בארץ

קרדיט: קובי גדעון /לע"מ

רה”מ: “ההבדל היחיד בין הנאצים לחמאס הוא היכולת הפחותה של האויב מעזה”

ראש הממשלה התייחס להמשך המלחמה והבהיר כי גם צווי מעצר לא יעצרו את ישראל מלהילחם ברוע של חמאס ולהשמיד אותו, נתניהו הבהיר כי יחזירו את כל החטופים, וטען כי אין הבדל בין הנאצים לחמאס ברמת הכוונה להשמיד את ישראל
 • איכא כוח הטענה: המודל החדש שהפך מאות אברכים מופלגים, לבעלי פרנסה בשפע!

  תוכן מקודם

 • אני אוהב לנהוג, עובד קרוב לבית, והשכר שלי גבוה עם מלא הטבות

  תוכן מקודם

 • השדכן שעוזר לכם לבחור נכון!'

  תוכן מקודם

 • מתנה מעשירה: המדריך שיהפוך אתכם 'למבינים' אמתיים בנדלן

  תוכן מקודם

 • מעוניינים במקצוע מבוקש בלי לוותר על ערכים? כאן מתחילים

  תוכן מקודם

 • כולנו רוצים 'בית של תורה' - איך נייצר אווירה כזו בבית?

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם הערב בעצרת ביד ושם, בדבריו על רקע יום השואה השווה את הרצון של חמאס והרוע שלו למעשי הנאצים, לדבריו הפער בין השואה לטבח שביצע חמאס נובע רק מההבדל ביכולת של חמאס שמעוניין גם הוא בהשמדת ישראל כולה.

נתניהו הבהיר בתחילת דבריו: “‘לעולם לא עוד’ – זה עכשיו. 80 שנה אחרי השואה, אחרי הרצח הנורא של ששת המיליונים, שליש מעמנו, שוב קמו עלינו אנשי רשע, חדורי אכזריות תהומית: הם טבחו, התעללו, חטפו”.

ראש הממשלה הוסיף והסביר: “מתקפת הטרור המחרידה בשבעה באוקטובר לא הייתה “שואה”. לא בגלל היעדר הכוונה להשמיד את כולנו, אלא בגלל היעדר היכולת לעשות זאת”.

“הכוונה היא אותה כוונה. הנאצים חתרו לחסל את היהודים עד האחרון שבהם. מרצחי החמאס מונחים על ידי אותה מטרה בדיוק. הם הורגים תינוקות, ילדים, נשים, גברים, צעירים, מבוגרים. הם עושים זאת מבלי להניד עפעף. הם חטפו את אחינו ואחיותינו, ועדיין מחזיקים כמחצית מהם במרתפים חשוכים”.

נתניהו הבהיר בדבריו: “אנו נחושים להוציא את כולם מן התופת האפלה הזאת, הן את החיים והן את החללים. אנחנו מחויבים להשיבם הביתה למשפחותיהם, ולשים קץ לסיוט המתמשך שלהן. ליבנו איתם. אנחנו נילחם במפלצות החמאס ונשלים את חיסול יכולותיו”.

“אני אומר ‘מפלצות’, לא רק בגלל מעשי הזוועה, אלא גם משום שהם מתגאים בהם. הם משדרים את הרציחות שלהם בשידור חי. בחדר ילדים בעזה, ששימש כמאחז טרור של ‘חמאס’, חיילינו מצאו עותק של ספר השטנה ‘מיין קאמפף’, מתורגם לערבית. בבית אחר הם מצאו טאבלט של ילדה עם תמונה של אדלוף היטלר כשומר מסך”.

לדברי נתניהו: “קו ישר, שחור משחור, מחבר בין הצוררים של אז לצוררים של היום. אלא שבדיוק כאן נעוץ ההבדל בין השואה לתקומה: בניגוד לשואה שבה היינו חסרי ישע מול מבקשי נפשנו, היום יש לעם היהודי כוח מגן משלו. לאחר טבח שבעה באוקטובר השבנו לתוקפינו מלחמה שערה, מלחמה שתסתיים בעזרת ה’ בניצחון מוחלט”.

