כן, אבל אתה לא שומע ורואה את האברכים הליטאים שבכלל לא בטוח שיצביעו לו…
תבדוק אותי אחרי הבחירות.

שרוליק ראש העיר שלנו

שמדבר גם על הדברים שלא נח לו למה האדמו”ר מוויזניץ לא תומך בו למה ר’ חיים קנייבסקי חתם נגדו ולמה הרב ברגמן חתם נגדו ולמה אבא שלו מכר את בית שמש בשביל ג’וב לבן שלו ולמה הוא ואבא שלו עושים מחלוקת ומפרקים מבפנים את תנועת אגודת ישראל שיסדוה גדולי עולם זצוק”ל ויבלחט”א הכל בשביל שליטה וג’ובים?

אם ויזניץ היו תומכים בבוטבול בלי הבטחה לסגנות בשכר הייתי מקבל את דבריך הצדקניים אבל מה לעשות בשביל התמיכה בבוטבול הם קבלו הבטחה לסגנות בשכר! אז זה ג’וב לשם ג’וב אז אל תבלבל במוח שפרוש מחפש ג’ובים…..

זה לא נראה שאתה לא מדבר כחרדי
אין דבר שזז בדגל התורה בלי דעת תורה וחבל שגם בשאר מפלגות זה לא כך

אויש כמה חרטוטים על ויזניץ הוא לא רוצה לדבר אבל על גור אווווו אווווו זייברט הוא ראש המחלוקת וכו’ ממש הצפוח לא נפל רחוק מהעץ….
ובקשר לאידשקייט אהבתי שגם הוא לא מדבר אבל גדולי ישראל יודעים מה הם אומרים ….. למה תמיד מי שבצד הנכון הוא
גדולי ישראל ומי שבצד השני אם יחייבו אותי אני יפתח עליו אדוני פרוש יש עוד גדול ישראל גם אם יש להם פחות אידשקייט לשיטתך ולשיטת הגדולי ישראל הם שלוחי ציבור של ציבור אדיר וגדול
לא ניתן לכם לרמוס אותנו פעם אחר פעם מצביעים ב”וככל אשר יורוך”
ואם מישהו חייב הכרת הטוב בשביל זה יש פורים עוד חודש הוא יכול לפנק במשלוח מנות ולא ההכרת הטוב היא זאת שתנחה אותנו במצווה דאורייתא
פורים שמח…..

למה הראיון לא מצולם למהההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה

התשובה שלו לשאלה מדוע גור מתערבת באלעד בזמן שאין אף גורי באלעד, מדהימה ואמיתית.

אין כמו ישראל פורוש ! עשה מהפכה בעיר כמה אלפי בחורי ישיבה הביא לעיר , פיתח את העיר בצורה לא רגילה!
חזק ואמץ

בלי פורוש זה לא היה קורה ? בכל הערים החרדיות גדלו הישיבות ומוסדות התורה
זה לא קשור לפורוש זה קשור ליהדות החרדית שגדלה ומתפתחת

אתה לא אלעדי .
רואים את זה בתגובתך..

אשכנזי ירושלמי מתנשא …

גזען

יש מצב שיעלימו אותו
אחרי כאלה דיבורים.

פורוש עשה מחלוקת באגודת ישראל
אין מקום שפורוש בראש ויש 2מפלגות של אגודה
ורק במקום שגור בראש עשה מחלוקת והקים מפלגות מתחרות ,אשדוד ,בית שמש ,קרית גת
בבני ברק הולכים ביחד עקב תחנונים של זייברט לפורוש שלא יפלג
אז האם מגיע לפורוש פרס להיות ראש עיר אלעד

ישראל פרוש צדיק !!
אין מישהו שיכול להגיד עליו מילה אחד רע !!!!!!

הלוואי

איזה כיף לגור בירושלים!!!!!!!!!!!!!!!!!

