דעות

אוליבייה פיטוסי/פלאש90

צדק תחבורתי / עו”ד נתן רוזנבלט

כידוע לעשרת קוראיי, מדור זה עוסק אך ורק בדיור. אך מה לעשות שדיור ותחבורה ירדו יחדיו לעולם. אנשים לא ירוצו להתגורר במקומות אחרים אם לא תהיה תחבורה ציבורית. איפה שאין תחבורה אין אופק לדיור / עו”ד נתן רוזנבלט
 • גם מחזיקים את התורה וגם קמחא דפסחא מצטרפים עכשיו

  תוכן מקודם

 • המשחק שיטריף את המשפחה שלכם על מנהגי הפסח המשפחתיים

  תוכן מקודם

 • "מדוע יש אנשים שמשקיעים בשעונים ועטי יוקרה ?

  תוכן מקודם

 • כמה מנהגים של פסח יש לכם במשפחה?

  תוכן מקודם

 • הרי אתה מקדש קורס להכשרת רבנים עורכי חופה וקידושין

  תוכן מקודם

 • הפוסק הזדעזע ממראה עיניו: כך מתגוררת משפחה ברוכת ילדים אצלו בשכונה

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

בשושן פורים נסעתי בתחבורה ציבורית לירושלים. יצאתי לדרך בתחילה עם הרכב והילדים כרגיל, אך לאחר שעה וחצי (!) של פקקים הגענו לצומת שילת (3 דקות ביקום נורמלי) הבנו שכדאי לעבור לרכבת של החילונים ממודיעין. 28 דקות והיינו במרכז ירושלים. שכוייח אייבישטער. אגב, ברכבת היו מאות רבות של אנשים, אך מספר החילונים שם היו בערך כמו באוטובוס אחד ממודיעין עילית לירושלים בשעה לא עמוסה, סתם בשביל שנדע מי מממן את התחבורה של מי.

90 דקות בפקקים מניבים הרבה שיחות קצרות עם החברים לפקק. לתדהמתי איש מהם לא התלונן, תושבי היישובים הסמוכים באמת אין להם על מה, ראש המועצה שלהם עשה מעל ומעבר על מנת להקל על העומס (טוב שלפחות שם יש בחירות אמיתיות). ואילו תושבי עירי מודיעין עילית, שותקים ומחייכים כתמיד, אין להם טענות: כקוטן הציפיות קוטן האכזבות. כשאין בחירות, אין שום סיבה שמישהו יתרגש מכך שאנחנו כנראה העיר היחידה בעולם המערבי עם יציאה אחת בלבד ל-130,000 תושבים (הכביש השני, שהייתי נוסע בו לפני בחירתו של ראש העיר הניצחי, נסגר בימיו).

כנראה שזו גם הסיבה מדוע הופלנו גם ברמה הארצית: השבוע יצאה לדרך תכנית “צדק תחבורתי” הכוללת רפורמה במחירי התחבורה הציבורית. באמת משהו יפה שהממשלה הזו עשתה. אין מה לומר, השרה רגב דואגת בדיוק לקהל בוחרי הליכוד (ועל הדרך גם אנחנו ועוד כמה ערבים נהנים, כשיורד גשם כולם נרטבים). השאלה היא מה עושה שם הסגן היקר מיהדות התורה, ואיך ייתכן שהעיר הכי ענייה והכי דגלאית (למעלה מעשרים אלף קול לג’ בבחירות לכנסת, יותר מבית שמש, ויותר מביתר ואלעד גם יחד) נותרה בחוץ.

הרב מקלב מבטיח שבפעימה השנייה מודיעין עילית תהיה בפנים. הבעיה היא שעד אז הוא אולי כבר לא יהיה בפנים. כל הערכות מדברות על בחירות או החלפת הממשלה בקרוב.

כידוע לעשרת קוראיי, מדור זה עוסק אך ורק בדיור. אך מה לעשות שדיור ותחבורה ירדו יחדיו לעולם. אנשים לא היו באים לגור במודיעין עילית אם לא שהאמינו בתחבורה ציבורית במקום, אנשים לא רוצים לגור בירוחם משום שקשה להגיע “לארץ” משם, ואנשים לא ירוצו להתגורר במקומות אחרים אם לא תהיה תחבורה ציבורית. איפה שאין תחבורה אין אופק לדיור.