“אויבינו טעו טעות חמורה. הם ראו בנו חברה חלשה, מפולגת, חסרת שורשים וכוח עמידה. הם טעו. ברגע האמת נעמדנו יחד, כתף אל כתף, מלאי חוסן, נחישות ועוצמה. המבחן שלנו ידידיי, המבחן שלנו אזרחי ישראל, הוא להמשיך לעמוד יחד עד לניצחון, כי ימים גורליים עוד לפנינו. כי רק כך נבטיח את קיומנו ואת עתידנו”.

נתניהו התייחס גם להסתה הפרועה בהפגנות בקמפוסים בארה”ב ואמר: “אנו נאבקים בחזית כפולה: ראשית, במשטר הקנאי באיראן ובשלוחות הטרור שלו, שחותרים בגלוי להשמידנו. שנית, בהתפרצות הר הגעש האנטישמי, שיורק לבה רותחת של שקרים נגדנו ברחבי העולם”.

“צריך לומר בפשטות, האנטישמיות שהייתה חבויה במדינות המערב מאז השואה חוזרת במלוא כיעורה. בדורות עברו העלילו על היהודים שאנחנו מרעילים בארות, שאנחנו משתמשים בדמם של ילדים לאפיית מצות, שאנחנו מפיצים מחלות. היום מעלילים עלינו עלילות חדשות של ביצוע רצח עם ושל הרעבה בעזה”.

“האמת הפוכה לחלוטין. על איזה רצח עם הם מדברים? הרי אנחנו עושים הכל כדי להימנע מפגיעה באזרחים. אנחנו נוקטים צעדים ששום צבא בהיסטוריה לא נקט. ועל איזו הרעבה הם מדברים? הרי מתחילת המלחמה אנחנו מאפשרים להכניס לעזה משאיות מזון ותרופות כדי למנוע רעב, כדי למנוע משבר הומניטר”י.

“כמו בימים עברו, ההאשמות השקריות אינן מופנות כלפינו בגלל דברים שאנו עושים, אלא בגלל עצם העובדה שאנו קיימים. אבל לצערי, רבים בעולם מאמינים לשקרים הללו והם מאמינים רק בגלל סיבה אחת: כי אנחנו יהודים. איזו פשיטת רגל מוסרית. השקר הפך לאמת, והאמת הפכה לשקר. על כך כבר אמר הנביא ישעיהו: “הוי האומרים לרע טוב ולטוב רע, שמים חושך לאור ואור לחושך”.

“טירוף המערכות הזה הגיע לקמפוסים הנחשבים ביותר במערב. סטודנטים יהודים, תומכי ישראל, סופגים מידי יום איומים, נאצות והטרדות. הם חוששים להיראות עם סממן יהודי כלשהו: עם כיפה, ציצית או מגן דוד. מרצים וחוקרים יהודים מוכים ומושפלים. בריונים מוסתים פורצים לכיתות הלימוד, מנפצים שמשות”.

“זה מזכיר דברים שקרו באוניברסיטאות של גרמניה בשנות ה-30. כן, גם שם ניפצו שמשות, רק שהפעם זה קורה באמריקה של 2024. אחינו ואחיותינו בתפוצות, אנחנו עומדים יחד מול השנאה פה ומול השנאה שם”.

ראש הממשלה התייחס בנאומו גם לכוונה להוציא נגדו ונגד בכירי המדינה צווי מעצר בין לאומיים ואמר: “שערורייה חמורה לא פחות עלולה להתרחש בין כותלי בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג. בית דין זה, שנוסד על רקע השואה וזוועות אחרות כדי להבטיח ש’לעולם לא עוד’, שוקל להוציא צווי מעצר נגד מנהיגיה ומפקדיה של ישראל. אם צעד כזה יתבצע, הוא יכוון לקשור את ידינו, ובכך לסכל את זכותנו הבסיסית היסודית ביותר של מדינה, הזכות להגן על עצמנו. איזה אבסורד, ואיזה עיוות של הצדק וההיסטוריה”.

ראש הממשלה האשים: “צעד כזה יכתים בכתם בל יימחה את עצם הרעיון של צדק ומשפט בינלאומי. ואני מבקש לומר, הכוונה לכבול את ידינו באה מגורמים שונים בקהילה הבינלאומית. מכאן, בירושלים, בליל יום השואה אני שולח להם מסר ברור ונחרץ: לא תכבלו את ידינו”.

עם זאת הבהיר: “גם אם ישראל תיאלץ לעמוד לבד, נעמוד לבד, ונמשיך להכות בעוצמה באויבינו עד לניצחון. גם אם נצטרך לעמוד לבד, נמשיך להילחם ברוע האנושי”.

“כראש ממשלת ישראל , מדינתו של עם גאה בן אלפי שנים, אני נשבע ששום לחץ ושום החלטה, בשום פורום בינלאומי, לא ימנעו מאיתנו להגן על עצמנו מפני אלה שרוצים להשמידנו. למען מטרה זו נפלו כל חללינו הגיבורים. גיבורינו לא נפלו לשווא”.

ראש הממשלה פנה בדברים באנגלית למדינות העולם ואמר [תורגם מאנגלית]: “לפני 80 שנה בשואה העם היהודי עמד חסר אונים כנגד מבקשי נפשנו. אף מדינה לא הושיטה לנו יד לעזרה. היום אנו ניצבים שוב בפני אויבינו המבקשים להשמידנו. אני אומר למנהיגי העולם: שום לחץ שמופעל עלינו, שום החלטה בשום פורום בינלאומי, שום דבר לא יעצור את ישראל מלהגן על עצמה. כראש ממשלת ישראל – מדינת היהודים היחידה בעולם – אני מבטיח היום מירושלים, ביום הזיכרון לשואה ולגבורה: אם ישראל תיאלץ לעמוד לבד – נעמוד לבד. אך אנחנו לא לבד, בזכות אין-ספור אנשים הגונים התומכים במשימתנו הצודקת. אני אומר לכם: אנו נחסל את אויבינו הרצחניים. ‘לעולם לא עוד’ זה עכשיו!”

יו”ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ התייחס גם הוא בנאום מוקלט ליד ושם לניסיונות להשגת עסקה עם מרצחי חמאס להשבת החטופים ואמר: “אנו נדרשים לגבורה מהסוג הזה. החזרת אחיותינו ואחינו מהשבי, דורשת מאיתנו להתגבר על הכעס והזעם שבשחרור רוצחים מתועבים ובדחיית הלחימה. אבל זוהי בדיוק הדבקות ברוח שמאפשרת לנו לגבור על היצר, למען רוח עמנו. כדי להציל עוד נפש ועוד נפש. כדי לשמור על הערבות ההדדית ומצוות פדיון השבויים. גם המשך הלחימה לאורך זמן, והבנת המחירים לחברה הישראלית כולה, דורשים מאיתנו גבורה וכיבוש היצר – אורך נשימה. עתידנו משתקף בשנים ובדורות, ולא בהישגים של ימים או שבועות”.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

2 תגובות
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

במקום להודות לה’, הוא מודה לצה”ל… בושה! בינו בוערים בעם וכסילים מתי תשכילו!!