די כבר ללשון הרע והמחלוקת מה יצא לכם מיזה??? אתם תמשיכו עם החיים שלכם והם ימשיכו בתפקידם, יצר הרע לא נורמלי יש בבחירות. עד מתי???
דבר אחד תסכימו איתי שבורא עולם לא שמח מהמצב.

ליבי אומר לי הפוך מכל אחד שבעלעד פרוש לוקח ובבית שמש אטבולבול לוקח

כמה לשון הרע משפריץ מפרוש הזה
זה מראה על לחץ ,
בתור דגלאי אני מקווה שיפול ,
לטנף בראיון על גור זה משהו אחד , אבל על זייברט אישית????

אנחנו כבר רגילים שהגורים אמונים על היצמדות מוחלטת לאמת. ולכן אנחנו מאמינים לך שאתה דגלאי.

ישראל אוהבים אותך
כולם מקנים בך הפכת עיר של מריבות למקום תורה “עיר הישיבות”
אשריך ה’ יהיה בעזרך
ובזכות מרן הרב שטינמן זצ”ל שהכיר לך טובה על כל מש שעשית באלעד יגן בידך להצלחה וסייעתא דשמיא
וכל הקמים עליך לרעה מהרה הפר עצתם וקלקל מחשבתם אכ”יר
מתפללים כל הזמן עליך ישראל בן רחל לאה

גם לי יש שאלות. למה הבנים והבנות שלי עדיין במה שהוא קורא להם “חרפת הקרוואנים” אתם בטח מנחשים שאני ספרדי.

“אני באמת מעדיף להישאר בתוך העיר בעשייה. דרך אגב, הבן של הרב ברגמן קבור אצלנו בבית העלמין באלעד, שכולם בעיר יודעים מי נלחם נגד זה שתושבי בני ברק לא יגיעו להיקבר כאן”.

עז פנים וחצוף ככה מדברים לאב שכול וק”ו לגדול בישראל

כולם יודעים מי שולט בח”ק תל-אביב ששמו רגליים ומנעו את הקמת בית העלמין באלעד כדי שיוכלו להמשיך לגבות מחירים מפולפלים… על כל קבר ולעשות את משפחות המפורטים……

התגובה הזאת לא מתייחסת למה שכתב הכותב. לדעתי היתה כאן תגובה שמישהו הוריד (בצדק כי לא מדברים נגד רבנים) ועליה כתבת את התגובה.

הרב של משפחת פרוש זה הכותל. מאות ליטאים מצביעים בוטבול, אבל הם אנוסים ולא ידברו על זה בקול. אני לומד בכולל ליטאי וארבעים אחוז יצביעו בוטבול.

עד שקראתי את הראיון, הייתי בטוח שאני מצביע לפרוש.

שישכח ממני, כל השיח לא מתאים בזמן שיש לנו אחים שנהרגים בעזה.

אצביע בעז”ה לבוטבול,

והמשכיל בעת ההיא ידום.

אתה נשמע מאוד חכם ומוסרי. בחירה בשליח של הצדיק החנון ורחום, איש הפלא המוסרי הנעלה ביותר הרה”צ אריה מכלוף בן אסתר שליט”א, זה באמת המעשה הכי מוסרי והגון ונכון לעשות בתקופה הזאת.

אתה בטח תושב ערד או חצור או אשדוד……..

חבל שלא הגיע לעיר ביתר עילית לכהן כראש העיר עכשיו זה נראה שגם בביתר הולך לשס

פרוש ממשיך כל הזמן לטנף לפלג וללכלך בו בזמן שבוטבול מנהל מערכת בחירות מכובדת ונקיה

אני בוחר בוטבול רק בוטבול ורק שס די עם הבילבולים שלך פרוש

אין על פרוש בעולם זה ברור גם לספרדים איש של שלום ועשיה פשוט הציל את אלעד

שימו לב,

זה אותו פרוש שאמר שבוע שעבר שהוא לא ילכלך על המתנגדים שלו.

הבטחה של פוליטקאי שמחזיקה מים……

תכלס’ מישהו כאן יכול לתת ניתוח של יחסי הכוחות בעיר.