לציבור החרדי יש ייתרון מובנה בכך שרובו (לפחות הגברים) עוסק בדברים שאינם תלויי מקום מגורים. בין אם זה כולל אברכים, מלמדים, סופרי סת”ם וכיוצא באלו כלי קודש, אשר אין שום נפק”מ אם אתה גר באופקים או בחצור, תמיד יצטרכו אותך באותה רמת שכר. זה משהו שלא קיים בעולם הכללי. זה נותן לנו את האפשרות לפתח את ערי השדה יותר מכל מגזר אחר.

אך לציבור שלנו יש גם צורך ייחודי: התחבורה הציבורית היא כלי הניידות המרכזית של רובנו. גם למי שיש רכב (מיעוט, בבניין שלנו, 32 דיירים כולל “הנורבגים”, יש 4 רכבים), הרי שבני ביתו נוסעים באוטובוסים. יש לנו גם קשרי משפחה ענפים עם שמחות ב”ה, וכן אירועים בחצרות הקודש שאי אפשר לוותר עליהם. ומכאן הקריטיות של הנושא.

לפני כמה שנים טובות, לאחר ההצלחה הגדולה שלנו לרשום מאות אברכים לחריש (העיר האהובה עליי עם הפוטנציאל), אורגן כנס גדול באולם במודיעין עילית. אורח הכבוד היה סגן שר התחבורה הרב מקלב (כן, הוא לא חדש בתפקיד), נשא נאום יפה ובנוי לתלפיות. אחריו ניתנה לי רשות הדיבור (יותר נכון, לקחתי) ואמרתי לו שבשביל דרשות יש לנו את הרבנים הנכבדים. ממנו אנחנו מצפים לפתרונות תחבורתיים. הוא הבטיח שהכל יהיה בסדר. תושבי חריש עדיין ממתינים.

כך למשל, ארבעים אלף תושבי העיר צריכים להיטלטל לעיירה הסמוכה פרדס חנה, או לעיר חדרה (אם רוצים להבטיח מקום ישיבה) כל אימת שרצונם להגיע לעיר הקודש. לעיר התורה בני ברק המצב אמנם יותר טוב, כי יש קו עם שלושה נסיעות כל יום, אך גם יותר גרוע, כי הביקוש הוא גדול פי כמה, ומאוד קשה לתפקד כך. שלא לדבר על סופי שבוע וערבי חגים, כאשר כולם רוצים לנסוע/להגיע ואין אפילו אוטובוס אחד לאלעד/ב”ש/מ”ע וכו’.

וזה לא שאין פתרונות תחבורה, אך הם פרטיים. שימו לב לנתון הבא: התושבים עצמם שוכרים שאטל מיוחד שלוקח אותם לירושלים כמה פעמים ביום. כן, שמעתם נכון: ארבעה מנדטים חרדים בעירייה והתושבים נאלצים לשכור לבד מיניבוסים.

אך חריש היא רק הדוגמית. בשבת הקודמת הייתי בצפת בבית חולים, על המדף עלון מקומי חרדי. רוב המכתבים למערכת (המדור הכי אהוב עליי בכל עיתון, הדבר הכי קרוב לאמת שיש בעיתון מלבד התאריך) מדברים על מצוקת התח”צ.

אין כאן אפשרות ואין רצון להעלות את כל הבעיות של כל עיר ועיר, בצפון ובדרום. הצד השווה שבהם שדרכם לילך ולשמוח, אך אין להם כל כך איך. תשאלו כל מי שאתם מכירים בעפולה, נוף הגליל, טבריה, מעלות וכרמיאל, קריית אתא ורכסים, ואפילו חיפה (שם יחסית יותר טוב, בעיקר בזכות הרוב החילוני). תשאלו את תושבי נתיבות ואופקים (הרכבת החדשה לא מתעניינת בכלל בשליש תושבי העיר), שלא לדבר על ירוחם ודימונה, ערד ואפילו קריית גת. כולם יגידו לכם שזה הנושא שהכי מטריד אותם.

כמי שנוסע המון בתח”צ לא חרדית, יכולני להעיד כי האוטובוסים בדרך כלל ריקים או חצי ריקים, מטופחים ובעיקר זמינים. לעומת הציבור שלנו, שסובל, סבל ויסבול, כל זמן שלא ישמיע קולו.

ואת זה אנו רוצים וחייבים לשנות: קוראינו היקרים (בלוי מהפצת הספרים טוען שיש לי יותר מעשרה קוראים. כהוכחה הוא מביא מכירת כמה מאות עותקים מהספר החדש שלי “בית פלוני לפלוני” בתוך שבוע, ישתבח שמו) יודעים גם שהמדור כאן הוא אקטיבי, כלומר אין מטרתו רק לדבר ולשפרר בעיות (מטרה חשובה בפני עצמה) אלא גם לנסות לפתור אותן.

איך נעשה זאת?

בשביל זה אנו צריכים שני דברים:

א) משוגע לדבר. כלומר, אברך מהפריפריה שהנושא הזה בוער בקרבו. הוא יוכל לטפל בכל המיילים והטלפונים שיגיעו. והכל בשכר מינימום.

ב) אנשים שאיכפת להם, מכל יישוב ויישוב. נקים ביחד וועד רעיוני של נציג לכל יישוב. תפקיד הוועד יהיה להתוות דרכי פתרון למצוקת התחבורה הציבורית. וגם ללחוץ על מי שצריך כדי שיעשה את העבודה כמו שצריך. העבודה הזו אינה דורשת כמעט זמן ולכן היא בהתנדבות. כל ההוצאות עליי.

ורגע אחד לפני שמערכת הדוברות של הנציגים מתחילה לשפר את הלכות לשון הרע ורכילות, ולדון לכף זכות, אבקש להבהיר כי אין הכוונה רק לאלו ששמותיהם הוזכרו כאן אלא כל נציג ותפקידו:

ברמה האישית לא שמעתם ולא תשמעו מילה רעה על יהודי. כולם אהובים וברורים ובדרך כלל גם ידידים שלי אישית. אך כשזה נוגע למילוי התפקיד, חושבני שאם אין לנו זכות לבחור את נציגינו, לפחות תישמר לנו הזכות להאיר פינות אפילות שטרם טופלו כראוי.

וכן, בן אדם שמקבל משכורת של שישים אלף ש”ח לחודש בזכות הצבעתי, חייב לי דין וחשבון. תחשבו לא רק על התחושה – אולי – של השלוחא כשאומרים לו שהוא רק 99% מושלם (יש מיליון דברים טובים שצריך להודות להם עליהם, וזה לא גורע מהביקורת הבונה), אלא גם על האברך וצאצאיו הקטנים שהלכו לגור בצפת כדי להקל על ההורים, ועכשיו הם נאלצים לקום ביום שישי לפנות בוקר, כי יש רק אוטובוס אחד למודיעין עילית, ועוד מטלטלים אותם דרך עשרות יישובים עד שהם מגיעים עם הפיצקלאך חבולים וחפויים.

תחשבו על ההורים הנאנקים, כן אנחנו ההורים שמחתנים קשה לנו, ושלחנו ילד לאופקים. ועכשיו נצטרך לשקול שוב, אולי עדיף כבר לגלגל עוד קצת חובות, מאשר חובת הגלגלים של הנכדים בגיל אפס.
פתרון התחבורה הוא פתרון הדיור ואין אחד בלי השני. לכך נבחרתם, כדי לדאוג לנו לזה ולזה (ולעוד כמה דברים). אנחנו נדאג בעזרת השם להזכיר לכם את זה.

אחרי שאמרנו את כל זה:

שורות אלו נכתבות בדרך לציון זקני הקדוש רבי אלימלך מליזענסק זיע”א, והוא כידוע בעל התפילה הכל-כך מתוקה, והחיים כל כך מתוקים כשמקיימים אותה:

אַדְּרַבָּה, תֵּן בְּלִבֵּנוּ שֶׁנִּרְאֶה כָּל אֶחָד מַעֲלַת חֲבֵרֵינוּ וְלא חֶסְרונָם, וְשֶׁנְּדַבֵּר כָּל אֶחָד אֶת חֲבֵרו בַּדֶּרֶךְ הַיָּשָׁר וְהָרָצוּי לְפָנֶיךָ, וְאַל יַעֲלֶה שׁוּם שנְאָה מֵאֶחָד עַל חֲבֵרו חָלִילָה וּתְחַזֵּק הִתְקַשְּׁרוּתֵנוּ בְּאַהֲבָה אֵלֶיךָ, כַּאֲשֶׁר גָּלוּי וְיָדוּעַ לְפָנֶיךָ. שֶׁיְּהֵא הַכּל נַחַת רוּחַ אֵלֶיךָ.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

27 תגובות
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

יישר כח על הצפת הנושא!!
יה”ר שתצליחו במפעלכם ומשמיים ישלמו שכרכם

צודק לגמרי, אי אפשר להבין איך מודיעין עילית נשארה בחוץ, העיר שהכי סבלה מהרפורמה הקודמת, מ-2 ש”ח לנסיעה עירונית עלינו ל- 5.5, מ-78 לחופשי חודשי עלינו ל225 [אוקיי, זה תקף גם מחוץ לעיר, אבל לא את כולם זה מעניין], היה לי ברור שאנחנו הראשונים בתור לתיקון העוולות.

נכון מאוד!
מרחק הוא לא ‘מרחק אווירי’ אלא ‘מרחק תחבורתי’.
וכשאין תחבורה אז נעצרת כל ההתפתחות הכלכלית ועוד.
קשה לעבוד מחוץ לעיר.
=============
אין קו נורמלי בין מודיעין למודיעין עילית עם פיזור ואיסוף בעיר.
ורוב מוחלט של הנשים העובדות במודיעין נוסעות במוניות או חברות לעבודה.
התחבורה הציבורית בין מודיעין למודיעין עילית מזעזעת.

במקום להוזיל מחירים היה עדיף להשקיע בהגדלת התדירות ובנתצים וכדומה אבל הם מעדיפים לעשות מהלכים פופוליסטיים שיחסכו לכם 100 ש”ח בחודש תמורת עוד כמה שעות מעצבנות בפקקים אין סופיים

תח’’צ עולה כסף ,והרבה, אם אין כדאיות כלכלית אז עושים את המינימום האפשרי, גם כך בפריפריה זה כמעט הכל מסובסד אין שום מצב להוציא אוטובוס מי-ם לצפת שכולם משלמים 16 ש”ח לא כולל הנחות ולפעמים הוא ממש ריק העלות של דלק פלוס נהג לא כולל בלאי של האוטובוס היא מעל 1000 ש”ח מי שחושב שישתנו דברים לצערי חי בסרט. כיפשוט מישהוא צריך לממן זאת..

יש פתרון שקוראים לו אוטו יותר יקר אבל יותר מועיל כן לחלק אין זה נכון אבל שכירות רכב בצורה מאורגנת תוכל להועיל לציבור החרדי

בשביל זה יש לנו סגן שר התחבורה. בדיוק לצורך כך. שידאג שגם אנחנו נקבל מה שאחרים מקבלים באופן יחסי.

אני לא מתמצא בפרטים, וסביר להניח שעו”ד רוזנבלט גם כן אינו יודע מה היו מאמציו של הרב אורי מקלב בנושא. אך המפורסם בפי כל שהרב מקלב הוא עוסק בציבור באמונה במשך עשרות שנים כשהוא ידוע ומפורסם כחרוץ ומאיר פנים לכל. ואינני חושב שראוי להכפישו ברבים, בלי לקבל ממנו תגובה תחילה.

חלילה וחס. אין כאן שום הכפשה וזה הודגש במיוחד. יש כאן ביקורת, כן תהיה עוד הרבה ביקורת במדור הזה.
אגב, אם רוצים לקרוא רק את הדברים הטובים שהנציגים עושים, אז היום יום שלישי והיתד בחינם. 96 עמודים של נופת צופים, המתנה אחת לאוטובוס ממודיעין עילית תספיק לקרוא את הכל.

הרב רוזנבלט צייר את הציור היפה המצב חמור פי אלף
אורי מקלב יכול להגיב לכתבה פשוט בלהתחיל לטפל במצב
כרגע זה הולך ומדרדר
הלואי ויוכלו לפרגן לו אני בטוח שאם יהיה סיבה הרב רוזנבלט יהיה הראשון שיפרגן כאן במדור

צודק בכל היבט שהוא
רק כוח הרבים יניעו את אמות הספים.
תמשיכו להציף את הנושא עד שה’דובים’ יחליטו לצאת מהיער…

אנו תושבי טבריה חסידי צאנז וגם שאר הערים מצטרפים לנושא הכאוב!
כשאוטובוסים לירושלים אנו מארגנים בצורה פרטית שיהיה מהדרין ונגיש, שכמובן עולה יותר!!!
ומי מדבר על קו יומי לנתניה שכל אברך הוציא מכיסו כבר אלפי שקלים ביום יום ששם גרים רוב ההורים ויש רק קו לסופ״ש.
הלוואי שיסתדר הנושא הכאוב.

שים מראה מול עיניך
אתה מבואס על עצמך ש200 שנה אתם לא מצליחים להוזיז את הראש עיר שלכם ומוציא את הזעם על מקלב
כן כן הוא עשה עכשיו משהו גדול להרבה חרדים
אמנם לא לק”ס מה לעשות בכו”א אתם נחשבים במרכז לא הלכתם לגור במעלה עמוס חיפה אופקים תל ציון קרית אתא ודימונה בנו הוא טיפל ראשונים ויגיע גם אליכם
אבל שים לב לא להוציא תסכול אישי על אנשים אחרים
אני לא הייתי בכנסת אני מאמין שאם יש לך תלונות הוא יסכים שתתלווה איליו ליום אחד ואז תכתוב כאן שמגיע לו מאה אלף
טיפש…..

לא צריך להתלוות יום שלם. קודם שיסכים להיפגש עימנו לשעה (עם תשובות ופתרונות, לא תירוצים). אחר כך נדבר.

בהחלט מגיע יישר כח למקלב על הרצון לסייע אבל למה הוא לא הולך לשנות את החופשי הארצי לחופשי פריפארלי לכל הריכוזים החרדים תשאל כל אבא שיספר לך שאין שום צורך ל6 הילדים חופשי ארצי וחבל על הכסף….

זה נראה לפי חלק מהתגובות פה שהמגיבים הם אנשי לשכת מקלב….

צודק בכל מילה

צריך גם לרשום על קו 89 בירושלים שהוא הקו הכי עמוס בירושלים ומגיע אוטובוס פעם בעשרים דקות אוטובוס קטן, דחוסים כמו לול תרנגולים פשוט סיוט

אני חושב שהפיתרון למצוקה החרדית האמתי לא יהיה בהוספת קו כזה או אחר , זה ראש קטן ולא יפתור את הנושא של ציבור אדיר שאין לו רכבים , מה כן ? רכבותתתתתתתתתתתתתתתת , רק רכבות , ובשביל זה אדון מקלב צריך לשבת במקומות האלו של התכנון ההתחלתי ולראות כל הזמן שכל רכבת שמתוכננת בכל מקום בארץ תהיה נגישה לציבור החרדי שגר באיזור . אתן לכם רעיון מופרע , יש היום רכבת בבני ברק רק שהיא ממוקמת גרוע ולא עוזר לאיש ,אפשר לתכנן מנהרה שתמשיך את הרכבת עוד קילומטר לאמצע בני ברק ,ואז כל נסיעה לירושלים תהיה מהירה חלקה ופשוטה , הרעיון ישים וצריך כסף לזה .תחשבו בגדול.

ומי חשב על הרעיון התותח האגדי מאלעד, שכמה טפשים זרקו אותו, ואלעד תחזור להרבה מאחורי מודיעין, הפתרון רכבות

כמו שיש רכבת בקריית מלאכי?? (היא בכלל בבאר טוביה וצריך רכב כדי להגיע אליה)
ולמיטב הבנתי זה המצב בעוד הרבה ערים בארץ ש”זכו” בתחנת רכבת ורק בעלי רכבים יכולים להגיע אליה בגלל המיקום

במודיעין השכנה התחנה בתוך העיר וצמודים לה כל האוטובוסים. למרות שקשה מאוד להגיע משם למודיעין עילית, לא מפתיע לראות שחלק גדול מאוד של היורדים בתחנה עם תושבי מודיעין עילית (קל לזהות).

ולוקח 40 דקות להגיע אליה בשעות הבוקר
זה יותר מהזמן של הנסיעה ברכבת ממודיעין לת”א השלום
ולא חישבנתי את הנסיעה בתוך העיר כדי להגיע למסוף
זה אבסורד
אבל חייבים לומר תודה לכל מי שפעל עבור הפעלת קו 886 לחניון הנתיב המהיר
לא יודע מי פעל בעניין מאחל לו שיבורך משמים

בתור תושב ביתר עילית חשוב לי לציין שהרפורמה כמעט לא הועילה לציבור. עיקר הנזק שפעלה שרת התחבורה הקודמת היה לבטל את החופשי פנימי, כך שצריך לשלם על כל ילד 112 שקל במקום 48. כעת בא הרב מקלב ולא סידר הנחה לילדים (שהם 60 אחוז מהעיר) אלא למבוגרים בלבד. וגם זה לא הועיל הרבה, כיון שלחלק נכבד מהם יש כבר חופשי שנתי.

מעניין

עו”ד נתן היקר, קודם כל אברך אותך שתפעל ישועות עבור עם ישראל אצל סבך רבי אלימלך זצוק”ל. ובקרוב נתבשר על הגאולה השלימה.
אני קורא באדיקות את כל הכתבות שלך ובאמת מורגש הכאב על נושא הדיור בכל כתבה.
בכתבה האחרונה על ‘צדק תחבורתי’ אתה צודק בכל מילה ומילה ונקוה שנציגי הציבור יתעשתו ויביאו פתרונות במהרה לכל הבעיות בתחבורה הציבורית.
אני באופן אישי חושב שהגיע הזמן ובפרט לאחר אסון מירון הקשה שפקד את המגזר החרדי, הגיע הזמן לעשות חשבון נפש על כל הענין של התחבורה הציבורית שלדעתי (ח”ו לא לפתוח פה לשטן) זה האסון הבא של הציבור החרדי וזאת מכמה סיבות כדלהלן:
1. האוטובוסים מפוצצים כמו קופסאות סרדינים.
2. הנהגים הישמעאלים שנוהגים בטירוף עם האוטובוסים הכפולים ובפרט בירושלים עם הברקסים הבלתי צפויים שכל יושבי האוטובוס נעים מרגישים כמו ברכבת הרים.
3. הולכי הרגל הצדיקים שעוברים את הכבישים לא על מעברי החציה וגורמים להפתעות לתחבורה בכל רגע.
4. מכת ה’נכים’ במגזר שלנו שחונים על כל מדרכה פנויה בלי להתחשב בהולכי הרגל.
5. הכבישים שמאז הקמת המדינה לא מסיימים לעבוד עליהם וכל הזמן מוסיפים טלאי על טלאי וכל נסיעה באוטובוס בכבישים אלו הם פשוט ניסים שבכל יום.

ומי בכלל מדבר על ימי שישי ומוצ”ש, חגים, חול המועד, פורים וכו’ שזה הקטסטרופה הכי גדולה של המגזר.

בקיצור, צריכים רחמי שמים מרובים ולזעוק לגאולה השלימה במהרה, כי בקצב הזה המצב שלנו מידרדר בכל התחומים גם בדיור וגם בתחבורה וגם בחינוך (נוער נושר) ובנוסף על כל זה הקיצוצים של בני הישיבות עם חוק הגיוס ר”ל.

מאה אחוז. וטרם ציינת את המיטרד הרוחני באוטובוסים צפופים וד”ל.

גם אשדוד שהיא עיר ואם בישראל המצב קטסטרופה

כתבות חדשות באתר

פסק הלכה: "יזכו להיכנס לחג הפסח בהרחבה ובשמחה"
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

תרגיל בלבד, בעז"ה: כוחות הביטחון מפנים פצועים ליד מירון
גלנט חתם: הקטין בן ה-16 שנעצר לאחר רצח הרועה - נשלח למעצר מנהלי
משחק טריוויה דיגיטלי משפחתי על מנהגי הפסח
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

בן גביר זועם: "אין גבול לניתוק של היועצת המשפטית לממשלה" • צפו
חסדי ה': המסתערבים עצרו מחבל דאעש שתכנן פיגוע במיידי
כנגד שלושה משקיעים: מנכ"לית חברת הנדל"ן בפיצוח מדהים
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

צבי יחזקאלי מביך את הערבים: "מי האויב האמיתי שלכם?" • צפו
ערביה תקפה ילד יהודי ומשכה בפאותיו; המשטרה סגרה את התיק
האברכים התלהבו: ראש הכולל ארגן לכולם תוספת משמעותית למלגה לכבוד פסח
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

בן גביר לעג למשה ארבל: "עסוק בחנופה ליועמ"שית - אולי ימנו אותך לשופט"
ביידן מתבלבל שוב: "הבהרתי לישראלים - אל תתקדמו לחיפה" • צפו

הכתבות המעניינות ביותר

לשם מצות מצווה: שואבים 'מים שלנו' מהמעיין בהרי ירושלים
חיים גולדברג הסתובב במאפיות הירושלמיות ומגיש תיעוד מתהליך אפיית המצות
מאה שערים: התושבים נסחבו עם ה'חלוקות' של הקמחא דפסחא
סיור מצולם לקראת חול המועד: הכינרת המלאה - ונחל עמוד
בית שמש: האדמו"ר מלעלוב הגיע לטחון חיטים לאפיית מצות מצווה
ברוך דיין האמת: השוחט המומחה הרב יוחנן עידן זצ"ל; נקבר ליד בתו ע"ה
טען עוד כתבות >

המיוחדים

WhatsApp-Image-2021-05-20-at-13.27.36-724x483-1-1-1
אלימות משטרתית ואירוע היסטורי • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
WhatsApp-Image-2023-05-11-at-18.25.59-1024x683
קיפקעס | מחוות החילוני לגור, התדהמה ב'התקווה', והתוכניות בחסידות לאחר הכנס ההיסטורי
WhatsApp Image 2024-04-07 at 19.02
"בבוקר חיפשתי את אבא והוא לא היה, אמא אמרה שהוא נעצר"; משכן מחכה לאריאל
WhatsApp-Image-2021-05-20-at-13.27.36-724x483-1-1-1
עיר הקופים ועיר השממה • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע

חדש באתר

.
לשם מצות מצווה: שואבים 'מים שלנו' מהמעיין בהרי ירושלים
.
חיים גולדברג הסתובב במאפיות הירושלמיות ומגיש תיעוד מתהליך אפיית המצות
.
מאה שערים: התושבים נסחבו עם ה'חלוקות' של הקמחא דפסחא
.
תרגיל בלבד, בעז"ה: כוחות הביטחון מפנים פצועים ליד מירון

גלריות

.
לשם מצות מצווה: שואבים 'מים שלנו' מהמעיין בהרי ירושלים
.
חיים גולדברג הסתובב במאפיות הירושלמיות ומגיש תיעוד מתהליך אפיית המצות
.
מאה שערים: התושבים נסחבו עם ה'חלוקות' של הקמחא דפסחא
.
תרגיל בלבד, בעז"ה: כוחות הביטחון מפנים פצועים ליד מירון

עיתוני היום

F090331NS01-1024x683
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – י' בניסן ה’תשפ”ד

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן Hide picture