בית המדרש

הדמיה

ספר “אדרת אליהו” ממרן הגר”א דושניצר זצוק”ל רבו המובהק של מרן הגרי”ג אדלשטיין זצוק”ל

ספר “אדרת אליהו” ממרן הגר”א דושניצר זצוק”ל, רבו המובהק של מרן הגרי”ג אדלשטיין זצוק”ל • לקט הנהגותיו, הליכותיו ותולדותיו של מרן הגאון רבי אליהו דושניצר / הרב נחום סילמן 
 • להתפרנס בכבוד בלי לצאת מעולם התורה

  תוכן מקודם

 • *הרבנים שהחליטו: הופכים לפוסקים בדיני ממונות*

  תוכן מקודם

 • אתה אוהב לנהוג, נכון? אל תפספס הזדמנות להצעת עבודה מפתה

  תוכן מקודם

 • קור רוח בכל מצב – גלו את טכנולוגיית המיזוג שכובשת את המדינה>>

  תוכן מקודם

 • אני אוהב לנהוג, עובד קרוב לבית, והשכר שלי גבוה עם מלא הטבות

  תוכן מקודם

 • סיימת לחתן - ועדיין רץ בין גמחי"ם?! בגיל שלך – זה מיותר! כל הפרטים על הכסף שמגיע לך >>

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

בתקופה הקרובה עומד לצאת לאור עולם הספר “אדרת אליהו” הכולל לקט הנהגות, הליכות ותולדות מתורתו של הגאון החסיד שבכהונה פה קדוש מרן רבי אליהו דושניצר זצוק”ל שהיה מגדולי מרביצי התורה והמוסר בדור שלפני המלחמה בעיירות ליטא, ובא”י עלה לכהן פאר כראש ישיבת לומזה, בה הרביץ תורה לעדרים, ורבים מגדולי ישראל היושבים ראשונה במלכות התורה הם מתלמידיו.

והן ידוע לכל בית ישראל גדלותו של אותו גאון וצדיק אשר הארץ האירה מכבודו, וממנו יצאה תורה, הוראה ומוסר לכל העולם. וכבר לאחר פטירתו בשנת תש”ט החל תלמידו המובהק רשכבה”ג מרן הגאון רבי חיים קניבסקי זצוק”ל לאסוף את כתביו וחידושיו וקבצם לאכסניה אחת בספר “נחלת אליהו” ושילב בראשית הספר גם עובדות והנהגות וי”ל בכמה מהדורות, אולם מאז נוספו עוד שמועות רבות מתורתו וכן נודעו סיפורי מופת ממנו, ובהורמנותיה דמרן הגאון זצוק”ל החלו לסדר מחדש את הנהגותיו, הליכותיו ותולדותיו של אותו צדיק וקדוש, ולסדרם בספר אחד בשם “אדרת אליהו”.

אחד מגדולי תלמידו הלא הוא מרן ראש הישיבה הגאון רבי ירחמיאל גרשון אדלשטיין זצוק”ל אשר קיבל ממנו תורה בראשית דרכו בעולם הישיבותף כאשר בשחר עוריו היה מגדולי תלמידי ישיבת לומזה. מרן הגריג”א היה נוהג לספר בערגה אודות רבו הגדול שקיבל ממנו תורה בטל ילדותו, תחת אחד השיחים סיפר מרן זצוק”ל: “הכרתי את הגאון הצדיק רבי אליהו דושניצר זצ”ל כשלמדתי בלומזה והיה נראה כמלאך האלקים וראו את השכינה על פניו”.

עוד סיפר בהזדמנות אחרת: “אני זוכר כשלמדתי בלומזה, היו באים אל המשגיח הגה”צ רבי אליהו דושניצר זצ”ל שהיה צדיק יסוד עולם, ומבקשים ממנו שיתפלל עבור חולים, והיה אומר לבני הישיבה שילמדו לזכות החולה וכמו שעשה הט”ז, מפני שזכות התורה היא יותר מתפלה”.

בקשת המערכת בימים אלו מכל המעוניין להנציח את זכרו של מרן או את קרוביו מעל דפי הספר החשוב בבקשה ליצור קשר עם המערכת ההו”ל בטל 052-7682413

מייל [email protected]

 

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

כתבות חדשות באתר

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

הכתבות המעניינות ביותר

המיוחדים

חדש באתר

גלריות

עיתוני היום

דיווח על סרטון

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן