בית שמש

באדיבות המצלם

שרת התחבורה רגב וסגה”ש מקלב בב”ש: “תכנית המאיץ תשדרג את התחבורה בעיר”

שרת התחבורה מירי רגב וסגן השרה אורי מקלב הכריזו בסיור מקצועי בבית שמש: “משרד התחבורה מתקדם עם תכנית המאיץ שתשדרג את מערך התחבורה בעיר”. במסגרת ההסכם עתידים להסלל בעיר עשרות ק”מ של נת”צ, שבילי אופניים והליכה
 • לדאוג לעתיד הכלכלי בהשקעה של מינימום זמן ומאמץ

  תוכן מקודם

 • הוא בקושי יודע לקרוא וכבר אומר קדיש על אביו

  תוכן מקודם

 • למה שווה לפתוח חשבון בנק בגיל צעיר?

  תוכן מקודם

 • "והגית בו יומם..." ובערב תהנה מחודש הספר

  תוכן מקודם

 • המהפכה של מרכז ההכשרות: "הוא מנהל חשבונות בכיר, בלי להתפשר על החינוך"

  תוכן מקודם

 • שוחטים מוסמכים ברבנות – מסלול מהיר להכנסה גבוהה בלי לצאת מעולם התורה!

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

שרת התחבורה מירי רגב וסגן השרה אורי מקלב הכריזו בסיור מקצועי בבית שמש: “משרד התחבורה מתקדם עם תכנית המאיץ שתשדרג את מערך התחבורה בעיר”. במסגרת ההסכם עליו עמלים הצוותים המקצועיים, עתידים להסלל בעיר עשרות ק”מ של נתיבי תחבורה ציבורית, שבילי אופניים והליכה, יחודשו תחנות אוטובוס וישולבו אוטובוסים מפרקיים רבי קיבולת.

“העיר בית שמש נשענת בעיקר על תחבורה ציבורית. הסכם המאי”ץ עליו עמלים הצוותים המקצועיים, יביא את התחב”צ בעיר לרמה אחרת, שתגדיל את החיבוריות והקישוריות בתוך העיר ובתחבורה הבין עירונית, ותהפוך אותה ל’האב’ תחבורתי”, אמרה אמש (ב’) שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא”ל (במיל’) מירי רגב, בישיבת עבודה מקצועית שערכה בעיריית בית שמש, יחד עם ראש העיר, שמואל גרינברג והנהלת העירייה, בהשתתפות סגן השרה, אורי מקלב ומנכ”לי חברות התשתית של המשרד.

במהלך הישיבה, הנחתה השרה רגב לקדם פגישות של צוות המאי”ץ עם הנהלת העיר החדשה, על מנת לגבש הסכם לטובת העיר שיחתם בקרוב. במסגרת ההסכם, יסללו 31 ק”מ של נתיבי תחבורה ציבורית, מסלולי אופניים, יחודשו תשתיות התחבורה העירוניות, תשופר הבטיחות בדרכים ויורחבו הכבישים בעיר לטובת אוטובוסים רבי קיבולת. זאת במקביל להאצת העבודות ברחוב נהר הירדן, הרחוב הראשי של העיר שכבר יצאו למכרז. ההסכם יביא להגדלת השימוש בתח”צ, קיצור זמני נסיעה והורדת כמות האוטובוסים בצירים המרכזיים.

ראש העיר ציין לשבח בפני השרה רגב, את ההשקעה האדירה של משרד התחבורה בפתיחת קווים עירוניים, בדגש על הרחבת השירות באזור רמת בית שמש ד’ וה’ המתפתח ובשיפור ותגבור השירות הבינעירוני לירושלים וליעדים נוספים. השרה רגב וסגן השר מקלב ציינו כי נעשים מאמצים להביא לתוספות שירות נוספות לטובת תושבי העיר.

בנוסף, השרה רגב הנחתה לקדם את ביצוע, שני מחלפים בכביש 38 לכניסה לעיר בית שמש, במטרה להפחית את עומסי התנועה בכניסות לעיר והסדרת החיבור לשכונת המשקפיים. כמו כן הורתה שרת התחבורה לבחון פתרונות לטובת חניון הרכבת בעיר ותגבור השירות לת”א, במקביל לשיפוץ התחנה שיחל בקרוב. בעקבות נתוני הרלב”ד שהוצגו בישיבה, ביקשה השרה לקדם לימוד והטמעת כללי הבטיחות בדרכים בבתי הספר בבית שמש יחד עם העירייה.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא”ל (במיל’) מירי רגב אמרה במהלך הביקור: “העיר בית שמש היא מהערים הצומחות בישראל. כפי שהנחיתי, משרד התחבורה מקדם תכניות מאיץ רק בהחלטה רוחבית. חייבים להפוך את כל הצירים, מה שאמנם יביא לאי נוחות זמנית אך בסוף זה ישתלם לטווח הארוך. נעשה הכל כדי לקדם את העבודה במהירות האפשרית, כדי להקטין את ההפרעה לתושבים. אני מברכת את ראש העיר החדש על הנכונות. יחד נצעיד קדימה את התחבורה בעיר בית שמש”.

סגן שרת התחבורה, אורי מקלב אמר בביקורו בבית שמש: “לעיר בית שמש צרכים ייחודיים, תושבי העיר נשענים על שירותי התחבורה הציבורית והתלות בשירותי התחבורה הציבורית הולכת וגדלה, המרכזים התרבותיים והחינוכיים של העיר נמצאים בערים אחרות, נביא לפה חשיבה מערכתית נרחבת להקמת מערכות הסעת המונים עם פיתוח התשתיות בעיר, ראש העיר מכיר את האתגרים הרבים ואנחנו מקווים שנוכל כבר בזמן הקרוב ממש עוד בתקציב הקיים להביא בשורות משמעותיות בתחבורה הציבורית לעיר”.

ראש העיר בית שמש, שמואל גרינברג אמר בפגישה: “העיר בית שמש עתידה לעבור מהפך אדיר בתחום התחבורה ובדגש על התחבורה הציבורית. קיימנו היום פגישה מקצועית בראשות שרת התחבורה מירי רגב וסגנה הרב מקלב יחד עם צוות משרד התחבורה, כאשר החזון הוא ברור, להשלים את התוכניות המקצועיות במטרה להגשים את תוכנית “המאי”ץ” בעיר שתהפוך את בית שמש ל”האב” תחבורתי שיכלול חיבוריות וקישוריות לכל אמצעי התחבורה במרחב. מדובר בבשורה של ממש המקיפה את כל עולם התחבורה בעיר שתכלול בין היתר בתוכה סלילת נתצי”ם חדשים וסלילת שבילי אופניים, הקמת מסופי תחבורה חדשים, תגבור נסיעות, הוספת קווים חדשים והבאתן של מפרקיות חדשות לעיר שיספקו מענה ראוי והולם לצרכי התושבים. בית שמש לקראת מהפכה תחבורתית שתשפר באופן דרמטי את איכות החיים של כלל תושבי העיר”.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

3 תגובות
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

בוקר טוב שרת התחבורה
דרוקר העיר אותך ??? פחדנית
תמשיכי בקמפיין שלך עד שתעופי לנו

עופו מהעיר אתם לא ראויים !!!

הרבה מילים מפוצצות, עם 0 דברים מעשיים.

צריכים לשפר את כמות ומסלולי הקווים, כך גם להוסיף שעות לפעילות, את תדירות הקווים, ופיקוח על דילוגים ביציאת קווים וכמובן על דיוק בזמנים, כל זאת עוד לפני התייחסות לד’ וה’. הדבר נכון הן לקווים העירוניים והן לבינעירוניים
כך גם הקישוריות של התח”צ לרכבת וממנה. כך גם לגבי החוסר בתחנות בנויות ומוצלות.

מספיק לראות את המשתתפים בשמחות, ממהרים לצאת מהן מוקדם בזריזות כדי להספיק את האוטובוס האחרון (ככל שישנו כזה) לשכונתם, או לעיר ממנה הגיעו. כמה צער סבל ואבדן ממון, שלא לדבר על הימנעות מהגעה או קיצור ההשתתפות בשמחה.

בית שמש סובלת קשות בנושא התח”צ והדבר החל להידרדר במיוחד בתקופת תפקידו של ראה”ע הנוכחי בתיק התחבורה.

מי מדבר כבר על אוטובוסים מפוצצים עד מעבר לתקרה באנשים, נסיעות פרועות, דילוג על תחנות ויחס מזוויע של חלק אמנם קטן יחסית אבל מאוד משמעותי וניכר מהנהגים, וכדו’.

המסלולים לא רלוונטיים, ניסיתם פעם להגיע מיפה נוף לרמה ג’?
עד לפני 5 שנים היה קו 19 אך הוא בוטל ללא תחליף לחלק ניכר ממסלולו.

כך גם החיבורים והיציאות בין רמה ב’ לכביש דן לא מטופלים, למרות שהדבר יוצר עומס בלתי נסבל והופך את נהר הירדן לכביש מלכודת ארוך שקשה להיחלץ ממנו עם מלא פקקים לכל אורכו שמדי פעם בפרט בימי שישי חורפיים הופכים לפקקת אחת ארוכת ומתמשכת בפרט בכיוון בעלז החדשה.

למעשה בבית שמש אנשים נוסעים יותר עם רכבים פרטיים, מוניות ותח”צ חלופית מאשר התחצ.

אז במקום צביעת כבישים בנתצים לשווא שחלקם אף יחמירו עוד יותר את המצד, תתחילו לטפל בבעיות האמתיות בצורה מקצועית ורצינית כנדרש.

בעשור האחרון, התבשרנו כבר מספר פעמים בבשורות כאלו על תקציבים אדירים וכיו”ב שהממשלה מתחילה להעביר עבור השיפור הנדרש בתח”צ בעיר, בפועל לא רק שזה לא מדביק את קצב הגידול ואת התפרסות העיר על פני מרחבים אדירים עם עליות וכו’, אלא אפילו הקיים לפעמים מורע.

הנה לכם דוגמה נוספת: מי שרוצה לנסוע בתחצ מגולובנציץ לכל שכונה שהיא בעיר, למעט – לרחוב מסוים עגול ומתמשך – מתחת לרמה א’, לרמה א’ ולחלק מרמה ד’, מדובר במסע מתיש – פעמים רבות עם החלפת אוטובוס באמצע כשבלתי אפשרי לנהל כך שגרת חיים. מי שרוצה למשל להגיע מגולובנציץ לרכבת – יעבור בכל שכונות בית שמש החל מרמה א’ ב’, יפה נוף וחפציבה, בזמן הזה שהוא נוסע באוטובוס, הוא היה יכול כבר להגיע עם הרכב הפרטי עד ת”א ובוודאי שהוא הפסיד את הרכבת – אגב, הרכבות הן פעם בשעה ויש שעות שהפער אף גדול יותר.

אפרופו רכבת, דמיינו לעצמכם שבאופן שונה ממרבית הערים בישראל, אין שום אפשרות להגיע ברכבת מבית שמש לשדה התעופה, מדובר בנסיעה של אולי 25 דקות ברכב הפרטי, עיר שהיא על סף ה200,000 תושבים, ותוך כעשור צפויה כנראה להיות עם מספר כפול מזה, עם לא מעט עובדים בשדה התעופה, ועשרות אלפי תושבים בעלי זיקה חזקה לחו”ל. ובכל זאת תושבי העיר נאלצים לנסוע ברכב פרטי, או לשלם למוניות כ200 ש”ח לנסיעה כזו בכל כיוון..

הדברים נכתבים בכאב רב, ע”י אחד מתושבי העיר הוותיקים שהוא ומשפחתו הענפה חווים בכל יום את משמעויות הידרדרות התח”צ הן במישור הסבל הפיזי טכני והן בהוצאת מאות ואלפי שח לחודש על נסיעות ברכב דלק, מוניות וכדו’ בלית ברירה.

ולא מדובר בתחושות סובייקטיביות כן דברים זהים ודומים נשמעים מהשכנים, בקהילה בת”ת בבי”ס, בכולל ובעבודה, וכיו”ב. בעצם בכל המעגלים החברתיים.

אני מאוד מקווה שיכניסו גם את הביקורת ולא רק כתבות יחצ שאין בהם או מאחוריהם שום בשורה אמתית מהותית.

נקווה שהדברים יגיעו לגורם בעל יכולת לשנות שירצה באמת ברצינות לשנות את המציאות הזו, ויצליח בכך לתועלת תושבי העיר והמבקרים בה.

כתבות חדשות באתר

הלוואות ייעודיות למחתנים ומתחתנים במרכנתיל
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

תקלה חמורה: הכטב"מ זוהה אך לא יורט בשל "טעות אנוש" וגרם לנפגעים
הרחפנים הרוסיים השמידו עמדות של צבא אוקראינה - וסירות בלתי מאוישות
אלימלך בן שמונה, הוא כבר למד ללכת
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

החות'ים: "תקפנו את תל אביב באמצעות כטב"ם חדש שלא ניתן לגילוי"
נס: תיעוד מטורף לגמרי מהתאונה המוזרה ליד גן החיות בירושלים • צפו
נולד לכם תינוק? איזו עגלה כבר החלטתם, אבל מה עם החתונה שלו?
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

טראמפ במסר מאיים לחמאס: "כדאי שהחטופים יחזרו לפני שאכנס לתפקיד"
תל אביב 🔥: החות'ים לקחו אחריות על שיגור הכטב"ם - והבטיחו לחשוף פרטים
אך מחתנים ילדים? הקב"ה יעזור. - אבל אתם חייבים השתדלות אמיתית
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

זמזום, פיצוץ - ולהבת אש: תיעודים דרמטיים מרגע פגיעת הכטב"ם בתל אביב
החרפה משמעותית: כטב"ם של החות'ים התפוצץ בתל אביב; הרוג ופצועים במקום

הכתבות המעניינות ביותר

הזמר ישראליק בש בגרסה אלקטרונית ללהיט 'גאולה'
תּוֹרָה מִצִּיּוֹן • הגרש”מ עמאר בשיחה על פרשת בלק
חידושים נפלאים לפרשת חוקת • הרב דוד חבושה • צפו
צה"ל מאשר: מפקד יחידה בכוח רדואן, המחבל עלי ג'עפר מעתוק חוסל • צפו
אחרי 9 חודשי לחימה: האם באמת יש לצבא מחסור בטנקים?
מחבל מעזה עבר את הגדר לשטח ישראל; התצפיתניות זיהו, כטב"מ חיסל אותו
טען עוד כתבות >

המיוחדים

NETZAH YEHUDA
למי יישלחו צווי גיוס? והאם חרדים יוכלו לשרת ללא נשים בכלל? | כל הפרטים
%D7%A6%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%9D-%D7%9E%D7%A1%D7%9A-2024-07-04-222823-1
קיפקעס | שיחת בכירי המדינה עם דרעי, והמסר שהתקבל בצאנז אך לא בגור ובעלזא
education-g591bf0ede_1920-1536x1024
גזירת הגיוס: כמות הילדים שלהוריהם עשויה להתבטל ההנחה במעונות | חשיפה
תמונת שער (1)
הפרופסור שחצה את הקווים: "הדם יהיה על ידי היועמ"שית, היא לא עושה כלום"

חדש באתר

עטיפה---צילום-דוידי-נחשון_optimized
הזמר ישראליק בש בגרסה אלקטרונית ללהיט 'גאולה'
%D7%94%D7%92%D7%A8%D7%A9%D7%9E-%D7%A2%D7%9E%D7%90%D7%A8-%D7%A1%D7%9C%D7%99%D7%97%D7%95%D7%AA-%D7%A0%D7%A8-%D7%94%D7%AA%D7%95%D7%A8%D7%94-9-750x500-1
תּוֹרָה מִצִּיּוֹן • הגרש”מ עמאר בשיחה על פרשת בלק
%D7%93%D7%95%D7%93-%D7%97%D7%91%D7%95%D7%A9%D7%94-%D7%94%D7%A8%D7%91-%D7%97%D7%93%D7%A9-1-724x483-1
חידושים נפלאים לפרשת חוקת • הרב דוד חבושה • צפו
צילום מסך 2024-07-19 083943
תקלה חמורה: הכטב"מ זוהה אך לא יורט בשל "טעות אנוש" וגרם לנפגעים

גלריות

הסמכת רבנים מוסקבה (30)
הוסמכו לרבנות תשעה מתלמידי הישיבה הגדולה במוסקבה
קוזמיר - קאמרנא - ווישיווא חתונה (16)
שמחת החתונה בחצרות קוזמיר - קאמרנא - ווישיווא
הגרח''צ טייטלבוים ביקור בית שמש (16)
אב"ד סאטמאר ירושלים ביקר בביהמ"ד החדש בבית שמש
ויז'ניץ בעלזא שבע ברכות (13)
שבע ברכות לנכדת האדמו"ר מויז'ניץ בבית האדמו"ר מבעלזא • גלריה

עיתוני היום

F090331NS01-1024x683
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִׁשִּׁי • כותרות העיתונים – י"ג בתמוז ה’תשפ”ד

דיווח על סרטון

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן Hide picture