בארץ

צילום: ישראל זאב לוונטהל

“הלב נשבר על האובדן הגדול”: במערכת הפוליטית סופדים לחטופים שגופותיהם חולצו

במערכת הפוליטית ספדו לאחר הבשורה הקשה בדבר איתורם וחילוצם של שלושת החטופים עמית בוסקילה, שני לוק ויצחק גלרנטר הי”ד. השלושה חולצו מרצועת עזה בעקבות מידע מודיעיני שניתן על ידי מחבלים שנלכדו על ידי כוחות צה”ל
 • קור רוח בכל מצב – גלו את טכנולוגיית המיזוג שכובשת את המדינה>>

  תוכן מקודם

 • למצוא את האיזון בין חיים לעבודה גם כשזה נראה בלתי אפשרי

  תוכן מקודם

 • מעוניינים במקצוע מבוקש בלי לוותר על ערכים? כאן מתחילים

  תוכן מקודם

 • סיימת לחתן - ועדיין רץ בין גמחי"ם?! בגיל שלך – זה מיותר! כל הפרטים על הכסף שמגיע לך >>

  תוכן מקודם

 • למצוא את האיזון בין חיים לעבודה גם כשזה נראה בלתי אפשרי

  תוכן מקודם

 • קור רוח בכל מצב – גלו את טכנולוגיית המיזוג שכובשת את המדינה>>

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

הותר לפרסום: דובר צה”ל עדכן כי כוחות צה”ל הפועלים ברצועת עזה איתרו והשיבו לשטחי ישראל את גופותיהם של שני לוק, יצחק גלרנטר ‏ועמית בוסקילה הי”ד.

שני לוק, בת 22, יצחק גלרנטר, בן 53, ועמית בוסקילה, בת 28. המידע המודיעיני על מיקום גופות החטופים הגיע מחקירת מחבלים שנעצרו בעזה.

שלושת החטופים שיובאו בהמשך לקבורה בישראל נרצחו ביום שמחת תורה בשעה שנמלטו מאזור האירוע ברעים. כשהגיעו לאזור מפלסים הם נתקלו במחבלים שרצחו אותם באכזריות וגופותיהם נלקחו לרצועת עזה.

על פי דובר צה”ל הכוחות פועלים בסביבת לחימה מורכבת, תוך סיכון, להבאתם של חטופים שנרצחו לקבורה בישראל. הגופות הועברו לזיהוי במכון לרפואה משפטית ולאחר השלמת ההליך, נמסרה הודעה למשפחות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הודעה זמן קצר אחרי פרסום הידיעה ע”י דובר צה”ל בה נכתב: “הלב נשבר על האובדן הגדול. רעייתי שרה ואני דואבים עם המשפחות. לב כולנו איתן בשעת יגונן הכבד. נחזיר את כל חטופינו, החיים והחללים כאחד. אני מברך את כוחותינו האמיצים שבפעולה נחושה השיבו בנים ובנות לגבולם”.

נשיא המדינה יצחק הרצוג: “תנחומים וחיבוק עצוב למשפחותיהם הדואבות והמיוסרות של החטופים שני לוק, יצחק גלרנטר ועמית בוסקילה שגופותיהם חולצו מעזה והם יובאו לקבר ישראל. בתודה לצה”ל, שב”כ וכוחות הביטחון ובתקווה ותפילה לשובם של כל שאר החטופות והחטופים במהרה. יהי זכרם ברוך”.

שר הביטחון יואב גלנט, מסר: “הערכה והוקרה לכוחות צה”ל ושב”כ שהביאו לקבר ישראל את גופותיהם של יצחק גלרנטר, שני לוק ועמית בוסקילה הי”ד משבי חמאס בעזה. השבת כל חטופינו הייתה ותישאר חובה מוסרית עליונה ומטרת מלחמה עבורנו. משתתף בצערן הכבד של המשפחות”.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, חברת הקבינט המדיני בטחוני, תא”ל (במיל’) מירי רגב: “לפני השבת קיבלנו בשורה עצובה, קשה וכואבת על כך שנמצאו גופותיהן של שני לוק, איציק גלרנטר ועמית בוסקילה שנרצחו על ידי ארגון הטרור המתועב חמאס. אני בקשר קבוע עם חלק ממשפחות החטופים, אחת המשפחות היא משפחתה של עמית בוסקילה ז״ל, אמה אילנה והדוד שמעון. משפחה חמה, מסורתית ובכל שיחה ומפגש הם סיפרו לי על יופיה הפנימי והחיצוני של עמית, על התקווה והתפילות לחזרתה בשלום, הלב נשבר, הכאב הוא גדול”.

