בעולם

בית כנסת חב"ד בעיר ז'פרוז'ה

יומן מלחמה: רקטות סמוך לבית הכנסת בז'פרוז'ה; אוקראינה במחסור בנשק

זלנסקי מציב דרישה לחידוש המו"מ עם רוסיה: נסיגה מהשטחים שנכבשו • משלחות מטעם שבדיה ופינלנד מבקרות בימים אלו בטורקיה על מנת "לשכנע" אותה בדבר הצטרפותן לנאט"ו • היום ה-91 למלחמה – דקה אחרי דקה
 • אתם חייבים לסייע לה: רגע לפני נישואיה, היתומה זועקת לעזרה

  תוכן מקודם

 • טרגדיה: חתונת היתום נדחית בגלל השבעה

  תוכן מקודם

 • סיעודיים? יכול להיות שמגיע לכם 5,500₪ כל חודש, בואו לבדוק בקלות!

  תוכן מקודם

 • הרובוט שמבין באנשים ובהשקעות

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

'חדשות JDN' פורס בפניכם את אירועי היום החולף היום ה-91 למלחמת רוסיה-אוקראינה – כפי שאירע דקה אחרי דקה.

07:49 – הפלישה הרוסית לאוקראינה עצרה את הסחר הימי במדינה – כך לפי מידע מודיעיני אמריקאי שהתקבל. לפי המידע, בחודשים שחלפו מאז הפלישה הרוסית רוסיה הקימה "מצור יעיל" בשליש הצפוני של הים השחור.

09:44 – נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי אמר שאוקראינה "תילחם עד שתחזיר את כל השטחים שנכבשו". עוד אמר כי הוא מעוניין לדבר עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ישירות ולנסות למצוא פתרון דיפלומטי.

10:02 – נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי אמר שהוא "מוכן לדבר ישירות עם ולדימיר פוטין ולא באמצעות מתווכים". בנאום שנשא בפני הפורום הכלכלי הבינלאומי בדאבוס הוסיף זלנסקי כי "אם נשיא רוסיה מבין את המציאות, ישנה אפשרות למצוא דרך דיפלומטית לצאת מהסכסוך". הוא קרא לקרמלין להסיג את כוחותיו בחזרה לקווים הקיימים שלפני הפלישה שהחלה ב-24 לפברואר, ואמר שמדינתו תילחם עד שתחזיר את כל שטחה.

10:12 – שגריר אוקראינה בישראל, יבגן קורניצ'וק, אמר בכנס לשכת עורכי הדין באילת כי "אתם כאומה יהודית צריכים להיות גאים בנשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי, שהוא יהודי בעצמו". עוד הוסיף כי "אם מסתכלים על התמונה הגדולה, רוב הממשלות הזרות, כולל הישראלית, נסמכו על דיווחי המודיעין וקברו את ממשלת אוקראינה עם פרוץ המלחמה. הייתי מוכן לשמוע את התנחומים מהצד הישראלי".

10:20 – שגריר אוקראינה בישראל יבגן קורניצ'וק מתח ביקורת על שרת הפנים איילת שקד ואמר כי "הצלחנו להביא לפה כ-30 אלף אוקראינים במעמד פליט, אפילו אם השרה שקד שונאת את המילה פליטים, כי אין לכם את זה בחקיקה, וקוראת להם תיירים. אבל היא תרשה להם לעבוד ללא היתר". בהצהרה שנשא בכנס לשכת עורכי הדין באילת הוסיף קורניצ'וק כי "התמיכה של הישראלים היא מטורפת, מאמינים שרובם תומכים באוקראינה".

10:24 – 3 רקטות נפלו לא הרחק מבית כנסת חב"ד בעיר ז'פרוז'ה באוקראינה. שליח חב"ד הרב נחום ערנטרוי, השוהה בעיר, עדכן שעל פי הדיווחים המקומיים ישנם כמה פצועים: "היו פיצוצים חזקים והתעוררתי מהרעש. היה לנו נס גדול. ברוך השם שלומי ושלום בני הקהילה טוב. זו הפעם הראשונה שנופל במרכז העיר, 5 דקות הליכה מבית הכנסת". במקביל, מוועד רבני ושלוחי חב"ד באוקראינה נמסר כי רבני הקהילות והשלוחים ברחבי אוקראינה נערכים בימים אלו לפעילות מיוחדת לרגל חג השבועות עם אלפי היהודים שעדיין נשארו במדינה.

צילום: משרד ההגנה האוקראיני

13:31 – סגן שר החוץ הרוסי, אנדריי רודנקו, אומר כי רוסיה מוכנה לבטל את המצור על נמלים אוקראינים בתמורה להסרת סנקציות מערביות.

14:20 – נייקי החליטה לא לחדש את החוזה שלה עם הזכיין הגדול ביותר שלה ברוסיה, קבוצת IRG, ובכך למעשה החליטה על יציאה סופית מהמדינה בעקבות הפלישה לאוקראינה. "אין לנו יותר מוצרים של נייקי, מה שמכריח אותנו לסגור את החנויות", מסר לעובדים נשיא הזכיינית, טיכון סמיקוב.

15:03 – נשיא רוסיה ולדימיר פוטין חתם על צו שיאפשר מסלול מהיר עבור תושבי הערים האוקראיניות הכבושות, חרסון וזפוריז'יה, לקבל אזרחות רוסית. הצו למעשה מרחיב תוכנית שזמינה מ-2019 לתושבי האזורים הנשלטים על ידי הבדלנים הפרו-רוסיים באזורי דונייצק ולוהנסק שבמזרח אוקראינה.

15:15 – דובר משרד ההגנה של אוקראינה מסר כי "רוסיה מנסה לתקוף בשלוש חזיתות באזור העיר חרקיב".

15:22 – המודיעין האוקראיני מעדכן: רוסיה חילצה גופות של חיילים שנהרגו בטביעת הספינה "מוסקבה". לדברי האוקראינים, מבצע ההצלה הרוסי נמשך לפחות שבועיים.

15:54 – שר ההגנה של בריטניה, בן וואלאס, אמר כי "צבא רוסיה מותש ושבור, אנחנו צופים שהרוסים יהיו יותר מאיימים בעתיד".

16:20 – שר ההגנה של בריטניה, בן וואלאס, קרא לרוסיה לאפשר לאוקראינה לייצא את התבואה שלה, כדי לסייע למדינות שבהן מחסור בתבואה עלול לגרום למצוקת רעב. וואלאס נפגש עם מקבילתו הספרדית מרגריטה רובלס במדריד, שם אמר לכתבים מקומיים כי "רוסיה חייבת לעשות את הדבר הנכון". שר ההגנה דחה את הרעיון לפיו יש להסיר את הסנקציות נגד רוסיה בתמורה לייצוא התבואה, ובירך על ההצעה לגרום למדינות הים השחור, כמו טורקיה, ללוות את משלוחי התבואה של אוקראינה.

17:00 – ראש ממשלת סלובקיה, אדוארד הגר, מתח ביקורת על מדינות אירופה שלדבריו, "מסתמכות יותר מידי על האנרגיה הרוסית", וקרא לשים סוף ל"פשרנות" במדיניות האירופית מול רוסיה. לאחר מכן, הוא טען כי במידה ואוקראינה "תיכשל במשימתה – סלובקיה היא הבאה בתור".

17:38 – נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ביקר בבית חולים במוסקבה חיילים רוסים שנפצעו במלחמה באוקראינה. ככל היודע, זו הפעם הראשונה מאז פרצה המלחמה נגד המדינה השכנה בה פוטין ביקר פצועים. בסרטון קצר בן שלוש שניות בלבד שפורסם מהאירוע נראה נשיא רוסיה כשהוא עומד מול שני חיילים מאושפזים. החיילים גם הם עומדים לצד המיטות שלהם ולוחצים את ידי הנשיא. לצידו של הנשיא נראה שר ההגנה סרגיי שויגו שהפך מאז תחילת הלחימה לאחת הדמויות המושמצות ביותר ברוסיה.

18:00 – ראש ממשלת שבדיה מגדלנה אנדשון התייחסה להאשמות הטורקיות נגדה ונגד פינלנד, בנוגע לחסות שהן נותנות לגורמי טרור אנטי-טורקיים בשטחן. אנדשון אמרה כי "שבדיה לא מסייעת כלכלית, ובטח שאינה מעבירה נשק לגורמי טרור כאלו ואחרים". בימים אלו, משלחות משבדיה ופילנד מבקרות בטורקיה, על מנת לדון בדברים עם שותפיהם.

צילום: משמר הגבול האוקראיני

18:30 – הבית התחתון בפרלמנט הרוסי ("הדומה") אישר את הצעת החוק שהועלתה בשבוע שעבר, ונועדה לבטל את ההגבלה על גיל הגיוס שעמד עד כה בין הגילים 18 עד 40 לאזרחים רוסים, ו-18 עד 30 לתושבים.

19:00 – רוסיה דחתה את תוכנית השלום האיטלקית שהוצעה על ידה בשבוע שעבר בטענה ש"לא ניתן לספק נשק לאוקראינה מצד אחד, ולהציע תוכנית לשלום מצד שני. אם המערב חושב שנקבל הצעת שלום שלו – הוא טועה", אמרה דוברת משרד החוץ הרוסי מריה זכרובה.

20:00 – הצבא הרוסי מתמקד בתקיפותיו באזור מזרח אוקראינה לרבות ממערב לעיר סוורודונצק שבמחוז לוהנסק בחבל דונבאס. בתוך כך, מושל מחוז לוהנסק מדווח כי האזור נותר ללא אספקת גז וכי זרימת המים והחשמל במחוז מוגבלת למספר שעות קצובות ביממה.

20:10 – ראש מנהלת המודיעין של משרד ההגנה האוקראיני, קירילו בודאנוב, אמר כי העיכובים בהגעת הנשק המערבי למדינה הותירו את קייב ב"מחסור קטסטרופלי בנשק כבד".

20:16 – שר החוץ של אוקראינה האשים את נאט"ו בטענה כי "לא עושים כלום כדי להתמודד עם רוסיה".

20:29 – האיש העשיר באוקראינה רינאט אחמטוב שמחזיק במפעל הפלדה במריופול הודיע כי יתבע את רוסיה ב-17-20 מיליארד דולר בגלל הנזק שהסבו למפעל בהפגזות.

22:26 – נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי הורה על הפסקת הכניסה למדינתו לאזרחים רוסים ללא ויזה, והסביר זאת בצורך לשיפור אבטחת הגבולות בעקבות פלישת רוסיה. לדבריו, "אני תומך בצורך לחזק את הפיקוח על כניסתם של אזרחים רוסים". זלנסקי טען כי שלח מכתב בנושא לראש הממשלה דניס שמיאל בבקשה לטפל בסוגיה.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

מעניין

30 אהבו

לא מעניין

2לא אהבו

הכתבות המעניינות ביותר

מה קורה לטילים הרוסיים? מסתובבים באוויר ופוגעים במשגר שלהם • צפו
הצייר החסידי מגיש: כך תציירו את גנץ ב-30 שניות • צפו
מדהים: מה קורה כאשר סוחטים מגבת בחלל? • צפו בתוצאות הניסוי
מנסור עבאס חשף את כמות הקולות היהודיים שרע''מ מקבלת בקלפי
כך ייראה יומו הראשון של לפיד בתפקיד ראש הממשלה • הלו''ז המלא
השיעור השבועי: פרשת חוקת • הרב נתנאל אביסרור
תּוֹרָה מִצִּיּוֹן • הגרש"מ עמאר בשיחה על פרשת חוקת
ארגוני הטרור מעריכים: ישראל חוששת מעימות צבאי בממשלת מעבר
פרשת חוקת • צפו בשיחתו של רבי בן ציון מוצפי שליט"א
'מפעל הדף היומי בעיון' סיכומי שיטות הראשונים עד ההלכה למעשה • יבמות דף קטו
חידושים נפלאים לפרשת שלח • הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִּׁשִּׁי • כותרות העיתונים – ב' בתמוז ה'תשפ"ב
הירשם לקבלת עדכונים
עדכן אותי על
0 תגובות
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

המיוחדים

Collage Maker-30-Jun-2022-12
עלה בטרמפ מימין, ירד בשמאל: אחרי עשור בפוליטיקה - בנט עוזב, בינתיים • סיכום
WhatsApp Image 2022-06-28 at 18.44
ח"כ ביטון בראיון ל'JDN': "מאוד חשוב לי שבקואליציה הבאה יהיו חרדים" • צפו
Collage Maker-28-Jun-2022-05
בני ערובה למניפולציות של חמאס: סיפורם של הנעדרים והשבויים בעזה
MRPAUM1zLjaUfcYPXIIUC3gdEZCETrmT
המחיר המדיני של המלחמה: הרובל בשיא, הכלכלה בשפל ופוטין מחפש לאיפה לטוס

חדש באתר

HAARETZ CONFERENCE
מנסור עבאס חשף את כמות הקולות היהודיים שרע''מ מקבלת בקלפי
.
כך ייראה יומו הראשון של לפיד בתפקיד ראש הממשלה • הלו''ז המלא
השיעור השבועי: פרשת חוקת • הרב נתנאל אביסרור
תּוֹרָה מִצִּיּוֹן • הגרש"מ עמאר בשיחה על פרשת חוקת

גלריות

חב''ד ביתר הכנסת ס''ת (31)
נָגִיל וְנָשִׂישׂ • הכנסת ספר תורה לבית הכנסת חב"ד ביתר עילית
חוג חתם סופר מסלול ודרך (5)
מעמד הופעת הספר 'מסלול ודרך' שנכתב ע"י האדמו"ר מחוג חתם סופר
WhatsApp Image 2022-06-30 at 15.42
חנוכת הבית בפתיחת בית המדרש החדש של קוזמיר בשכונת רמה ה' בבית שמש
צאנז גאב''ד קרית צאנז (1)
האדמו"ר מצאנז ביקר בבית גיסו גאב"ד קרית צאנז

עיתוני היום

וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִּׁשִּׁי • כותרות העיתונים – ב' בתמוז ה'תשפ"ב
Whatsapp Chat
0
מעניין אותנו מה אתה חושב, תוכל להגיב בבקשה?x
()
x

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

Hide picture