היום 2 ימים לעומר

הקרן למורשת הכותל

מועצת הרבנות הראשית קבעה יום תפילה עולמי בערב ראש חודש – וקריאה לאברכים ובחורים

מועצת הרבנות הראשית התכנסה בכותל לישיבה מיוחדת במלאת 30 יום לפרוץ המלחמה, הכריזה על יום תפילה עולמי ביום שני, ערב ראש חודש כסלו וקראה לכל בני הישיבות ואברכי הכוללים לסדר משמרות לימוד ברצף בכל שעות היממה
 • אז איך לימון קשור לפסח? לחצו וגלו>>

  תוכן מקודם

 • לראשונה! יום פתוח ללימודי ספרות והגהת סת"ם בא לבדוק אם יש לך את זה בידיים

  תוכן מקודם

 • חושב שאתה מכיר את כל המנהגים שלכם בפסח? בוא לאתגר את המשפחה

  תוכן מקודם

 • מרתק! הדרכים של מנהלי העמותות לגיוס הכספים

  תוכן מקודם

 • "מדוע יש אנשים שמשקיעים בשעונים ועטי יוקרה ?

  תוכן מקודם

 • גם מחזיקים את התורה וגם קמחא דפסחא מצטרפים עכשיו

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

play-rounded-fill

צילום: הקרן למורשת הכותל

ישיבה מיוחדת של מועצת הרבנות הראשית לישראל התקיימה היום (שני) באולם אחר כתלנו במנהרות הכותל המערבי, לרגל מלאת שלשים יום לפרוץ מלחמת חרבות ברזל והטבח המזעזע שהתרחש ביום שבת חג שמחת תורה תשפ”ד.

בישיבה השתתפו הרבנים הראשיים לישראל הגאון הרב דוד לאו שליט”א, הגאון הרב יצחק יוסף שליט”א, חברי מועצת הרבנות הראשית, חברי בית הדין הרבני הגדול, רב הכותל המערבי הגאון הרב שמואל רבינוביץ, השר לשירותי דת מיכאל מלכיאלי, ראש עיריית ירושלים מר משה ליאון, מנכ”ל המשרד לשירותי דת יהודה אבידן, מנכ”ל הרבנות הראשית יהודה כהן שהנחה את הישיבה המיוחדת, מנכ”ל הקרן למורשת הכותל מרדכי (סולי) אליהב, יחד עם נציגי משפחות הנרצחים ומשפחות החטופים.

בפתח הישיבה הדליקו הרבנים הראשיים לישראל נר זיכרון לעילוי נשמת הנרצחים בטבח ובמלחמה.

את הישיבה המיוחדת פתח נשיא מועצת הרבנות הראשית, הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו שליט”א ואמר: “נאספנו היום במלאת שלושים יום לטבח המזעזע בדרום הארץ בשבת שמחת תורה, כדי להודיע על יום תפילה מיוחד שיתקיים ביום שני ערב ראש חודש כסלו וכן לסדר סדר תפילה קבוע לאחר כל תפילה לשלום חיילי ישראל, לשלום החטופים והנעדרים ולרפואת הפצועים”.

“הובטחנו בחומש ויקרא ונתתי שלום בארץ ומבאר הרמב”ן כשיהיה שלום ביניכם ולא תילחמו ביניכם השלום שיהיה אצלכם יכרית כל אויב מבחוץ. לא סוד שבשנה שעברה עם ישראל חווה פירוד וריחוק גדול מאד. היום אנחנו רואים את החיבור העצום בלבבות ואנו מתפללים שמצב זה ימשיך לא רק בימים אלו אלא שנדע להיות יחדיו תמיד. בזכות זה נבקש את חזרתם של השבויים והנעדרים, החלמה לפצועים, נחמה למשפחות ההרוגים והצלחה לכלל חיילי ישראל וכוחות הביטחון במשימתם הקדושה להשיב את השקט והשלווה לערי ישראל ונזכה במהרה לראות בשוב ה׳ ציון”.

הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הרבני הגדול הגאון רבי יצחק יוסף שליט”א אמר: “עברנו אירוע קשה ואנו זקוקים לרחמי שמים והצלחה גדולה, מהישיבה הזאת, בה כולנו יושבים יחד, תצא הקריאה לכל בחורי הישיבות להתמיד בלימודם. החיילים שהולכים לצבא מוסרים את הנפש ביקרנו בבסיסים וראינו את מסירות הנפש שלהם, איזה מסירות נפש גדולה. אני שומע סיפורים רבים על חיילים שיוצאים למלחמה באמונה שלמה ולכן, בחורי הישיבות צריכים ללמוד לזכותם של החיילים והצלחתם”.

“בחורי הישיבות צריכים ללמוד בהתמדה ושקידה בתענית דיבור בסדר א’ עד שעה 13. חובה לחזק את עולם התורה, בני הישיבות, הרבנים. יש עכשיו התעוררות גדולה בציבור וחזרה בתשובה כמו שהיה אחרי מלחמת יום הכיפורים. אני מגיע להרבה ביקורים וניחומי אבלים ורואה את התעוררות שיש בקרב הציבור, גם בקרב משפחות שאינם דתיים. זה אנשים שלא יודעים ולא מגיעים לבתי הכנסת. מפה צריך לצאת קול קורא של כל רבני ישראל ולנצל את המצב לדאוג שילמדו בהתמדה וזה יגן על כל החיילים שלנו”. הקב”ה ישמור על חיילנו וכוחות הביטחון שיחזרו בריאים ושלמים לעבודתו יתברך”.

לאחר מכן נשא דברים השר לשירותי דת הרב מיכאל מלכיאלי שאמר: “היום אנו מציינים את האזכרה במלאות 30 יום לטבח הנורא לקדושים הרבים הי”ד, זו הזדמנות להודות לרבנים הראשים לישראל מרנן הראש”ל הגר”י יוסף שליט”א והגר”ד לאו שליט”א וכן לחבר מועצת הרבנות הראשית ויו”ר הוועדה לכבוד המת הגאון הרב יעקב רוז’ה, על שהקדישו שעות רבות בזמנים לא זמנים למען כל הנושא ההלכתי בסיפור כואב זה. בנוסף, אני רוצה להודות למנכ”ל משרד הדתות יהודה אבידן ומנכ”ל הרבנות הראשית יהודה כהן אשר התגייסו בכל מאודם בכדי להקל ולו במעט מהכאב הגדול של כלל ישראל”.

מנכ”ל הרבנות הראשית יהודה כהן שהנחה את האירוע אמר “התכנסנו כאן למעמד של תפילה מיוחדת, במקום המיוחד למרגלות הר המוריה, מקום בית מקדשנו שבו התרחשה גם עקידת יצחק שקראנו אותה השבוע, אשר הפכה לאחד המאורעות המכוננים במורשת עמנו, מפה נתפלל ונתחזק כולנו יחד ונראה בנחמת ציון וירושלים”.

חבר מועצת הרבנות ויו”ר הוועדה לכבוד המת שע”י מועצת הרבנות הראשית, הרה”ג יעקב רוז’ה שליט”א סקר בפני הנוכחים את הפעולות בנושא זיהוי חללים והבאתם לקבר ישראל ופעולות הזיהוי שנעשו ושנמשכות גם בימים אלו בדבריו אמר הרב יעקב רוז’ה כי בסיום מלאכת הקודש כלל הגופות יזוהו, תוך שהרבנים הראשים וחברי המועצה משבחים ומודים לרב רוז’ה ולכלל הצוותים העוסקים בזיהוי החללים, על פעילותם החשובה להבאת כלל הנרצחים לקבר ישראל. בדבריו שיבח הרב יעקב רוז’ה והודה למנכ”ל המשרד לשירותי דת הרב יהודה אבידן שמיום קרות האסון הנורא פעל בכלל הדרכים להבאת הנרצחים לקבורה.

ראש מועצת קריית ארבעה ונציג משפחות החטופים הרב אליהו ליבמן שבנו אליקים שלמה חטוף בעזה אמר: “אנו נמצאים במקום של קדושה שכל עם ישראל יושבים מאוחדים וכל רבני ישראל יחד, מהמקום הזה תצא הקריאה והתפילה להקב”ה שיחזיר לנו את הרוח וישיב לנו את כלל החטופים בריאים ושלמים ובעזרת השם, נעשה סעודת הודיה גדולה במקום הקדוש הזה”.

עוד הוסיף אליהו ליבמן, “יש לי בקשה לכל ראשי המדינה והצבא וכוחות הביטחון, שדואגים לניצחון המלחמה הזאת, תזכירו את שמו של הקב”ה במלחמה, ותמשיכו לקדש את שמו של הקב”ה. אני רוצה לבקש ממך ריבונו של עולם, שלושה שותפים באדם, אני קורא לך ריבונו של עולם, תשיב את כלל החטופים בשלום שהם הבנים שלך, ושבו בנים לגבולם”.

הרב יוסף ויצן, רב ישוב פסגות ששכל את בנו ישראל עמיחי הי”ד נשא דברים מרגשים, ואמר כי אין ספק שנשמות הנרצחים עומדות בפני כיסא הכבוד ומעתירות בתפילה לשלומם של חיילי צה”ל וכלל עם ישראל.

במהלך הישיבה נאמר פרק תהילים לשלום חיילי צה”ל וכוחות הביטחון על ידי הרב הראשי לישראל הגר”ד לאו, וכן תפילה להצלחת עם ישראל על ידי הרב הראשי לישראל הגר”י יוסף, תפילה לשלום החטופים והנעדרים ע”י רב הכותל והמקומות הקדושים הגר”ש רבינוביץ, תפילה לשלום המדינה על ידי ראש עירית ירושלים מר משה ליאון, ולאחריהם נאמרו פרקי תפילה לרפואת הפצועים ע”י חברי מועצת הרבנות הראשית וחברי בית הדין הרבני הגדול ובסיומה נאמרה תפילת ק-ל מלא רחמים ע”י החזן הראשי לצה”ל שי אברמסון, ולאחריה נאמר קדיש לעילוי נשמת הנרצחים ע”י נציג המשפחות הרב יוסף ויצן.

בהחלטתה של מועצת הרבנות הראשית וחברי ביה”ד הגדול הוחלט: על קיום של יום תפילה עולמי על קריאה לכל אחינו בית ישראל בכל מקום שהם להשתתף בתפילת רבים, יום תפילה עולמי ביום שני ערב ראש חודש כסלו כ”ט במר חשון תשפ”ד, ביום זה נרבה בתפילה ובתחנונים לפני אבינו שבשמים שיצילנו מכל צרה וצוקה, שיסוכך באברתו על עמנו, יחזק צבא ישראל ויחשל לב בניו באמונה. בתפילת שחרית: “אבינו מלכנו”, בתפילת מנחה: יום כיפור קטן, אבינו מלכנו וקבלת עול מלכות שמים. סדר פיטום הקטורת. פרקי תהילים: קל, קכא, צא, כ, פ, פג, קמב. תפילות לשלום חיילי צה”ל, לרפואת הפצועים, ולשלום השבויים והנעדרים.

כמו כן נקבע בהחלטת מועצת הרבנות הראשית: “מועצת הרבנות הראשית וחברי ביה”ד הגדול התכנסו לישיבת אבל מיוחדת במלאת שלשים יום לפרוץ מלחמת חרבות ברזל ולטבח הנורא שהתרחש בשבת קודש יום שמחת תורה תשפ”ד. המועצה החליטה שמכאן והלאה נכון שהציבור יוסיף לאחר כל תפילה את פרקי התהלים הבאים: קל, קכא, צא, כ. וכן תפילה לשלום חיילי צבא ההגנה לישראל, תפילה לרפואת הפצועים, ותפילה לשלום השבויים והנעדרים”.

בנוסף, מועצת הרבנות הראשית קוראת לכל בני הישיבות ואברכי הכוללים לקבוע ולסדר משמרות לימוד ברצף שיישמע קול תורה 24 שעות ביממה וזכות מסירת נפשם של חיילי ישראל ותורתם של בני הישיבות תעמוד לכלל ישראל לניצחון וישועה.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

כתבות חדשות באתר

למעלה מ-90 אלף נפש: עשרות מיליונים בקמחא דפסחא הגדולה בעולם
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

"אסור להסתפק במועט, ישראל יכולה לתקוף באיראן משמעותית יותר" | ראיון
הגנרל הנעלם: הבכיר האיראני שערק למערב וסייע בחיסולו של המחבל עימד מורניה
"הרגשתי שמישהו למעלה דוחף אותי, דוחף ומריץ אותי לגמור את השידוך..."
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

אפליה על רקע דתי? אל"מ דביר חבר עוזב את תפקידו לאחר שלא קודם כמצופה
חיסול מחבלים והשמדת תשתיות טרור של חמאס; חטיבת הנח"ל במרכז הרצועה • צפו
בחזרה מחתונת אחותו הוא נשבר ומירר בבכי כמו תינוק
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

הקבינט יכונס היום: "אין כוונה להתעכב עם הפלישה לרפיח בהמתנה לעסקת חטופים"
"אנטישמיות דומה לשנות ה-30 בגרמניה": גינויים להתפרעויות של פרו פלסטינים
שטר השידוכים': גזירת בית הדין שפועל ישועות ומסיר את כל העיכובים בדרך להקמת בית נאמן
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מטוסי קרב תקפו אמש מטרות טרור של חיזבאללה במרון א-ראס ובמרכבא • צפו
משפחות חטופים ופעילים חסמו הלילה את מעבר משאיות הסיוע לרצועת עזה

הכתבות המעניינות ביותר

מול שריד בית מקדשינו צפו בסרט המרגש: מאות חולי סרטן ובני משפחותיהם בערב של תפילה ושירה שנערך ע"י עזר מציון
סיפור לחול המועד • ליל הסדר שעשה רעש בשמים • הרב עידו ובר
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
80 שנה לחיבור התפילה שקודם אכילת חמץ במחנה 'ברגן בלזן' | והיא שעמדה
בהסכמה אמריקנית: בית הדין הבינ"ל שוקל הוצאת צווי מעצר נגד בכירים ישראלים
המגמגם שהפך למרצה פופלרי: שיחת חג מרתקת עם הרב שבתי סלבטיצקי
טען עוד כתבות >

המיוחדים

WhatsApp Image 2024-04-24 at 09.25
"אסור להסתפק במועט, ישראל יכולה לתקוף באיראן משמעותית יותר" | ראיון
WhatsApp Image 2024-04-25 at 02.30
80 שנה לחיבור התפילה שקודם אכילת חמץ במחנה 'ברגן בלזן' | והיא שעמדה
WhatsApp Image 2024-04-24 at 09.17
המגמגם שהפך למרצה פופלרי: שיחת חג מרתקת עם הרב שבתי סלבטיצקי
WhatsApp Image 2024-04-24 at 11.36
איך נערכים ביישוב שאוסר כניסת ערבים לתרחיש של מתקפת פתע | כתבת שטח

חדש באתר

WhatsApp Image 2024-04-24 at 19.05
מול שריד בית מקדשינו צפו בסרט המרגש: מאות חולי סרטן ובני משפחותיהם בערב של תפילה ושירה שנערך ע"י עזר מציון
WhatsApp-Image-2023-11-18-at-21.33.29-768x512
סיפור לחול המועד • ליל הסדר שעשה רעש בשמים • הרב עידו ובר
%D7%93%D7%95%D7%93-%D7%97%D7%91%D7%95%D7%A9%D7%94-%D7%94%D7%A8%D7%91-%D7%97%D7%93%D7%A9-1-724x483-1
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
WhatsApp Image 2024-04-24 at 09.25
"אסור להסתפק במועט, ישראל יכולה לתקוף באיראן משמעותית יותר" | ראיון

גלריות

.
בְּחוּלּוֹ שֶׁל מוֹעֵד • הגרב''צ גוטפרב ראש ישיבת תורת ה' ברכת האילנות
 גלריה מאפייה (16)
שלושים שנות הידור: ראיון מיוחד עם בעלי מאפיית 'טיב המצות'
 ברכת האילנות (9)
וְחָזֵי אִילָנֵי דְּקָא מְלַבְלְבִי • האדמו"ר מסטריקוב בברכת האילנות
 באניא ברכת האילנות (17)
לֵיהָנוֹת בָּהֶם בְּנֵי אָדָם • האדמו"ר מנדבורנא באניא בברכת האילנות

עיתוני היום

F090331NS01-1024x683
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – י"ז בניסן ה’תשפ”ד

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן Hide picture