בעולם

(27א*)

אוקראינה חושפת: חולייה צ'צ'נית ניסתה לחסל את הנשיא זלנסקי • סיכום היום השישי

חברת לוויינים אמריקנית עדכנה כי שיירה רוסית נעה לכיוון קייב – גדולה פי כ-2.5 מההערכה תחילה – באורך 64 ק"מ • ההערכה היא שהרוסים צפויים להטיל מצור על העיר • גם בבלארוס נאספו כוחות קרקע נוספים • דקה אחרי דקה
 • 7 יתומים נותרו לבד. לא שוכחים אותם!!!

  תוכן מקודם

 • קופות חולים או ממשיכות דרך הבעש"ט?

  תוכן מקודם

 • יש לך מושג איזה משקיע אתה?

  תוכן מקודם

 • מדוע קשה להתחבר ללימוד בספרי החסידות, איפה האקטואליה שלהם לחיי היום יום?

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

היום השישי לקרבות: הסלמה חריפה בעיר חרקוב, העיר השנייה בגודלה באוקראינה, נרשמה במהלך הלילה (בין שני לשלישי) ויש דיווחים על עשרות הרוגים ומאות פצועים בשטח. צילומי אוויר מאזור קייב העידו על שיירה ארוכה של כלי צבא רוסיים העושה את דרכה לעבר הבירה קייב.

לפי דיווח בתקשורת הרוסית, האיחוד האירופי החל רשמית בתהליך בחינת הצטרפות אוקראינה לשורותיו. האמריקנים מזהירים: רוסיה מתכננת "גל שני" של פלישה – שצפוי להכריע את המלחמה. כל העדכונים – דקה אחר דקה. 'חדשות JDN' עם עדכונים דקה אחר דקה.

23:25 – אוקראינה טוענת כי חשפה חולייה של צ'צ'נים שהיו אמורים להרוג את הנשיא זלנסקי. כוחות הביטחון של אוקראינה הצליחו לחסל את מרבית חברי החוליה.

23:07 – סגן ראש ממשלת קנדה מעדכן כי "מדינות ה-G7 יטילו סנקציות נוספות על רוסיה בימים הקרובים".

22:58 – שורה ארוכה של חברות עולמיות הודיעו על הפסקת מכירת מוצריהן ברוסיה, בשל המלחמה עם אוקראינה.

22:50 – פוטין מנסה להילחם בכלכלה המידרדרת ברוסיה וחתם על צו האוסר להוציא יותר מ-10,000 דולר מהמדינה, הסובלת בשל הסנקציות הכלכליות שהוטלו עליה אחרי הפלישה לאוקראינה.

22:33 – דיווח ב-CNN: ארה"ב נמצאת בקשר עם זלנסקי באמצעות טלפון לווייני מאובטח, שניתן לו בחודש שעבר.

22:16 – למעלה ממאה יתומים יהודים מאוקראינה חצו הערב את הגבול במעבר סירט ברומניה. הקונסול רוני שבתאי היה שם כדי לקבל אותם, ולסייע להם לעבור הגבול. ‏משרד החוץ רכש עבורם שמיכות, גרביים, מחממי ידיים וציוד לדרך וילווה אותם עד שיגיעו לארץ.

22:11 – אזעקות בקייב.

21:40 – זלנסקי אמר שהוא מוכן למשא ומתן עם פוטין: "אנחנו צריכים לפחות רמז לגבי הפסקת אש מקיפה כדי לנהל משא ומתן עם רוסיה".

21:15 – יד ושם על הפגיעה באתר הרצח באבי יאר, אוקראינה: "יד ושם מגנה בחריפות את המתקפה הרוסית שהובילה לפגיעה באנשים חפים מפשע וכן לפגיעה קטלנית באתר הרצח באבי יאר". בנוסף הזכירו כי: "באבי יאר הינו אתר, בו ביומיים בלבד בספטמבר 1941 נרצחו 33 אלף יהודים כחלק מיישום האידיאולוגיה הנאצית על ידי הגרמנים הנאצים ומשתפי הפעולה עימם".

21:02 – בית הדין בהאג הודיע כי ידון ביום שני בבקשת אוקראינה נגד רוסיה בגין פשעי מלחמה.

20:47 – תיעוד ממצלמות האבטחה: מטח כבד על מרכזי מגורים בעיר חרקוב

20:21 – תיעוד: פיצוץ בחרקוב, ליד שדה התעופה

צילום: מתוך טוויטר

20:05 – שר החוץ יאיר לפיד: "אנו מגנים את הפגיעה בבית הקברות היהודי הסמוך לאתר ההנצחה המציין את שואת יהודי קייב ורצח העם היהודי בבאבי יאר. אנו קוראים לשמור ולכבד את קדושת האתר".

בהנחיית שר החוץ לפיד עומד השגריר בקייב בקשר עם הנהלת האתר ובהמשך כשיתאפשר נסייע לתיקון הנזק. "אנו ממשיכים לעקוב אחרי האירועים ומביעים את צערנו על הפגיעה בחיי אדם", נמסר ממשרד החוץ.

19:37 – ראש עיריית מוסקבה הודיע על התנגדות נחרצת להפגנות תמיכה באוקראינה. "כל ניסיון לארגן מהומות ברחובות מוסקבה – ידוכאו בעקביות".

19:26 – זלנסקי בריאיון ל-CNN: "נשארתי בעיר למרות שאני יודע שאני מטרה. לא ראיתי את בני המשפחה שלי כמה ימים".