“אין משהו שיכול למלא את החלל שנפער כתוצאה מהידיעה הקשה הזאת וליבי עם שלושת המשפחות על הבשורה הכואבת. אנחנו פועלים מול ארגון רצחני, צריך להמשיך ולפעול עד להשמדתו המוחלטת. שולחת חיבוק חם למשפחות ומחזקת את צה״ל וכוחות הבטחון הפועלים בעומק שטח האויב תוך סיכון חיים על מנת להשיב את החטופים ולחסל את החמאס”.

בישוב מעלה שומרון ספדו עמית בוסקילה הי”ד: “לצערנו לאחר השבוע הקשה, התבשרנו בשעה האחרונה, כי גופתה של עמית אסתר הי”ד בתו של מאיר בוסקילה, תושב מעלה שומרון נמצאה וחולצה מעזה יחד עם 2 גופות נוספות. ליבנו עם המשפחה ואובדנה הקשה מנשוא ושולחים חיבוק וחיזוק גדול. בבנין ירושלים ננוחם. ההלוויה תתקיים ביום ראשון ונפרסם את מועדה המדויק בהמשך”.

ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי ספד לעמית: “מסרבים להאמין – עמית בוסקילה שלנו איננה 💔. קייונו, התפללנו, החזקנו אצבעות אך הבשורה המרה הגיעה ואיתה הידיעה על מותה של עמית בוסקילה בשבי חמאס. עמית, סך הכל בת 28 במותה, נחטפה על יד המרצחים מהנובה. היא עוד הספיקה להתקשר לדוד שלה שמעון ולספר כי נורתה, אך מאז נותק איתה הקשר ומצבה לא היה ידוע”.

במועצה אזורית גן רווה ספדו על הבשורה על יצחק גלרנטר הי”ד: “המועצה מתאבלת וכואבת על מותו של איציק גלרנטר הי”ד, תושב האירוס שהיה חטוף בעזה ונרצח בידי חמאס. אנו מחבקים את המשפחה ואת קהילת הישוב אירוס בשעה קשה מנשוא זו. הודעה על מועד הלוויה תימסר בהמשך. יהי זכרו של איציק ברוך”.

יו”ר ועדת החוקה חה”כ שמחה רוטמן כתב לאחר פרסום הידיעה הקשה: “עם ישראל כולו משתתף בכאב משפחותיהם של יצחק גלרנטר, שני לוק ועמית בוסקילה הי”ד אשר נרצחו במסיבת הנובה והיום גופותיהם חולצו במבצע של השב״כ וצה״ל מרצועת עזה. ‏אנחנו מתמודדים מול אויב אכזר וצמא דם, עלינו לנהוג בו בהתאם ולהשמידו.

“ארדוף אויבי ואשיגם ולא אשוב עד כלותם” ‏תהא נשמתם של יצחק, שני ועמית צרורה בצרור החיים”.

שר החוץ ישראל כ”ץ ספד לחטופים וכתב: “‏הלב נקרע למשמע הבשורה הקשה על מותם של עמית בוסקילה, שני לוק ויצחק גלרנטר הי”ד, שנרצחו בנובה וגופותיהם אותרו בעזה והוחזרו לישראל. ‏שולח תנחומים וחיבוק גדול למשפחות ותודה לכוחות הביטחון על המבצע המורכב והכל כך חשוב”.

פורום התקווה של משפחות חטופים מסרו: “אנו שולחים את תנחומנו למשפחות לוק, גלרנטר, ובוסקילה. אין בשורה קשה מזו. ליבנו אתכם בשעה הנוראה. משמיים תנוחמו.” ה’ יקום דמם

עוד הוסיפו משפחות פורום תקווה: “אנו שולחים את תודתנו והערכתנו לחיילי צה”ל שנלחמו על מנת לחלץ את החטופים ובזכותם הם יובאו לקבר ישראל. היום נוכחנו לדעת שוב, חטופים יחזרו לישראל רק על ידי כוח צבאי נמרץ. אלמלא הפעולה ברפיח מאות רוצחים היו משוחררים לרחובות מדינת ישראל והטבח שבוצע ב7/10 היה משוחזר על ידיהם פעם אחר פעם”.

“נוכחנו שוב בעוצמת השיפלות של האויב העומד מולנו. לאחר שחטף אזרחים, ילדים, נשים וגברים. רצח אותם בעודם בשבי וניהל משא ומתן בכחש לשחרורם. מדינת ישראל צריכה להפסיק לדבר עם חמאס. את החמאס צריך להכות, את החמאס צריך לדחוק לפינה ואת החטופים ניתן להחזיר רק על ידי העמקת הפעולות ברצועת הטרור. אמרנו ונחזור שוב ונאמר, עסקאות עקרות ודיונים שאין בהם כלום לא ישיבו את החטופים. כניסה לרפיח, ג’בליה ושאר ערי וכפרי הטרור יחזירו לכאן את הילדים שלנו מהר יותר”.

תנועת צו 9 הגיבו לפרסום הידיעה ומסרו: “אבלים וכואבים עם כל עם ישראל על הבשורות הקשות ומחבקים בחום את המשפחות שיקיריהם נרצחו ע”י מחבלי החמאס וגופתיהם חולצו בידי לוחמינו הגיבורים. בשעה זו בה הלב קרוע, אין לנו אלא להזכיר בצער שלאותו ארגון טרור רצחני, ממשלת ישראל בהחלטות איומות ממשיכה להעביר אספקה במכונה משומנת אדירה חסרת תקדים. המחדל הנורא הזה מסכן מדי יום את חייהם של חיילי צה”ל היקרים ומרחיק מאוד את שיחרורם של החטופים והחטופות שנאנקים בשבי וחייבים כבר לשוב הביתה. שום סיוע לא אמור לעבור עד שאחרון החטופים חוזר.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

1 תגובה
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

השם יקום דמם

כתבות חדשות באתר

האם נמצאה הנוסחה לקניית דירה לכל הילדים?
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

ארה"ב תטיל סנקציות על חוסמי הסיוע ההומניטרי לחמאס ברצועת עזה
משרד החוץ נגד המתקפה של יואב גלנט על צרפת; כך הוא הגיב לטענות
אך מחתנים ילדים? הקב"ה יעזור. - אבל אתם חייבים השתדלות אמיתית
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

"אין זמן": בני גנץ מערבב בין הגיוס לבין החטופים והמצב בדרום ובצפון
הפובלציסט טוען: מדוע מסתירים את הכשל הגדול ביותר של הרמטכ"ל?
מטלטל: הגאון הינוקא שליט"א נחרד עד עמקי נשמתו
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

תיעוד ממעברי קירות ששימשו את מחבלי חמאס בתוך בתי מגורים • צפו
סמוטריץ' נגד 'התדרוך ההזוי' של 'מערכת הביטחון' - ומזהיר מהסכנה
היום החתונה! החתן שגרם למרן הגר"מ שטרנבוך לצאת מגדרו!
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

השוטרים בהלם: רצו לעצור את גנב הרכב - ונדהמו לגלות את זהותו • צפו
יואב גלנט תוקף בחריפות את צרפת - ומטיל וטו: "לא נהיה חלק"

הכתבות המעניינות ביותר

מה הסיכוי? הרכב הסיע את עצמו ממקום חניה אחד - לשני • צפו
הכלב ניסה להבריח את הדב השחור; האם הצליח? • צפו
המשאית איבדה שליטה; נהג הרכב ניצל ברגע האחרון • צפו
תיעוד דרמטי: חיזבאללה שיגר 16 כטב"מים; כמה הצליחו בצה"ל ליירט?
מפקד פיקוד הדרום ברפיח: "אנחנו ממשיכים להתקדם עד שנשיג את המטרות"
"הבית בוער": תושבי הצפון יוצאים למאבק ויפגינו ברחבי הארץ
טען עוד כתבות >

המיוחדים

.
הרבבות בגור, ההכרזה בבעלזא, הדרמה בקרלין, והנפילה בתוא"י • החג בחצרות הקודש
WhatsApp Image 2024-06-09 at 18.43
נערכים למלחמה: כתב 'JDN' בביקור נדיר בבסיס חיל האוויר בצפון | מיוחד
WhatsApp-Image-2021-05-20-at-13.27.36-724x483-1-1-1
חיסול מוצלח, מתחזה וילד ג'ינג'י • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
 מסך 2024-06-06 195822
קיפקעס | לחץ אנשי דרעי ששעשע את המגזר, מניעי "קמפיין ליצמן", והתמונות שמוחזרו

חדש באתר

.
ארה"ב תטיל סנקציות על חוסמי הסיוע ההומניטרי לחמאס ברצועת עזה
.
משרד החוץ נגד המתקפה של יואב גלנט על צרפת; כך הוא הגיב לטענות
.
"אין זמן": בני גנץ מערבב בין הגיוס לבין החטופים והמצב בדרום ובצפון
.
הפובלציסט טוען: מדוע מסתירים את הכשל הגדול ביותר של הרמטכ"ל?

גלריות

DOCZAHI@GMAIL
וּמְסַר לָן אוֹרַיְתָא • נעילת החג והכנסת ספר תורה בחצה"ק נדבורנה
 החג טעמשוואר (8)
וּבָאוּ כֻלָּם בִּבְרִית יַחַד • נעילת החג בחצה"ק טעמשוואר
 החג דאראג (5)
וְקֵרַבְתָּנוּ מַלְכֵּנוּ • נעילת החג בחצה"ק דאראג
 החג שבט הלוי (5)
וְהָאֵר עֵינֵינוּ בְּתורָתֶךָ • נעילת החג בחצה"ק שבט הלוי

עיתוני היום

%D7%A9%D7%A2%D7%A8%D7%99-%D7%A2%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D4
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִׁשִּׁי • כותרות העיתונים – ח' בסיון ה’תשפ”ד

דיווח על סרטון

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן Hide picture