“היום יש לעם היהודי כוח מגן משלו” == רק הקב”ה!
כשחושבים על משהו אחר מתחילות הבעיות

כתבות חדשות באתר

קְנַאקֶדִיג, עוצמתי - חודש הספר תשפ"ד
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

דיווחים על ירי בעצרת בחירות של טראמפ בפנסילבניה. טראמפ פונה מהמקום
מידיעת הזהב אודות המיקום ועד לתקיפה בארבעה שלבים | כל הפרטים על הסיכול
החתן: חוזר בתשובה, יתום. הכלה: יתומה בודדה ממשפחתה | מי יחתן אותם?
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

בחמישה מרחבים שונים: צה"ל תקף והשמיד יעדי חיזבאללה בדרום לבנון
חמאס מכחיש את החיסול: "מוחמד דף שמע את נתניהו ולעג לו על דבריו"
בקשתו האחרונה של הגאון רבי יהודה דרעי זצ"ל: "זה כמו צוואה"
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

בתקווה שהחיסול בוצע בהצלחה, במערכת הפוליטית מברכים: "מדובר בהישג חשוב"
רה"מ: "עדיין אין ודאות מוחלטת שהשניים סוכלו, כך או כך נגיע לכל צמרת החמאס"
חינוך לפני הכל
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

ארבע חיילות נפצעו משברי יירוט בצפון, אחת מהן באורח קשה; צה"ל תוקף בלבנון
גורמים מצריים: "המגעים לעסקת חטופים הוקפאו עד שישראל תפגין רצינות"

הכתבות המעניינות ביותר

חידוש לר' שלמה: שימי ליפשיץ ומוטי ויזל בדואט - "כשושנה"
השר כהן הגיע להתברך אצל הגר"ר אלבז: "חייבים להמשיך לשמור על המורשת"
סיכול דרמטי ברצועה: הותקף מתחם בו שהו בכיר חמאס מוחמד דף וסגנו
סיום הלכות שבת בכולל שערי בינה דאראג
בֶּן חָמֵשׁ לַמִּקְרָא • מסיבת חומש בת"ת 'זכרון מאיר' חיפה
מעמד חיזוק והתעוררות בישיבת 'חיי תורה' בראשות האדמו"ר מלוצק • גלריה
טען עוד כתבות >

המיוחדים

 מסך 2024-07-04 222823
קיפקעס | חלוקת שטרות הכסף, נכד האדמו"ר במשימה ראשונה, וההלם של נהג המונית
WhatsApp Image 2024-07-11 at 14.52
הצעת השב"כ וסירוב המשפחות; אביו של העצור המנהלי בראיון בלעדי ל'JDN'
WhatsApp-Image-2023-05-30-at-22.26
גדולי ישראל נערכים להודיע: בחורי ישיבות שיקבלו צווים - לא יתייצבו בלשכת הגיוס
WhatsApp Image 2024-07-10 at 11.29
משתמטים? פיקוח נפש? דעתם של תלמידי הראי"ה אודות איסור גיוס בני ישיבות

חדש באתר

WhatsApp Image 2024-07-14 at 01.19
דיווחים על ירי בעצרת בחירות של טראמפ בפנסילבניה. טראמפ פונה מהמקום
 (11) (1)
חידוש לר' שלמה: שימי ליפשיץ ומוטי ויזל בדואט - "כשושנה"
friends_autoOrient_i
מידיעת הזהב אודות המיקום ועד לתקיפה בארבעה שלבים | כל הפרטים על הסיכול
9
בחמישה מרחבים שונים: צה"ל תקף והשמיד יעדי חיזבאללה בדרום לבנון

גלריות

DSC_4206
סיום הלכות שבת בכולל שערי בינה דאראג
 חומש זכרון מאיר חיפה (7)
בֶּן חָמֵשׁ לַמִּקְרָא • מסיבת חומש בת"ת 'זכרון מאיר' חיפה
 חיי תורה האדמו''ר מלויצק (5)
מעמד חיזוק והתעוררות בישיבת 'חיי תורה' בראשות האדמו"ר מלוצק • גלריה
 אברהם יצחק בית שמש חומש סעודה (14)
בית שמש: חומש סעודה בתלמוד תורה תולדות אברהם יצחק

עיתוני היום

%D7%A9%D7%A2%D7%A8%D7%99-%D7%A2%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D4
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִׁשִּׁי • כותרות העיתונים – ו' בתמוז ה’תשפ”ד

דיווח על סרטון

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן Hide picture