חדשות

אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

גם ב'ימינה' נבהלו מהשפל: הפוסט של מתן כהנא על 'הנרטיב הערבי' והשותפות עם רע"מ

השר מתן כהנא המקורב לנפתלי בנט פרסם פוסט בו הסביר מדוע מלכתחילה יש צורך בשיתוף פעולה עם מנסור עבאס ומפלגת רע"מ, וחטף אש גם בתוך מפלגת ימינה שם תהו "אי אפשר להבין מה עובר על המפלגה הזו ועד לאן נגיע" • סערה
 • איפה כדאי לי. אם לא תשאל, איך תדע?

  תוכן מקודם

 • יש לך מושג איזה משקיע אתה?

  תוכן מקודם

 • נחשף: המשאלה האחרונה של הרב אורי זוהר זצ"ל

  תוכן מקודם

 • הרובוט שמבין באנשים ובהשקעות

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

סערה במפלגת 'ימינה' בעקבות פוסט שכתב השר מתן כהנא על הנרטיב הערבי והשותפות עם רע"מ. בכירים במפלגה תקפו את השר המקורב לראש הממשלה נפתלי בנט, ומי שנשלח על ידו להגיב ולהגן על הממשלה מול מפלגות הימין.

דניאל אביטל, יועצה הבכיר של שרת הפנים שקד, צייץ הבוקר (חמישי) בחשבון הטוויטר שלו: "מי שמדבר על נרטיב ערבי, נמצא בוורטיגו", זאת בעקבות הפוסט שכתב השר מתן כהנא שהסביר את השותפות הקואליציונית עם מנסור עבאס.

הרקע: אחרי שטענו כי מדובר בממשלת אין-ברירה וכדי למנוע בחירות חמישיות, כעת, אחרי ששוב התקפלו בפני מנסור עבאס והחליטו לקבל את כל דרישות מועצת השורא של התנועה האסלאמית כדי להחזיר את המפלגה הערבית לקואליציה, מסביר כהנא מדוע השותפות עם רע"מ חשובה.

לפניכם הפוסט במלואו:

"בואו נדבר רגע על רע"ם ומנסור עבאס. ת'כלס? לא מאמין שיהיה כאן שלום. בטח לא "שלום עכשיו". למה? כי מושב בית גמליאל בו אני גר, בנוי על אדמה שלפני קום המדינה גרו בה ערבים. בדיוק כמו האדמות של מקום שפעם נקרא שיח' מוניס. תהיו רציניים ותבדקו רגע איפה בית גמליאל ושיח' מוניס נמצאים על המפה (אגב, בניגוד גמור לכל היישובים ביהודה ושומרון שעל אדמתם לא גר ערבי מעולם)".

"זה שאתם ואני מאמינים שזו הארץ שלנו, שהובטחה לאבותינו ולנו בברית בין הבתרים, זה שאנחנו מאמינים שהתנ"ך זה הקושאן שלנו, זה הכל טוב ויפה וזו בהחלט היתה סיבה מספיק טובה עבור אבותינו לחלום על חזרה לארץ הזו במשך 2000 שנה, ולאבותינו ולנו להמשיך ולהיות מוכנים להקריב את היקר לנו מכל כדי לחיות כאן".

"אבל כל זה לא ממש מרשים את בני הדודים שלנו, צאצאיו של ישמעאל, שמבחינת הנרטיב *שלהם* "נפלנו עליהם" פתאום משום מקום וגרשנו אותם מאדמתם (ומי שמתעלם מזה שיש להם נרטיב הוא לא ימני. הוא פשוט טיפש). עכשיו תראו.., אנחנו חלמנו והתפללנו 2000 שנה עד שהצלחנו לחזור לאדמה שלנו. מבחינתם עברו רק 74 שנים. בואו לא נזלזל בהם עד כדי כך ונחשוב שהם יוותרו כ"כ מהר".

"טוב, אז הבנו שאנחנו לא בדרך לשלום. בטח לא "שלום עכשיו". אולי גם אתם חולמים מידי פעם חלום כזה, שבו ככככלללל הערבים החליטו בוקר אחד להגר לשוויץ והם חיים שם חיים מדהימים וטוב להם שם, וכמו כל בני דודים, מידי פעם הם באים לבקר אותנו, ואנחנו מידי פעם נוסעים לבקר אותם".

"ואז אנחנו מתעוררים. ומבינים שבמציאות אף אחד מאיתנו לא מתכוון ללכת לשום מקום. לא הערבים אזרחי ישראל, לא אלה הגרים ביו"ש ובטח לא אנחנו. וכנראה נגזר עלינו לחיות איך שהוא ביחד על פיסת האדמה הזו שנמצאת בין הירדן לים. ואז אנחנו מתעוררים, ומבינים שצריך למצוא דרך להתנהל בתוך הסכסוך הזה, שבכלל לא בטוח שאפשר לפתור אותו. בטח לא עכשיו".

"בתוך כל הכאוס הזה, קם לאחרונה מנהיג ערבי-מוסלמי-ישראלי, שכנראה הבין פתאום את אותם הדברים. הוא הבין שלא יהיה שלום, בטח לא עכשיו, והוא הבין שאף אחד לא הולך לשום מקום. ובתוך כל הכאוס הזה הוא אומר לציבור שלו, לערבים אזרחי ישראל, שאולי כדאי רגע לנסות משהו אחר. והוא אומר להם שלהיות אזרחים של מדינה מערבית ודמוקרטית זו אולי דווקא הזדמנות מצוינת. הזדמנות שאין לאף אחד אחר מהאחים שלהם בעולם הערבי מוסלמי. ואולי, כשהדברים יראו קצת אחרת, יהיו להם בתי ספר יותר טובים, ותשתיות יותר טובות, ואולי גם הפשיעה תרד והסיכוי להפגע מכדור תועה שנורה במלחמת משפחות פשע יהיה הרבה יותר נמוך".

"והמנהיג הזה החליט להיות חלק מהקואליציה ולנסות לעשות את הדברים אחרת. וגם אם נסתכל רק מנקודת המבט של היהודים, זה משהו טוב. זה משהו שאנחנו רוצים. זה משהו שאנחנו צריכים לברך עליו. כי גם אנחנו יודעים ששינויים באים מבפנים. כי גם אנחנו יודעים שבכפייה שום דבר לא מצליח, וכשמנסים לכפות על אנשים משהו, הם עושים "דווקא", כי כנראה זה טבע האדם. כי גם אנחנו יודעים שהסיכוי להקטין את הפשיעה במגזר הערבי גדול בהרבה בשיתוף פעולה איתם מאשר בלעדיהם. ואנחנו גם יודעים שהסיכוי להסדיר את הכאוס בפזורה הבדואית גדול בהרבה כשזה מגיע מהם, וכך גם לגבי החזרת המשילות בנגב ובגליל".

"האם זה יביא שלום? לא. בטח לא "שלום עכשיו". אבל מה יהיה כאן אם יהיו 100 שנים של "שקט מתוח"? וואללה לא יודע. גם לא מנסה לנחש. סומך על הילדים של הנינים שלי שיעשו הכי טוב שהם יכולים. בדיוק כמו שאנחנו מנסים. האם זה בטוח יצליח? ממש לא. כולנו רואים כמה זה קשה. כולנו רואים איך משני הצדדים יש כאלה שמנסים לעשות הכל כדי לקלקל (גם כאלה שרק לפני שנה אמרו בדיוק את אותם הדברים ויעשו את אותם הדברים ברגע שיצטרכו)".

"אז גם אני ממש לא מאושר מזה שהקואליציה שלנו תלויה בקולות של מפלגת רע"ם. אבל מה לעשות.., פוליטיקה זו לא תוכנית כבקשתך. ויש כאלה שצועקים על זה מאוד חזק, אבל זה כנראה לא מספיק חשוב להם מכדי להכנס לקואליציה ולשנות את המצב (למרות שחלק מהרבנים שלהם חשבו שזו דווקא אפשרות רלוונטית). אז כן. יש כאן קול אמיץ וחדש. יש כאן הזדמנות. הזדמנות שאסור לנו להחמיץ בלי לפחות לנסות. נמשיך להלחם בטרור בכל הכוח וניתן הזדמנות לקול החדש הזה להשפיע".

לערוץ 7 נודע כי בתוך המפלגה הביעו היום מורת רוח מדבריו המפתיעים של מתן כהנא. "באמת שאי אפשר להבין מה עובר על המפלגה הזו ועד לאן נגיע", אמר גורם במפלגה, "כהנא הולך רחוק מדי, שובר את כל המוסכמות וצר לנו שאיילת שקד נגררת לכאוס הזה. הציבור לא ישכח לנו והשיקום התדמיתי מול ציבור הבוחרים יקח הרבה מאוד זמן אם בכלל".

יהודה ולד, מנכ"ל מפלגת הציונות הדתית, הזכיר לכהנא דברים שהוא עצמו כתב לפני חודשים ספורים. לפי ולד, אין כאן לא קול חדש ולא קול אמיץ אלא מתק שפתיים של ערבים שלא הניחו שום שאיפה לאומית בצד אלא ממשיכים לקדם אותה בכל כוחם. גם חברי מפלגתם וחברי מועצת השורא שתומכים במחבלים ובמשפחותיהם לא מנסים להסתיר זאת.

כהנא עצמו כתב בפייסבוק לפני כמה חודשים כשהוביל את המהלך לפסילתם מלכהן בכנסת ישראל הוא תקף (בצדק ) את אנשי הליכוד – "למהללי רוצחי תינוקות ומחבקי מחבלים אין מקום בכנסת ישראל. היום נפל דבר בישראל. באופן חסר תקדים חברי הליכוד נמלטו היום מההצבעה על פסילתם של תומכי הטרור חברי רע"מ ובל"ד והעניקו להם את הלגיטימציה להיות חברים בכנסת ישראל…הלגיטימציה שהעניק היום הליכוד להיבה יזבק, סמי אבו שחאדה ומנסור עבאס ייזכרו לדראון עולם כאחד הרגעים המבישים של הליכוד בראשות נתניהו. כזכור, היבה יזבק היללה את הרוצח המתועב סמיר קונטר שרוצץ גולגולת של ילדה רק בשל היותה יהודיה".

"אותה יזבק גם היללה את המחבלת המתועבת דלל מוגרבי שעמדה בראש כח של מחבלים שרצחו 35 ישראלים ולפי עדויות זרקה תינוק אל כיסא בוער באש. חבריו החדשים של נתניהו מרע"מ ביקרו ועודדו משפחות מחבלים. מנסור עבאס עצמו ביקר את משפחת בכרי. משפחת המחבל שביצע פיגוע בצומת מירון באינתיפאדה השנייה. לאנשים אלו אין מקום בכנסת ישראל" – כתב אז כהנא, שהיום, בשביל לשמור על הכסא שלו, שינה את האידיאולוגיה שלו ומסביר למה חשוב להסתמך על רע"מ.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

מעניין

59 אהבו

לא מעניין

11לא אהבו

הכתבות המעניינות ביותר

מה קורה לטילים הרוסיים? מסתובבים באוויר ופוגעים במשגר שלהם • צפו
הצייר החסידי מגיש: כך תציירו את גנץ ב-30 שניות • צפו
מדהים: מה קורה כאשר סוחטים מגבת בחלל? • צפו בתוצאות הניסוי
השיעור השבועי: פרשת חוקת • הרב נתנאל אביסרור
תּוֹרָה מִצִּיּוֹן • הגרש"מ עמאר בשיחה על פרשת חוקת
ארגוני הטרור מעריכים: ישראל חוששת מעימות צבאי בממשלת מעבר
פרשת חוקת • צפו בשיחתו של רבי בן ציון מוצפי שליט"א
'מפעל הדף היומי בעיון' סיכומי שיטות הראשונים עד ההלכה למעשה • יבמות דף קטו
חידושים נפלאים לפרשת שלח • הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִּׁשִּׁי • כותרות העיתונים – ב' בתמוז ה'תשפ"ב
פיזור הכנסת: סקר מנדטים קובע - נתניהו יכול להרכיב ממשלת 63
נָגִיל וְנָשִׂישׂ • הכנסת ספר תורה לבית הכנסת חב"ד ביתר עילית
הירשם לקבלת עדכונים
עדכן אותי על
5 תגובות
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

אני לא מבין את הראש הערבי: במקום שהם יעבדו אצל ראש הממשלה נפתלי בנט, תן לבנט לעבוד בשבילם, כשראש הממשלה הפלסטינית יהיה מנסור עבאס [זה עוד יהיה..!]

איפה המילים היפות הבאות כשהם נוגעים לחרדים, תקראו טוב טוב ותפנימו את הצביעות….
"כי גם אנחנו יודעים ששינויים באים מבפנים. כי גם אנחנו יודעים שבכפייה שום דבר לא מצליח, וכשמנסים לכפות על אנשים משהו, הם עושים "דווקא", כי כנראה זה טבע האדם" – דברי כהנא שמנסה לכפות שינויים על החרדים והכי גרוע – נגד התורה הקדושה.

זה בסוף יתגלה ,לפיד מאיים על כל חברי ימינה כל אחד למי עניינו שיפתח נגדם חקירה ובאמצעות זה הוא מנבט אותם לפי הצרכים שלו

אני בטוח שכהנא קיבל שיריון במפלגת רע"מ.
את היהדות הוא מסיר מאיתנו (הרי הוא סר הדתות) ועכשיו אפשר לראות לאן הוא התחבר.

הוא וחבריו נו מילא
התגלו גרועים יותר ממרץ
אבל המטריד הוא
איך הם עוברים את אחוז החסימה בסקרים
האם יש עוד יהודים המאמינים להם…..
זה מבהיל,

המיוחדים

Collage Maker-30-Jun-2022-12
עלה בטרמפ מימין, ירד בשמאל: אחרי עשור בפוליטיקה - בנט עוזב, בינתיים • סיכום
WhatsApp Image 2022-06-28 at 18.44
ח"כ ביטון בראיון ל'JDN': "מאוד חשוב לי שבקואליציה הבאה יהיו חרדים" • צפו
Collage Maker-28-Jun-2022-05
בני ערובה למניפולציות של חמאס: סיפורם של הנעדרים והשבויים בעזה
MRPAUM1zLjaUfcYPXIIUC3gdEZCETrmT
המחיר המדיני של המלחמה: הרובל בשיא, הכלכלה בשפל ופוטין מחפש לאיפה לטוס

חדש באתר

השיעור השבועי: פרשת חוקת • הרב נתנאל אביסרור
תּוֹרָה מִצִּיּוֹן • הגרש"מ עמאר בשיחה על פרשת חוקת
WhatsApp Image 2022-07-01 at 07.56
ארגוני הטרור מעריכים: ישראל חוששת מעימות צבאי בממשלת מעבר
פרשת חוקת • צפו בשיחתו של רבי בן ציון מוצפי שליט"א

גלריות

חב''ד ביתר הכנסת ס''ת (31)
נָגִיל וְנָשִׂישׂ • הכנסת ספר תורה לבית הכנסת חב"ד ביתר עילית
חוג חתם סופר מסלול ודרך (5)
מעמד הופעת הספר 'מסלול ודרך' שנכתב ע"י האדמו"ר מחוג חתם סופר
WhatsApp Image 2022-06-30 at 15.42
חנוכת הבית בפתיחת בית המדרש החדש של קוזמיר בשכונת רמה ה' בבית שמש
צאנז גאב''ד קרית צאנז (1)
האדמו"ר מצאנז ביקר בבית גיסו גאב"ד קרית צאנז

עיתוני היום

וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִּׁשִּׁי • כותרות העיתונים – ב' בתמוז ה'תשפ"ב
Whatsapp Chat
5
0
מעניין אותנו מה אתה חושב, תוכל להגיב בבקשה?x
()
x

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

Hide picture