19:20 – נשיא אוקראינה זלנסקי שוחח עם נשיא ארה"ב ביידן: "דיברנו על סנקציות נגד רוסיה וסיוע ביטחוני"

19:12 – הבדלנים הפרו-רוסיים מדווחים על 4 הרוגים מכוחותיהם בעקבות המתקפה של צבא אוקראינה נגדם במסגרת הלחימה.

19:00 – נשיא אוקראינה זלנסקי על התקיפה בבאבי יאר: "לכל העולם: מה הטעם באמירת "לעולם לא עוד" למשך 80 שנה, אם העולם שותק על הפצצת אותו אתר בבאבי יאר? לפחות חמישה הרוגים. ההיסטוריה חוזרת על עצמה".

18:47 – הפגזות כבדות בחרקוב.

(27א*)

18:40 – צפי למחסור גדול בביצים לקראת פסח: אם משרד החקלאות וארגוני מגדלי הביצים לא יגיעו להבנות יהיה קשה מאד להשיג ביצים בפסח, נוכח המלחמה באוקראינה והיותה ספקית ביצים גדולה. כעת, כולם מבינים שהבטחון התזונתי תלוי בעיקר בתוצרת המקומית.

18:36 – על-פי דיווחים מגורמים רשמיים: עד כה לא בוצעו מהלכים צבאיים גדולים על העיר אודסה.

18:33 – ‏גורם בכיר במערך ההגנה האמריקאי טוען: "הכוחות הרוסים מתעכבים, הם נתקלים בכשלים לוגיסטיים כמו מחסור במזון ובדלק. על פי הערכות, הם בוחנים מחדש את כניסתם לקייב". עוד הוסיף אותו גורם: "כי הכוחות הרוסים "נכנעו ללא לחימה" מאזור קייב ועל כן לא נרשמה התקדמות".

18:29 – הפגזות כבדות הערב של צבא רוסיה על העיר חרקוב, שמנסה במשך חמישה ימים רצופים כבר לכבוש את העיר השנייה בגודלה באוקראינה אחרי קייב, עם 1.4 מיליון תושבים.

(27א*)

18:24 – הודעה אוקראינית: 5 הרוגים ו-5 פצועים במתקפה על מגדל הטלוויזיה והתקשורת בקייב.

18:20 – ‏נשיא אוקראינה זלנסקי: "רוסיה חייבת להפסיק להפציץ את ערי אוקראינה לפני שיחלו שיחות משמעותיות על הפסקת אש".

18:13 – שר החוץ האוקראיני קולבה: "בעקבות התקפות ברבריות על הערים שלנו ורצח של 16 ילדים אוקראינים, אני קורא לכל המדינות והארגונים הבינלאומיים להצטרף לאוקראינה בהצבת מקום בעולם: לשים קץ להשפעתו של פוטין בפוליטיקה, בדיפלומטיה, בעסקים, בספורט, בתרבות, במחקר ובתחומים אחרים".

18:05 – 10,000 חיילים אמריקאים קיבלו פקודות לעבור לאירופה ולמדינות הבלטיות.

17:57 – רוסיה השתלטה על כל החוף האוקראיני בים אזוב ובידדה את אוקראינה מנמלי הים שלה, למעט חופי העיר אודסה שמותקפת כעת.

17:51 – ראש הסגל של הנשיא האוקראיני זלנסקי מאשר: נזק נגרם לאתר הזיכרון לקורבנות השואה בבאבי יאר כתוצאה מהמתקפה הרוסית.

17:48 – גורם בממשל ארה"ב: תנועת כוחות צבא רוסיה לכיוון קייב לא רשמה התקדמות משמעותית ב-24 השעות האחרונות.

17:45 – הפיצוץ ליד מגדל התקשורת בקייב: הערוץ הראשון האוקראיני מדווח שלא נפגעו השידורים.

17:42 – ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון על הדרישה להכריז על "אזור אסור לטיסה" מעל אוקראינה: "זה כולל דברים כמו להפיל מטוסים רוסיים, וזה לא עומד כרגע על הפרק". ג'ונסון הוסיף כי: "ההפגזות בחרקיב הן זוועות שבוצעו נגד אזרחים חפים מפשע, אבל לא נילחם ברוסים על אדמת אוקראינה".

17:39 – ‏שר החוץ של ארה"ב בלינקן במועצת זכויות האדם של האו"ם: "עלינו ליצור תגובה מאוחדת נגד פוטין והמתקפה הכוחנית באוקראינה, ולדחות את טענות רוסיה לפיהן היא פתחה במתקפה כדי להגן על זכויות אדם. אם לא עכשיו, מתי נגיב? פוטין בחר במלחמה, עליו לשאת בהשלכות".

17:31 – תיעוד נוסף מהתקיפה בקייב. בניין התקשורת שליד המגדל הופצץ.

(27א*)

17:24 – קייב: תקיפה רוסית מטרים ספורים ממגדל טלוויזיה ותקשורת בבירה האוקראינית.

(27א*)

17:20 – דוברת הבית הלסן ג'ן סאקי אמרה ברשת פוקס: "בוחנים דיווחים על פשעי מלחמה באוקראינה".

17:10 – ‏משרד החוץ פועל להעברת גופתו של רומן ברודסקי, הישראלי שנהרג באוקראינה, לקבורה בארץ.

17:02 – שרת הפנים איילת שקד: ‏כדאי להיצמד לעובדות. מהבוקר, הגיעו לארץ 97 נוסעים ממדינות שונות בעולם עם דרכון אוקראיני ומתוכם סורבו רק 2. נוסעת אחת הגיעה מגיאורגיה עם זהות שאולה והשנייה הגיעה מפולין למטרות הגירה, שתיהן חזרו לארץ ממנה הן הגיעו בהתאם לכללי התעופה הבינלאומיים.

16:53 – אחרי שהצליח להוציא אלפי יהודים מאוקראינה לקישינב בירת מולדובה, הגאון רבי משה אסמן, שליח חב"ד ורבה הראשי של אוקראינה, יוציא הערב טיסת חילוץ באופן עצמאי, בעלות של 70,000 דולר, כדי להביא את כל המחולצים לישראל.

16:42 – מסוק קרב רוסי מנחית כוחות מיוחדים הפושטים בעורף האוקראינים.

(27א*)

16:36 – ‏רה"מ צרפת ז'אן קסטקס פסימי: המשבר באוקראינה יימשך זמן רב ויהיו לו השלכות גדולות על עתידה של אירופה.

16:32 – עוד ביזה רוסית במחוז צ'רנייב.

(27א*)

16:29 – בפעם הראשונה מפרוץ המלחמה חילופי אסירים התקיימו באזור סומי. חמישה חיילים אוקראינים שוחררו בעבור קצין רוסי אחד.

16:24 – שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה, ביקרה בשעות האחרונות במוקד החירום למען יהודי אוקראינה המתופעל על ידי הסוכנות היהודית, משרד העלייה והקליטה והקרן לידידות.

16:20 – מקורות באוקראינה מצוטטים ברוסיה עם רשימת הדרישות לכאורה של הרוסים במו"מ: התחייבות פארלמנטרית לא להצטרף לשום ברית ולערוך משאל עם בנושא, להכיר ברפובליקות הבדלניות בגבולות המחוזות האדמיניסטרטיביים שלהן, ולהפסיק לדרוש את החזרת קרים לרוסיה. מהצד השני, הדרישות האוקראיניות: הפסקת אש ונסיגת הכוחות הרוסיים.

16:18 – שיחת התקיימה היום בין נשיא רוסיה פוטין ליורש העצר של אבו דאבי, השייח' מוחמד בן זאיד, בין השאר סביב שוק הנפט שמושפע מהמשבר באוקראינה. בצד האמירותי אומרים שבן זאיד הדגיש כי ארצו תפעל כדי לסייע למצאות פתרנות למשבר. בצד הרוסי טענו שאמר כי לרוסיה יש זכות להגן על ביטחונה הלאומי.

16:16 – ראש עיריית קייב ויטלי קליצ'קו אומר ש"האויב נמצא בפאתי" הבירה האוקראינית והוסיף כי הצבא האוקראיני מתכונן להגן על קייב: "הכוחות המזוינים שלנו נלחמים בגבורה למען ארצנו".

16:14 – בינתיים, גם שגרירות איטליה באוקראינה עוברת מקייב ללבוב בעקבות ההתפתחויות הביטחוניות.

16:13 – משרד ההגנה הרוסי: קוראים לאזרחי קייב המתגוררים סמוך למתקנים צבאיים להתפנות מבתיהם

16:10 – התקשורת הרוסית מדווחת כעת כי סבב השיחות השני בין המדינות צפוי להתקיים מחר

16:05 – הצעת החלטה המבקרת את רוסיה הוכנה לישיבת חירום של הסוכנות הבין-לאומית לאנרגיה אטומית, כך לפי דיפלומטים ששוחחו עם סוכנות הידיעות רויטרס.

16:00 – השליחים של רוסיה ואוקראינה יפגשו מחר לסבב שני של שיחות, כך לפי סוכנות הידיעות הרוסית טאס"ס

15:57 – שר החוץ של אוקראינה: "אם אנחנו ניפול, נאט"ו תהיה הבאה בתור"

15:51 – דיווח: ירי רקטי על אזור מגורים בחארקיב. בית-החולים במקום נהרס, ישנם הרוגים ופצועים.

15:47 – ‏בשל הרגישות מול הרוסים, שר החוץ לפיד החליט שבדיון החירום באו"ם לא ינאם השגריר גלעד ארדן, אלא סגניתו נועה פורמן.

15:45 – משרד החוץ הצרפתי הודיע שיעביר סיוע בסך 100 מיליון יורו לאוכלוסיות שנפגעו בלחימה באוקראינה.

15:41 – פגיעה במרכז קניות בחרסון, בשילוב שלג שהחל לרדת.

(27א*)

15:36 – שר החוץ האוקראיני קולבה מסר שביקש ממקבילו הסיני וואנג יי להשתמש בקשרים של בייג'ינג' עם מוסקווה כדי לעצור את הפלישה הצבאית של רוסיה.

15:20 – שר הפנים הבריטי: תומכים בקריאה של אוקראינה להשעות את רוסיה מהאינטרפול.

15:17 – משרד ההגנה הרוסי: נתקוף את מתקני שירותי הביטחון האוקראינים בקייב.

15:12 – ‏שר החוץ של אוקראינה דמיטרו קולבה ביקש ממקבילו הסיני להתערב בלחימה: עצרו את ההתקפות של רוסיה.

15:11 – ‏מחיר הנפט מזנק ל-105 דולר לחבית.

15:10 – ‏‏רוסיה תטיל מגבלות על משקיעים זרים המבקשים למכור נכסים רוסיים כדי "להבטיח שהם יקבלו החלטה שקולה שאינה מונעת על ידי לחץ פוליטי", כך אמר ראש הממשלה מיכאיל מישוסטין.

15:06 – בריטניה הודיעה שהקפיאה את נכסיהם של ארבעה בכירים בצבא בלארוס בעקבות איום על ריבונותה ועצמאותה של אוקראינה.

15:03 – בסקירה שערכו הסוכנות היהודית והקרן לידידות לשרת העליה והקליטה, נכון לרגע ביקורה של השרה הבוקר במוקד, אשר מאוייש על ידי עשרות מוקדנים, התקבלו במוקד מאז תחילת הלחימה קרוב ל-10,000 פניות ומתוכם כ-50% בקשות לחילוץ יהודים ועלייה לישראל.

14:57 – דיווח בסוכנות הידיעות הרוסית RIA: הבדלנים הפרו-רוסים במחוז דונייצק הגיעו לגבול עם רוסיה והצטרפו לכוחותיה.

14:53 – מלחמה באירופה: חיילים אוקראינים משגרים טילי כתף על כוחות שריון רוסיים.

(27א*)

14:52 – תיעוד נוסף מהלחימה בטגנרוג.

(27א*)

14:51 – סרטון מסביבת שדה התעופה טגנרוג, בו על פי החשד נפלה הרקטה. אין עקבות לשריפות גדולות, אך רסיסים עלולים לפגוע בציוד שעומד במקום.

(27א*)

14:49 – ‏‏קונסול הכבוד של אוקראינה בירושלים עופר קרצנר: דיברתי עם משרד החוץ ומשרד הביטחון. תרופות ואוכל זה לאנשים חיים אבל צריך ציוד הגנה כדי לשמור על החיים. ישראל יכולה וצריכה לתת ציוד הגנה.

14:47 – שר ההגנה של אוקראינה רזניקוב מזהיר: רוסיה מתכננת להפיץ מידע שקרי בנוגע לכניעה של אוקראינה.

14:44 – דיווח בבלומברג: באיחוד האירופי מתכוונים לחסום 7 בנקים רוסיים ממערכת התשלומים SWIFT.

14:42 – ראש עיריית קייב ויטאלי קליצ'קו: המצב מורכב. אנו בונים ביצורים בכניסות לעיר, מחסומים מותקנים. אני קורא לכולם לשמור על קור רוח – אל תצאו שלא לצורך. התחבורה הציבורית מוגבלת עד השעה 19:00 ומשעה 20:00 עוצר. כולם נשארים בבית או במקלטים.

14:40 – השוטרים האוקראינים בדנייפרו נערכים להילחם פנים אל פנים מול הצבא הרוסי.

(27א*)

14:38 – ישראייר הודיעה שתוציא מחר טיסת חילוץ להחזרת ישראלים שיגיעו מאוקראינה לשדה התעופה ביאשי שברומניה.

14:37 – גם חברת נוקיה הפינית הודיעה שתפסיק את משלוחיה לרוסית.

14:36 – ‏דובר משרד החוץ של סין: "מצרים על ההרוגים באוקראינה, זה לא המצב הרצוי".

14:34 – הנציב העליון של האו"ם לזכויות האדם: לפחות 136 אזרחים אוקראינים נהרגו מאז תחילת הפלישה הרוסית, בהם 13 ילדים, ולפחות 400 נוספים נפצעו.

14:31 – שר החוץ האוקראיני: זמנים היסטוריים דורשים החלטות היסטוריות וההחלטה הנכונה היא לקבל כעת את אוקראינה מיד כחברה מלאה באיחוד האירופי.

14:29 – ערב הסעודית הודיעה שהיא תומכת בעצירת ההסלמה באוקראינה.

14:26 – שרת החוץ הקנדית הודיעה שארצה תגיד לבית המשפט הפלילי הבין-לאומי עתירה נגד רוסיה בגין פשעים נגד האנושות ופשעי מלחמה.

14:24 – עוד מהשגריר: "אני מודה על ההחלטה של ישראל לתמוך באוקראינה הומניטרית, כולל העברת אמצעיים רפואיים ואנטיביוטיקה. פנינו לבקשה עזרה וסיוע רפואית ללוחמים בחזית, למשל בית חולים שדה ועוד".

14:22 – שגריר אוקראינה בישראל, יבגן קורניצ'וק: "המראות האלה מזכירים לנו את המראות ממלחמת העולם השנייה. אני לא מצליח להיות אדיש. מקווה שאחרי הפלישה הזאת העם האוקראיני יהיה מאוחד כמו שמעולם לא היה. אנחנו במצב סביר, מה שקורה בהקשר של החיים של האזרחים המקומיים הוא בלתי רגיל".

14:20 – דיווחים על אזעקה בקייב.

14:19 – נשיא בלארוס אלכסנדר לוקשנקו: "אין לנו תוכניות לקחת חלק בפעולות הצבא הרוסי באוקראינה. לצבא בלארוס אין מעורבות בסכסוך. אנחנו יכולים להוכיח את זה לכל אחד. בנוסף, ההנהגה הרוסית מעולם לא הגישה בקשה זו לגבי השתתפותנו בסכסוך המזוין. אין צורך כזה. אנו הבלארוסים, כמו כולם, מוכנים לדבר בכל עת ועם כל אחד כדי לבנות חוט דק של אמון הדדי למען מטרה אחת – שלום באזור. אני שמח שבמהלך שיחות הטלפון עם זלנסקי ופוטין אפשר היה לארגן את השיחות הללו על שטחה של בלארוס. אני אישית ערבתי לביטחון וסיפקתי את כל הדרוש. אנחנו מחכים לתוצאות".

14:16 – בריטניה הודיעה שהעבירה חוק שיאסור על כל ספינה רוסית שיש לה קשר כלשהו לרוסיה להיכנס לנמליה.

14:11 – נשיא רוסיה לשעבר דמיטרי מדבדב ענה להצהרות שיצאו מצרפת: "מלחמות כלכליות הפכו לעתים קרובות למלחמות אמתיות".

14:07 – שר החוץ הפולני קרא להטיל סנקציות נוספות על מוסקווה אם רוסיה לא תפסיק את פלישתה לאוקראינה. הוא עדכן שכ-400,000 פליטים אוקראינים הגיעו לפולין, והעריך שהמספר עשוי להגיע לכדי מיליון בני אדם.

14:00 – נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי, מתייחס בנאום לפרלמנט האירופי, על ההתקפה הרוסית נגד בניין העירייה בחרקוב, הבוקר: "הרקטה שכוונה לעבר הכיכר המרכזית של חרקוב היא טרור מוחלט, בלתי מוסווה. אחרי זה, רוסיה היא מדינת טרור. אף אחד לא יסלח. אף אחד לא ישכח".

צילום: משרד ההגנה האוקראיני

13:55 – המיליארדר הרוסי מיכאיל פרידמן מצטרף לרשימת האוליגרכים שקוראים לסיום המלחמה: "מדובר בטרגדיה לשתי המדינות, מלחמה היא לא פתרון".

13:51 – הודעה חשובה של משרד החוץ לישראלים ובני משפחותיהם הנמצאים באוקראינה: היום בשעה 16:00 תצא הסעה לישראלים ומשפחותיהם מלביב לגבול פולין (מעבר krakovetz). כתובת איסוף: Gazova 36. יש להירשם מראש בטלפון: 679111764. נציגי משרד החוץ נמצאים במעבר הגבול.

13:49 – ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון אמר שהפלישה של רוסיה לאוקראינה גרועה מכפי שציפה שתהיה, והוסיף שאירופה עדה ל"אסון מתפתח": "ברור שפוטין מוכן להשתמש בטקטיקות ברבריות וחסרות אבחנה נגד אזרחים חפים מפשע כדי להפציץ מגדלים, לשגר טילים לתוך מגדלים ולהרוג ילדים, כפי שאנו רואים במספרים שהולכים וגדלים". עוד אמר ג'ונסון שקשה לראות כיצד פוטין יכול להיחשב לבן שיח לגיטימי בהתחשב במה שהוא עשה.

13:45 – פלטפורמת המסחר הדנית Saxo Bank עצרה את המסחר ברובל רוסי בתגובה על המשבר באוקראינה.

13:43 – חברת CRUISES MSC השהתה את הפלגותיה לסנט פטרסבורג ומסרה שתעגון בנמלים חלופיים בשטוקהולם, בהלסינקי או בטאלין.

13:39 – חברת האחזקות שמחזיקה את צינור הגז נורד סטרים 2, הרשומה בשוויץ, שוקלת להכריז על פשיטת רגל. מחזיקת השליטה בה, חברת "גזפרום" הרוסית, אינה מגיבה.

13:36 – שיתוף הפעולה בחלל בסכנה? סוכנות החלל הרוסית "רוסקוסמוס" מאוכזבת מהלחץ שמפעילה מחלקת המדינה האמריקנית על נאס"א. לטענתם, בגלל הלחץ לא ניתן להמשיך כעת בדיאלוג על תחזוקת תחנת החלל ועתידה.

13:33 – דובר הקרמלין, דמיטרי פסקוב: "סנקציות מערביות לעולם לא יגרמו לרוסיה לשנות את עמדתה כלפי אוקראינה. אין תוכניות לשיחות בין נשיאי שתי המדינות".

13:29 – בעקבות חיתוך המצב שהתקיים הבוקר במשרד החוץ בירושלים, להלן עדכון מעברי הגבול בהם מוצבים נציגי משרד החוץ: מעבר הגבול שייני לפולין • מעבר הגבול קרקיבץ לפולין • מעבר הגבול אושגורוד לסלובקיה • מעבר הגבול צ'ופ להונגריה • מעבר הגבול סירט לרומניה • מעברי הגבול פאלאנקה לדרום מולדובה • מעבר הגבול מוגילב-פודילסקי לצפון מולדובה.

13:22 – טנקים רוסיים בפאתי צ'רניהיב.

(27א*)

13:15 – קרב רחוב בעיר קופיאנסק, בין צבאות רוסיה ואוקראינה.

(27א*)

13:10 – אמיצים: אזרחים אוקראינים עצרו בגפם שיירה צבאית רוסית, באזור ניקולייב.

(27א*)

13:02 – רה"מ בנט על המצב באוקראינה ורוסיה: "מדינת ישראל נקטה מהרגע הראשון קו מדוד ואחראי, שמאפשר לנו לא רק לשמור על האינטרסים שלנו, אלא גם להועיל. להיות גורם אמין, אחד הבודדים, שיכול לתקשר באופן בלתי אמצעי עם שני הצדדים, ולסייע היכן שנתבקש. ואנחנו אכן מסייעים, בשקט".

13:00 – ‏בצל השיחות במינסק, נשיא בלארוס לוקשנקו: פורסים כוחות נוספים בגבול אוקראינה.

12:58 – עשרות דיפלומטים מהאיחוד האירופי, מארצות הברית ומבריטניה יצאו מהאולם במהלך נאומו המקוון של שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב במועצת זכויות האדם של האו"ם, כך לפי דיווח ברויטרס.

12:56 – בוריס ג'ונסון ראש ממשלת בריטניה, בפולין: "על אירופה להיגמל סופסוף מהתלות בנפט ובגז הרוסי".

12:54 – באו"ם מסרו שתיעדו עד כה 536 נפגעים אזרחים באוקראינה, אך שסביר להניח שהמספר האמתי גבוה בהרבה.

12:53 – דובר הקרמלין בתדרוך היומי: הטענה שהשתמשנו בפצצות מיצרר או בפצצות דלק-אוויר ("ואקום") – פייק. על הסנקציות האישיות שהוטלו עליו הוא אמר שאין כל השפעה בפועל.

12:52 – מזכ"ל נאט"ו ינס סטולטנברג אמר שהמתקפה הרוסית על אוקראינה היא בלתי מתקבלת לחלוטין והוסיף שנאט"ו לא מחפשת עימות עם רוסיה.

12:51 – ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון אמר שפוטין התכוון להשתמש בטקטיקות "ברבריות וחסרות אבחנה" נגד אזרחים, אך שהוא משוכנע יותר מאי פעם שהנשיא הרוסי ייכשל.

12:46 – זלנסקי הודיע שאוקראינה תחזיר את השגרירים שלה מקירגיזסטן ומגיאורגיה.

12:42 – ערוץ החדשות הרוסי REN מדווח: מנהיג הבדלנים הפרו-רוסים דניס פוישלין אומר שכוחות אוקראינים יורים על אוכלוסיה אזרחית, מפוצצים גשרים ומכוונים את ההתקפות שלהם לתשתיות קריטיות.

12:37 – העמסת המטוס שיצא היום עם סיוע הומניטרי לאוקראינה.

צילום: שלומי אמסלם, לע"ם.

12:22 – כוחות רוסיים בחרקוב. אזרחים צועקים להם: "צאו מהרחובות שלנו".

12:21 – סוכנות האו"ם לפליטים: למעלה מ-660,000 פליטים נמלטו מאוקראינה למדינות שכנות ב-6 הימים האחרונים.

12:08 – שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב: "לאוקראינה יש עדיין טכנולוגיה גרעינית סובייטית, אנחנו לא יכולים שלא להגיב לסכנה הזו". לברוב אמר שרוסיה תמשיך לפעול באוקראינה עד שתשיג את יעדיה והוסיף כי "רוסיה מוכנה לפעול יחד עם ארצות הברית על "יציבות אסטרטגית". לדבריו, למערב אסור לבנות מתקנים צבאיים במדינות ברית המועצות לשעבר, וש"הגיע הזמן להחזיר את הנשק הגרעיני של ארצות הברית באירופה הביתה".

11:47 – סוכנות הידיעות הרוסית RIA מדווחת כי שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו אמר שהמטרה העיקרית של רוסיה היא להגן על עצמה מפני האיומים שיצר המערב ושאינה כובשת שטחים אוקראינים.

11:58 – תיעוד של טור של חיילים רוסים שהניחו את נשקם.

11:48 – הפצצה רוסית ישירות על בניני מגורים אזרחיים בחרסון.

(27א*)

11:42 – טיל רוסי פגע בבניין מגורים בצפון חרסון. דווח על מספר נפגעים.

(27א*)

11:34 – שגריר ישראל באוקראינה, מיכאל ברודצקי, העלה בחשבון הטוויטר שלו תיעוד מחנות מזון ריקה – וכתב: "כך נראית כעת חנות מכולת בקייב".


צילום: מתוך הטוויטר של מיכאל ברודצקי.

11:27 – שר החוץ של אוקראינה: "עתיד הביטחון הגלובלי נקבע כעת באוקראינה. אף מדינה לא יכולה להרגיש בטוחה". עוד הוא הוסיף ש"אוקראינה לא תיפול, אנחנו נילחם – כולל בבתי משפט בין-לאומיים".

11:20 -תיעוד: ‏שני מסוקים רוסים הופלו ליד קייב.

(27א*)

10:58 – הכוחות הצ'צ'נים באוקראינה.

(27א*)

10:56 – כתוצאה מהפגזת בניין מינהלת המדינה האזורית חרקוב, נפצעו 6 בני אדם, בהם ילד אחד. תיעוד מההרס.

(27א*)

10:42 – חיילים רוסים בחרסון.

(27א*)

10:37 – הצבא האוקראיני יורה RPG לעבר טנק רוסי.

(27א*)

10:30 – אחרי 21 שעות שלא שמעו מזלנסקי – הוא מצייץ עכשיו תודה למשפחת המלוכה הבריטית: "אסירי תודה לדוכס והדוכסית מקיימברידג' שבזמן מכריע זה, כשאוקראינה מתנגדת באומץ לפלישה של רוסיה, הם עומדים לצד ארצנו ותומכים באזרחינו האמיצים. הרצון הטוב מנצח".

10:23 – צבא אוקראינה מפרסם סרטון חדש: שלושה כלי רכב צבאיים-רוסיים הושמדו על ידי מל"ט מתאבד שמיוצר בטורקיה.

צילום: צבא אוקראינה

10:22 – ראש עיריית מריופול מודיע כי העיר תחת הפגזה מתמדת.

10:15 – על רקע הדיווחים והחשש שבלארוס תתערב בלחימה לצד הרוסים, הנשיא אלכסנדר לוקשנקו מבהיר שלמדינתו אין כוונה לעשות זאת.

10:00 – ראש עיריית חרקוב הודיע: רוסיה הפציצה את בניין העירייה ותקפה מטרות אזרחיות בעיר באמצעות טילי שיוט וגראד.

9:53 – ההרס בתוך בניין העירייה בחרקוב שהופגז הבוקר.

(27א*)

9:48 – המודיעין הבריטי מדווח שרוסיה הגבירה את השימוש בארטילריה מצפון לקייב ובסביבות חרקוב וצ'רניהיב. עוד הוסיפו הבריטים על "התקדמות קלה" של הרוסים לעבר קייב במהלך היממה האחרונה, אך הם לא הצליחו להשיג שליטה במרחב האווירי שמעל אוקראינה.

9:45 – בניין המשטרה בחרקוב החל לעלות באש. השוטרים נמלטים מהמקום.

(27א*)

9:42 – סגן ראש ממשלת בריטניה דומיניק ראב אמר על פתיחת החקירה נגד רוסיה ש"זה הופך להיות הרבה יותר מסוכן לפוטין ממה שאני חושב שהוא מבין".

9:33 – הרס מהתקפה רוסית הבוקר בחרקוב.

(27א*)

9:32 – פינוי הריסות בניין שהופגז בסומי.

(27א*)

9:30 – שני דברים יורדים הבוקר על אוקראינה – שלג וטילים. שיירה רוסית שנהרסה בסמוך לקייב.

(27א*)

9:25 – שיירה צבאית רוסית שניסתה להיכנס לחרקוב ונהרסה.

(27א*)

9:20 – מנהיג צ'צ'ניה רמזן קדירוב טוען כי שני אנשי שירות צ'צ'נים נהרגו באוקראינה ושישה נפצעו במהלך הלחימה לצד הרוסים.

9:18 – באוקראינה טוענים: הכוחות הרוסיים נטשו כלי רכב צבאיים בעיר סומי.

(27א*)

9:10 – שיירת משקיפים של האו"ם נוטשת הבוקר את דונייצק.

(27א*)

9:01 – טיל רוסי שנפל בחצר בית במילטופול.

(27א*)

8:59 – אזור קייב, אכסניה בת 5 קומות, שבו נחת אתמול פגז. שני הרוגים, שלושה פצועים.

(27א*)

8:50 – משרד החוץ יעביר השבוע 100 טון סיוע הומניטרי לאוקראינה. הסיוע, עליו החליטו בנט וגנץ יכלול 17 טון ציוד רפואי ותרופות, מערכות ישראליות לטיהור מים וערכת חירום לאספקת מים, אלפי אוהלים, אלפי שמיכות, אלפי שקי שינה ומעילים. הסיוע יוטס לוורשה ומשם לאוקראינה. ישראל לא תעביר כל סיוע צבאי.

העמסת ציוד הבוקר לסיוע לאוקראינה. צילום: דוברות אל על

8:44 – יחידת חיילים ראשונה הצליחה להיכנס הבוקר לפרבר בפאתי חרסון.

(27א*)

8:28 – משאיות רוסיות שנפגעו באזור קייב.

(27א*)

8:20 – תקיפה רוסית אווירית על חרקוב. לפי דיווחים מהאזור מדובר בבניין העירייה.

צילום: מצלמת אבטחה

8:01 – באוקראינה טוענים: הרוסים השתמשו בפצצת ואקום, פצצה גרעינית ללא קרינה. שימוש בפצצה מסוג כזה מהווה הפרה של אמנת ז'נבה.

(27א*)

7:50 – חיילים אוקראינים יורים טילי RPG על שיירה צבאית רוסית.

(27א*)

7:32 – הפגזות הבוקר על חרקוב.

(27א*)

7:15 – דיווחים באוקראינה על יותר מ-70 חיילים אוקראינים נהרגו בתקיפה ארטילרית רוסית על בסיס צבאי בעיר אוחטירקה.

6:40 – דיווחים ברוסיה טוענים כי האיחוד האירופי החל רשמית בתהליך בחינת הצטרפותה של אוקראינה לארגון.

5:30 – אוסטרליה הודיעה שתעביר לאוקראינים חבילת סיוע צבאית בשווי 50 מיליון דולר. זאת בנוסף ל-25 מיליון דולר שיועברו לצרכים הומניטריים.

4:30 – תדרוך מסווג בארה"ב מעדכן על גל שני ועצום של כוחות רוסיים צפוי לפלוש לאוקראינה ולגבור על הכוחות האוקראיניים באמצעות מספרים עודפים. כמו כן רוסיה צפויה להטיל מצור על קייב. "זה היה מייאש לשמוע", אמר אדם שנכח בתדרוך.

3:50 – ברזיל הכריזה על "דרכון הומניטרי" לפליטים אוקראינים – מה שיסייע לקליטתם במדינה

2:37 – חברה אמריקנית לפיענוח תמונות לוויין אומרת כי השיירה של הכוחות הרוסיים בדרך לקייב באורך של 60 קילומטר. כוחות נוספים נערכים בבלארוס סמוך לגבול.

2:20 – הבית הלבן: "רוסיה עומדת בפני בידוד מוחלט מהכלכלה העולמית. בנקודה מסוימת פוטין יבין את הכישלון האסטרטגי של הפלישה לאוקראינה".

1:20 – ראש עיריית חרקוב מעדכן ש-9 אזרחים אוקראינים נהרגו בהפצצות הרוסיות אמש, כולל שלושה ילדים. "זו לא רק מלחמה, זה טבח של העם האוקראיני", אמר.

1:19 – האו"ם: לפחות 406 אזרחים אוקראינים נהרגו או נפצעו במלחמה עד כה.

1:00 – זלנסקי: "ננתח את השיחות שהתקיימו היום ונחליט איך להמשיך בסבב השני של השיחות. השיחות יכולות להיות הוגנות אם צד אחד לא מפציץ את הצד השני בזמן המשא ומתן".

0:33 – זלנסקי קרא לסגירה מוחלטת של השמיים בפני כלי טיס רוסיים.

הפצצות קשות בחרקוב; שיירה צבאית-רוסית בדרכה לקייב • היום החמישי

האיחוד האירופי יספק לאוקראינה מטוסי קרב • סיכום היום הרביעי

רוסיה תנותק חלקית מ'סוויפט'; לילה במקלטים • היום השלישי למלחמה באירופה

היום השני למלחמה באירופה; זלנסקי: "ייתכן ויותר לא תראו אותי בחיים" • כל העדכונים

פוטין: "רוסיה הייתה חייבת לפעול"; ביידן: "נטיל סנקציות חמורות" • סיכום היום הראשון

*הסרטון מופץ ברשתות החברתיות וניסיונותינו לאתר את בעל זכויות היוצרים לא צלחו. אם זהות הצלם ידועה לכם הודיעו לנו בדוא"ל [email protected] השימוש בתמונה נעשה בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים, התשס"ח-2007

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

מעניין

65 אהבו

לא מעניין

4לא אהבו

הכתבות המעניינות ביותר

מה קורה לטילים הרוסיים? מסתובבים באוויר ופוגעים במשגר שלהם • צפו
הצייר החסידי מגיש: כך תציירו את גנץ ב-30 שניות • צפו
מדהים: מה קורה כאשר סוחטים מגבת בחלל? • צפו בתוצאות הניסוי
מנסור עבאס חשף את כמות הקולות היהודיים שרע''מ מקבלת בקלפי
כך ייראה יומו הראשון של לפיד בתפקיד ראש הממשלה • הלו''ז המלא
השיעור השבועי: פרשת חוקת • הרב נתנאל אביסרור
תּוֹרָה מִצִּיּוֹן • הגרש"מ עמאר בשיחה על פרשת חוקת
ארגוני הטרור מעריכים: ישראל חוששת מעימות צבאי בממשלת מעבר
פרשת חוקת • צפו בשיחתו של רבי בן ציון מוצפי שליט"א
'מפעל הדף היומי בעיון' סיכומי שיטות הראשונים עד ההלכה למעשה • יבמות דף קטו
חידושים נפלאים לפרשת שלח • הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִּׁשִּׁי • כותרות העיתונים – ב' בתמוז ה'תשפ"ב
הירשם לקבלת עדכונים
עדכן אותי על
3 תגובות
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

הרוסים אף פעם לא יצליחו לכבוש את אוקראינה שימו לב להתנגדות של האוכלוסייה המקומית

חחחחחחחחחח

מאחל הצלחה

המיוחדים

Collage Maker-30-Jun-2022-12
עלה בטרמפ מימין, ירד בשמאל: אחרי עשור בפוליטיקה - בנט עוזב, בינתיים • סיכום
WhatsApp Image 2022-06-28 at 18.44
ח"כ ביטון בראיון ל'JDN': "מאוד חשוב לי שבקואליציה הבאה יהיו חרדים" • צפו
Collage Maker-28-Jun-2022-05
בני ערובה למניפולציות של חמאס: סיפורם של הנעדרים והשבויים בעזה
MRPAUM1zLjaUfcYPXIIUC3gdEZCETrmT
המחיר המדיני של המלחמה: הרובל בשיא, הכלכלה בשפל ופוטין מחפש לאיפה לטוס

חדש באתר

HAARETZ CONFERENCE
מנסור עבאס חשף את כמות הקולות היהודיים שרע''מ מקבלת בקלפי
.
כך ייראה יומו הראשון של לפיד בתפקיד ראש הממשלה • הלו''ז המלא
השיעור השבועי: פרשת חוקת • הרב נתנאל אביסרור
תּוֹרָה מִצִּיּוֹן • הגרש"מ עמאר בשיחה על פרשת חוקת

גלריות

חב''ד ביתר הכנסת ס''ת (31)
נָגִיל וְנָשִׂישׂ • הכנסת ספר תורה לבית הכנסת חב"ד ביתר עילית
חוג חתם סופר מסלול ודרך (5)
מעמד הופעת הספר 'מסלול ודרך' שנכתב ע"י האדמו"ר מחוג חתם סופר
WhatsApp Image 2022-06-30 at 15.42
חנוכת הבית בפתיחת בית המדרש החדש של קוזמיר בשכונת רמה ה' בבית שמש
צאנז גאב''ד קרית צאנז (1)
האדמו"ר מצאנז ביקר בבית גיסו גאב"ד קרית צאנז

עיתוני היום

וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִּׁשִּׁי • כותרות העיתונים – ב' בתמוז ה'תשפ"ב
Whatsapp Chat
3
0
מעניין אותנו מה אתה חושב, תוכל להגיב בבקשה?x
()
x

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

Hide picture