כתבות חדשות באתר

למעלה מ-90 אלף נפש: עשרות מיליונים בקמחא דפסחא הגדולה בעולם
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

בסיוע תצפיתנים: ערבים השליכו בקבוקי תבערה לעבר מבני מגורים - ונעצרו • צפו
השר פרוש לשליח האו"ם: מבקש להעביר מצות ויין לחטופים
רבה של באר שבע בבקשה אישית: "אין לו דברים בסיסיים כדי להתחתן"
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

תרגיל בלבד, בעז"ה: כוחות הביטחון מפנים פצועים ליד מירון
גלנט חתם: הקטין בן ה-16 שנעצר לאחר רצח הרועה - נשלח למעצר מנהלי
עמוד צלותהון דישראל יתפלל עליכם: "ניצול ממיתה משונה ואל ימשלו בו אויביו"
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

בן גביר זועם: "אין גבול לניתוק של היועצת המשפטית לממשלה" • צפו
חסדי ה': המסתערבים עצרו מחבל דאעש שתכנן פיגוע במיידי
האברכים התלהבו: ראש הכולל ארגן לכולם תוספת משמעותית למלגה לכבוד פסח
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

צבי יחזקאלי מביך את הערבים: "מי האויב האמיתי שלכם?" • צפו
ערביה תקפה ילד יהודי ומשכה בפאותיו; המשטרה סגרה את התיק

הכתבות המעניינות ביותר

לשם מצות מצווה: שואבים 'מים שלנו' מהמעיין בהרי ירושלים
חיים גולדברג הסתובב במאפיות הירושלמיות ומגיש תיעוד מתהליך אפיית המצות
מאה שערים: התושבים נסחבו עם ה'חלוקות' של הקמחא דפסחא
סיור מצולם לקראת חול המועד: הכינרת המלאה - ונחל עמוד
בית שמש: האדמו"ר מלעלוב הגיע לטחון חיטים לאפיית מצות מצווה
ברוך דיין האמת: השוחט המומחה הרב יוחנן עידן זצ"ל; נקבר ליד בתו ע"ה
טען עוד כתבות >

המיוחדים

WhatsApp-Image-2021-05-20-at-13.27.36-724x483-1-1-1
אלימות משטרתית ואירוע היסטורי • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
WhatsApp-Image-2023-05-11-at-18.25.59-1024x683
קיפקעס | מחוות החילוני לגור, התדהמה ב'התקווה', והתוכניות בחסידות לאחר הכנס ההיסטורי
WhatsApp Image 2024-04-07 at 19.02
"בבוקר חיפשתי את אבא והוא לא היה, אמא אמרה שהוא נעצר"; משכן מחכה לאריאל
WhatsApp-Image-2021-05-20-at-13.27.36-724x483-1-1-1
עיר הקופים ועיר השממה • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע

חדש באתר

__צילום מסך (1685)_640x360
בסיוע תצפיתנים: ערבים השליכו בקבוקי תבערה לעבר מבני מגורים - ונעצרו • צפו
MIDEAST ISRAEL POLITICS
השר פרוש לשליח האו"ם: מבקש להעביר מצות ויין לחטופים
.
לשם מצות מצווה: שואבים 'מים שלנו' מהמעיין בהרי ירושלים
.
חיים גולדברג הסתובב במאפיות הירושלמיות ומגיש תיעוד מתהליך אפיית המצות

גלריות

.
לשם מצות מצווה: שואבים 'מים שלנו' מהמעיין בהרי ירושלים
.
חיים גולדברג הסתובב במאפיות הירושלמיות ומגיש תיעוד מתהליך אפיית המצות
.
מאה שערים: התושבים נסחבו עם ה'חלוקות' של הקמחא דפסחא
.
תרגיל בלבד, בעז"ה: כוחות הביטחון מפנים פצועים ליד מירון

עיתוני היום

F090331NS01-1024x683
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – י' בניסן ה’תשפ”ד

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן Hide picture