בארץ

אורן בן חקון, פלאש 90

ראש הממשלה במסר לארה”ב: “שום הסכם עם איראן לא יחייב את ישראל”

“ביד אחת פועלים לבלום את איראן וביד השנייה פועלים להרחיב את מעגל השלום”, אמר נתניהו בועדת החוץ והביטחון • יו”ר הועדה אדלשטיין: “אנחנו עדים לשיח ער סביב האפשרות לעימות רב זירתי ועלינו להיות מוכנים לכל תרחיש”
 • להתפרנס בכבוד בלי לצאת מעולם התורה

  תוכן מקודם

 • אתה אוהב לנהוג, נכון? אל תפספס הזדמנות להצעת עבודה מפתה

  תוכן מקודם

 • *הרבנים שהחליטו: הופכים לפוסקים בדיני ממונות*

  תוכן מקודם

 • קור רוח בכל מצב – גלו את טכנולוגיית המיזוג שכובשת את המדינה>>

  תוכן מקודם

 • גיל הזהב: עברתם את ה67 – זה גיל ששוה זהב!

  תוכן מקודם

 • סיימת לחתן - ועדיין רץ בין גמחי"ם?! בגיל שלך – זה מיותר! כל הפרטים על הכסף שמגיע לך >>

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

ועדת החוץ והביטחון, בראשות ח”כ יולי אדלשטיין, מקיימת כעת (שלישי) דיון מדיני-ביטחוני, בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו. בתחילת הדיון נשאו יו”ר הוועדה וראש הממשלה דברים קצרים.

יו”ר הוועדה, ח”כ יולי אדלשטיין: “אנחנו פותחים את ישיבת חוץ וביטחון ושמחים לארח כאן היום את ראש הממשלה. מטבע הדברים, הוועדה עסקה בחודשים האחרונים לא מעט בנושא תקציב הביטחון של הגופים הביטחוניים, גם שמענו כאן בכירים בצה”ל וביקרנו ביחידות השונות. אבל דווקא בשל כך, חשוב לנו היום להתרכז בדירקטיבה המדינית ובהנחיות הדרג המדיני לשירותי הביטחון וצה”ל. אנחנו עדים לשיח ער במדינת ישראל סביב הנושא של אפשרות לעימות רב זירתי ועלינו להיות מוכנים לכל תרחיש”.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: “זאת ההופעה הראשונה שלי בממשלה הנוכחית בוועדת חוץ וביטחון. יחסי החוץ והמצב הביטחוני של ישראל הם תוצאה ישירה של העוצמה של ישראל. המדיניות המתמשכת של הממשלות בראשותי היא לטפח את העוצמה הזאת. את העוצמה הכלכלית על ידי טיפוח מדיניות של שוק חופשי, את העוצמה הטכנולוגית והצבאית ע”י התקציבים והאמצעים שמגיעים כפירות של המדיניות הכלכלית – השילוב של שניהם לפתח עוצמה מדינית עם בריתות אזוריות וגם עם מדינות רבות ואחרות בעולם כולל מעצמות”.

“הדבר הזה כמובן מאותגר על ידי עלייה של הכוח החדש באזור, שבמידה מוחלטת החליף את העולם הערבי, כעוין לישראל, שואף להכחדתה וזו איראן. למעלה מ-90% מהבעיות הביטחוניות שלנו נובעות מאיראן וגרורותיה, והמדיניות שלנו מכוונת לצד הרחבת מעגל השלום, לבלימתה של איראן והגרורות”.

נתניהו הוסיף, “העמדה שלנו ברורה, שום הסכם עם איראן לא יחייב את ישראל שתמשיך לעשות הכל כדי להגן על עצמה. ההתנגדות שלנו לחזרה להסכם המקורי, אני חושב שהיא פועלת, אבל יש עדיין ניגודי השקפות ואנחנו לא מסתירים אותם, גם לגבי הסכמים קטנים. אנחנו אומרים את עמדתנו בצורה ברורה גם בחדרים סגורים וגם בחדרים פתוחים. ביד אחת אנחנו פועלים לבלום את איראן וביד השנייה אנחנו פועלים במרץ להרחיב את מעגל השלום. הדברים הללו מעמידים בפנינו אתגרים גדולים וגם הזדמנויות גדולות”.

המשך הדיון הינו חסוי.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

כתבות חדשות באתר

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

הכתבות המעניינות ביותר

המיוחדים

חדש באתר

גלריות

עיתוני היום

דיווח על סרטון

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן