חדשות

צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

שב ואל תעשה: כך לוין ישיג רוב ימני בביהמ”ש העליון – ללא מינויים בפועל

שר המשפטים התבטא בפני מקורביו כי “לא אצה הדרך” בפניו, למינוי שופטים באמצעות ועדת המינויים • מסתבר כי לוין מעדיף בשיטת ‘שב ואל תעשה’, מאחר ובשנה הקרובה צפויים לפרוש שלושה שופטי עליון המזוהים עם השמאל
 • מעוניינים במקצוע מבוקש בלי לוותר על ערכים? כאן מתחילים

  תוכן מקודם

 • מי היה מאמין שאעבור את המבחן?

  תוכן מקודם

 • למצוא את האיזון בין חיים לעבודה גם כשזה נראה בלתי אפשרי

  תוכן מקודם

 • אתה אוהב לנהוג, נכון? אל תפספס הזדמנות להצעת עבודה מפתה

  תוכן מקודם

 • קור רוח בכל מצב – גלו את טכנולוגיית המיזוג שכובשת את המדינה>>

  תוכן מקודם

 • למצוא את האיזון בין חיים לעבודה גם כשזה נראה בלתי אפשרי

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

הקרב על הרכב הוועדה לבחירת שופטים: הערב (שלישי) דווח ב’חדשות 12′ מדוע יריב לוין, שר המשפטים, התבטא בימים האחרונים בפני מקורביו שאין לו שום רצון למהר עם כינוס הוועדה ומינוי החברים בה. לפי הדיווח, לוין מעוניין למשוך את הזמן כמה שיותר מאחר ובעוד ארבעה חודשים צפויות לפרוש מבית המשפט העליון שתי שופטות שנחשבות לאקטיביסטיות ביותר – קרי עם דעות שמאל.

לפי הדיווח, שתי שופטות העליון שיסיימו את תפקידן בבג”צ הן אסתר חיות וענת ברון. בעוד שנה, שופט נוסף שנחשב לאקטיביסט במיוחד, עוזי פוגלמן, צפוי לפרוש ולסיים את תפקידו בבית המשפט העליון. כך שתיאורטית, גם אם הוועדה למינוי שופטים לא תמנה אף שופט והקואליציה לא תקדם בינתיים את הרפורמה המשפטית, כוחם של שופטי הימין בבג”צ רק יילך ויתחזק. זאת הסיבה לכך שלוין מתבטא בפני מקורביו כי “הדרך לא אצה לי”.

כמובן שבשביל לגרום לרוב של שופטי ימין בבג”צ ישנה דרך נוספת מלבד פרישת שופטי שמאל, והיא למנות שופטי ימין במסגרת הוועדה למינוי שופטים, אך לוין רואה את הפגנות השמאל בחודשים האחרונים ומבין שאפשר לבצע שינוי גם בשיטת ‘שב ואל תעשה’. מי שבחרה את האפשרות השנייה, של מינוי שופטים ימנים לבג”צ, היא שרת המשפטים לשעבר איילת שקד שעשתה זאת באמצעות ‘דיל’ שסגרה עם נציגי לשכת עורכי הדין בוועדת בחירת השופטים.

בינתיים נמשכות שיחות ההידברות בבית הנשיא, כאשר בקואליציה מעריכים היום שעל אף כל ההתכתשויות הפומביות עם האופוזיציה – ההידברות תסתיים באמצעות פשרה דחוקה כלשהי שכן תעביר חלק מהרפורמה. עם זאת, מאחר ומלבד ח”כ יאיר לפיד אף צד לא הציב בפועל דד-ליין לסיום השיחות, ייתכן ש”העשן הלבן” שכל צד אמר שייצא מחר ההידברות עד שיגיעו להסכמות – יהיה רק בעוד זמן רב. עד אז, לוין לא יצליח למנות שופטי ימין אלא יסתפק בפרישת שופטי שמאל, ונציגי בית המשפט העליון בוועדה לא יוכלו ליהנות מהוטו הקבוע שלהם.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

6 תגובות
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

התפקיד המרכזי הוא נשיא/ת בית המשפט, שקובע את ההרכבים לפי דעתו.

ממתינים לתוצאות הבחירות ללשכת עורכי הדין

כנראה לוין חושב שאולי בינתיים “הפריץ ימות או שהכלב ילמד לדבר”…?? ייתכן גם שהממשלה הזו לא תחזיק מעמד. העולם הוא עגול. פעם אתה למעלה ופעם למטה

אולי יריב לוין מאמין במזל… אבל הכדור הוא עגול… ואם ימתין גם הממשלה הזו עשוייה “ליפול”, כך שלהמתין יכול להוביל לכל מיני כיוונים, לא בהכרח לאן שרוצה

אם כך לא הבנתי בשביל מה לוין מטריף את המדינה בחצי שנה האחרונה? לחכות לפרישה טבעית של שופטים ואז למנות בשיטת שקד הוא יכל גם בלי כל הבלגן. אז מה בעצם האינטרס הסמוי של לוין?

לוין האדם השנוא ביותר במדינה וגורם הנזק הכי רב לכלכלה וליוקר המחיה אדם רובוט

כתבות חדשות באתר

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

הכתבות המעניינות ביותר

המיוחדים

חדש באתר

גלריות

עיתוני היום

דיווח על סרטון

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן